Z Piekarczykiem może pobiec każdy – Warunek: trzeba zadbać o formę

Fot. MOSiR Elbląg

Wiosna to wspaniały czas na podjęcie decyzji o rozpoczęciu aktywności fizycznej. Pogoda sprzyja bieganiu, więc zacznij korzystać z pierwszych wiosennych promieni słońca. A to już pierwszy krok do startu w czerwcowym Biegu Piekarczyka. Czy bieganie wiosną jest łatwiejsze niż w innych porach roku? Zdecydowanie tak, a z całą pewnością jest przyjemniejsze.

Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób zaczyna swoją przygodę z bieganiem. Także w Elblągu zauważalny jest wzrost miłośników tej dyscypliny sportu, którzy postanowili zadbać o kondycję fizyczną i sylwetkę. Biegaczy można spotkań niemal wszędzie, zarówno na ulicach miasta jak i w Bażantarni. Wiosna to także doskonały moment na wyznaczanie sobie sportowych celów na nowy sezon. Jednym z nich może być start w Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. Natomiast sportowcy szukający większych wyzwań, mogą 18 czerwca, wystartować w Garmin Iron Triathlon. Bieg Piekarczyka oraz zawody triathlonowe organizowane przez LABOSPORT Polska są wspierane przez Prezydenta Elbląga i doskonale wpisują się w akcję „Elbląg w formie”.

- Bieg Piekarczyka to impreza dla każdego, dlatego do udziału w zawodach zachęcamy wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną - przekonuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - W naszym biegu jest miejsce zarówno dla zawodowców jak i amatorów, którzy przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają. Limit na pokonanie 10-kilometrowej trasy, to aż 90 minut, a to oznacza, że nawet średnio zaawansowany biegacz, taki dystans pokona truchtem. Najważniejsze, by się nie bać i podjąć decyzję o starcie w zawodach.

img 2307

A kiedy już zdecydujemy się, na udział w Biegu Piekarczyka, warto się do niego dobrze przygotować. Na początku nie należy biegać zbyt intensywnie lecz powoli przyzwyczajać organizm do wysiłku. Na wstępie bieg możemy przeplatać szybkim marszem. W czasie treningu powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. O tym samym musimy pamiętać także w czasie zawodów.

- Dziś oczywiście trudno przewidzieć jaka będzie pogoda podczas biegu, ale jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Zakładając, że podobnie jak w roku ubiegłym biegaczom towarzyszyć będzie słońce i upał, zdecydowaliśmy, że na trasie ustawione będą aż trzy kurtyny wodne. Dodatkowo zwiększona zostanie liczba punktów nawadniania. Wszystko po to, by ulżyć biegaczom w trudnych chwilach i pomóc w pokonaniu dystansu. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku pogoda będzie łaskawa dla biegaczy.

img 2311

Koszt uczestnictwa w największej imprezie biegowej w naszym mieście wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas w pakiecie startowym znajdzie się koszulka Biegu Piekarczyka. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a dodatkowo w dniu zawodów wpisowe wzrośnie do 80 zł. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem http://biegpiekarczyka.pl/ Tradycyjnie, przy okazji Biegu Piekarczyka odbędą się biegi towarzyszące.

Tuż przed impreza główną na trasie zobaczymy uczestników Mini Biegu Piekarczyka czyli EDURO KID. W zwodach dla najmłodszych mogą wystartować dzieci w wieku od miesiąca do 15 lat. Zgłoszenia przyjmowane będą jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, do dnia 22 maja 2017 r. Zawody dla dzieci są bezpłatne. Po raz kolejny z Piekarczykiem pobiegną także drużyny reprezentujące: firmy, instytucje, stowarzyszenia sportowe oraz fundacje.

img 2346

Trasa IX Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i w tym roku ponownie została nieco zmodyfikowana. W porównaniu z poprzednią edycją, zawodnicy przebiegną trasę w odwrotnym kierunku. Biegacze rozpoczną rywalizację na na ulicy Stoczniowej, nieopodal Bramy Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską , Browarną, rondo,Robotniczą , Pocztową, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Rzeźnicką - Mostem Wysokim, Wybrzeża Gdańskiego, Studzienną – Mostem Niskim, Wodną, Rybacką, Stary Rynek, pod Bramą Targową, aż do mety mieszczącej się na ul. Stoczniowej. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów. Meta usytuowana zostanie na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn