BMW Półmaraton Praski i Praska „5” Warszawa 2017 – Biegacze z Warmii i Mazur na czele gigantycznego peletonu

Fot. B. Zborowski/półmaraton praski facebook

W sobotę (2 września) późnym wieczorem odbył się w Warszawie Półmaraton Praski, któremu towarzyszyła Praska Piątka. Impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie. W obu biegach wystartowało około 10 tysięcy zawodniczek i zawodników, w tym spora grupa z Warmii i Mazur i to ze wszystkich zakątków. W tym mrowiu miejsca w czołowej setce były niewątpliwie sukcesem.

W półmaratonie najwyżej na 11 pozycji został sklasyfikowany Daniel Mikielski (Olsztynek), 14 był Adam Serocki (Elbląg) – drugi w kategorii M40, 15 pozycje zajął Rafał Wiśniewski (Olsztyn), a 26 Marcin Brynda (Olecko). Z pań ósmą lokatę zajęła Ewa Lisek (Nidzica), 17 Marta Stańczuk (Olsztyn), a 21 Katarzyna Alicka (Pisz). Bożena Znarowska z Elblaga wygrała kategorię K50.

W biegu na 5 km doskonale czwarte miejsce wywalczył Paweł Pszczółkowski (Olsztyn) – trzeci w kat. M20. Na dziesiątej pozycji finiszował nasz mistrz z Lubawy w sportach ektremalnych Mateusz Krawiecki, piętnasty był Dariusz Jurewicz (Gołdap), który zwyciężył w kat. M40. Na 17 miejscu uplasował się Paweł Rozmianiec (Olsztyn). Wśród pań siódma była Aleksandra Kępczyńska, 16 Milena Kędzia, a 21 Klaudia Jakubowska (wszystkie Olsztyn).

Wyniki

Półmaraton Open

1 CHABOWSKI Marcin Wejherowo Marcinchabowski.com / Sts Pomerania 86M30/1 M / 1 01:03:31

2 KOZŁOWSKI Artur Sieradz POL Sanprobi Team 85M30/2 M / 2 01:04:16

3 GIŻYŃSKI Mariusz Warszawa POL Running Consulting / Wks Grunwald Poznań 81M30/3 M / 3 01:04:27

4 NOWICKI Adam Gostyń POL Asics Frontrunner Polska/powiat Gostyńskii 90M20/1 M / 4 01:04:35

5 JASTRZĘBSKI Kamil Warszawa POL Duklanowskiteam / Adidasrunnerswarsaw 92M20/2 M / 5 01:06:25

6 SZYMANKIEWICZ Jakub Wronki POL 90M20/3 M / 6 01:10:38

..........................

11 MIKIELSKI Daniel Olsztynek POL 90M20/6 M / 11 01:13:54

14 SEROCKI Adam Elblag POL Active Malbork 73M40/2 M / 14 01:14:32

15 WIŚNIEWSKI Rafał Olsztyn POL Pszczółkowski Team 88M20/8 M / 15 01:14:37

26 BRYNDA Marcin Olecko POL Mlks Czarni Olecko 88M20/11 M / 25 01:16:30

115 SOBOLEWSKI Marcin Zalewo POL Uks Trs Susz 77M40/29 M / 112 01:22:25

133 PUPEK Mariusz Mrągowo POL Klub Biegacza Mrągowo 83M30/59 M / 130 01:23:08

134 KOWALEWSKI Tomasz Olsztyn POL Michelin Polska S.a. / 79M30/60 M / 131 01:23:09

169 JĘDRZEJCZYK Łukasz Mrągowo POL Kramp / Klub Biegacza Mrągowo 81M30/72 M / 166 01:24:21

177 SZEWCZYK Rafał Olsztyn POL Urwis Biega 74M40/45 M / 174 01:24:38

180 PRZYBYLSKI Krzysztof Zalewo POL 77M40/47 M / 177 01:24:39

185 BISIKIEWICZ Michał Olsztyn POL 79M30/81 M / 182 01:24:47

191 JABŁONKA Krystian Olsztyn POL Urwis Biega 81M30/82 M / 187 01:24:57

192 KAROLEWSKI Krzysztof Olsztyn POL Pszczółkowski Team 82M30/83 M / 188 01:24:59

216 MAZUROWSKI Tomasz Dobre Miasto POL Pszczółkowski Team 72M40/56 M / 212 01:25:40

239 PISAREWICZ Karol Nidzica POL Grupa Gpec / Gpec Runners Team 88M20/56 M / 233 01:26:26

272 LEWANDOWSKI Bartosz Elbląg POL 90M20/60 M / 266 01:27:22

290 JABŁOŃSKI Paweł Nidzica POL Nidzica Biega 76M40/79 M / 284 01:27:57

318 WDOWIAK Wojciech Olsztyn POL Michelin Polska S.a. 73M40/87 M / 311 01:28:23

336 BERK Krzysztof Olsztyn POL Michelin Polska S.a. / 72M40/96 M / 329 01:28:40

345 LISEK Ewa Nidzica POL Nidzica Biega 80K30/6 K / 8 01:28:43

369 SIERADZKI Rafał Olsztyn POL Mennica Królewska 77M40/104 M / 361 01:29:03

372 KASPERSKI Arkadiusz Olsztyn POL Akm Olimp Olsztyn 70M40/105 M / 364 01:29:07

383 KLIMIK Zenon Szczytno POL Akb Szczytno 63M50/12 M / 375 01:29:25

483 SŁOMCZYŃSKI Łukasz Gołdap POL Łowcy Przygód Gołdap 87M30/221 M / 471 01:31:29

513 CHEŁMIŃSKI Grzegorz Szczytno POL Akb Szczytno 84M30/235 M / 500 01:31:58

530 ZAPOLSKI Marcin Olsztyn POL 79M30/242 M / 517 01:32:09

553 OSTROWSKI Przemysław Jeziorany POL Oxyburn Polska 84M30/251 M / 539 01:32:37

561 NOWAK Jerzy Bartoszyce POL 64M50/26 M / 547 01:32:52

586 SINKIEWICZ Tomasz Pasym POL 70M40/174 M / 571 01:33:08

596 JABŁOŃSKI Krzysztof Olsztyn POL Michelin Polska S.a. / 76M40/178 M / 581 01:33:13

598 MATURA Grzegorz Sępopol POL 86M30/272 M / 583 01:33:15

616 KOŁECKI Michał Iława POL Tri Negu / Iława Biega 95M20/106 M / 601 01:33:26

688 STAŃCZUK Marta Olsztyn POL Team Kopeć 82K30/10 K / 17 01:34:16

774 ŁAGUNA Andrzej Olsztyn POL Team Kopeć 63M50/39 M / 756 01:35:10

787 MACULEWICZ Marek Nidzica POL Urwis Biega 70M40/241 M / 768 01:35:20

796 KOWALEWSKI Łukasz Biskupiec POL 83M30/352 M / 777 01:35:24

818 SIERZPUTOWSKI Mariusz Olsztyn POL 61M50/44 M / 799 01:35:37

829 ALICKA Katarzyna Pisz POL 78K30/14 K / 21 01:35:44

837 BRYK Dawid Dobre Miasto POL Ks Neonet 89M20/142 M / 815 01:35:51

963 LANKOWSKA-KLEMT Agnieszka Olsztyn POL Urwis Biega 81K30/17 K / 31 01:37:27

997 SIEPIOŁA Cezary Morąg POL Finisz Morąg 79M30/431 M / 965 01:37:51

Kobiety

1 STELMACH Dominika Warszawa POL Adidas Runners Warsaw / Duklanowski Team82K30/1 K / 1 01:15:15

2 STEFANOWICZ Monika Poznań POL Wks Grunwald Poznań 80K30/2 K / 2 01:19:41

3 LIPSKA-MAZUREK Paulina Warszawa Deutsche Bank Marathon Team / Kolorowa 92K20/1 K / 3 01:20:41

.......................

8 LISEK Ewa Nidzica POL Nidzica Biega 80K30/6 K / 8 01:28:43

17 STAŃCZUK Marta Olsztyn POL Team Kopeć 82K30/10 K / 17 01:34:16

21 ALICKA Katarzyna Pisz POL 78K30/14 K / 21 01:35:44

31 LANKOWSKA-KLEMT Agnieszka Olsztyn POL Urwis Biega 81K30/17 K / 31 01:37:27

45 SŁOMCZYŃSKA Paulina Gołdap POL Łowcy Przygód Gołdap 87K30/25 K / 45 01:39:27

92 ZAPADKA Elżbieta Mrągowo Bawaria Motors / Bawaria Motors Running 84K30/49 K / 92 01:43:43

93 GAJEWSKA Monika Olsztyn POL Pszczółkowski Team 88K20/22 K / 93 01:43:44

108 KIŚLUK Anna Mikolajki POL Wichrowe Wzgórze / Pszczółkowski Team 75K40/26 K / 108 01:44:23

132 ZNAROWSKA Bozena Elblag POL Active Malbork 63K50/1 K / 132 01:45:38

174 KAROLEWSKA Anna Olsztyn POL Pszczółkowski Team 85K30/84 K / 174 01:47:46

231 ODOLIŃSKA Agnieszka Ostróda POL Pszczółkowski Team 72K40/58 K / 231 01:49:32

318 LEWANDOWSKA Edyta Olsztyn POL Mennica Królewska 80K30/144 K / 318 01:52:13

324 OSTROMECKA Anna Bartoszyce POL Urwis Biega 87K30/146 K / 324 01:52:18

337 RUTKOWSKA Ewa Olsztyn POL Pszczółkowski Team 75K40/84 K / 337 01:52:33

401 PARZYCH Joanna Mrągowo POL Klub Biegacza Mrągowo 76K40/104 K / 401 01:54:14

423 SOBCZAK Karolina Olsztyn POL 86K30/194 K / 423 01:54:37

522 SŁOWIKOWSKA Magdalena Olsztyn POL Urwis Biega 75K40/123 K / 522 01:56:57

575 BORYS Agata Unieszewo POL Pszczółkowski Team 72K40/137 K / 575 01:57:51

582 KUPCZAK Natalia Kętrzyn POL 00K16/7 K / 582 01:58:00

609 BOJAROWSKA Olga Wielbark POL 77K40/150 K / 609 01:58:23

622 NADZIAK Wioletta Morąg POL Finisz Morąg 74K40/155 K / 622 01:58:38

684 KROTOWSKA Marta Lidzbark POL Allianz Running Team 76K40/170 K / 684 01:59:27

705 KRAWIEC Agnieszka Olsztyn POL Urwis Biega 77K40/174 K / 705 01:59:49

806 KURPIEWSKA Dorota Pisz POL Klub Morsów W Piszu 75K40/211 K / 806 02:01:37

843 KUMOROWSKA Katarzyna Trękusek POL Michelin Polska S.a. / 81K30/393 K / 843 02:02:28

887 SIWCZAK Izabela Olsztyn POL Team Kopeć 63K50/19 K / 887 02:03:24

901 SZYNKOWSKA Iwona Mrągowo POL Klub Biegacza Mrągowo 72K40/236 K / 901 02:03:36

965 JÓŹWIAK Agnieszka Olsztyn POL 76K40/252 K / 965 02:05:02

105 PAWLUCZUK Elzbieta Ełk POL 75K40/266 K / 1005 02:06:12

Niepełnosprawni

1 GRABIŃSKI Marcin Lubliniec POL / Pro366 79M30/42 Niep/1 (M)100 01:21:43

2 KOBIAŁKA Marek Warszawa POL / Markowi Biegacze 81M30/115 Niep/2 (M)239 01:26:35

3 MIKINA Artur Warszawa POL Pwpw S.a. / Pwpw Sa 59M50/59 Niep/3 (M)1035 01:38:29

.............................

15 ULIKOWSKI Tomasz Pasłęk POL / Kb Biegambolubię Pasłęk 81M30/1185 Niep/15 (M)2765 01:52:25

Fot. B. Zborowski

Dystans 5 km

1 PARSZCZYŃSKI Łukasz Warszawa POL K.s. Podlasie Białystok 85M30/1 M / 1 00:15:18

2 KACZOR Mateusz Radom POL Rltl Zte Radom 97M20/1 M / 2 00:15:32

3 WALCZAK Damian Staszów POL Duklanowski Team 91M20/2 M / 3 00:15:35

4 PSZCZÓŁKOWSKI Paweł Olsztyn POL Pszczółkowski Team 88M20/3 M / 4 00:15:41

5 KONIECZNY Adam Jeziory Wielkie POL Polonia Środa / Ks Polonia Środa Wlkp. 92M20/4 M / 5 00:15:43

6 BARAN Mateusz Konstancin-jeziorn POL Reebok Run Crew 93M20/5 M / 6 00:15:45

.........................

10 KRAWIECKI Mateusz Lubawa POL Husaria Race Team 89M20/7 M / 10 00:16:14

15 JUREWICZ Dariusz Gołdap POL Jednostka Wojskowa 4808 Gołdap 74M40/1 M / 15 00:16:36

17 ROZMIANIEC Paweł Olsztyn POL 87M30/7 M / 17 00:16:49

75 PINIEWSKI Robert Olsztyn POL Pszczółkowski Team 73M40/11 M / 72 00:19:09

80 ŚLIWCZYŃSKI Jarosław Olsztyn POL Pszczółkowski Team 84M30/31 M / 75 00:19:20

85 KACZAN Norbert Olsztyn POL Pszczółkowski Team 75M40/13 M / 79 00:19:24

88 KĘPCZYŃSKA Aleksandra Olsztyn POL Pszczółkowski Team 88K20/6 K / 7 00:19:32

89 BYSTRZYCKI Radosław Dobre Miasto Nadleśnictwo Wichrowo / Pszczółkowski 68M40/15 M / 82 00:19:37

142 KĘDZIA Milena Olsztyn POL 97K20/8 K / 17 00:20:55

162 TRUDNOWSKI Maciej Olsztyn POL Pszczółkowski Team 72M40/34 M / 142 00:21:22

165 JAKUBOWSKA Klaudia Olsztyn POL Pszczółkowski Team 97K20/9 K / 21 00:21:23

175 GAWRYŚ Kasia Olsztyn POL Pszczółkowski Team 81K30/9 K / 24 00:21:43

230 KOŁAKOWSKA Agnieszka Działdowo POL 83K30/15 K / 36 00:22:42

237 JAWORSKI Mariusz Nidzica POL Nidzica Biega 90M20/53 M / 201 00:22:47

242 MIELCZAREK Alicja Nidzica POL Nidzica Biega 78K30/16 K / 38 00:22:50

252 PIECZKOWSKA Agnieszka Dywity POL Pszczółkowski Team 78K30/17 K / 39 00:23:01

254 ZIELIŃSKI Tomasz Olsztyn POL Team Kopeć 76M40/47 M / 214 00:23:02

300 WASILEWICZ-PSZCZÓŁKOWSKA Monika Olsztyn POL Pszczółkowski Team 88K20/17 K / 47 00:23:30

309 FYDRYCH Maciej Nidzica POL Nidzica Biega 82M30/114 M / 261 00:23:36

315 SIERZPUTOWSKI Rafał Olsztyn POL Pszczółkowski Team 82M30/117 M / 267 00:23:39

340 PIECZKOWSKI Hubert Spręcowo POL 74M40/56 M / 288 00:23:56

380 KOPYŚĆ Jarosław Olsztyn POL Pszczółkowski Team 76M40/64 M / 321 00:24:20

390 1052 BARANOWSKI Piotr Nidzica POL Nidzica Biega 99M16/20 M / 327 00:24:26

396 WALCZAK Tomasz Lidzbark POL Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 71M40/67 M / 331 00:24:30

398 ZDANOWICZ Marta Lidzbark POL Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 84K30/32 K / 66 00:24:30

402 BARANOWSKA Alina Nidzica POL Nidzica Biega 76K40/8 K / 68 00:24:31

403 WASILEWSKA Katarzyna Nidzica POL Nidzica Biega 85K30/33 K / 69 00:24:31

439 ŁANIEWSKI Piotr Bartoszyce POL 74M40/76 M / 365 00:24:52

457 JABŁOŃSKI Tomasz Olsztyn POL Pszczółkowski Team 76M40/79 M / 379 00:24:59

487 1449 WDOWIAK Monika Nidzica POL Nidzica Biega 75K40/11 K / 86 00:25:10

Kobiety

1 REDA Kinga Wieliszew POL 1993 / Wieliszew Heron Team 93K20/1 K / 1 00:18:40

2 WIERZBICKA Magdalena Warszawa POL Nike+ Run Club 89K20/2 K / 2 00:18:53

3 GORLO Katarzyna Warszawa POL 88K20/3 K / 3 00:19:05

........................

7 KĘPCZYŃSKA Aleksandra Olsztyn POL Pszczółkowski Team 88K20/6 K / 7 00:19:32

17 KĘDZIA Milena Olsztyn POL 97K20/8 K / 17 00:20:55

21JAKUBOWSKA Klaudia Olsztyn POL Pszczółkowski Team 97K20/9 K / 21 00:21:23

24 GAWRYŚ Kasia Olsztyn POL Pszczółkowski Team 81K30/9 K / 24 00:21:55

36 KOŁAKOWSKA Agnieszka Działdowo POL 83K30/15 K / 36 00:22:42

38 MIELCZAREK Alicja Nidzica POL Nidzica Biega 78K30/16 K / 38 00:22:50

39 PIECZKOWSKA Agnieszka Dywity POL Pszczółkowski Team 78K30/17 K / 39 00:23:01

47 WASILEWICZ-PSZCZÓŁKOWSKA Monika Olsztyn POL Pszczółkowski Team 88K20/17 K / 47 00:23:30

66 ZDANOWICZ Marta Lidzbark POL Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 84K30/32 K / 66 00:24:30

68 BARANOWSKA Alina Nidzica POL Nidzica Biega 76K40/8 K / 68 00:24:31

69 WASILEWSKA Katarzyna Nidzica POL Nidzica Biega 85K30/33 K / 69 00:24:31

86 WDOWIAK Monika Nidzica POL Nidzica Biega 75K40/11 K / 86 00:25:10

138 DZIDO Edyta Nidzica POL Nidzica Biega 71K40/23 K / 138 00:26:11

202 SUCHODOLSKA Edyta Olecko POL Olecko Biega 88K20/73 K / 202 00:27:08

266 WALKIEWICZ Joanna Olsztyn POL 78K30/111 K / 266 00:27:48

313 SOCHACKA Ewelina Lidzbark POL 96K20/110 K / 313 00:28:15

338 ŻBIKOWSKA Bożena Nidzica POL Opisie Sp.z O.o. Olsztyn / Nidzica Biega 80K30/141 K / 338 00:28:31

376 SZYMKÓW Anna Olsztyn POL 88K20/127 K / 376 00:28:48

426 BOKISZ Dorota Batoszyce POL Zohan Team 78K30/179 K / 426 00:29:13

435 MAZUREK Anna Morąg POL 84K30/184 K / 435 00:29:17

467 KORWIN-PIOTROWSKA Ewa Olsztyn POL Urwis Biega 73K40/81 K / 467 00:29:35

476 CZYRKO Luiza Olsztyn POL Team Kopeć 83K30/206 K / 476 00:29:38

499 WOŹNIAK Marta Olsztyn Olsztyńskie Centrum Medycyny I Sportu 85K30/217 K / 499 00:29:51

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn