Grand Prix Elbląga: Orientacja po Parku Modrzewie – Ta konkurencja wciąga bez reszty

Fot. MOSiR Elbląg

W sobotę (9 lutego) odbyła się V runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy biegów rywalizowali w Parku Miejskim „Modrzewie”, osiedlu Zawada między ulicami Wiejską i Odrodzenia. Rywalizowało 38 biegaczy w tym 16 kobiet. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku liczba punktów oraz długości tras były zróżnicowane.

Start odbywał się co 2 minuty, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 30 minut. Buro zawodów mieściło się na holu Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 3 przy ul. Mazurskiej 6. Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg chłopców ze szkół podstawowych na dystansie 1100 m. Rywalizację wygrał Kamil Różalski przed Jakubem Sielskim. Trzecie miejsce zajął Borys Siemaszko.

W biegu mężczyzn 35+ na dystansie 2900 m. triumfował Janusz Światkowski przed Bogdanem Rycerskim. i Jarosławem Mazurem. W kategorii kobiet 35+ (2500 m) zwyciężyła Monika Typańska, drugie miejsce zajęła Sylwia Wróblewska a Olga Stolarska była trzecia. W kategorii kobiet do 35 lat, na tym samym dystansie pierwsza na mecie była Magdalena Ciarkowska przed Natalią Dziką.

W kategorii rodzinnej na dystansie 1600 m zwyciężyła rodzina Snopków, drugie miejsce zajęła rodzina Borkowskich, a trzecie rodzina Różalskich. Na pozostałych dystansach triumfowali: : Kategoria M do 35 2900 m – Jacek Cieszkowski, kategoria SPP dziewcząt 1900m – Julia Typańska, w kategorii SP 2 dziewcząt 1700m - Gabriela Szczepanik przed Aleksandrą Strzelecką i Katarzyną Szandrochą, w kategorii SP 2 chłopców 1700m – Piotr Banach przed Adamem Konackim, w kategorii SP 1 dziewcząt 1100m- Zuzanna Orzechowska.

f5d3136dac8a115e6280dc05b997560f 800

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Spośród wszystkich rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach, oraz pięć karnetów zasponsorowanych przez

Restaurację „ SUBWAY”. Organizatorzy dziękują Pani Joannie Wasilewskiej koordynatorowi Placówki Szkolno Wychowawczej Nr 3 za udostępnienie pomieszczeń na biuro zawodów i ufundowanie ciepłej herbaty z cytryną wszystkim uczestnikom oraz Pani Monice Typańskiej za przygotowanie gorącej kawy.

e29cca6577b507de5c935f83761a5743 800

Kolejna, szósta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrana zostaniew sobotę 2 marca 2019 r. w Parku Miejskim Bażantarnia . Zgłoszenia do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w dniu imprezy w biurze zawodów , które będzie się mieścić przy Restauracji „Myśliwska” w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn