4 Maraton Gdańsk 2018 – Marcin Spustek najszybszy na “piątkę”, Pan Adam z Elbląga (M70) „połknął” 42 km bez zmrużenia oka

Fot. ilustracja

W niedziele (15 kwietnia) odbył się 4 Maraton Gdańsk. W biegu głównym wystąpiło ponad 1700 uczestników. W pierwszej setce open znalazła się Aleksandra Jakimczuk z Braniewa, która przybiegła jako szósta wśród pań i druga w K30. Większy sukces odnieśliśmy w biegu towarzyszącym na 5 km. Wygrał go Marcin Spustek z Elbląga (Powtórzył sukces sprzed roku)

Katarzyna Lipnicka (Ostróda) okazała się najszybsza 30-latką. W tej samej kategorii wiekowej Magdalena Matulewicz (Młynary) była trzecia. W maratonie na najwyższym stopniu podium stanął Adam Piatek z Elbląga. Mimo 70 lat zaliczył klasyczny dystans, wygrał kat. +70, a w open znalazł się w połowie stawki (870 miejsce) W czołówce swoicj grup wiekowych byli też: Ewa Szych (Olsztyn), Bożena Ninadowska (Elbląg), Andrzej Stefański (Elbląg) i Stanisław Brzozowski (Olsztyn)

Dystans 5 km

1 SPUSTEK MARCIN ELBLĄG KALENJIRUNNERS/ REHAHOLISTIC POL 1997 M20 1 00:16:04

2 ORCHOLSKI WITOLD TORUŃ T.S. OPATRUNKI TORUŃ POL 1971 M40 1 00:17:06

3 JANKOWIAK TOMASZ GDAŃSK DUDYCZ RUN POL 1996 M20 2 00:17:21

4 ŁAGOWNIK MARTA GDAŃSK SMARUJNA TRENINGI UKS POL 1995 K20 1 00:17:35

5 KŁOS KLAUDIUSZ SKORCZ AKTYWNI KOCIEWIACY POL 1984 M30 1 00:17:42

6 MROWKA MICHAŁ GDAŃSK MAJATEAM POL 1984 M30 2 00:00:03 3:35 16,8 00:17:51

.......................................

28 SZARKO MACIEJ ELBLĄG POL 1977 M40 10 00:20:16

37 LIPNICKA KATARZYNA OSTRODA PSZCZOŁKOWSKI TEAM POL 1982 K30 1 00:21:01

44 ROSZYŃSKI PAWEŁ BRANIEWO PSZCZOŁKOWSKI TEAM POL 1983 M30 11 00:21:23

45 MATULEWICZ MAGDALENA MŁYNARY POL 1988 K30 3 00:21:25

102 ZALEŚKIEWICZ IGA SUSZ POL 1985 K30 9 00:24:15

176 EJSYMONT MICHAŁ GIŻYCKO POL 1995 M20 30 00:27:14

179 DUBROWSKA PATRYCJA GIŻYCKO POL 1996 K20 13 00:27:15

229 KAŹMIERCZAK KAROLINA NIDZICA NIDZICA BIEGA POL 1988 K30 40 00:28:56

235 KMITA SYLWIA ELBLĄG POL 1974 K40 27 00:29:10

284 ŻYWKO ELŻBIETA DZIAŁDOWO POL 1952 K60 3 00:31:04

291 ŚLIWIŃSKI TADEUSZ ELBLĄG POL 1974 M40 39 00:31:22

366 SOWA RENATA ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG POL 1973 K40 53 00:36:05

Fot. 4 maraton gdansk facebook

Maraton

1 CZARNECKI RAFAŁ BLIŻYN STS SKARŻYSKO-KAM. POL 1979 M30 1 02:23:36

2 KOSEK PAWEŁ TYCHY www.kosekpawel.pl POL 1991 M20 1 02:34:35

3 RAKOCZY MARCIN GDYNIA ITEN - The Home of Champions / www.marci POL 1990 M20 2 02:34:45

4 POBŁOCKI PIOTR LĘBORK UKS Ekonomik Maratończyk Lębork POL 1965 M50 1 02:36:42

5 SZCZEŚNIAK PIOTR NIEMCZ DKS SZCZESNIAK POL 1980 M30 2 02:39:53

6 JARANOWSKI ANDRZEJ BRODNICA BIEGAJ Z GŁOWĄ POL 1993 M20 3 02:40:08

....................................................

79 JAKIMCZUK ALEKSANDRA BRANIEWO POL 1989 K20 2 03:06:05

117 SADOWSKI RAFAŁ OLSZTYN Team Gaja POL 1990 M20 17 03:10:17

139 STEFAŃSKI ANDRZEJ ELBLĄG Maratończyk - Elbląg POL 1962 M50 7 03:14:01

159 BUŁKA ADAM ELBLĄG POL 1988 M30 63 03:15:51

164 ARANOWSKI PATRYK LUBAWA Lubawa Kocha Biegać POL 1979 M30 65 03:16:28

207 ROWIŃSKI MICHAŁ LUBAWA Lubawa Kocha Biegać POL 1984 M30 79 03:21:44

230 KWIDZIŃSKI BARTOSZ ELBLĄG POL 1995 M20 30 03:23:55

236 BOGDAŃSKI PIOTR ELBLĄG POL 1988 M30 91 03:24:41

239 KAMIŃSK JANUSZ OSTRÓDA Ostróda Runners POL 1976 M40 88 03:24:48

263 OTŁOWSKI GRZEGORZ ELBLĄG ETT Elbląg Triathlon Team POL 1986 M30 99 03:26:42

264 SARBIEWSKI DARIUSZ BARTĄG POL 1974 M40 100 03:26:48

274 FORC TOMASZ ELBLĄG POL 1973 M40 105 03:27:19

290 LESZCZYŃSKI PIOTR DOBRE MIASTO Dobromiejski Klub Biegacza "Odcisk" POL 1977 M40 112 03:28:08

299 LESZCZYŃSKI PAWEŁ DOBRE MIASTO Dobromiejski Klub Biegacza "Odcisk" POL 1977 M40 113 03:28:32

316 KLINICKI TOMASZ IŁAWA Iława biega POL 1977 M40 120 03:29:29

326 DEPUTAT JOANNA ELBLĄG POL 1976 K40 7 03:30:01

346 MISZTAL GRZEGORZ NIDZICA Nidzica Biega POL 1977 M40 128 03:31:18

359 PATALON PIOTR NOWE MIASTO LUBAWSKIE OrkaMasters Iława POL 1969 M40 134 03:32:16

360 CYRKLER RAFAŁ OSTRÓDA Ostróda Runners POL 1976 M40 135 03:32:34

361 PIOTROWSKI WOJCIECH ORNETA POL 1980 M30 133 03:32:36

383 KOBYRA JANUSZ ELBLĄG POL 1970 M40 144 03:34:28

413 KRAŚNIEŃSKI KRZYSZTOF ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM POL 1983 M30 149 03:36:24

415 FIEDUCIK JAROSŁAW ELBLĄG POL 1969 M40 159 03:36:29

424 JAWORSKI TOMASZ ELBLĄG POL 1979 M30 152 03:37:11

436 SANECKI PIOTR PASŁĘK Kb Biegam Bo Lubię Pasłęk/Spartanie Dzie POL 1987 M30 159 03:38:08

439 GRUCHALSKI RAFAŁ ELBLĄG POL 1977 M40 167 03:38:18

444 KRUCZYK DAMIAN PASYM BDK POL 1992 M20 50 03:38:38

447 1WASILEWSKI MIROSŁAW IŁAWA ORKAMASTERS IŁAWA POL 1974 M40 171 03:38:55

450 MOSTOWICZ ZBIGNIEW LIDZBARK Pędzące Jednorożce POL 1985 M30 162 03:39:08

457 CZARNECKA JOANNA ELBLĄG POL 1980 K30 15 03:39:45

465 SZYCH EWA OLSZTYN POL 1990 K20 5 03:40:22

479 DOBRZYNSKI HENRYK BARCZEWKO POL 1962 M50 39 03:41:17

495 BRZOZOWSKI STANISŁAW OLSZTYN Prątniczanka POL 1955 M60 6 03:42:09

510 HAWRYLKO RADEK WEGORZEWO POL 1986 M30 181 03:42:55

558 ADAMSKI PATRYK GIŻYCKO ŁojWiele POL 1990 M20 59 03:45:05

570 ANDRUKAJTIS ARKADIUSZ WĘGORZEWO 11 Mazurski Pułk Artylerii POL 1976 M40 216 03:46:09

573 ANDRZEJCZYK RADOSŁAW KĘTRZYN POL 1990 M20 61 03:46:12

587 1906 TRYTEK MACIEJ WĘGORZYNO sklepkolekcjoner.pl POL 1989 M20 63 03:47:03

602 61 BAŃKA ARKADIUSZ ELBLAG Ojcowa Wola Running POL 1978 M40 223 03:47:58

607 1151 MAZUR JAROSŁAW ELBLĄG POL 1969 M40 226 03:48:11

611 742 KLIMOWSKI PRZEMYSŁAW ELBLĄG POL 1977 M40 228 03:48:20

616 753 KŁOSIEWICZ WOJCIECH ELBLĄG POL 1975 M40 229 03:48:29

633 2102 ZIELIŃSKI KRZYSZTOF OLSZTYN Spręcograf Team POL 1973 M40 234 03:49:28

635 KWIATKOWSKI MARCIN OLSZTYN POL 1992 M20 66 03:49:36

655 LEŚNIAK DANIEL ELBLĄG POL 1976 M40 240 03:50:53

668 GUTOWSKI PAWEŁ SUSZ UKS TRS SUSZ POL 1981 M30 235 03:51:33

694 NIEŚCIÓR JAN STĘKINY POL 1968 M50 66 03:52:36

728 DOBRZYŃSKA WERONIKA OLSZTYN POL 1984 K30 28 03:54:35

761 KIEZIK ANNA OLSZTYN Skazani na sukces POL 1982 K30 33 03:56:28

770 KWIATEK MACIEK MIŁAKOWO Nordcity POL 1994 M20 75 03:56:39

772 NIENADOWSKA BEATA ELBLĄG El-Aktywni POL 1968 K50 4 03:56:45

781 KOWALSKI GRZEGORZ OLSZTYN 42 w '44 POL 1974 M40 284 03:57.12

806 LELMACHER JUSTYNA EŁK Akademia Marynarki Wojennej POL 1995 K20 14 03:58:13

819 SIÓŁKOWSKI WIESŁAW ELBLĄG POL 1955 M60 10 03:58:50

870 PIĄTEK ADAM ELBLĄG POL 1948 M70 1 04:01:20

880 KOZŁOWSKI ŁUKASZ IŁAWA POL 1985 M30 292 04:02:06

886 BANAŚ SEBASTIAN ELBLĄG SMOK POL 1976 M40 314 04:02:18

896 KŁODAWSKI MAREK BRATIAN POL 1978 M40 317 04:02:40

910 KAPAŁA PRZEMYSŁAW ELBLĄG POL 1978 M40 323 04:03:18

912 RUSZNICA KLAUDIA FROMBORK Kartofelki POL 1993 K20 17 04:03:25

928 LEŚNICKI PAWEŁ OSTRÓDA Ostróda Runners POL 1982 M30 304 04:04:21

943 JABŁONOWSKI WOJCIECH ELBLĄG POL 1974 M40 334 04:05:17

997 ZIELIŃSKI PRZEMYSŁAW OLSZTYN Team Jana POL 1976 M40 347 04:08:33

999 KĘPIŃSKI SŁAWOMIR ELBLĄG Sławo team POL 1968 M50 99 04:08:35

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn