Yankeesi Działdowo lepsi od Rookie Goats - Jesteśmy w czwórce Bałtyckiej Ligi Baseballu.

Fot. nadesłane

W ostatni dzień sierpnia Yankeesi Działdowo pokonali Rookie Goats Poznań w dwumeczu fazy Play Off Bałtyckiej Ligi Baseballu i awansowali do półfinału, walczyć będą o medal. Dobiegają końca rozgrywki największej ligi polskiego i nie tylko baseballu. Od kwietnia o najwyższe trofeum ligi rywalizowało 17 drużyn , a działdowscy baseballiści już są w „czwórce” .

Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski- Poznania zapowiadali w przedmeczowych relacjach, że powalczą o wygraną. Zespół działdowski do meczu przystąpił w osłabionym składzie / wyjazdy wakacyjne, kontuzje/ i pierwszy mecz pokazał , że zapowiedzi poznańskiej drużyny to nie przechwałki. Goście objęli prowadzenie 5:0 i to wywarło wrażenie na Yankeesach. Natychmiastowa zmiana miotacza na Pawła Karbowskiego i dobra gra w obronie pozwoliła gospodarzom na odrobienie strat. W ostatniej 7 zmianie goście prowadzili jeszcze 7:6, ale dzięki doskonałemu wybiciu Marcina Morawskiego Yankeesi zdobyli 2 obiegi i pokonali rywali 8:7. Jednak na świętowanie awansu było za wcześnie ponieważ drugi mecz trzeba było wygrać lub zremisować. Tym razem to gospodarze szybko odskoczyli na 10:2 i do 5 zmiany wszystko toczyło się po ich myśli. Poznaniacy nie załamali się i walczyli do końca . Najpierw odrobili 3 obiegi i przy stanie meczu 10:5 zaświtała im nadzieja na zdobycie 4 punktów. Mając 3 bazy obstawione i na pałce najlepszego zawodnika byli bliscy zbliżenia się na 1 pkt i jeszcze walczyć o zwycięstwo w całym dwumeczu. Po raz kolejny zapolowy Yankeesów, Marcin Morawski przyczynił się do zwycięstwa „łapiąc z powietrza” wybitą piłkę pod samą siatką za 3 bazą/ ok.100m/i tym samym zakończył mecz dający awans do „czwórki” wynikiem 10:5.Takiego horroru dawno na boisku przy Świerkowej nie było. Przeciwnikiem działdowskiej drużyny w półfinale będzie zwycięzca meczu Piraci Władysławowo @ Kraków Kings.

Rookie Goats Poznań @ Yankees Działdowo 7:8

Yankees Działdowo @ Rookie Goats Poznań 10:5

Skład Yankees Działdowo: Maciej Lipiński, Paweł Karbowski, Marcin Morawski, Dawid Jurkowski, Radosław Reluga, Filip Nowakowski, Bartosz Gajtkowski, Kamil Olichwier, Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński,Damian Zaczkowski- trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski

Za tydzień grają przyszli przeciwnicy Yankees Działdowo oraz pozostałe 2 pary – Stal Kutno@Rawa Katowice i Dęby Osielsko@ Warsaw Dragons.

Udział Yankees Działdowo w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Miasta Działdowo i Starostwa Działdowskiego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn