V Bieg o Puchar Jabłoni 2018 – Nowa formuła wykreowała faworytów, Państwo Osior wygrali i byli oczarowani

Fot. nadesłane

V Bieg o Puchar Jabłoni miał otworzyć cykl biegów narciarskich Mazury Loopet Cup. Impreza odbyła się w niedzielę (21 stycznia) w Hotelu Jabłoń Lake Resort niedaleko Pisza, ale uczestnicy rywalizowali nie na nartach, lecz w tradycyjnym crossie. Zmieniona formuła wykreowała nowych faworytów, a ci nie zawiedli. Wygrali: Bartłomiej Osior i Beata Pokrzywińska-Osior – znane „biegające małżeństwo” w Wydmin.

Dwa tygodnie temu organizatorzy zdecydowali, że wobec niepewnej pogody tegoroczna edycja odbędzie się w formie normalnego biegu, bez nart. Ta decyzja była swego rodzaju zaproszeniem do startu wielu biegaczy z okolic. Wśród niech nie mogło zabraknąć etatowych biegaczy z Mazur, Beaty i Bartka Osiorów.

Zapewne w biegu narciarskim nie mieliby większych szans, jednak przy zmienionej formule zawodów, to właśnie biegające małżeństwo upatrywane było w roli faworytów.

Przewidywania w pełni się potwierdziły. Bartłomiej Osior z ogromną przewagą wygrał cały bieg, a Beata Pokrzywińska-Osior nie miała sobie równych wśród kobiet. Dodatkowo razem z Rafałem Milewskim i Pawłem Grygo jako MOSiR Orzysz zwyciężylli w kategorii drużynowej.

"Taka impreza to świetna okazja do zrobienia mocnej jednostki treningowej, co na tym etapie przygotowań do sezonu jest bardzo wskazane. Podwójne zwycięstwo oczywiście cieszy, ale w tym dniu nie było to najważniejsze. Samą imprezę uważamy za naprawdę świetną, kto wie czy cyklu Mazury Loopet Cup nie dokończymy w nartach". – podsumował swój występ Bartek Osior.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn