Baseballowa Wigilia UKS Yankees Działdowo – Satysfakcja z dobrego roku

Fot. nadesłane

W sobotę (15 grudnia) do lokalu przy ul. Olsztyńskiej 11w Działdowie na spotkanie opłatkowe przybyli zawodniczki, zawodnicy, trenerzy i działacze UKS Yankees Działdowo. Spotkanie było połączone z Galą podsumowującą osiągnięcia w 2018 roku. Na początku życzenia i wyniki roku 2018 przekazali prezes Zbigniew Młodawski oraz trener i wiceprezes Zdzisław Ziółkowski, potem były: opłatek i wigilijny poczęstunek.

Po jedzeniu przyszedł czas na podziękowania za owoce pracy w roku mijającym. Najpierw najmłodsi otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i srebrne medale za wicemistrzostwo województwa i sukcesy w turniejach szkolnych i ogólnopolskich. Po nich już Ci , którzy reprezentowali klub na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Zawodnicy Yankees kadry U-12 za I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski otrzymali pierwsze Kółko Olimpijskie przyznanawane przez Polski Komitet Olimpijski, medale i nagrody. Kolejną grupą do dekorowania byli zawodnicy U-15, którzy awansowali do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląskie 2018 i zajęli VI miejsce w Polsce. Otrzymali dyplomy oraz okolicznościowe statuetki. Ostatnią grupą byli seniorzy klubu występującyc w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. Zespół seniorów wygrał rozgrywki pierwszoligowe uzyskując awans do najwyższej ligi baseballu Extra Ligi. Także sukcesem zakończyli udział w Bałtyckiej Lidze Baseballu zdobywając II miejsce i srebrne medale.

Kolejni nagrodzeni to trenerzy klubu: Aneta Prusak, Maciej Lipiński i Marcin Morawski, Andrzej Krzykowski oraz prezes Klubu Zbigniew Młodawski i Henryk Balicki przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Na koniec srebrnymi medalami Bałtyckiej Ligi Baseballu zawodnicy udekorowali prezesa Klubu i trenera Zdzisława Ziółkowskiego.

Przed nami rok 2019- liczymy na kolejne sukcesy naszych baseballistów. Dziękujemy za pomoc w roku 2018 władzom samorządowym wojewódzkim, miasta i powiatu, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, W-M Szkolnemu Związkowi Sportowemu, Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, Polskiemu Związkowi Baseballu i Softballu, PNYBF Al Koproskiemu oraz sponsorom- firmom Dekorglass, Heinz Glas, PROREMBUD, KOMBET, IWOMAR, TINTA, MAXIKAZ i innym ofiarodawcom

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn