Grand Prix ElblAga (3) 2018/19 – Twardziele z Parku Kajki

Fot. MOSiR Elbląg

Za nami III runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem rywalizowano na trasach w Parku Kajki. Mimo przenikliwego zimna i wietrznej pogody w zawodach udział wzięło 35 biegaczy w tym 10 kobiet. Biuro zawodów mieściło się na holu Szkoły Podstawowej nr 6 przy Al. Piłsudskiego.

Był to sprinterski bieg na orientację. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku liczba punktów oraz długość tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 1 minutę, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 60 minut.

W kategorii rodzinnej, najliczniej obsadzonej , triumfowali Różalscy, drugie miejsce zajęli Borkowscy , a trzecie Kowalscy. Wśród chłopców w kategorii SP zwyciężył faworyt Piotr Banach przed Adamem Koneckim. Zacięta walka rozegrała się między uczennicami ZSO nr 2 w kategorii SP dziewcząt. Wygrała Gabriela Szczepanik, na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Strzelecka, a na trzecim Karolina Deptuła.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwszy był Jakub Typański. Za nim finiszowali bracia Michał i Adam Ochnikowie z ZSEiT Pasłęk, którzy cały czas utrzymują kontakt z czołówką klasyfikacji generalnej. Wśród dziewcząt tej grupy zwyciężyła Wiktoria Sobocińska (ZSEiT Pasłęk), a w kategorii kobiet powyżej 35 lat Magdalena Orzechowska, przed Moniką Typańską i Olgą Stolarską. W rywalizacji panów powyżej 35 lat najlepszy był Piotr Światkowski, drugie miejsce zajął Roman Typański, a trzecie Jarosław Mazur.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach i Olgę Stolarską. Dodatkowo do uczestników zawodów trafiło pięć karnetów zasponsorowanych przez Restaurację „SUBWAY” oraz 8 nagród Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kolejna, czwarta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację odbędzie się w sobotę, 12 stycznia 2019 r., na Starym Mieście. Biuro zawodów mieścić się będzie w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Rycerskiej 2. Przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30- 9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn