6. PKO Białystok Półmaraton – Najazd Warmii i Mazur na Podlasie

Fot. Fundacja Białystok Biega facebook

W niedzielę (13 maja) odbył się 6 PKO Białystok Półmaraton i towarzyszący mu bieg na dystansie 5 km. Na 21 km pobiegło ponad 3 tysiące zawodniczek i zawodników. Na podium stanęli Kenijczycy. Wysokie miejsca zajeli biegacze z Warmii i Mazur. Daniel Mikielski (Olszynek) był 21, Marcin Getek (Ełk) – 24, Wojciech Omelian (Ełk) – 26.. Jerzy Maliszewski z Olsztyna był 38, drugi w kat. M50 i piąty w klasyfikacji służb mundurowych.

Z pań Ewa Lisek (Nidzica) zajęła 10 miejsce w open, a w kategorii K30 – szóste. Imponująca była liczba startujących reprezentantów Warmii i Mazur.

Na dystansie 5 km na szóstym miejscu finiszował Rafał Wronowski (Banie Mazurskie), który był trzeci w M30. Marcin Ambroziak (Ryn) zajął 17 lokatę, Radosław Ignatowicz (Ełk)- 21, a u pań Miłosława Wasiak z Olsztyna była ósma i siódma w kat. K20.

Półmaraton

1 KIMAIYO Hillary kiptum maiyo Eldoret KEN Benedek-team 94M20/1 M / 1 01:05:02

2 CHERUTICH Nelson kipkogei Eldoret KEN Benedek-team 93M20/2 M / 2 01:06:41

3 MUMO Joseph mutwanthei Machakos KEN 97M20/3 M / 3 01:07:07

4 DOBROWOLSKI Emil Chotomów Lłks Prefbet Śniadowo / 86M30/1 M / 4 01:08:18

5 KUBIEC Dawid Starachowice POL Decathlon Strong Team 87M30/2 M / 5 01:08:42

6 KABAT Damian Bydgoszcz POL Wmlks Pomorze Stargard 89M20/4 M / 6 Mund/1 01:09:39

......................

21 MIKIELSKI Daniel Olsztynek POL 90M20/10 M / 20 01:19:18

24 GETEK Marcin Ełk POL Serduszko Team Ełk 82M30/8 M / 23 01:19:39

26 OMIELAN Wojciech Ełk POL Decathlon Strong Team 94M20/12 M / 24 AMP/2 01:20:08

38 MALISZEWSKI Jerzy Olsztyn POL Akm Olsztyn/sklepbiegacza.pl 60M50/2 M / 33 Mund/5 01:24:40

50 GRĄDZKI Wojciech Giżycko POL Giżycko 91M20/22 M / 45 01:26:23

51 SIEKIERSKI Mateusz Marek Gołdap POL Nadaktywni 93M20/23 M / 46 AMP/8 01:26:22

85 WIELGUS Krystian Gołdap POL Łowcy Przygód Gołdap 78M40/13 M / 79 01:29:46

138 BOBROWSKI Jan Ełk POL 67M50/8 M / 129 01:33:12

156 LISEK Ewa Nidzica POL Nidzica Biega 80K30/6 K / 10 01:34:04

179 WŁODARCZYK Mateusz Elbląg POL Amatorszczyzna Team 93M20/58 M / 169 01:35:04

223 SUCHODOLSKI Paweł Olecko POL Olecko Biega 81M30/76 M / 210 Mund/17 01:37:15

235 TRUSZCZYŃSKI Grzegorz Olecko POL Olecko Biega 74M40/53 M / 221 01:37:45

366 ROGULSKI Rafal Kętrzyn POL 74M40/99 M / 347 01:41:16

371 PAWLOWSKI Krzysztof Ełk POL Dyrektor Życia 88M30/124 M / 352 01:41:20

375 SPYŁA Daroslaw Ełk POL Serduszko Team Ełk 64M50/27 M / 356 01:41:27

379 GŁOWACKI Robert Olsztyn POL 74M40/103 M / 360 01:41:33

424 ZAKĘS Marcin Elbląg POL 79M30/143 M / 404 01:42:45

427 JELSKI Jarosław Ełk POL 83M30/144 M / 407 01:42:49

452 DOWGIAŁO Grzegorz Olsztyn POL 75M40/126 M / 430 01:43:33

474 WASILEWSKI Maciej Nidzica POL Nidzica Biega 83M30/160 M / 449 01:43:57

480 LIŚKIEWICZ Roman Kętrzyn Warmińsko-mazurski Oddział Straży 69M40/134 M / 455 01:44:00

487 KAPTEINA Robert Gronowo Górne POL 73M40/136 M / 462 01:44:02

499 ROŻEK Gerard Olecko POL Olecko Biega 76M40/140 M / 473 01:44:18

519 BIERNAT Arkadiusz Olsztyn POL 72M40/144 M / 492 01:44:35

532 CHOMICKI Szymon Olsztyn POL 75M40/148 M / 503 01:44:42

564 SZLESZYŃSKI Andrzej Olsztyn POL 69M40/157 M / 531 01:45:28

582 KRZYWIEŃSKI Piotr Nidzica POL Nidzica Biega 72M40/162 M / 549 01:45:45

584 REMISZEWSKI Zbigniew Mikołajki POL 68M50/44 M / 551 01:45:46

596 DĄBROWSKI Łukasz Olsztyn POL Nutripol 83M30/203 M / 563 01:45:53

620 JACEWICZ Ryszard Olsztyn POL Ks Neonet 62M50/47 M / 584 01:46:11

734 KŁOSIEWICZ Wojciech Elbląg POL 75M40/212 M / 681 01:48:12

736 STYPUŁKOWSKI Radosław Olsztyn POL 74M40/213 M / 683 01:48:15

755 SUCHODOLSKA Edyta Olecko POL Olecko Biega 88K30/31 K / 60 01:48:35

830 NIEWIŃSKI Wojtek Gołdap POL Alex Optima Team 88M30/287 M / 764 01:49:51

854 OSIECKI Wiesiek Ełk POL 65M50/59 M / 785 01:50:09

921 POŹNIAK Andrzej Pisz POL Pasir W Piszu 75M40/263 M / 840 01:51:11

928 KRYSTKIEWICZ Daniel Olsztyn POL 87M30/320 M / 847 01:51:15

934 JESZKO Barbara Nidzica POL Nidzica Biega 73K40/20 K / 82 01:51:19

936 MARCJANIK Andrzej Nidzica POL Nidzica Biega 67M50/66 M / 854 Mund/80 01:51:22

947 PARZYCH Joanna Mrągowo POL 76K40/21 K / 85 01:51:32

955 ANDRUSZKIEWICZ-ĆWIK Natalia Olsztyn POL Drużyna Wilka 85K30/41 K / 88 01:51:41

1009 ŚWIERSZCZ Adam Pisz POL 89M20/195 M / 914 01:52:44

1064 MUŻYŁO Tomasz Ełk POL Grupa Doradcza Atm 80M30/361 M / 957 01:53:43

1141 MOKRZYCKI Zbigniew Olsztyn POL 73M40/326 M / 1017 01:54:45

1182 TUMIŃSKI Maciej Stawiguda POL Kato-techno 89M20/218 M / 1048 01:55:16

1213 WINNICKA Olga Szczytno POL 88K30/57 K / 139 01:55:49

1227 ZIELIŃSKA Klaudia Ełk POL 96K20/42 K / 142 01:56:00

1246 FERENC Adrian Pisz POL Powiatowa Akademia Sportu I Rekracji 92M20/224 M / 1101 01:56:22

1284 WARYKOWSKI Stanisław Olecko POL Olecko Biega 62M50/87 M / 1130 01:57:03

1289 SOWA Iwona Gołdap POL Wkurw_team Gołdap 84K30/65 K / 156 01:57:11

1302 ANDRUSZKIEWICZ Szymon Giżycko POL 78M40/375 M / 1143 01:57:21

1310 WIELGUS Agnieszka Gołdap POL Łowcy Przygód Gołdap 76K40/43 K / 160 01:57:24

1321 SYREWICZ Krzysztof Lidzbark POL Luks Karol Kraszewo 69M40/378 M / 1161 01:57:33

1338 ZAPILAJ Daniel Ełk POL 93M20/241 M / 1177 01:57:47

1396 PYTLIŃSKI Krzysztof Elbląg POL 71M40/401 M / 1220 01:58:26

1420 GASIOR Pawel Susz POL Rozbiegany Susz 86M30/461 M / 1234 01:58:57

1448 ŻYWIEC Mariusz Olsztyn POL Ks Neonet 71M40/410 M / 1255 01:59:20

1551 CHEŁMIŃSKA Magda Olecko POL 91K20/67 K / 217 02:00:50

1575 HARAF Michał Bartoszyce POL 90M20/269 M / 1353 02:01:12

1608 WRÓBLEWSKI Tomasz Elbląg POL Flsmidth Maag Gear 80M30/513 M / 1377 02:01:51

1634 PAWLUCZUK Tomasz Ełk POL 72M40/462 M / 1397 02:02:21

1650 KUCA Roman Pieniężno POL 62M50/110 M / 1409 02:02:35

1674 KACPERSKI Mirosław Ełk POL Parkrun Polska 61M50/114 M / 1427 02:02:53

1702 PIECZULIS Urszula Ełk POL 87K30/104 K / 256 02:03:15

1704 PAWLUCZUK Ela Ełk POL Gemini Team 75K40/72 K / 258 02:03:16

1758 SKIERCZYŃSKA Małgorzata Ełk POL Pewnisportu.pl 86K30/107 K / 277 02:04:19

1795 ORLOWSKI Grzegorz Olsztyn POL 81M30/562 M / 1508 02:04:49

1852 ŁAJKOWSKI Marek Bartoszyce POL 85M30/576 M / 1545 02:05:39

1859 DĄBROWSKA Danuta Pisz POL 60K50/9 K / 310 02:05:43

1870 KUCIŃSKI Łukasz Elbląg POL 92M20/300 M / 1558 02:05:51

1931 JAJE Natalia Olsztyn POL Kato-techno 92K20/100 K / 332 02:06:54

1947 GRYGO Katarzyna Kętrzyn POL 83K30/128 K / 335 02:07:10

1959 NIKOLAJUK Robert Olsztyn POL 82M30/604 M / 1620 02:07:29

2062 OPIELA Paweł Olsztyn POL Kato-techno 90M20/325 M / 1687 02:09:09

2102 KLIMIK Zenon Szczytno POL Akb Szczytno 63M50/140 M / 1714 02:09:53

2103 KLIMIK Karolina Szczytno POL Akb Szczytno 95K20/112 K / 389 AMP/134 02:09:53

2111 TRUCHAN Wiesław Żytkiejmy POL Płomyk - Żytkiejmy 58M60/30 M / 1719 02:10:01

2166 1WEBER Magdalena Elbląg POL 81K30/157 K / 412 02:11:22

2185 WRÓBLEWSKI Michał Elbląg POL 75M40/583 M / 1764 02:11:47

2213 WASZKIEWICZ Marek Pisz POL 90M20/336 M / 1786 Mund/155 02:12:29

2222 BAGIŃSKI Jan Olecko POL Olecko Biega 45M70/8 M / 1794 02:12:41

2263 RUTKOWSKA Ewa Olsztyn POL Pszczółkowski Team 75K40/134 K / 443 02:13:29

2266 RUTKOWSKI Mariusz Olsztyn POL Kocham Ewę 75M40/601 M / 1822 02:13:30

2333 PRUSIK Arkadiusz Nidzica POL Nidzica Biega 82M30/685 M / 1858 02:14:48

2349 NIEDŹWIECKI Tomasz Giżycko POL Gavra Giżyckoi 77M40/616 M / 1869 02:15:15

2381 DUDZIK Piotr Elbląg POL El Aktywni Elbląg 71M40/620 M / 1887 02:15:59

2433 ŻEBROWSKA Dorota Morąg POL Są Wolniejsi 93K20/148 K / 515 AMP/149 02:16:54

2565 TARGOŃSKA Małgorzata Kętrzyn POL 77K40/176 K / 581 02:19:06

2566 KRÓLIK Rafał Olsztyn POL 87M30/729 M / 1985 02:19:08

2623 WYPYCH Adam Ełk POL 83M30/741 M / 2018 02:20:39

2625 KOC Tomasz Ełk POL Wodnik 83M30/742 M / 2020 02:20:40

2648 DRZEWIECKI Michał Ostróda POL 75M40/666 M / 2034 02:21:30

2785 MOREK Katarzyna Gołdap POL Łowcy Przygód Gołdap 85K30/256 K / 679 02:25:32

2808 RATUSZYŃSKA Katarzyna Olsztyn POL Urwis Biega 75K40/211 K / 691 02:26:23

2818 ORZOŁ Katarzyna Elbląg POL Elblągbiega 70K40/214 K / 699 02:27:01

2836 WĄSICKI Mariusz Elbląg POL Włóczybuty 80M30/777 M / 2126 02:27:26

2927 AMBROŻKO Jan Olsztyn POL Akm Olsztyn/sklep Biegowy 38M70/11 M / 2170 02:30:59

2949 TANAJEWSKI Dariusz Olsztyn POL Spartanie Dzieciom 87M30/796 M / 2177 AMP/173 02:31:57

2959 KOŁKOWSKI Andrzej Braniewo POL Spartanie Dzieciom 74M40/715 M / 2184 02:32:01

2982 PIKOLUK Danuta Nidzica POL Nidzica Biega 58K60/3 K / 785 02:32:47

3005 LITWINEK Robert Mrągowo POL 76M40/725 M / 2212 02:33:54

3006 LITWINEK Joanna Mrągowo POL 79K30/300 K / 794 02:33:54

3032 RÓŻYCKI Łukasz Ełk POL 77M40/732 M / 2220 02:35:16

3099 KACZMAREK Żaneta Morąg POL Są Wolniejsi 96K20/216 K / 846 02:39:49

3197 PIKOLUK Mirosław Nidzica POL Nidzica Biega 56M60/58 M / 2290 02:57:27

32214975 2042579465784707 8217507648367493120 n

Dystans 5 km

1 ROSZKO Damian Mońki POL Ks Podlasie Białystok 91M20/1 M / 1 00:14:43

2 JASTRZĘBSKI Kamil Kraśnik POL 82M30/1 M / 2 00:14:48

3 PYSZEL Florian Mińsk Mazowiecki POL Świat Okiem Biegacza 95M20/2 M / 3 00:15:17

4 ŚWIERDZEWSKI Damian Ostrołęka POL Dyklanowski Team 93M20/3 M / 4 00:15:19

5 PARSZCZYŃSKI Łukasz Warszawa POL K. S. Podlasie Białystok 85M30/2 M / 5 00:16:12

6 WRONOWSKI Rafał Banie Mazurskie POL 86M30/3 M / 6 00:16:29

..................................

17 AMBROZIAK Marcin Ryn POL 15 Bz 85M30/5 M / 13 00:18:29

21 IGNATOWICZ Radosław Ełk POL Team Kopeć 81M30/7 M / 16 00:19:06

46 WASIAK Miłosława Olsztyn POL Pszczółkowski Team 91K20/7 K / 8 00:20:50

74 JAKUBIEC Angelika Ełk POL Mks Juvenia Białystok 98K20/9 K / 12 00:22:23

98 JASIUK Mateusz Giżycko POL 97M20/17 M / 79 00:23:10

144 WSZEBOROWSKI Michał Ełk POL 94M20/29 M / 117 00:24:11

191 KOŁKOWSKA Milena Braniewo POL Spartanie Dzieciom 03K12/5 K / 43 00:25:12

249TRUCHAN Mariusz Żytkiejmy POL Płomyk - Żytkiejmy 76M40/30 M / 192 00:26:10

319 DOBROWOLSKA Monika Ełk POL 77K40/15 K / 84 00:27:01

328 WASILEWSKA Katarzyna Nidzica POL Nidzica Biega 85K30/24 K / 87 00:27:08

372 MALINOWSKI Michał Gołdap POL 79M30/97 M / 266 00:27:44

386 DRZEWIECKI Bartosz Ostróda POL Nieznana 04M12/41 M / 274 00:27:55

399 BAKUN Monika Ełk POL 97K20/50 K / 119 00:28:12

446 DOBKOWSKI Dawid Ełk POL Centrum Ortopedyczno-protetyczne 97M20/78 M / 302 00:28:42

513 TALIPSKA Agnieszka Gołdap POL Wkurw_team Gołdap 81K30/59 K / 186 00:29:30

516 PASTORCZYK Natalia Olsztyn POL 96K20/77 K / 189 00:29:31

598 DRZEWIECKA Katarzyna Ostróda POL 77K40/42 K / 246 00:30:29

671 BUGNACKA Mariola Olsztyn POL Spartanie Dzieciom 90K20/96 K / 298 00:31:41

724 BĄK-FRYLICH Katarzyna Ełk POL 83K30/114 K / 333 00:32:42

728 WYPYCH Marta Ełk POL 84K30/115 K / 336 00:32:45

827 GUŻEWSKA Joanna Ełk POL 92K20/124 K / 412 00:34:56

851 KULPA-DUDZIK Ewa Elbląg POL 71K40/88 K / 433 00:35:34

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn