I Olsztyński Bieg Niepodległości 2017 – Z wiatrem i pod wiatr, ale z dumą w sercu...

Fot. urwis biega facebook (ilustracja)

W sobotę (11 listopada) o godz. 11.11 ruszył Olsztyński Bieg Niepodległości. Pierwsza impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie. Wystartowało prawie 400 osób. Start i metę usytuowano w okolicach Plaży Miejskiej, a dystans 10 km okazał się wymagający, tym bardziej, że momentami wiał silny wiatr. Najszybciej metę osiągnął Tomasz Kowalski z Olsztyna w czasie 34.46.

O ponad 20 sekund wyprzedził Sławomira Kaliskiego (Olsztyn) i Przemysława Flagę (Barczewo). W kategorii junior (16-19 lat) triumfował Sylwester Paluch z Dywit – piąty w open, drugi był Kacper Węczkowski (Kolno), a trzeci Hubert Kotowski (Olszyny). Wśród najstarszych (powyżej 60 lat) zwyciężył Jerzy Kuczkowski (Ożarów Mazowiecki) przed Januszem Kosowskim (Olsztyn) i Stanisławem Brzozowskim (Olsztyn).

W rywalizacji pań pierwsza na celowniku była Magdalena Trzeciak (Olsztyn), druga Katarzyna Grzesik (Olsztyn), a trzecia Agnieszka Lankowska-Klemt (Olsztyn). W rywalizacji juniorek pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Śliwa (Nidzica) przed Różą Harendą (Żary) i Julią Durska (Olsztyn). Najlepsza seniorka okazała się Barbara Kosakowska-Szatkowska (Olsztyn) przed Ewa Mickiewicz (Elbląg)

Organizatorem biegu była Spółka allcool.pl sp. z o. o. we współpracy z OSiR Olsztyn

Wyniki Open

1 Tomasz Kowalski M Urwis Biega Olsztyn MMEZCZ 1 00:34:46

2 Sławomir Kaliski M Oxyburn Polska Olsztyn MMEZCZ 2 00:34:58

3 Przemysław Flaga M URWIS BIEGA Barczewo MMEZCZ 3 00:35:55

4 Krzysztof Brągiel M Road to PB Kędzierzyn Koźle MMEZCZ 4 00:36:06

5 Sylwester Paluch Dywity M MJUNIOR 1 00:37:35

6 Magdalena Trzeciak K AZS UWM OLSZTYN KKOB 1 00:37:56

7 Krystian Jabłonka M Urwis Biega Olsztyn MMEZCZ 5 00:37:59

8 Rafal Szewczyk Olsztyn M MMEZCZ 6 00:37:59

9 Szymon Kurdynowski Biskupiec M MMEZCZ 7 00:38:00

10 Tomasz Siemiątkowski Olsztyn M MMEZCZ 8 00:38:07

11 Roman Dąbkowski Świętajno M MMEZCZ 9 00:38:07

12 Marcin Siudej Mrągowo M Dąbrowski Team MMEZCZ 10 00:38:12

13 Wojciech Wdowiak Olsztyn M MMEZCZ 11 00:38:11

14 Piotr Bronakowski M PersonalTriathlon.pl / no-tax.olsztyn.pl Olsztyn MMEZCZ 12 00:38:26

15 Maciej Rypiński M 4 W-MBOT Olsztyn MMEZCZ 13 00:38:32

16 Rafał Nojman M Są Wolniejsi Dobre Miasto MMEZCZ 14 00:38:37

17 Jacek Nadulski M Team Kopeć Olsztyn MMEZCZ 15 00:38:44

18 Adam Olszewski M Jeziorany MMEZCZ 16 00:38:48

19 Marcin Zapolski M Olsztyn   MMEZCZ 17 00:38:50

20 Maciej Dąbrowski M Młynago Giedajty MMEZCZ 18 00:38:51

21 Marcin Śmieszny M Olsztyn MMEZCZ 19 00:39:02

22 Andrzej Szot M Wdowiak@friends Bartąg MMEZCZ 20 00:39:07

23 Katarzyna Grzesik K KKP Stomilanki Olsztyn KKOB 2 00:39:22

24 Grzegorz Rutkowski M Libro Cycling Team Olsztyn MMEZCZ 21 00:39:39

25 Damian Węglarz 22 M BSB Barczewo Biega MMEZCZ 22 00:39:47

26 Piotr Kozłowski M Father On The Run MMEZCZ 23 00:40:05

27 Dariusz Sarbiewski M Bartąg MMEZCZ 24:40:21

28 Rafał Milewski M 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana MMEZCZ 25 00:40:25

29 Andrzej Zieja M Skazani na sukces Olsztyn MMEZCZ 26 00:40:19

30 Andrzej Rudziński M Młynago Jonkowo MMEZCZ 27 00:40:39

31 Jerzy Kuczkowski M KB Ożarów Mazowiecki Biega MSENIOR 1 00:40:42

32 Łukasz Kostyra M Mont Blanc Team MMEZCZ 28 00:40:53

33 Ryszard Kuczkowski M Drużyna Wilka MMEZCZ 29 00:40:57

34 Tomasz Woźniak M MMEZCZ 30 00:41:14

35 Wojciech Malinowski M AKB Lidzbark Warmiński MMEZCZ 31 00:41:15

36 Rafał Woźniak M MMEZCZ 32 00:40:41

37 Janusz Kosowski M AKM OLSZTYN /sklepbiegowy.com MSENIOR 2 00:41:26

38 Wiesław Zalewski M MMEZCZ 33 00:41:24

39 Stanisław Brzozowski M Prątniczanka MSENIOR 3 00:41:18

40 Krzysztof Błachewicz M MMEZCZ 34 00:41:14

41 Agnieszka Lankowska-Klemt K URWIS BIEGA KKOB 3 00:42:00

42 Piotr Wojciechowski M Druzyna Wilka MMEZCZ 35 00:42:11

43 Wiesław Komoszewski M Region Wsparcia Teleinformatycznego MMEZCZ 36 00:42:12

44 Hubert Mildner M Najmowicz Triathlon / Tri NEGU MMEZCZ 37 00:42:12

45 Marek Kotowski M MMEZCZ 38 00:42:22

46 Robert Głowacki M MMEZCZ 39 00:42:18

47 Michał Kurczycki M Szwagier! Poczekaj... /Waniewski Coaching MMEZCZ 40 00:42:18

48 Michał Brzozowski M wataha Cioci Basi MMEZCZ 00:42:20

49 Krzysztof Jabłoński M Wdowiak@friends MMEZCZ 42 00:42:12

50 Dariusz Poliński M KS NEONET MMEZCZ 43 00:42:25

51 Emilia Kosacka K KKOB 4 00:42:26

52 Emilia Wołyniec K Najmowicz Triathlon / rowerysportowy.pl KKOB 5 00:42:32

53 Karol Chotyniec M MMEZCZ 44 00:42:26

54 Miłosława Wasiak K Pszczółkowski Team KKOB 6 00:42:34

55 Jakub Banaszek M MMEZCZ 45 00:42:31

56 Krzysztof Zajczyk M SF4team MMEZCZ 46 00:42:44

57 Przemysław Kozak M Pszczółkowski Team MMEZCZ 47 00:42:46

58 Marcin Świerzko M MMEZCZ 48 00:42:14

59 Arkadiusz Makuch M MMEZCZ 49 00:42:18

60 Cezary Siepioła M Finisz Morąg MMEZCZ 50 00:42:24

61 Maciej Jankowski M MMEZCZ 51 00:42:57

62 Radoslaw Groszewski29 M rowerysportowy.pl / Najmowicz Triathlon MMEZCZ 52 00:43:04

63 Daniel Godlewski M AKM Olimp Olsztyn/sklep biegowy.com MMEZCZ 53 00:43:04

64 Robert Najdzion M AKM OLSZTYN /sklepbiegowy.com MMEZCZ 54 00:43:04

65 Daniel Mitkowski M AKM Olsztyn / sklepbiegowy.com MMEZCZ 55 00:43:07

66 Bartłomiej Gałgowski M MMEZCZ 56 00:43:06

67 Artur Kamiński M MMEZCZ 57 00:43:07

68 Michał Ziółkiewicz M MMEZCZ 58 00:43:13

69 Błażej Żarczyński M Free Runners MMEZCZ 59 00:43:05

70 Paweł Kujawa M MMEZCZ 60 00:43:08

71 Robert Puczel M Runners Team Kętrzyn MMEZCZ 61 00:43:20

72 Artur Lidwin M MMEZCZ 62 00:43:23

73 Krzysztof Pietkiewicz M Pszczółkowski Team MMEZCZ 63 00:43:11

74 Paweł Kurmin M Free Runners MMEZCZ 64 00:43:16

75 Michał Zawlik M MMEZCZ 65 00:43:24

76 Przemek Lisowski M CTMiR MMEZCZ 66 00:43:28

77 Andrzej Leśny M Mont Blanc Team MMEZCZ 67 00:43:26

78 Łukasz Sawicki M Free Runners MMEZCZ 68 00:43:24

79 Artur Kocięcki M MMEZCZ 69 00:43:41

80 Przemysław Kowalewski M ELEKTRYK Team MMEZCZ 70 00:43:37

81 Ireneusz Tarasiewicz M MMEZCZ 71 00:43:53

82 Kamil Głogowski M MMEZCZ 72 00:43:39

83 Krzysztof Michalak M KORADO TIR MMEZCZ 73 00:43:55

84 Szymon Chomicki M DRUŻYNA SZPIKU/Architectus Pracownia Projektowa MMEZCZ 74 00:44:08

85 Tomasz Hermann M MMEZCZ 75 00:43:53

86 Piotr Juszczyk M MMEZCZ 76 00:44:03

87 Łukasz Michałkiewicz M Rezerwowe Psy MMEZCZ 77 00:43:43

88 Jerzy Laszczak M MMEZCZ 78 00:43:55

89 Tomasz Lipka M MMEZCZ 79 00:44:06

90 Ryszard Oborski M MMEZCZ 80 00:44:15

91 Wojciech Sienkiewicz M MMEZCZ 81 00:44:12

92 Marcin Waszkiewicz M Druzyna Wilka MMEZCZ 82 00:44:12

93 Janusz Zajczyk M Salka Fit 4Team MMEZCZ 83 00:44:24

94 Sebastian Stochaj M MMEZCZ 84 00:43:49

95 Tomasz Kozłowski M MMEZCZ 85 00:44:20

96 Dominik Gołębiowski M Salka Fit 4Team MMEZCZ 86 00:44:28

97 Kamil Burda M MMEZCZ 87 00:44:33

98 Paweł Rutkowski M PersonalTriathlon.pl MMEZCZ 88 00:44:32

99 Piotr Kościesza M Tri NEGU MMEZCZ 89 00:44:56

100 Jacek Pajek M MMEZCZ 90 00:44:20

Wyniki

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn