Yankeesi wykonali plan w stu procentach – Nowe wyzwanie to walka o czwórkę

Fot yankeesi działdowo facebook

W niedzielę (4 sierpnia) Yankeesi Działdowo zakończyli sezon zasadniczy dwoma zwycięstwami z Lisami Białystok 11:0 i 17:0 zapewniając sobie zwycięstwo w Grupie Wschodniej Bałtyckiej Ligi Baseballu i awans do ósemki najlepszych drużyn ligi. W fazie play off w walce o awans do "czwórki" zmierzą się z Rookie Goats Poznań.

Yankeesi całym sezonie zeszli tylko raz pokonani przez zespół Kutna, odnosząc 9 zwycięstw w swojej grupie. Jest to kolejny sukces drużyny seniorów w 25 letniej historii klubu. W roku ubiegłym po zwycięstwie w 1 lidze i 2 miejscu w Bałtyckiej Lidze zdecydowaliśmy o starcie działdowskiej drużyny w sezonie 2019 w największej lidze Europy liczącej 17 drużyn. Awans do ósemki czyli plan minimum został wykonany i teraz będziemy czekać na wieści z meczów play – off.

Awans wywalczyli: Marcin Morawski, Mateusz Banach,Dawid Jurkowski,Łukasz Przybułek ,Paweł Karbowski,Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Ricardo Santos, Bartosz Gajtkowski, Daniel Wójcik, Maciej Lipiński,Damian Zaczkowski, Radosław Reluga,Damian Balicki,Jakub Jedwabnik,Michał Kempka,Filip Nowakowski,Piotr Sobiewski, Filip Świgoński - trenerzy Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak

Tabela Grupy Wschodniej:

1. Yankees Działdowo 10 18 146:50

2.Stal Kutno 8 13 81:30

3. Ravens Lublin 6 6 63:68

4. Warsaw Dragons 8 6 65:75

5. Centaury Warszawa 10 6 91:106

6. Lisy Białystok 10 3 26:145

Udział Yankeesów Działdowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządy Miasta i Powiatu .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn