Festiwal Leśny Gdynia-Witomino 2018 – Nasi wśród tysiąca

Fot. nordic walking pasłęk facebook

Relacje i wyniki z Festiwalu Leśnego w Gdyni (21/22 kwietnia) prezentujemy w lekkim opóźnieniem, ale warto, bo przez Witomino przewinęło się ponad 1000 osób, w tym spora grupa z Elbląga, Pasłęka, Braniewa, Iławy i Olsztyna. Wybór był szeroki. Dystanse od 5 km do 42 km zarówno dla biegaczy, jak i miłośników nordic walking, a do tego jeszcze rywalizacja najmłodszych, bo przecież przyjechały całe rodziny.

Trasy, wyznaczone w leśnych duktach były malownicze, urozmaicone, tak że dystans każdy pokonywał z dużą przyjemnością. Organizatorzy wprowadzili wiele atrakcji m.in. bieg drwala, gdzie warunkiem udziału była...broda. Kilku paniom też udało się wystartować, a wymagało do wielu starań. Ambicje sportowe były różne, zależne od możliwości, ale kilka wyników reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego na pewno zasługuje na uznanie.

Zacznijmy od biegaczy. Na 5 km czwarte miejsce w open zajął Maciej Szarko (Elbląg) – drugi w kat. 40/49. Marianna Maliszewska (Elbląg) zwyciężyła w kat. 50/59. Na 10 km drugi w grupie wiekowej 40/49 druga pozycje wywalczył Tomasz Tuniewicz Pasłęk), Agnieszka Tuniewicz w tej samej kategorii była trzecia. Małgorzata Dordzik (Elbląg) była druga w kat. 50/59.

Wśród piechurów na 5 km trzecie miejsce w open zajął Tomasz Rębowski (Pasłęk) – trzeci w kat. 30/39. Magdalena Bujnicka (Pasłęk) i Mateusz Rębowski (Pasłęk) wygrali swoje kategorie 0/15, Agnieszka Rębowska (Pasłęk) zajęła trzecie miejsce w grupie 30/39, podobnie Elżbieta Kuś (Elbląg) w kat. 50/59. Na 10 km drugi na mecie był Marcin Bujnicki (Pasłęk) – triumfator kat. 40/49. Na 21 km piąte miejsce w open wywalczył Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk) – drugi w kat. 40/49. Agnieszka Bartel z Olsztyna zwyciężyła w kat. 0/39, a Irena Karasiewicz (Braniewo) zajęła druga lokatę w kat. 50+.

Bieg 5 km

1 GÓRALSKI MARCIN M 1 1980 M 30-39 1 GDYNIA 5km 0:21:19

2 PAJURA ROBERT M 2 1986 M 30-39 2 GDYNIA 5km 0:22:29

3 JĘDRZEJEWSKI DANIEL M 3 1975 M 40-49 1 NOWA WIEŚ RZECZNA TRI STAROGARD GDAŃSKI 5km 0:22:59

4 SZARKO MACIEJ M 4 1977 M 40-49 2 ELBLĄG 5km 0:24:16

5 MAŚLAK RADOSŁAW M 5 1968 M 50-59 1 GDYNIA BIEGAMYRAZEM.PL 5km 0:24:45

6 STOLARCZYK LAURA K 1 1999 K 16-29 1 GDYNIA MIECIU TEAM 5km 0:25:52

.............................

22 SOWA SYLWEK M 18 1976 M 40-49 4 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 5km 0:31:01

27 GRABOWSKI DARIUSZ M 21 1985 M 30-39 7 BRATIAN LKS LUBAWA 5km 0:33:47

50 MALISZEWSKA MARIANNA K 21 1963 K 50-59 1 ELBLĄG 5km 0:38:12

54 WILLENBERG NATALIA K 24 1989 K 16-29 6 DZIAŁDOWO 5km 0:39:27

57 GŁOWACKA ANNA K 26 1973 K 40-49 6 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 5km 0:40:03

65 SOWA RENIA K 31 1973 K 40-49 8 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 5km 0:45:18

z44791005

Bieg 10 km

1 SUCHENIA PIOTR M 1 1980 M 30-39 1 REDA INOV-8 TEAM / FJORD NANSEN TEST TEAM / RUNPASSION.PL 10km 0:40:19

2 NIEZGODA MARCEL M 2 1987 M 30-39 2 GDYNIA TRESOR GDYNIA 10km 0:41:17

3 TOMKOWICZ BARTOSZ M 3 1980 M 30-39 3 CEDRY WIELKIE 10km 0:41:43

4 WICENBACH ARKADIUSZ M 4 1988 M 30-39 4 PRUSZCZ GDAŃSKI PRUSZCZ BIEGA 10km 0:42:22

5 GRZYBOWSKI MAKSYM M 5 2000 M 0-29 1 GDYNIA LKS ZORZA GDYNIA 10km 0:43:31

6 BURY PAWEŁ M 6 1981 M 30-39 5 GDYNIA BIEGAMYRAZEM.PL 10km 0:43:57

........................................

11 TUNIEWICZ TOMASZ M 10 1972 M 40-49 2 PASŁĘK TEAM MUSTANG PASŁĘK 10km 0:49:58

39 ODZIEMCZYK TOMASZ M 33 1986 M 30-39 17 ELBLĄG 10km 0:58:06

49 TUNIEWICZ AGNIESZKA K 11 1976 K 40-49 3 PASŁĘK TEAM MUSTANG PASŁĘK 10km 1:00:42

53 WILLENBERG DOMINIK M 42 1991 M 0-29 7 IŁOWO-OSADA 10km 1:01:03

60 WOJCIECHOWSKI RAFAŁ M 47 1979 M 30-39 21 IŁOWO-OSADA 10km 1:02:26

69 WOJCIECHOWSKI MICHALINA K 16 1980 K 30-39 7 IŁOWO-OSADA 10km 1:03:49

86 PROKOP MARIUSZ M 60 1975 M 40-49 21 ELBLĄG PROKOPKI 10km 1:09:30

87 DORDZIK MAŁGORZATA K 27 1959 K 50-59 2 ELBLĄG 10km 1:09:31

97 PĘKALSKA MONIKA K 32 1979 K 30-39 15 ELBLĄG 10km 1:11:55

107 MAJEWSKA AGNIESZKA K 39 1980 K 30-39 19 ELBLĄG JEDYNECZKA ELBLĄG 10km 1:24:54

108 PROKOP ALEKSANDRA K 40 2000 K 0-29 9 ELBLĄG PROKOPKI 10km 1:28:31

109 PROKOP ANNA K 41 1974 K 40-49 9 ELBLĄG PROKOPKI 10km 1:28:32

z44791002

Bieg 21 km

1 GROCHOWSKI MAREK M 1 1970 M 40-49 GDAŃSK T.G. SOKÓŁ ZAKOPANE 21km 1:26:27

2 RUDNICKI DARIUSZ M 2 1985 M 30-39 POGÓRZE 21km 1:30:46

3 SKUZA MATEUSZ M 3 1998 M 0-29 WEJHEROWO 42.195 WEJHEROWO 21km 1:30:59

4 GAPSKI MATEUSZ M 4 1987 M 30-39 1 GDAŃSK GRUPA 65 21km 1:31:58

5 WOLUSZEWSKI REMIGIUSZ M 5 1985 M 30-39 2 SEROCK MAXIPIZZA 21km 1:32:33

6 KARPIŃSKI JĘDRZEJ M 6 1993 M 0-29 1 GDYNIA LUFTHANSA SYSTEMS POLAND ACTIVE! 21km 1:32:46

........................................

41 PIŁAT PAWEŁ M 38 1992 M 0-29 5 ELBLĄG 21km 1:54:16

136 BORIS ANETA K 26 1983 K 30-39 14 ELBLĄG EL - AKTYWNI 21km 2:24:00

141 PILUTKIEWICZ TOMASZ M 113 1990 M 0-29 16 GIŻYCKO ŁOJWIELE 21km 2:26:42 8,59

143 MYTYCH KATARZYNA K 29 1975 K 40-49 8 ELBLĄG 21km 2:35:37

z44791010

Bieg 42 km

1 SHEVCHYSHYN ANDRII M 1 1990 M 0-29 UKRAINA DCT DRUŻYNA BIEGOWA 42km 3:15:59

2 BUKOWSKI ADRIAN M 2 1992 M 0-29 RUMIA 42km 3:16:28

3 MAZUR ANDRZEJ M 3 1974 M 40-49 BOJANO 42km 3:22:04

4 HATŁAS ADAM M 4 1975 M 40-49 1 GDYNIA 42km 3:34:44

5 ROŻYK KRZYSZTOF M 5 1970 M 40-49 2 GDYNIA BIEGAMY RAZEM.PL/ OKNOBUR 42km 3:35:07

6 STOLARCZYK KONRAD M 6 1992 M 0-29 1 GDYNIA 42km 3:42:46

......................................

19 BĄK BARTŁOMIEJ M 17 1981 M 30-39 5 ELBLĄG 42km 4:08:03

20 WALENCIK GRZEGORZ M 18 1982 M 30-39 6 ELBLĄG KEEPMOVING.PL 42km 4:08:15

z44791001

Bieg Drwala

1 CHMIELOWSKI MICHAŁ M 1 1980 BiegDrwala 1 JUSZKOWO GÓRSKIE PĘDZIWIATRY

2 JANDA KONRAD M 2 1985 BiegDrwala 2 GDYNIA KS KRYZA

3 IEFYMENKO OLEKSANDR M 3 1979 BiegDrwala 3 SOPOT

4 MURAWSKI MAREK M 4 1975 BiegDrwala 4 RUMIA

5 WARLIKOWSKI ZBIGNIEW M 5 1983 BiegDrwala 5 GDYNIA

6 SKRZYPKOWSKI DANIEL M 6 1972 BiegDrwala 6 GDYNIA SPORTFAZA.PL

........................................

10 DOMKA KRZYSZTOF M 10 1983 BiegDrwala 10 IŁAWA REZERWOWE PSY

16 SZARSZUNOWICZ MARIUSZ M 15 1978 BiegDrwala 15 PASŁĘK

Fot. Piotr Pancikiewicz/Krzysztof Walczak

Marsz leśny 5 km

1 BRZOZOWSKI PIOTR M 1 1984 M 30-39 1 SŁAWNO AKTYWNI POSTOMINO 5kmNW 0:36:47

2 BARTOSIEWICZ ŁUKASZ M 2 1984 M 30-39 2 GDAŃSK LUKI TEAM 5kmNW 0:37:46

3 RĘBOWSKI TOMASZ M 3 1981 M 30-39 3 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:38:31

4 ŚLEDZIEWSKI BOGDAN M 4 1973 M 40-49 1 GDAŃSK 5kmNW 0:39:04

5 WÓJCIK PIOTR M 5 1962 M 50-59 1 GDYNIA MORSIK WETERAN 5kmNW 0:41:35

6 SWYSTUN SŁAWOMIR PIOTR M 6 1955 M 60-69 1 GDYNIA MORSY GDYŃSKIE 5kmNW 0:41:43

...............................

19 BUJNICKA MAGDALENA K 6 2005 K 0-15 1 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 5kmNW 0:45:26

23 RĘBOWSKI MATEUSZ M 14 2010 M 0-15 1 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:45:57

32 MALISZEWSKI MAREK M 16 1957 M 60-69 6 ELBLĄG 5kmNW 0:47:58

33 RĘBOWSKA AGNIESZKA K 17 1985 K 30-39 3 PASŁĘK ACTIVE FAMILY PASŁĘK 5kmNW 0:49:00

45 KUŚ ELŻBIETA K 27 1960 K 50-59 3 ELBLĄG 5kmNW 0:53:48

31206372 1812399562402092 7715136323165618176 n

Marsz Leśny 10 km

1 PLEWIŃSKI RAFAŁ M 1 1983 M 30-39 1 GDYNIA WITOMINO LEŚNICZÓWKA/MAMY TO! 10kmNW 1:15:52

2 BUJNICKI MARCIN. M 2 1976 M 40-49 1 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 10kmNW 1:16:15

3 ZIELIŃSKA JOLANTA K 1 1961 K 50-59 1 OSIELSKO GOSIR OSIELSKO 10kmNW 1:17:58

4 SORN ŁUKASZ M 3 1987 M 30-39 2 GDYNIA FACE NORDIC WAKING TEAM/ELITE TEAM 10kmNW 1:18:53

5 NIEWIŃSKA BEATA K 2 1965 K 50-59 2 GDAŃSK ELITE TEAM 10kmNW 1:20:30

6 KIERSNOWSKI HENRYK M 4 1945 M 60 i więcej 1 GDAŃSK DZIADKOWY KLUB SPORTOWY 10kmNW 1:21:01

..............................................

17 GÓRSKA KATARZYNA K 10 1969 K 40-49 6 ELBLAG 10kmNW 1:31:24

31081581 1812401972401851 1156778509792706560 n

Marsz Leśny 21 km

1 SKIBA KRZYSZTOF M 1 1960 M 50-59 POLKOWICE MSPORT TEAM POLKOWICE 21kmNW 2:16:40

2 DEPKA PRĄDZYŃSKI OLGIERD M 2 1958 M 60 i więcej GDYNIA 21kmNW 2:24:54

3 YANKOVSKIY DMITRIY M 3 1977 M 40-49 KALININGRAD KLUB SPORTOWY DED 21kmNW 2:27:37

4 ROGALSKI PIOTR M 4 1972 M 40-49 1 GDYNIA GDYNIA MOJE MIASTO 21kmNW 2:29:14

5 PIOTROWSKI MICHAŁ M 5 1985 M 0-39 1 GDAŃSK FACE NORDIC WALKING TEAM 21kmNW 2:31:23

6 SZARSZUNOWICZ MARIUSZ M 6 1978 M 40-49 2 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 21kmNW 2:34:08

..........................................

10 NIEDŹWIECKA KATARZYNA K 3 1975 K 40-49 BRANIEWO FACE NORDIC WALKING TEAM 21kmNW 2:39:02

14 BERTEL ALICJA K 4 1980 K 0-39 1 OLSZTYN GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO 21kmNW 2:42:07

19 JANKOWSKI MARCIN M 14 1976 M 40-49 4 ELBLĄG NORDIC WALKING PASŁĘK 21kmNW 2:47:15

22 BUJNICKI MARCIN M 17 1976 M 40-49 5 PASŁĘK NORDIC WALKING PASŁĘK 21kmNW 2:52:48

28 KARASIEWICZ IRENA K 10 1963 K 50 i więcej 2 BRANIEWO FACE NORDIC WALKING TEAM 21kmNW 3:01:27

47 KOZŁOWSKA EWA K 19 1969 K 40-49 5 DOBRE MIASTO GRUPA NORDIC WALKING-DOBRE MIASTO 21kmNW 3:17:17

31076449 1812402169068498 6388560580587814912 n

Marsz Leśny 42 km

1 SHEVCHYSHYN ANDRII M 1 1990 M 0-29 NAHIRIANKA DCT DRUŻUNA BIEGOWA 42km 3:15:59

2 BUKOWSKI ADRIAN M 2 1992 M 0-29 RUMIA 42km 3:16:28

3 MAZUR ANDRZEJ M 3 1974 M 40-49 BOJANO 42km 3:22:04

4 HATŁAS ADAM M 4 1975 M 40-49 1 GDYNIA 42km 3:34:44

5 ROŻYK KRZYSZTOF M 5 1970 M 40-49 2 GDYNIA BIEGAMY RAZEM.PL/ OKNOBUR 42km 3:35:07

6 STOLARCZYK KONRAD M 6 1992 M 0-29 1 GDYNIA 42km 3:42:46

......................................

19 BĄK BARTŁOMIEJ M 17 1981 M 30-39 5 ELBLĄG 42km 4:08:03

20 WALENCIK GRZEGORZ M 18 1982 M 30-39 6 ELBLĄG KEEPMOVING.PL 42km 4:08:15

Fot. nordic walking paslek

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn