Warneland I Ultramaraton Warmiński – Pomysł znakomity i chwycił od razu...

Fot. superczas facebook

W sobotę (19 maja) odbył się Warneland I Ultramaraton Warmiński – impreza dla osób, którzy cenią sobie obcowanie z naturą, a jednocześnie są na tyle wytrenowani by pokonać dystans 100 km lub 50 km. Zgłosiło się ok. 150 śmiałków, którzy odpowiednio o 3 i 5 rano wystartowali dor ywalizacji , która z pewnością zapamiętają na długo.

Wyruszyli wprawdzie z nowoczesnego Centrum Sportowo Rekreacyjnego Ukiel w Olsztynie, ale potem przemierzali drogi i bezdroża Warmii – krainy pełne wspaniałych terenów leśnych, pól i jezior. Widoki były urzekające. Bufety zorganizowane co kilkanaście kilometrów dodawały najpierw nadziei, a potem prawdziwej energii. Uśmiech mimo wysiłku nie schodził z twarzy.

Dystans 100 km najszybciej pokonał: Andrzej Mazur z Gdyni przed Bartoszem Pliszką z Ostrołeki i Łukaszem Milewiczem (Olsztyn) Wśród pań zwyciężyła Ania Karolak z Siemianic (piąta na mecie) druga była Weronika Dobrzyńska (Olsztyn), a trzecia Beata Bogdanowicz (Gdańsk). Na 50 km najszybszy okazał się Adam Alkler (Warszawa) przed Mariuszem Bartkowskim (Mszanowo) i Maciejem Dąbrowskim (Giedajty) Pierwszą z pań okazała się Anna Janowska (Olsztyn), za nią sklasyfikowano Joannę Meller (Dywity) i Beatę Dorsz (Sopot.

Dystans 100 km

1 Mazur Andrzej Bojano KM PSP Gdynia / Zantyr Sztum 1974 Open M 1 09:24:39 1

2 Pliszka Bartosz Ostrołęka OLA TEAM 1973 Open M 2 09:27:54 2

3 Milewicz Łukasz Olsztyn 1982 Open M 3 09:52:28 3

4 Ślusarczyk Paweł Otwock 1983 Open M 4 10:16:35 4

5 Karolak Ania Siemianice 1985 Open K 1 10:21:51 1

6 Wasilewski Maciej Nidzica Nidzica Biega 1983 Open M 5 10:46:54 5

7 Łaskarzewski Jarosław Olsztyn 1967 Open M 6 10:47:51 6

8 Kulicki Łukasz Olsztyn 1982 Open M 7 10:56:05 7

9 Ignaszewski Przemysław Grudziądz Vegenerat Biegowy 1977 Open M 8 11:09:39 8

10 Łukasiak Marcin Gdańsk AS-PL Sp. z o.o. 1983 Open M 9 11:11:00 9

...........................

11 5 Biesiekierski Krzysztof Jeziorany Drużyna Wilka 1973 Open M 10 11:15:29 10

13 Dobrzyńska Weronika Olsztyn AKM Olsztyn / Unia Team 1984 Open K 2 11:28:14 2

14 Borkowski Marek Olsztyn 1980 Open M 12 11:47:43 12

15 Drygas Paweł Olsztyn Sam Dla Siebie 1978 Open M 13 11:49:12 13

22 Dębowski Marcin Olsztyn IKS Atak Elbląg 1976 Open M 19 12:34:02 19

32948278 361185617703439 8970515080072396800 n

30 Anzel Dawid Nowe Miasto Lubawskie KURZĘTNIK BIEGA 1988 Open M 26 13:12:27 26

31 Awizen Kamila Purda 1981 Open K 5 13:18:54 5

32 Rojek Andrzej Olsztyn 1971 Open M 27 13:27:50 27

35 Kwiatkowski Ryszard Olsztyn AKM Olsztyn / Unia Team 1963 Open M 30 13:46:08 30

36 Łyczko Sławomir Kętrzyn AKM Olsztyn / Unia Team 1965 Open M 31 13:46:08 31

37 Kalinowski Piotr Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny 1978 Open M 32 13:49:29 32

38 Ferenc Adrian Pisz Powiatowa Akedemia Sportu I Rekracji w Piszu 1992 Open M 33 13:49:31 33

43 Szczepaniak Piotr Olsztyn Drużyna Wilka 1968 Open M 38 15:02:39 38

44 Rejchert Krzysztof Olsztyn Odciski i Pęcherze 1971 Open M 39 15:04:29 39

45 Kraciuk Piotr Olsztyn Odciski i Pęcherze 1982 Open M 40 15:04:29 40

Fot. Daniel Mitkowski

Dystans 50 km

1 Alker Adam Warszawa 1986 Open M 1 04:04:47 1

2 Bartkowski Mariusz Mszanowo Drużyna Wilka II 1987 Open M 2 04:13:54 2

3 Dąbrowski Maciej Giedajty Młynago 1994 Open M 3 04:41:12 3

4 Szałachowski Tomasz Dobre Miasto Dobromiejski Klub Biegacza “ODCISK” 1984 Open M 4 04:42:21 4

5 Nojman Rafał Dobre Miasto Są Wolniejsi 1984 Open M 5 04:43:04 5

6 Hryszko Paweł Białystok 1994 Open M 6 04:44:17 6

7 Gajewski Szymon Ostróda Skazani na sukces II 1988 Open M 7 04:49:31 7

8 Grudziński Krzysztof Olsztyn 1981 Open M 8 04:51:22 8

9 Zieja Andrzej Olsztyn Skazani na sukces I 1979 Open M 9 04:51:32 9

10 Lakomiec Adam London 1973 Open M 10 04:55:00 10

........................

11 Płonowski Maciej Olsztyn 1989 Open M 11 04:57:12 11

12 Baran Grzegorz Olsztyn NapierajJakByNieByłoJutraSquad 1980 Open M 12 05:01:36 12

13 Mielęcki Maciej Olsztyn 1967 Open M 13 05:02:11 13

14 Janowska Anna Olsztyn Drużyna Wilka I 1981 Open K 1 05:02:45 1

16 Misztal Grzegorz Nidzica Nidzica Biega 1977 Open M 15 05:11:13 15

17 Jabłoński Krzysztof Olsztyn Odciski i Pęcherze 1976 Open M 16 05:14:01 16

18 Bryl Mirosław Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny 1977 Open M 17 05:17:05 17

20 Meller Joanna Dywity Skazani na sukces I 1979 Open K 2 05:21:59 2

22 Meller Wojciech Dywity Skazani na sukces II 1978 Open M 19 05:23:04 19

24 Kiezik Anna Olsztyn Skazani na sukces II 1982 Open K 4 05:28:21 4

27 Bogusz Piotr Mrągowo Drużyna Wilka I 1990 Open M 22 05:32:38 22

28 Kuczkowski Ryszard Kieźliny Drużyna Wilka II 1966 Open M 23 05:34:02 23

29 Kosacka Emilia Olsztyn AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl 1982 Open K 6 05:34:10 6

30 Szpendowski Marek Olsztyn Skazani na sukces I 1978 Open M 24 5 05:35:00 24

31 Nieściór Jan Stękiny Młynago 1968 Open M 25 05:35:16 25

33 Zabielski Paweł Łęgajny 1991 Open M 27 05:35:43 27

34 Brzezinski Mariusz Olsztyn Są Wolniejsi 1983 Open M 28 05:36:24 28

35 Makowska Małgorzata Olsztyn Są Wolniejsi 1985 Open K 7 05:36:23 7

37 Czyżewska Mariola Olsztyn Drużyna Wilka I 1986 Open K 8 05:37:14 8

38 Żukowski Jerzy Olsztyn Akademia Sztuk Walki Jonkowo 1976 Open M 30 05:38:26 30

40 Mazur Paweł Olsztyn KW Olsztyn 1981 Open M 32 05:40:29 32

33057923 361185571036777 1682300344375181312 n

41 Burakowski Daniel Olsztyn 1983 Open M 33 05:45:00 33

42 Krzyżaniak Piotr Ostróda Skazani na sukces I 1980 Open M 34 05:45:38 34

44 Lipiński Seweryn Olsztyn UWM Olsztyn / sztukawkratke.blox.pl 1981 Open M 36 05:45:38 36

45 Puczel Robert Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 1976 Open M 37 05:51:17 37

48 Jarosz Jarosław Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny 1957 Open M 40 05:54:45 40

50 Szczypiński Arek Olsztyn 1981 Open M 42 05:54:52 42

51 Durski Piotr Olsztyn 1982 Open M 43 05:58:21 43

53 Gajewski Andrzej Olsztyn GAJÓWKA 1960 Open M 45 06:05:14 45

58 Kozłowska Joanna Olsztyn Drużyna Wilka I 1982 Open K 10 06:11:17 10

61 Bertel Alicja Olsztyn URWIS BIEGA Ultra 1980 Open K 11 06:20:24 11

62 Rogozińska Monika Olsztyn Drużyna Wilka II 1986 Open K 12 06:22:41 12

63 Nieściór Mieczysława Stękiny Młynago 1970 Open K 13 06:23:31 13

64 Kozłowski Piotr Olsztyn Father on the run 1982 Open M 51 06:25:40 51

69 Trepanowski Dariusz Olsztyn URWIS BIEGA Ultra 1975 Open M 55 06:30:12 55

70 Wojciechowski Zbigniew Olsztyn 1958 Open M 56 06:30:24 56

71 Zieliński Przemysław Olsztyn AKM Olsztyn/Sklepbiegacza.pl 1976 Open M 57 06:30:24 57

72 Łachacz Robert Kamionek Warmińsko-Mazurskie Dziki 1979 Open M 58 06:35:23 58

73 Filipiak Magdalena Targowo OSP Targowo 1975 Open K 15 06:39:54 15

74 Rafalski Eliasz Olsztyn 1967 Open M 59 06:39:48 59

76 Pasternak Radosław Lidzbark Warmiński BBL/ KLUB BIEGACZA LIDZBARK WARMIŃSKI 1983 Open M 61 06:42:52 61

77 Mazuro Monika Lidzbark Warmiński BBL/ KLUB BIEGACZA LIDZBARK WARMIŃSKI 1984 Open K 16 06:42:55 16

78 Kowalczyk Andrzej Olsztyn Są Wolniejsi 1961 Open M 62 06:44:04 62

80 Kaczorowski Ryszard Olsztyn Skazani na sukces II 1964 Open M 63 06:45:43 63

81 28 Gołab Dorota Olsztyn 1981 Open K 18 06:46:04 18

83 Rowicki Jarosław Morąg 1975 Open M 65 06:47:44 65

84 Siepioła Cezary Morąg 1979 Open M 66 06:47:44 66

85 Jurkowski Michał Olsztyn AKM Olsztyn/Sklepbiegacza.pl 1978 Open M 67 06:51:03 67

86 Dzieńkowski Paweł Olsztyn URWIS BIEGA Ultra 1981 Open M 68 06:53:14 68

87 Doliwa Adam Olsztyn 1965 Open M 69 06:58:22 69

89 Ciećko Elżbieta Dobre Miasto Są Wolniejsi 1991 Open K 19 06:59:43 19

91 Kantor Orest Różnowo AKM Olsztyn/Sklepbiegacza.pl 1968 Open M 72 07:14:45 72

93 Gajewski Jerzy-Piotr Olsztyn GAJÓWKA 1964 Open M 74 07:20:56 74

94 Tarasewicz Szymon Olsztyn 1983 Open M 75 07:28:55 75

95 Kozłowska Ewa Dobre Miasto URWIS BIEGA Ultra 1969 Open K 20 07:47:20 20

96 Jagielski Tomasz Piastów 1959 Open M 76 07:53:00 76

97 Guzikowska Kamila Olsztyn Klub Wysokogórski w Olsztynie 1982 Open K 21 07:54:19 21

98 Sydoruk Aleksander Gronity Drużyna Wilka II 1970 Open M 77 07:54:26 77

Fot. Pozytywni Dobre Miasto facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn