Ostatnia szansa by pobiec z Piekarczykiem – W Elblągu już prawie komplet

Fot. MOSiR Elbląg

Lista startowa na tegoroczny Bieg Piekarczyka jest już niemal kompletna. Na niewiele ponad dwa tygodnie przed startem pozostało zaledwie kilkadziesiąt wolnych miejsc. Dlatego wszyscy chętni, którzy 4 czerwca chcieliby w Elblągu pobiec z Piekarczykiem, muszą się śpieszyć. Największa impreza biegowa w mieście, z edycji na edycję, cieszy się coraz większą popularnością.

W tym roku organizatorzy Biegu Piekarczyka przygotowali się na 800 startujących i wszystko wskazuje na to, że już niebawem lista wypełni się do ostatniego miejsca. Na niewiele ponad dwa tygodnie przed godzina zero, do udziału w biegu zgłosiło się 793 zawodniczek i zawodników. A to oznacza, że za kilka dni wolne miejsca w Biegu Piekarczyka mogą stać się towarem deficytowym.

- Jest nam miło, że Bieg Piekarczyka cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród biegaczy - twierdzi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Codziennie do grona uczestników dochodzą nowi biegacze i jeżeli taka tendencja utrzyma się przez najbliższe dni, to na starcie powinniśmy mieć komplet zawodników. Wszystkim niezdecydowanym radziłbym się pośpieszyć, gdyż za chwilę po prostu może zabraknąć miejsc na liście startowej.

Zgłoszenia w formie elektronicznej na stronie www.elektronicznezapisy.pl przyjmowane są do dnia 22.05.2017 r. Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas otrzymamy pakiet startowy z koszulką. Tradycyjnie, przy okazji Biegu Piekarczyka odbędzie się bieg dla dzieci EDURO KID. W zawodach dla najmłodszych mogą wystartować dzieci w wieku od miesiąca do 15 lat. Zgłoszenia przyjmowane są jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, do dnia 22 maja 2017 r. Zawody dla dzieci są bezpłatne. Po raz kolejny z Piekarczykiem pobiegną także drużyny reprezentujące: firmy, instytucje, stowarzyszenia sportowe oraz fundacje.

- Każda drużyna składa się z minimum pięciu osób i tworzą ją zawodnicy, którzy dokonali wcześniejszej pełnej rejestracji - wyjaśnia Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyn, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary.

Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 22.05.2017 r do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tytule należy podać: IX Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka.

Trasa IX Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i w tym roku ponownie została nieco zmodyfikowana. W porównaniu z poprzednią edycją, zawodnicy przebiegną w odwrotnym kierunku. Biegacze rozpoczną rywalizację na na ulicy Stoczniowej, nieopodal Bramy Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską , Browarną, rondo, Robotniczą , Pocztową, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Rzeźnicką - Mostem Wysokim, Wybrzeża Gdańskiego, Studzienną – Mostem Niskim, Wodną, Rybacką, Stary Rynek, pod Bramą Targową, aż do mety mieszczącej się na ul. Stoczniowej. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.

Biuro zawodów mieścić się będzie na boisku sportowym I Liceum Ogólnokształcącego. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas sportowy czerwiec w Elblągu.

Oprócz Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 4 czerwca, sportowcy szukający większych wyzwań, mogą 18 czerwca, wystartować także w Garmin Iron Triathlon. Bieg Piekarczyka oraz zawody triathlonowe organizowane przez LABOSPORT Polska są wspierane przez Prezydenta Elbląga i doskonale wpisują się w akcję „Elbląg w formie”. Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

rut3

Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Sponsorami Biegu Piekarczyka są: GE Power sp.z.o.o, Orange Polska, Centrum Handlowe Ogrody, Firma KOMPLET Polska producent chleba dla aktywnych: ProBody, Marathon i Trzy Prakłosy Media Markt,Totalizator Sportowy, Reproskan, , FLSmidth Maag Gear, Lech Free ,McDonald’s, Hydrobud , Empik School, Centrum Fitness Odnowy i Rehabilitacji Endorfina Fit , salon łazienkowy i hurtownia budowlana Awangarda, Kawiarnia u Aktorów, hurtowna materiałów budowlanych - Falkon, Drozd, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, NATI- transport i producent opakowań, sklep sportowy Sport Lux, Centrum Fotodepilacji i Fotoodmładzania Depil Concept, Krzysztof Panas – imprezy i reklama, Fundacja Recal, Centrum Nauki i Biznesu ”Żak”

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn