W 8 Walentynkowym Turnieju Gdańsk przed Yankeesami – Pechowa ostatnia zmiana

Fot. nadesłane

Uczniowski Klub Sportowy Yankees Działdowo w środę (12 lutego ) zorganizował po raz 8 Ogólnopolski Turniej Walentynkowy baseballu o Puchar Starosty Działdowskiego. Imprezę rozgrywano w ramach obchodów 100 lecia przyłączenia Działdowszczyzny do Polski, podobnie jak wszystkie turnieje w roku 2020.

W zawodach udział zgłosiły zespoły „Orłów” Gdańsk /SP 86/, „Frygi: Zajączkowo/ SP/, „Lidera”Miłomłyn /SP/, Tylic /SSP/ i „Yankees „Działdowo/ SP 2/. Niestety z przyczyn niezależnych nie dojechał Miłomłyn. Turniej Walentynkowy był ostatnim sprawdzianem przed największą imprezą nie tylko w Polsce , 20 Jubileuszowym Międzynarodowym Halowym Turniejem Baseballu „Działdowo Cup 2020” o Puchar Prezydenta RP i pod Patronatem Marszałka Województwa. Partnerami turnieju są Starosta Działdowski, Burmistrz Miasta i Wójt Gminy Iłowo.

Rywalizacja halowa rozpoczyna sezon baseballowy, który w roku olimpijskim przedstawia się bardzo ciekawie. Turniej Walentynkowy zainaugurowali gospodarze „Yankeesi” Działdowo meczem z Zajączkowem od mocnego uderzenia. Już po pierwszej zmianie objęli prowadzenie 4:1 , ale goście tanio skóry nie sprzedali. Końcówka meczu to bardzo dobra gra baseballistów z Zajączkowa i niewiele brakowało aby wynik był niekorzystny dla gospodarzy. Zwycięstwo 11:8 nad trudnym przeciwnikiem napawało optymizmem.

W drugim meczu Zajączkowo Lub. niespodziewanie pokonało silny zespół z Tylic 12:5 i tym samym nadal pozostawało w grze o prymat w turnieju. Faworyci turnieju „Orły” Gdańsk w swoim pierwszym meczu wygrali z Tylicami 9:2 prezentując dobrą i skuteczną grę. Gospodarze „Yankeesi” Działdowo w kolejnym spotkaniu zmierzyli się z Tylicami, które po dwóch porażkach liczyły na wygraną. Silny fizycznie zespół zagrał w końcu najlepszy mecz turnieju i pokonał Yankeesów 11:7, co stworzyło skomplikowaną sytuację w tabeli zawodów. Teraz każdy miał szansę na1 miejsce i wszystko zależało od meczu gdańszczan z Działdowem.

Początek meczu po raz kolejny należał do Yankees (4:2), później obiegi dla gdańszczan i prowadzenie 7:4. Yankeesi nie dawali za wygraną i doprowadzili do stanu 7:8. Ostatnia zmiana miała zadecydować kto wygra mecz i cały turniej. Niestety dwa błędy w obronie dały 2 punkty „Orłom” i wygraną 9:8.

W ostatnim meczu niesieni falą zwycięstwa gdańszczanie pokonali zmęczone Zajączkowo 9:0 i wygrali cały turniej. Yankeesi Działdowo zajęli 2 miejsce, co jest dla młodego zespołu w którym grają dziewczęta z chłopcami, dużym sukcesem. Organizatorzy dziękują Panu Staroście i sponsorom za pomoc w organizacji turnieju.

Walentynki 1 o

Wyniki:

Yankees Działdowo /SP 2/ - Fryga Zajączkowo Lub. /SP/ 11:8

Fryga Zajączkowo Lub. /SP/ - SSP Tylice 12:5

Yankees Działdowo /SP 2/- SSP Tylice 7:11

„Orły” Gdańsk / SP 86/- Fryga Zajączkowo Lub. /SP/ 9:0

Yankees Działdowo /SP 2/- „Orły” Gdańsk / SP 86/- 8:9

„Orły” Gdańsk / SP 86/- SSP Tylice 9:2

Tabela:

1.„Orły” Gdańsk / SP 86/

2. Yankees Działdowo /SP 2/

3. Fryga Zajączkowo Lub. /SP/

4. SSP Tylice

Najlepsi zawodnicy turnieju: Bartek Lepak/Gdańsk/, Igor Balcerzak i Michał Pniewski /Działdowo/, Szymon Perszke / Zajączkowo Lub./, Kacper Żurawski / Tylice/.

Zdzisław Ziółkowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn