II Sztumski Festiwal Biegowy 3 Maja 2018 – Alicja Misiak wygrała 10 km, Mariusz Szarszunowicz najszybszym piechurem

Fot. D. Wiechowski/zantyr sztum facebook

W dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się XXVIII Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności pod hasłem „Biegi Solidarności na 100-lecie Niepodległości. Impreza zawierała kilka wyścigów na różnych dystansach, zaprezentować się mogli również miłośnicy Nordic Walking. Spora grupę uczestników stanowili mieszkańcy: Elblaga, Pasłęka, Susza, Braniewa i Iławy.

W biegu na dystansie 10 km wśród pań zwyciężyła Alicja Misiak (Susz). Z panów najwyższe siódme miejsce zajął Adam Serocki (Elbląg) – triumfator kat. 40/49 lat. Swoje kategorie wygrali również Andrzej Szysler (Susz) kat. 60/69 lat, Bożena Znarowska (Elbląg) kat. 50/59 lat, Anna Kukuć-Kwapiszewska (Elbląg) w kat. 40/49 lat. Drugi w kat. 70/79 lat był Adam Piątek (Elbląg), trzeci Andrzej Stefański (Elbląg) w kat. 50/59 lat.

W klasyfikacji pracowników służb więzienny w grupie wiekowej do 40 lat zwyciężyła Jagoda Sławińska przed Magdalena Socha (obie Iława). Piotr Białek (Klewki) w open był siódmy i trzeci w kat. do 40 lat.

Rywalizację w nordic walking wygrał Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk) najlepszy w kat. 40/49. Trzeci na mecie był Marcin Rębowski (Pasłęk) – zwycięzca kat. 19/39. Wojciech Wiaderski (Elbląg) został najszybszym 60-latkiem. Świetnie spisali się najmłodsi. Magdalena Bujnicka (Pasłęk) wygrała kat. (0/14), a wśród chłopców drugi był Mateusz Rębowski, a trzeci Grzegorz Rębowski (obaj Pasłęk)

Wyniki

Dystans 10 km

1 ROGIEWICZ ANDRZEJ M 1 1993 M 20-29 POSTOLIN LKS ZANTYR SZTUM/ PACKMAN TEAM - Postolin 10km 0:32:50

2 MAZERSKI BARTOSZ M 2 1976 M 40-49 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM - Sztum 10km 0:34:19

3 BENHARI EL MOKHTAR M 3 1974 M 40-49 VAL DE REUIL VRAC FRANCJA - 10km 0:34:20

4 GARBOWSKI KRZYSZTOF M 4 1988 M 30-39 1 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM ZAKŁAD KARNY W SZTUMIE SW OPEN Sztum 10km 0:35:22

5 WARDZIŃSKI PAWEŁ M 5 1988 M 30-39 2 GDAŃSK - 10km 0:35:53

6 SZYMCZAK ŁUKASZ M 6 1991 M 20-29 1 KATOWICE AŚ KATOWICE SW OPEN 10km 0:36:08

..............................................

7 SEROCKI ADAM M 7 1973 M 40-49 1 ELBLAG NA SKRZYDŁACH ANIOŁA - 10km 0:37:00

18 MISIAK ALICJA K 1 1993 K 20-29 SUSZ AZS UG - 10km 0:39:41

23 STEFAŃSKI ANDRZEJ M 22 1962 M 50-59 3 ELBLĄG MARATOŃCZYK - ELBLĄG - 10km 0:39:59

29 KOWALSKI JACEK M 27 1970 M 40-49 9 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM - 10km 0:41:18

34 BIAŁEK PIOTR M 32 1981 M 30-39 10 KLEWKI 3BRO/ZK BARCZEWO SW <40 10km 0:42:19

40 SULIŃSKI DAREK M 37 1981 M 30-39 11 SUSZ ROZBIEGANY SUSZ - 10km 0:43:02

46 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA K 4 1978 K 40-49 1 ELBLĄG - 10km 0:43:38

60 POŁEĆ ROBERT M 56 1976 M 40-49 22 IŁAWA SW 40+ 10km 0:45:27

63 SZYSLER ANDRZEJ M 58 1955 M 60-69 1 SUSZ ZESPÓŁ SZKÓŁ SUSZ - 10km 0:45:50

73 ŁOWCZAK WIESŁAW M 67 1975 M 40-49 26 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM - 10km 0:46:32

78 TONGA JAN M 72 1981 M 30-39 22 ELBLĄG - 10km 0:46:59

84 BARTNICKI WOJCIECH M 77 1968 M 50-59 12 ELBLĄG EL-AKTYWNI - 10km 0:47:16

85 KRAUSE SŁAWOMIR M 78 1973 M 40-49 29 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM Krause - Krause 10km 0:47:19

86 KOWALEWSKI ŁUKASZ M 79 1983 M 30-39 23 BISKUPIEC ZK BARCZEWO SW <40 10km 0:47:23

87 KRAŚNIEWSKI KRZYSZTOF M 80 1961 M 50-59 13 BRANIEWO - 10km 0:47:27

93 ZALEWSKI DANIEL M 86 1997 M 20-29 9 SUSZ TRI NEGU - 10km 0:47:52

94 ZAJĄC BARTOSZ M 87 1989 M 20-29 10 KIERZLINY BSB BARCZEWO BIEGA/ ZK BARCZEWO SW <40 10km 0:47:59

97 OTREMBA KRZYSZTOF M 90 1978 M 40-49 31 IŁAWA ZK IŁAWA SW <40 10km 0:48:12

107 KOPISTECKI MICHAŁ M 99 1982 M 30-39 31 LUBAWA ZK IŁAWA SW <40 10km 0:48:52

108 SIÓŁKOWSKI WIESŁAW M 100 1955 M 60-69 5 ELBLĄG PSP ELBLĄG - 10km 0:48:56

110 RYCHTER WIESŁAW M 102 1954 M 60-69 6 ELBLĄG BUCHALTER - 10km 0:49:04

118 ZNAROWSKA BOŻENA K 9 1963 K 50-59 1 ELBLAG NA SKRZYDŁACH ANIOŁA - 10km 0:50:36

119 JABŁOŃSKI JAKUB M 110 1982 M 30-39 37 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM - 10km 0:50:40

122 PIATEK ADAM M 113 1948 M 70-79 2 ELBLAG - 10km 0:51:06

144 LEŚNIEWSKI JAN M 130 1948 M 70-79 4 ELBLĄG - 10km 0:53:09

154 MUDRYK KATARZYNA K 19 1981 K 30-39 7 ELBLĄG Mudryk - Mudryk 10km 0:54:45

169 MICHAŁOWSKA ANNA K 24 1974 K 40-49 5 BRANIEWO SW OPEN K 10km 0:56:15

187 ZYCH DAWID M 154 1974 M 40-49 43 ELBLĄG SPARTANIE DZIECIOM - 10km 0:58:45

189 ZARĘBSKI SŁAWOMIR M 156 1959 M 50-59 23 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM - 10km 0:59:00

196 MUDRYK PRZEMYSŁAW M 158 1978 M 40-49 44 ELBLĄG Mudryk - Mudryk 10km 1:00:04

201 JASIULEWICZ IZABELA K 40 1983 K 30-39 14 ELBLĄG ETT ELBLĄSKI TRIATHLON TEAM - 10km 1:00:54

202 KRAUSE IWONA K 41 1974 K 40-49 11 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM Krause - Krause 10km 1:01:12

205 KISIELEWSKA TERESA K 43 1970 K 40-49 12 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM - 10km 1:01:36

212 SŁAWIŃSKA JAGODA K 48 1988 K 30-39 18 IŁAWA SW <40 10km 1:02:40

239 SOCHA MAGDALENA K 58 1980 K 30-39 23 IŁAWA TKKF WIĘŹ PRZY ZAKŁADZIE KARNYM W IŁAWIE SOCHA SW <40 SOCHA 10km 1:12:48

240 SOCHA AMADEUSZ M 182 1981 M 30-39 58 IŁAWA TKKF WIĘŹ PRZY ZAKŁADZIE KARNYM W IŁAWIE SOCHA SW <40 SOCHA 10km 1:12:49

244 DEPTUŁA MIROSŁAWA K 60 1950 K 60-69 4 ELBLĄG - 10km 1:18:58

Dystans 5 km

1 PAWŁOWSKI KRZYSZTOF M 1 1983 M OPEN 1 TCZEW SAINT GOBAIN SQUAD 5km 0:17:11

2 OŁOWSKI KAMIL M 2 1982 M OPEN 2 DZIERZGOŃ 5km 0:18:15

3 GIEMBICKI JAN M 3 1986 M OPEN 3 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM Sztum 5km 0:18:22

4 PLUTA MACIEJ M 4 1992 M OPEN 4 SZTUM PSP SZTUM Sztum 5km 0:18:39

5 ŁUKOMSKI ANDRZEJ M 5 1959 M OPEN 5 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM Sztum 5km 0:20:00

6 SZARKO MACIEJ M 6 1977 M OPEN 6 ELBLĄG NPSR 5km 0:20:17

..............................

12 MARKIEWICZ PAWEŁ M 10 1983 M OPEN 10 ELBLĄG 5km 0:21:52

23 OSIECKI GRZEGORZ M 21 1951 M OPEN 21 KISIEELICE 5km 0:25:07

31 PAWŁOSKA KAROLINA K 7 1986 K OPEN 7 ELBLĄG 5km 0:26:16

34 WOJCIECHOWICZ AGNIESZKA K 9 1986 K OPEN 9 BRANIEWO 5km 0:27:07

37 SANECKI PRZEMYSŁAW M 28 1990 M OPEN 28 PASŁĘK KB BBL PASŁĘK 5km 0:27:25

53 MALISZEWSKA MARIANNA K 20 1963 K OPEN 20 ELBLĄG NPSR 5km 0:30:53

59 STANISZEWSKA AGNIESZKA K 24 1986 K OPEN 24 BRANIEWO LA BRANIEWIANKI 5km 0:32:23

Nordic Walking

1 SZARSZUNOWICZ MARIUSZ M 1 1978 M 40-59 1 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:28:32

2 TOPOREK RAFAŁ M 2 1977 M 40-59 2 PRZODKOWO TEAM DEAF NPSR 5kmNW 0:29:38

3 RĘBOWSKI TOMASZ M 3 1981 M 19-39 1 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:31:10

4 JANKOWSKI MARCIN M 4 1976 M 40-59 3 ELBLĄG NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:31:37

5 BUJNICKI MARCIN M 5 1976 M 40-59 4 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:33:32

6 TOPOREK ALEKSANDRA K 1 1970 K 40-59 1 PRZODKOWO TEAM DEAF NPSR 5kmNW 0:34:05

.......................................

7 WIADERSKI WOJCIECH M 6 1950 M 60+ 1 ELBLĄG 5kmNW 0:35:07

15 BUJNICKA MAGDALENA K 7 2005 K 0-14 1 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:36:28

18 RĘBOWSKI MATEUSZ M 10 2010 M 0-14 2 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:36:55

26 JANKOWSKA BEATA K 14 1976 K 40-59 5 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:38:12

32 MALISZEWSKI MAREK M 14 1957 M 60+ 4 ELBLĄG NPSR 5kmNW 0:38:42

35 RĘBOWSKA AGNIESZKA K 19 1985 K 19-39 7 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK NPSR 5kmNW 0:39:08

51 DUDOWICZ TADEUSZ M 18 1950 M 60+ 8 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:41:33

52 ROGULSKA ANNA ROGULSKA K 34 1978 K 40-59 12 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:41:49

54 POKOJSKA EWA K 36 1979 K 19-39 10 BRANIEWO KROPELKA 5kmNW 0:41:57

57 WIADERSKA GRAŻYNA K 39 1951 K 60+ 9 ELBLĄG 5kmNW 0:42:26

68 RĘBOWSKI GRZEGORZ M 19 2012 M 0-14 3 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:43:10

78 DRZEWIECKA ALICJA K 59 2010 K 0-14 7 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:46:29

81 DRZEWIECKA AGNIESZKA K 61 1984 K 19-39 12 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK NPSR 5kmNW 0:47:39

82 DRZEWIECKA WERONIKA K 62 2007 K 0-14 8 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:47:40

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn