Elbląski Bieg Niepodległości 2017 – W rozbieganym mieście najszybszy Marcin Spustek

Fot. Marcin Spustek Facebook (ilustracja)

Ponad 600 uczestników wystartowało w sobotę (11 listopada) w biegu głównym zorganizowanym w Elblągu z okazji Święta Niepodległości. 10-kilometrowa trasa wiodła ulicami miasta, a uczestnikom towarzyszył też doping mieszkańców. Wygrał świetnie przygotowany zawodnik MKS Truso Elbląg Marcin Spustek, który prawie o półtorej minuty wyprzedził Karola Kalisia (Susz). Trzeci był Krzysztof Białkowski (Rozajny).

Wśród pań najszybciej trase przebiegła Anna Koziarska (Elbląg), druga na mecie była Zuzanna Głombiowska (Gdynia), a trzecia Joanna Deputat (Elbląg) W kategorii wiekowych zwyciężyli: 0/29 lat: Mateusz Jankowski (Nowy Staw) i Magda Matulewicz (Elbląg), 30/39 lat: Luca Sapienza (Włochy) i Joanna Czarnecka (Elbląg), 40/49 lat: Tadeusz Barszczewski (Mrągowo) i Beata Gawrońska (Olsztyn), 50/59 lat: Andrzej Stefański (Elbląg) i Elżbieta Bendyk (Elbląg) - 60 lat: Włodzimierz Karoliński (Braniewo). Z klasyfikacji wyłączne zostały osoby, które znalazły się na podium w open.

Rozegrano także konkurencje dziecięce i młodzieżowe oraz bieg na 3 km. Tu w klasyfikacji pań zwyciężyła Aniela Garbowska (Brzniewo przed elblążankami: Maja Dalidowicz i Martyna Waśniewską, a wśród panów: Dominik Rudawski przed Nikodemem Kozakiem i Rafałem Rozkowińskim (wszyscy Elbląg). Tu podziału na kategorie nie było.

Wyniki

Dystans 10 km open

1 SPUSTEK MARCIN M 1 1997 M 0-29 ELBLĄG MKS"TRUSO"ELBLĄG / REHAHOLISTIC 10km 0:33:58

2 KALIŚ KAROL M 2 1990 M 0-29 SUSZ 16 BATALION DOWODZENIA 10km 0:35:20

3 BIAŁKOWSKI KRZYSZTOF M 3 1995 M 0-29 ROZAJNY GMINA GARDEJA BIEGA 10km 0:36:56

4 JANKOWSKI MATEUSZ M 4 1991 M 0-29 1 NOWY STAW GODLEWSKI RUNNERS 10km 0:37:16

5 SAPIENZA LUCA M 5 1985 M 30-39 1 ITALIA ITALIA 10km 0:37:44

6 RÓŻALSKI PIOTR M 6 1979 M 30-39 2 ELBLĄG ETT 10km 0:37:47

7 OLIWIŃSKI PAWEŁ M 7 1979 M 30-39 3 BIAŁA GÓRA LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:38:11

8 GRUDZIŃSKI ARKADIUSZ M 8 1985 M 30-39 4 ELBLĄG 10km 0:38:42

9 BARSZCZEWSKI TADEUSZ M 9 1974 M 40-49 1 MRĄGOWO WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ 10km 0:38:46

10 KORALEWSKI MARIUSZ M 10 1985 M 30-39 5 KWIDZYN KWIDZYŃSKI BIEGACZ 10km 0:38:46

.........................

11STEFAŃSKI ANDRZEJ M 11 1962 M 50-59 1 ELBLĄG MARATOŃCZYK - ELBLĄG 10km 0:38:52

12 CZAPIEWSKI PAWEŁ M 12 1996 M 0-29 2 OSÓWKO 10km 0:38:56

13 SYROCKI SYLWESTER M 13 1976 M 40-49 2 ELBLĄG 10km 0:39:03

14 NOWAKOWSKI ANDRZEJ M 14 1970 M 40-49 3 PRABUTY TRAKTOR TEAM GMINA KWIDZYN 10km 0:39:12

15 BIERNACKI RAFAŁ M 15 1987 M 30-39 6 BIELICA 10km 0:39:15

16 DUDA JACEK M 16 1974 M 40-49 4 BRANIEWO DUDICOM.XYZ 10km 0:39:16

17 SZEWCZYK JAROSŁAW M 17 1975 M 40-49 5 NOWY DWÓR GDAŃSKI 10km 0:39:20

18 KOZAK KAROL M 18 2000 M 0-29 3 ELBLĄG ETT 10km 0:39:20

19 CEBULA BOGDAN M 19 1961 M 50-59 2 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:39:23

20 TOMCZYK RAFAŁ M 20 1971 M 40-49 6 GDAŃSK XTRACK 10km 0:39:30

21 KOWALSKI JACEK M 21 1970 M 40-49 7 ELBLĄG JAC-KO / EL - AKTYWNI 10km 0:39:35

22 SZYMAŃSKI WALDEMAR M 22 1974 M 40-49 8 ELBLĄG SPORTSATR TEAM 10km 0:39:39

23 SINKIEWICZ TOMASZ M 23 1970 M 40-49 9 PASYM 10km 0:39:41

24 SZCZEPAŃSKI LESZEK M 24 1990 M 0-29 4 KWIDZYN TRAKTOR TEAM GMINA KWIDZYN / CYKLO KWIDZYN 10km 0:39:49

25 KOZAK KAROL M 25 2000 M 0-29 5 ELBLĄG ETT 10km 0:39:50

26 BUŁKA ADAM M 26 1988 M 0-29 6 ELBLĄG 10km 0:40:00

27 SATKIEWICZ PIOTR M 27 1993 M 0-29 7 PASŁĘK OGRODOWA BIEGA / GETIN BANK PASŁĘK 10km 0:40:19

28 FILIPEK DANIEL M 28 1976 M 40-49 10 BRANIEWO 10km 0:40:30

29 GROCKI ARTUR M 29 1972 M 40-49 11 ELBLĄG EL - AKTYWNI 10km 0:40:48

30 ROKICKI LESZEK M 30 1973 M 40-49 12 ELBLĄG ETT 10km 0:40:56

31 LEWANDOWSKI BARTOSZ M 31 1990 M 0-29 8 ELBLĄG 10km 0:41:06

32 MIECZKOWSKI TOMASZ M 32 1978 M 30-39 7 PASŁĘK 10km 0:41:06

33 KRZESZEWSKI GRZEGORZ M 33 1972 M 40-49 13 ELBLĄG ECM EL-HURT 10km 0:41:10

34 KOZIARSKA ANNA K 1 1984 K 30-39 ELBLĄG 16 BATALION DOWODZENIA 10km 0:41:13

35 TACZYŃSKI MARCIN M 34 1984 M 30-39 8 GARDEJA GMINA GARDEJA BIEGA 10km 0:41:27

36 FIEDUCIK JAROSŁAW FIEDUCIK M 35 1969 M 40-49 14 ELBLĄG 10km 0:41:30

37 GŁOMBIOWSKA ZUZANNA K 2 1996 K 0-29 GDYNIA BIGYELLOWFOOT ADVENTURE TEAM 10km 0:41:31

38 DRAGAN MATEUSZ M 36 1988 M 0-29 9 ELBLĄG 10km 0:41:38

39 DEPUTAT JOANNA K 3 1976 K 40-49 ELBLAG 10km 0:41:38

40 MICHALSKI DOMINIK M 37 1995 M 0-29 10 ELBLĄG ETT 10km 0:41:42

41 SARAK ARTUR M 38 1988 M 0-29 11 BRANIEWO 10km 0:41:53

42 KOKITKO MICHAŁ M 39 1986 M 30-39 9 ELBLĄG 10km 0:41:56

43 CZERNIEL PIOTR M 40 1986 M 30-39 10 ELBLĄG 10km 0:41:58

44 KUROWSKI MICHAŁ M 41 1986 M 30-39 11 ELBLĄG 10km 0:42:03

45 ZAŁUCKI ZBIGNIEW M 42 1960 M 50-59 3 ELBLĄG 10km 0:42:06

46 MOUNIER FREDERIC M 43 1972 M 40-49 15 OLSZTYN 10km 0:42:08

47 BROSZE DOMINIK M 44 1979 M 30-39 12 PELPLIN 10km 0:42:09

48 BRZUSZKIEWICZ BARTEK M 45 1979 M 30-39 13 KWIDZYN 10km 0:42:11

49 FAVEEUW DAVID M 46 1973 M 40-49 16 OLSZTYN 10km 0:42:14

50 ĆWIKLIŃSKI TOMASZ M 47 1980 M 30-39 14 ELBLĄG 16 BDOW 10km 0:42:16

51 FAŁKOWSKI JAROSŁAW M 48 1986 M 30-39 15 GARDEJA GMINA GARDEJA BIEGA 10km 0:42:17

52 NOWOSIELSKI PIOTR M 49 1973 M 40-49 17 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:42:28

53 OLEWNICZAK ARKADIUSZ M 50 1989 M 0-29 12 ELBLĄG LATAJĄCY DYWAN 10km 0:42:42

54 MATULEWICZ MAGDALENA K 4 1988 K 0-29 1 ELBLĄG 10km 0:42:47

55 MIKOWSKI MARIUSZ M 51 1981 M 30-39 16 ELBLĄG 10km 0:42:49

56 WIELGOSZ TOMASZ M 52 1980 M 30-39 17 PASŁĘK 10km 0:42:57

57 WRÓBEL PIOTR M 53 1994 M 0-29 13 GARDEJA GMINA GARDEJA BIEGA 10km 0:42:58

58 DRATWA KACPER M 54 1999 M 0-29 14 ELBLĄG II LO 10km 0:43:04

59 KLIMOWSKI PRZEMYSŁAW M 55 1977 M 40-49 18 ELBLĄG ETT 10km 0:43:08

60 BRZOZOWSKI MICHAŁ M 56 1998 M 0-29 15 ELBLĄG PARIS PLATYNOV TEAM 10km 0:43:10

61 KROLL DAMIAN M 57 1973 M 40-49 19 STARE POLE 10km 0:43:11

62 STANISZEWSKI PAWEŁ M 58 1985 M 30-39 18 ELBLĄG 10km 0:43:17

63 MAKSYMOWICZ KRZYSZTOF M 59 2001 M 0-29 16 ELBLAG GIMNAZJUM NR 2 W ELBLAGU 10km 0:43:18

64 JANCZUK PIOTR M 60 1979 M 30-39 19 ELBLĄG BRIDGE 4 10km 0:43:21

65 KWIDZIŃSKI BARTOSZ M 61 1995 M 0-29 17 ELBLĄG 10km 0:43:22

66 KRZYWIEŃSKI PIOTR M 62 1972 M 40-49 20 NIDZICA NIDZICA BIEGA 10km 0:43:24

67 PUCH ROBERT M 63 1975 M 40-49 21 ELBLĄG 10km 0:43:26

68 GRABOWSKI KAMIL GRABOWSKI M 64 1983 M 30-39 20 BEMOWO PISKIE JW 4808 10km 0:43:32

69 KAPTEINA ROBERT M 65 1973 M 40-49 22 GRONOWO GÓRNE 10km 0:43:33

70 WLIZŁO PAWEŁ M 66 1990 M 0-29 18 ELBLĄG MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNE W ELBLĄGU 10km 0:43:35

71 BYZDRA PIOTR M 67 1978 M 30-39 21 NOWY DWÓR GDAŃSKI 10km 0:43:37

72 CZARNECKA JOANNA K 5 1980 K 30-39 1 ELBLĄG SKS EL AKTYWNI 10km 0:43:39

73 BALA MARIUSZ M 68 1979 M 30-39 22 ELBLĄG 10km 0:43:41

74 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA K 6 1978 K 30-39 2 ELBLĄG 10km 0:43:47

75 SEKUŁA PIOTR M 69 1989 M 0-29 19 ELBLĄG 10km 0:43:48

76LEŚNIAK DANIEL M 70 1976 M 40-49 23 ELBLĄG 10km 0:44:00

77 KOS SŁAWOMIR M 71 1972 M 40-49 24 NOWY DWÓR GD. DCT DRUŻYNA BIEGOWA 10km 0:44:00

78 GERNIG MARIUSZ M 72 1983 M 30-39 23 ELBLĄG DUSZKI-BODUSZKI 10km 0:44:01

79 LOMPERT ANDRZEJ M 73 1977 M 40-49 25 ELBLAG 10km 0:44:11

80 CHMIELEWSKI MARCIN M 74 1974 M 40-49 26 ELBLĄG 10km 0:44:11

81 KAPAŁA PRZEMYSŁAW M 75 1978 M 30-39 24 ELBLĄG KMP ELBLĄG 10km 0:44:12

82 BEDRA GRZEGORZ M 76 1991 M 0-29 20 ZALEWO BIEGACZE GORSZEGO SORTU 10km 0:44:18

83 GŁÓD MICHAŁ M 77 1985 M 30-39 25 ELBLĄG POZOR VLAK! 10km 0:44:18

84 STACHÓRKO KRZYSZTOF M 78 1975 M 40-49 27 PASŁĘK OGRODOWA BIEGA PASŁĘK 10km 0:44:22

85 MATKIEWICZ PIOTR M 79 1986 M 30-39 26 ELBLĄG LABOSPORT TEAM 10km 0:44:24

86 PAŃCZUK ROBERT M 80 1974 M 40-49 28 ELBLĄG 10km 0:44:26

87 APANOWICZ RADOSŁAW M 81 1977 M 40-49 29 ELBLĄG KMP ELBLĄG 10km 0:44:30

88 JAŻDŻEWSKI ZBIGNIEW M 82 1962 M 50-59 4 MALBORK LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:44:31

89 KAROLIŃSKI WŁODZIMIERZ M 83 1955 M 60 i więcej 1 BRANIEWO 10km 0:44:34

90 WIERNICKA PAULINA K 7 1989 K 0-29 2 KWIDZYN RUNFITNESKA KWIDZYN 10km 0:44:34

91 GOLLA SŁAWOMIR M 84 1979 M 30-39 27 ELBLĄG KUŹNIA ENDORFIN 10km 0:44:39

92 DMITRZAK PIOTR M 85 1983 M 30-39 28 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:44:40

93 LUBAŃSKI TOMASZ M 86 1975 M 40-49 30 GRONOWO GÓRNE 10km 0:44:44

94 WINCZEWSKI MICHAŁ M 87 1999 M 0-29 21 ELBLĄG TRI WINCZ 10km 0:44:46

95 BANAŚ SEBASTIAN M 88 1976 M 40-49 31 ELBLĄG 10km 0:44:53

96 ROSZYŃSKI PAWEŁ M 89 1983 M 30-39 29 BRANIEWO PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10km 0:44:56

97 SANGOWSKI ANDRZEJ M 90 1972 M 40-49 32 TOLKMICKO 10km 0:44:57

98 STYPUŁKOWSKI RADOSŁAW M 91 1974 M 40-49 33 OLSZTYN 10km 0:44:57

99 PRZEBIEG MARIUSZ M 92 1970 M 40-49 34 ELBLĄG 10km 0:44:58

100 PENK ŁUKASZ M 93 1983 M 30-39 30 ELBLĄG 10km 0:44:59

Pełne wyniki

https://elektronicznezapisy.pl/download/j48080m750n02145b1x0f4d0d9j7s3u8/open.html

Fot. el-aktywni facebook

Dystans 3 km

1 RUDAWSKI DOMINIK M 1 2003 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:12:29

2 KOZAK NIKODEM M 2 2004 ELBLĄG 3,3km 0:13:03

3 ROZKOWIŃSKI RAFAŁ M 3 2001 ELBLĄG LICEUM REGENT 3,3km 0:13:18

4SZEWCZYK BARTŁOMIEJ M 4 2003 MILEJEWO GIMNAZJU REGENT 3,3km 0:13:49

5 GARBOWSKA ANIELA K 1 2001 BRANIEWO MOS ZATOKA BRANIEWO 3,3km 0:14:26

6 DALIDOWICZ MAJA K 2 2002 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:14:31

7 DALIDOWICZ RYSZARD M 5 1968 ELBLĄG 3,3km 0:14:31

8 WAŚNIEWSKA MARTYNA K 3 2004 ELBLĄG 3,3km 0:14:52

9 BŁASZCZYK MARCIN M 6 1977 ELBLĄG 3,3km 0:14:52

10 RADZIKOWSKA PATRYCJA K 4 2003 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:14:57

............................................

11 LIC TYMOTEUSZ M 7 2006 ELBLĄG SP 4 ELBLĄG .UKS TOMITA ELBLĄG 3,3km 0:14:58

12 STEFANOWICZ INEZ M 8 2003 ELBLAG MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:15:10

13 GNYP DANIEL M 9 2000 ELBLAG ZSEIO ELBLAG 3,3km 0:15:11

14 SZOPIŃSKA ADRIANNA K 5 2001 KAZIMIERZOWO MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:15:20

15 BĄK DARIUSZ M 10 1981 ELBLĄG BĄCZKI TEAM 3,3km 0:15:37

16 BĄK KACPER M 11 2005 ELBLĄG BĄCZKI TEAM 3,3km 0:15:38

17 GNYP MACIEJ M 12 2005 ELBLAG SP 16 ELBLĄG 3,3km 0:16:00

18 KRÓLIK JAKUB M 13 2012 PASŁĘK PASŁĘK BIEGA 3,3km 0:16:04

19 LEŚNIEWSKA MAŁGORZATA K 6 2005 KAZIMIERZOWO MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:16:08

20 WOJCIECHOWSKI RYSZARD M 14 1976 ELBLĄG 3,3km 0:16:51

21 MURASZKO MICHAŁ M 15 2004 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 3,3km 0:17:02

22 SOWA PAWEŁ M 16 1980 GRONOWO GÓRNE 3,3km 0:17:07

23 NARULSKI PIOTR M 17 1980 ELBLAG 3,3km 0:17:36

24 WLIZŁO ANNA K 7 2005 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:17:51

25 POGORZELSKI KUBA M 18 2007 NOWINKA TEAM NOWINKA 3,3km 0:17:56

26 PAWŁOWSKA JULIA K 8 2007 BRANIEWO ETT 3,3km 0:18:12

27 WALCZAK HUBERT M 19 2005 GRONOWO GÓRNE SP 16 ELBLĄG 3,3km 0:18:27

28 WALENTYNOWICZ ŁUKASZ M 20 2005 NOWINA SP 16 ELBLĄG 3,3km 0:18:27

29 SOWA MICHAŁ M 21 2005 GRONOWO GÓRNE 2005 3,3km 0:18:40

30 KOZŁOWSKA ALEKSANDRA K 9 2006 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 3,3km 0:18:47

31 JERZYNA AGNIESZKA JERZYNA K 10 1980 GDAŃSK 3,3km 0:19:08

32 ŻBIKOWSKA ZUZANNA K 11 2003 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG TRIATHLON 3,3km 0:19:16

33 ŻBIKOWSKA WERONIKA K 12 2001 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:19:16

34 SIELSKA ZUZANNA K 13 2009 ELBLĄG OLIMPIA JUDO ELBLĄG 3,3km 0:19:32

35 SIELSKI JAKUB M 22 2006 ELBLĄG OLIMPIA JUDO ELBLĄG 3,3km 0:19:47

36 SZULC SYLWIA K 14 1974 ELBLĄG EL-AKTYWNI 3,3km 0:20:17

37 GAJOWNICZEK FRANCISZEK M 23 1951 FROMBORK MOS BRANIEWO 3,3km 0:20:17

38 ZIELIŃSKA MAŁGORZATA K 15 1978 ELBLĄG 3,3km 0:20:31

39 KALKOWSKA ANNA K 16 1981 ELBLĄG 3,3km 0:20:31

40 PAJEK-SIELICKA AGNIESZKA K 17 1982 ELBLĄG SP 11 ELBLĄG 3,3km 0:20:38

41 DEPTUŁA MIROSŁAWA K 18 1950 ELBLĄG MORSY ELBLĄG 3,3km 0:20:55

42 GÓRKA ANETTA K 19 1973 ELBLĄG 3,3km 0:21:19

43 BARCIKOWSKA AGNIESZKA K 20 1991 ELBLĄG 3,3km 0:21:32

44 SYNOWIEC KLAUDIUSZ M 24 2003 BRANIEWO 3,3km 0:21:34

45 SIELSKA KAMILA K 21 1983 ELBLĄG 3,3km 0:21:34

46 WĄDOŁOWSKA ALICJA K 22 2004 BRANIEWO SP6 BRANIEWO 3,3km 0:21:34

47 WYCHOWANIAK MARTA K 23 1981 BRANIEWO LA BRANIEWIANKI 3,3km 0:21:43

48 GRUDZIĄŻ PAWEŁ M 25 1978 ELBLĄG 3,3km 0:21:47

49 MAJEWSKI DAWID M 26 2003 ELBLĄG 3,3km 0:21:50

50 JASKUŁOWSKA BEATA K 24 1976 STRASZYN 3,3km 0:22:12

51 MURASZKO OSKAR M 27 2002 ELBLĄG TRUSO ELBLĄG 3,3km 0:23:00

52 MURASZKO ANDRZEJ MURASZKO M 28 1974 ELBLĄG 3,3km 0:23:03

53 GIERWATOWSKA MALGORZATA K 25 1982 ELBLĄG 3,3km 0:23:05

54 KULPA-DUDZIK EWA K 26 1971 ELBLĄG 3,3km 0:23:18

55 MENDALKA ADRIANNA K 27 1995 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 3,3km 0:23:18

56 PIOTROWICZ-GNYP SYLWIA K 28 1977 RÓŻYNY 3,3km 0:23:24

57 JAWORSKI JULISZ M 29 2005 ELBLĄG SP 4 ELBLĄG 3,3km 0:23:54

58 PEPLIŃSKA ARLETTA K 29 1968 ELBLĄG 3,3km 0:24:22

59 KRUSIŃSKA LUCYNA K 30 1975 SZTUM 3,3km 0:24:48

60 POKOJSKA EWA K 31 1979 BRANIEWO KROPELKA 3,3km 0:25:47

61 JABŁOŃSKI ROBERT M 30 1975 ELBLĄG 3,3km 0:26:09

62 JABŁOŃSKA MAGDALENA K 32 1979 ELBLĄG 3,3km 0:26:09

63 PEPLIŃSKI MAREK M 31 1957 ELBLĄG 3,3km 0:26:10

64 CHRUSTOWSKI WIESŁAW M 32 1952 ELBLĄG 3,3km 0:26:12

65 KIDA DARIA K 33 1995 ELBLĄG 3,3km 0:27:20

66 SZNAZA AGATA K 34 1987 ELBLĄG 3,3km 0:27:26

67 KWAS ARLETA K 35 1970 ELBLĄG 3,3km 0:28:16

68 KOSZTOWNA KATARZYNA K 36 1985 ELBLĄG 3,3km 0:30:12

69 WĄSICKI ANDRZEJ M 33 1955 ELBLĄG WŁÓCZYBUTY 3,3km 0:38:11

70 WĄSICKA CZESŁAWA K 37 1952 ELBLĄG 3,3km 0:38:39

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn