Bałtycka Liga Baseballu - Yankeesi Działdowo ulegli Piratom i zagrają o brąz

Fot. nadesłane

W niedzielę (29 września) Yankeesi Działdowo walczyli o awans do finału Bałtyckiej Ligi Baseballu w Polsce z Piratami Władysławowo. Mecz odbył się na boisku LLB w Kutnie. Mimo dobrej gry ulegli faworytom do złotego medalu - Piratom 3:11 i 1:11, i walczyć będą o medal brązowy ze zwycięzcą konfrontacji Stal BIS Kutno vs Dęby Osielsko.

W pierwszym meczu o wygranej Piratów zadecydowała jedna zmiana / 5/przegrana 0:8!, w drugim podobnie końcówka meczu sprzyjała baseballistom znad Bałtyku. W meczu wystąpili: Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Bartosz Gajtkowski, Kamil Olichwier, Radosław Reluga, Łukasz Przybułek, Daniel Wójcik, Damian Balicki, Mateusz Banach, Filip Nowakowski- trener Aneta Prusak , natomiast zabrakło Pawła Karbowskiego, Macieja Lipińskiego i Daniela Gruszczyńskiego co miało duży wpływ na wynik. I tak jest to duży sukces Yankeesów, którzy w pokonanym polu zostawili 14 ekip m.in. z Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Poznania, Lublina , Białegostoku, Rybnika, Żor, Krakowa, Katowic, Jastrzębia czy Bielawy.

Mecz o brąz jest planowany na 12 października , a 13 października na boisku przy ul. Świerkowej 1 w Działdowie Yankeesi zmierzą się z drużyną Battle Group Poland NATO stacjonującej na Warmii i Mazurach, w której zagrają żołnierze z USA i innych krajów.

Udział Yankees Działdowo w rozgrywkach Bałtyckiej Ligi Baseballu jest możliwy dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Miasta Działdowo i Starostwa Działdowskiego.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn