W Węgorzewie śnieg i deszcz nie zmyły tropu – Kto przebiegł było mu lżej na sercu

Fot. Anna Syryńczak (BP/UM)

Chłód, wiatr i topniejący śnieg nie odstraszyły zwolenników aktywnego patriotycznego świętowania. 160 zawodników wystartowało 26 lutego w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Dystans 1963 m miał znaczenie symboliczne: 1963 rok to data śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego o pseudonimie „Lalek”. Niecałe dwa kilometry bez trudu pokonali nawet zupełnie nie zaprawieni w bojach biegacze.

− Nasza młodsza córeczka, Klaudia, ma dwa latka. Jechała, ja przemierzałam trasę opierając się o wózek − śmiała się po finiszu Marlena Kołakowska z Węgorzewa. − Pobiegliśmy całą naszą czterosobową rodziną. Nie mogło nas tu nie być, o historii trzeba pamiętać. Cieszę się, że uroczystość wypadła tak podniośle, z udziałem wojska i tylu mieszkańców miasta.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Przyjemność dekorowania zawodników przypadła m.in. burmistrzowi Węgorzewa Krzysztofowi Piwowarczykowi i dowódcy 11. MPA płk. Jackowi Werze.

Start poprzedziła ceremonia z udziałem żołnierzy 11. Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie. Pamięć Żołnierzy Wyklętych węgorzewianie uczcili minutą ciszy. Padła też armatnia salwa honorowa.

Organizatorami imprezy byli: biegu: 11. MPA oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie

Źródło Gmina Węgorzewo

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn