29 Maraton Juranda & 2 Dyszka Jurandówny Szczytno 2018 – Świetna zabawa, a w tle dyskretna tradycja

Fot. Tygodnik Szczytno/Anna Urbaniak, Patrycja Pliszka, Zuzia Kozon, Marcin Skibniewski

W niedziele (13 maja) w Szczytnie swoje wielkie święto przeżywali miłośnicy długich dystansów. Odbył się 29 już Maraton Juranda i od dwóch lat towarzysząca mu „Dyszka” Jurandówny. W sumie w „dorosłej” rywalizacji uczestniczyło ponad 350 zawodniczek i zawodników. Młodzież miała swoje oddzielne konkurencje i też wspaniale się bawiła.

Maraton Jurana wygrał Paweł Potraschke (Słupsk) przed Pawłem Koskiem (Tychy) i Arturem Pelo (Słupsk). Za nimi znalazł się pierwszy z reprezentantów Warmii i Mazur Krzysztof Sulewski z Barczewa. Wśród pań triumfowała Marta Barcewicz (Bisztynek), druga była Anna Koziarska (Elbląg), a trzecia Natalia Michalak (Szczytno)

W kategoriach wiekowych zwyciężyli: U18: Natalia Michalak i Paweł Kosek U30: Marta Barcewicz i Paweł Potraschke, U40: Sylwia Majewska (Szczytno) i Artur Pelo, U50: Kalina Szewczuk (Orneta), i Sławomir Mąka (Ostrołęka), U60: Irena Lasota (Wałcz) i Jan Myszkowski (Wałcz)

Na 10 km triumfował Michał Makowski (Ciechanów) przed Tomaszem Siemiątkowskim (Olsztyn) i Maciejem Dabrowskim (Gedajty). W rywalizacji pań najlepsza okazała się Patrycja Bosiak (Wrocław), która wyprzedziła Magdalene Pietruszkę (Działdowo) i Agnieszka Lankowską-Klemt (Olsztyn)

W kategoriach wygrali: K16: Zuzanna Rosińska (Szczytno) U20: Patrycja Bosiak i Tomasz Siemiątkowski, U30: Magdalena Pietruszka i Michał Makowski, U40: Maria Grabowska (Trzemeszno) i Dariusz Guzowski (Szczytno), U50: Alina Figat (Bartoszyce) i Wojciech Wobolewicz (Olsztyn), U60: Regina Łuńska (Mrągowo) i Mariusz Pozdrawiam (Łomża)

Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera. Dopisała aura. Czego więcej chcieć?

Maraton Juranda

1 PIOTRASCHKE Pawel M30 Team Wojciechowski Słupsk (POL) 1 1 2:39:41

2 KOSEK Paweł M18 Www.kosekpawel.pl Tychy (POL) 2 1 2:43:29

3 PELO Artur M40 7 Brygada Obrony Wybrzeża Słupsk (POL) 3 1 2:44:09

4 SULEWSKI Krzysztof M30 Bsb Barczewo Biega/team Draczyń 4 2 2:46:42

5 KALISKI Sławomir M30 Ks Azs Uwm Olsztyn / Oxyburn Pol 5 3 2:48:02

6 SZYDLIK Adam M40 Biegamy Dla Zdrowia Łomża (POL) 6 2 2:48:59

..............................

9 SKORUPSKI Piotr M18 Ostróda (POL) 9 2 3:04:17

11 BARTKOWSKI Mariusz M30 Klub Biegacza Jurund Szczytno 4 (P 11 6 3:07:41

15 DĄBKOWSKI Roman M30 Szczytno (POL) S (1), 15 7 3:09:22

16 GÓRSKI Radosław M40 Lubawa Kocha Biegać (POL) 16 6 3:11:42

17 KOT Rafał M30 Klub Biegacza Jurund Szczytno 1 (P S (2), 17 8 3:12:07

18 SZCZECINA Rafał M40 Iława Biega (POL) 18 7 3:12:41

20 BARCEWICZ Marta K30 Ss Drużyna Wilka Bisztynek (POL) 1 1 3:14:07

21 BELKA Przemysław M18 Iława Biega (POL) 20 4 3:14:25

23 NOJMAN Rafał M30 Są Wolniejsi Dobre Miasto (POL) 22 9 3:16:37

24 GUZOWSKI Denis M18 Team Wojciechowski Szczytno(POL) S (3), 23 5 3:17:13

28 ZBRZEŹNY Cezary M30 Klub Biegacza Jurund Szczytno 1 (P 27 10 3:21:13

29 SKOWROŃSKI Michał M30 Klub Biegacza Jurund Szczytno 3 (P 28 11 3:24:29

33 LENART Miłosz M50 Runners Team Kętrzyn (POL) 32 3 3:25:57

35 KOZIARSKA Anna K30 16 Batalion Dowodzenia Elbląg (POL) 2 2 3:27:05

36 DUDZIEC Marcin M30 Klub Biegacza Jurund Szczytno 1 (P S (5), 34 14 3:28:09

44 BIAŁCZAK Grzegorz M30 Olsztyn (POL) 42 17 3:36:45

47 CHELMINSKI Grzegorz M30 Akb Szczytno (POL) S (6), 45 18 3:40:09

48 FAVEEUW David M40 Olsztyn (POL) 46 15) 3:40:12

49 NESTOROWICZ Marek M40 Vrc Kętrzyn (POL) 47 16 3:41:30

50 ZAŁOGA Michał M18 Nidzica Biega (POL) 48 6 3:41:35

56 MICHALAK Natalia K18 Mazurskie Dziki Szczytno (POL) S (7), 3 1 3:48:34

58 KIŚLUK Jacek M40 Biegambolubię Mikołajki (POL) 55 18 3:49:02

59 JADESZKO Michał M18 Mazurskie Dziki Szczytno (POL) S (8), 56 8 3:50:04

60 WZOREK Adam M30 Delaval Runners Jeziorany (POL) 57 22 3:50:13

61 ZAMORSKI Adam M50 Elbażant (POL) 58 8 1:03:49(94) 3:51:23

64 PAŁAT Paweł M30 11 Pułk Artylerii-Węgorzewo (POL) 61 23) 3:55:47

65 WEŁNA Łukasz M30 Lidzbark Warmiński (POL) S (9), 62 24 3:55:50

67 FITAS Krystian M30 Napieraj Jak By Nie Było Jutra Squa Szczytno 64 26 3:56:01

68 SKIBNIEWSKI Marcin M18 Nidzica Biega (POL) 65 9) 3:56:51

71 ŁADEWSKI Artur M40 Kamionek (POL) 68 20 3:58:15

72 ZIELIŃSKI Dominik M30 Nidzica Biega (POL) 69 28 3:58:31

74 JADAŚ Joanna K18 Szczytno (POL) S (11), 4 2 3:58:57

75 MAMIŃSKI Arkadiusz M30 Spzoinr2 Szczytno (POL) S (12), 71 29 3:58:57

77 KOZIATEK Sebastian M18 Klub Biegacza Jurund Szczytno 3 (P S (13), 73 10 4:02:28

78 TOCKI Dariusz M60+ Olszyna Biega (POL) 74 3 4:02:48

83 BOJANOWSKI Tomasz M18 Uksw Rańsk (POL) S (14), 79 11 4:06:55

84 SZCZEPANEK Piotr M40 Klub Biegacza Jurund Szczytno 1 (P S (15), 80 25) 4:07:06

86 SAWICKA Agata K18 Bartoszyce (POL) 5 3 4:08:58

87 CHYZIŃSKI Paweł M18 Vel Dąbrówno (POL) 82 12 4:09:05

90 LENARD Daniel M30 Olsztyn (POL) S (16), 85 31 4:09:52

91 BRODZIK Zenon M50 Olsztyn (POL) 86 12) 4:09:54

95 KRAŚNIEWSKI Krzysztof M50 Braniewo (POL) 90 13 4:11:02

96 GLINKOWSKI Dawid M18 8Brt/182Krt Szczytno (POL) S (17), 91 13 4:14:46

98 ANIELSKI Przemysław M40 Świętajno (POL) S (18), 93 31 4:15:27

99 SZAPIEL Grzegorz M40 Euromed Olsztyn (POL) 94 32 4:15:53

100 SOLIWODA Iwona K30 Klub Biegacza Jurund Szczytno 2 (P S (19), 6 3 4:16:04

101 KOŹLICKA Beata K30 Klub Biegacza Jurund Szczytno 2 (P S (20), 7 4 4:16:58

Dycha Jurandówny

1 MAKOWSKI Michał M30 Mazovia Proactiv Ciechanów (POL) 1 1 0:35:16

2 SIEMIĄTKOWSKI Tomasz M20 Olsztyn (POL) 2 1 0:20:19(1) 0:35:32

3 DĄBROWSKI Maciej M20 Młynago Gedajty (POL) 3 2 0:37:04

4 ŚLUSARSKI Kamil M30 2.0Rel Choprzele(POL) 4 2 0:37:34

5 ŻAK Mariusz M20 Warmińsko-Mazurskie Dziki Radom (POL) 5 3 0:37:49

6 GUZOWSKI Dariusz M40 Klub Biegacza Jurund Szczytno (PO 6 1 0:38:00

........................................................

7 SCHULZ Łukasz M30 Rozbiegane Działdowo (POL) 7 3 0:38:41

8 SYGUT Eliasz M20 Warmińsko-Mazurskie Dziki WSPol. Szczytno, Iłża (POL) 8 4 0:39:36

9 WDOWIAK Wojciech M40 Olsztyn (POL) 9 2 0:40:20

10 NAWOJCZYK Przemysław M30 Akm Olsztyn / Sklepbiegacza.pl (P 10 4 0:40:27

12 KIERNOZEK Tomasz M30 Klub Biegacza Jurund Szczytno (PO 12 5 0:23:44(13) 0:41:01

13 SZOT Andrzej M40 Bartąg (POL) 13 4) 0:41:14

14 GERS Marcin M30 Lidzbark Warmiński (POL) 14 6 0:41:56

16 MILEWSKI Rafal M20 15 Mazurski Batalion Saperów/15 15 5 0:24:10(16) 0:42:15

17 SINKIEWICZ Tomasz M40 Pasym (POL) 16 5 0:24:33(17) 0:42:42

18 PIETRUSZKA Magdalena K30 Rozbiegane Działdowo (POL) 2 1 0:25:23(23) 0:43:18

19 KULAS Mirosław M40 Osp Krutyń (POL) 17 6 0:25:20(21) 0:43:23

20 PUCZEL Robert M40 Runners Team Kętrzyn (POL) 18 7 0:25:16(20) 0:43:29

21 LANKOWSKA-KLEMT Agnieszka K30 Urwis Biega Olsztyn (POL) 3 2 0:43:36

22 WOBOLEWICZ Wojciech M50 Team Kopeć Olsztyn (POL) 19 1 0:43:38

23 ŚLEDZIEWSKI Cezary M40 Urwis Biega Wójtowo (POL) 20 8 0:43:49

24 KUCZKOWSKI Ryszard M50 Drużyna Wilka Kieźliny (POL) 21 2) 0:44:12

25 NIEŚCIÓR Jan M50 Kąpiący Się Zimą / Młynago Stękiny (POL) 22 3 0:44:18

29 STRAUSS Darek M40 Urwis Biega ( Olsztyn POL) 24 9 0:45:19

30 SZYDLIK Kamil M30 Fitmania Olsztyn/strefa Przygody ( 25 8 0:45:36

33 KULAS Piotr M40 Osp Krutyń (POL) 27 11 0:46:16

34 BARANOWSKI Grzegorz M40 Nidzica Biega (POL) 28 12 0:46:16

35 ROMAN Filip M20 Zespół Szkół Nr 2 Szczytno (POL) 29 6 0:46:27

36 KARCZEWSKA Karolina K20 Warmińsko-Mazurskie Dziki Ostróda (POL) 7 3 0:46:30

37 KRAJZA Przemysław M30 Je2Bno Rządzi !!! (Www.wykop.pl) Jedwabno 30 9 0:46:32

38 TARASIEWICZ Ireneusz M50 Trisophrenia Wójtowo (POL) 31 4 0:46:34

40 SZTEJNA Zdzisław M50 Nadleśnictwo Jedwabno (POL) 33 5) 0:46:43

41 KUSZPA Andrzej M50 Witówko (POL) 34 6 ) 0:46:48

42 KUSZPA Arkadiusz M30 Witowko (POL) 35 10 0:47:08

44 KŁOS Jan M50 Urwis Biega Olsztyn (POL) 37 7 0:47:22

47 MELLER Wojciech M40 Dywity (POL) 40 13 0:48:29

48 MELLER Joanna K30 Dywity (POL) 8 4 0:48:30

50 ZAPADKA Stanisław M60+ Mrągowo (POL) 42 2 0:49:24

51 KOSZEWSKI Wojciech M40 Nidzica Biega (POL) 43 14 0:49:25

52 MIELCZAREK Alicja K40 Nidzica Biega (POL) 9 2 0:49:38

53 PIOTROWSKA Magdalena K30 Klub Biegacza Jurund Szczytno (PO 10 5 0:50:33

55 DĄBEK Iga K20 Szczytno (POL) 11 4 0:29:08(56) 0:50:54

57 KLEMT Marcin M40 Olsztyn (POL) 45 16 0:29:40(62) 0:51:01

58 MAGNUSZEWSKI Maciej M30 4 W-Mbot Szczytno (POL) 46 12 0:51:02

59 POWAŁA Łukasz M30 Biskupiec (POL) 47 13 0:51:06

60 WYSZYŃSKI Wojciech M40 Giżycko (POL) 48 17 0:51:57

61 DEPTUŁA Marek M30 Łatana Mała (POL) 49 14 0:52:06

62 SEJDA Marcin M30 Wielbark (POL) 50 15 0:52:11

63 KACZOROWSKI Ryszard M50 Skazani Na Sukces Olsztyn (POL) 51 10 0:52:22

64 FIGAT Alina K50 Bartoszycka Grupa Biegowa Endorf 13 1) 0:52:24

65 BAZYDŁO Kamil M20 Szczytno (POL) 52 8 0:52:24

68 OPALIŃSKI Tomasz M50 Ss Drużyna Wilka Ostróda (POL) 54 11 0:52:47

70 KALMAN Grzegorz M30 Biskupiec Biega (POL) 56 16 0:52:58

72 SZULKOWSKI Przemysław M30 Szczytno (POL) 57 17 0:29:42(64) 0:53:17

73 ŚNIADACH Mariusz M30 Szczytno (POL) 58 18 0:53:17

74 RYDZANOWSKA Żaneta K40 Biskupiec Biega (POL) 16 6 0:53:40

75 MICIELSKI Maciej M30 Strefa Przygody Olsztyn (POL) 59 19 0:53:51

76 WIERZBOWSKA Mariola K40 Run&fun Wielbark (POL) 17 7 0:54:28

77 SMOSARSKA Agnieszka K30 Run&fun Wielbark (POL) 18 6 0:54:29

81 BOROWIK Arkadiusz M30 Szczytno (POL) 62 21) 0:54:47

82 PAŁDYNA Leszek M50 Bbl Wydminy (POL) 63 13 0:55:12

83 KOMOROWSKI Robert M40 Wojtowo (POL) 64 18 0:55:16

85 ROSIŃSKA Zuzanna K16 Zespół Szkół Nr 2 Szczytno (POL) 20 1 0:33:20(110) 0:55:42

86 GRZEŚKOWICZ Dorota K40 Bbl Wydminy (POL) 21 8) 0:55:44

87 FILOCHOWSKA Marta K20 Lok Szczytno (POL) 22 6) 0:55:49

89 WICIAK Izabela K40 Olszyny (POL) 24 9 0:55:56

90 RÓŻACKI Rafał M40 Szczytno (POL) 66 20) 0:56:10

94 ROGOZIŃSKA Monika K30 Olsztyn (POL) 26 7 0:31:21(77) 0:56:28

95 TAŃSKA Klaudia K16 Zespół Szkół Nr 2 W Szczytnie (PO 27 2 0:56:41

96 NIEŚCIÓR Mieczysława K40 Kąpiący Się Zimą/młynago Stękiny (POL) 28 10 0:57:03

97 BRZOSTEK Krystian M20 Akb Gim 1-Sp 2 Szczytno Trohim T 69 10 0:57:15

98 BARANOWSKA Alina K40 Nidzica Biega (POL) 29 11 0:57:24

100 MIKITA Mirosław M50 Olsztyn (POL) 70 14 ) 0:57:36

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn