VII Maraton Mazury i I Bieg Szlakiem Krutyni Gałkowo 2018 – Natura wezwała do siebie

Fot. maraton mazury (facebook)

W sobotę (2 czerwca) w Gałkowie (baza imprezy) odbyły się VII Maraton Mazurski i I Bieg (10 km) Szlakiem Krutyni. Frekwencja dopisała, a był to efekt poprzednich bardzo udanych edycji. Fama poszła i na Mazury wybrało się wielu miłośników rekreacji, nie zabrakło też biegaczy z Ukrainy, którzy tradycyjnie prezentują bardzo wysoka klasę sportową. Zresztą wygrali oba dystanse: Sergii Ukrainets (maraton) i Paulo Veretskyi (10 km).

W maratonie drugie miejsce zajął Sławomir Kaliski z Olsztyna, a trzecie Artur Kamiński (Sadkowice). Wśród pań najszybsza okazała się Anna Kesler (Stare Lubiejewo) przed Katarzyną Alicką (Pisz) i Dorotą Trzeja-Zdanoiwska (Będzin). Z kategoriach triumfowali: U18: Dorota Maza (Kraków) i Sergii Odowski (Kovel), U30: Anna Kesler i Sławomir Kaliski, U40: Katarzyna Alicka i Karol Grabda (Mirów), U50: Beata Nienadowska (Elbląg) i Andrzej Połoński (Radom), M60: Roman Chodara (Kętrzyn), M70 Piotr Silkin (Kretinga).

W Biegu Szlakiem Krytyni drugi był Andrzej Starżyński (Puławy), a trzeci Konrad Nosarzewski (Stupsk). W rywalizacji pań zwyciężyła Valentyna Kiliavska przed Oleną Popocą (obie Rudnik) i Iwona Kowalewska (Gołdap). Triumfatorzy kategorii: U 18: Valentina Kiliavska i Andrzej Starżyński, U30: Olena Popova i Paulo Veretskyi, U40: Agnieszka Witkowska (Kętrzyn) iBogumił Krupiński (Olsztyn), U50: Dorota Sadowska (Lidzbark) i Sławomir Mąka (Ostrołęka), U60: Regina Łuńska (Mrągowo) i Stanisław Brzozowski (Osztyn), M70 Julian Pomirski (Jelenia Góra).

Organizatorzy przygotowali też specjalne trasy dla dzieci i młodzieży, przez cały czas funkcjonowało miasteczko maratonu, gdzie nie brakowało ciekawych ofert gastronomicznych i rekreacyjnych.

Maraton

Klasyfikacja

1 UKRAINETS Sergii M 1 1990 M18 1 UKR Sk"Kovel"02:46:14

2 KALISKI Sławomir M 2 1988 M30 1 POL KS AZS UWM Olsztyn / Oxyburn Polska M   02:48:20

3 KAMIŃSKI Artur M 3 1980 M30 2 POL Gmina Sadkowice 02:55:39

4 GRABDA Karol M 4 1978 M40 1 POL Biegiem Radom! 02:57:55

5 KALIŃSKI Przemysław M 5 1982 M30 3 POL Warszawa 03:03:52

6 KLASA Łukasz M 6 1987 M30 4 POL Gdańsk 03:04:42

7 PAWLAK Konrad M 7 1983 M30 5 POL Supermaraton Kalisz 03:11:16

8 ODOWSKI Michał M 8 1996 M18 2 POL Warszawa 03:16:50

9 WDOWIAK Wojciech M 9 1973 M40 2 POL Olsztyn 03:18:45

10 SUPERNAK Łukasz M 10 1978 M40 3 POL Łazy 03:21:49

......................................

15 KOCZKODON Mariusz M 14 1982 M30 7 POL Cierzpiety 03:27:21

17 FORC Tomasz M 16 1973 M40 7 POL Elbląg 03:30:54

23 KURZELOWSKI Damian M 22 1974 M40 9 POL Morąg Biegam Dla Bartka M   03:36:29

24 SZYSZKOWSKI Marcin M 23 1977 M40 10 POL Kocioł Duży M 03:36:46

26 ALICKA Katarzyna K 2 1978 K40 1 POL Pisz M 03:38:45

27 POREDA Tomasz M 25 1976 M40 12 POL Łowcy Przygód Gołdap M 03:39:08

29 NIEBRZYDOWSKI Marcin M 27 1997 M18 3 POL Olsztyński Klub Kyokushin Karate M 03:42:47

33 WYSOCKI Krystian M 30 1983 M30 9 POL Pisz B 03:44:35

36 SIERDZIŃSKA Beata K 5 1972 K40 3 POL Iława Biega 03:47:22

37 NESTOROWICZ Marek M 32 1971 M40 17 POL Vrc Kętrzyn M 03:48:28

46 GAŁĘZA Marcin M 38 1980 M30 12 POL Olsztyn M 03:54:23

47 SŁUŻAŁA Grzegorz M 39 1979 M30 13 POL Bdmt 03:54:27

50 WASILEWSKI Maciej M 42 1983 M30 14 POL Nidzica Biega M 03:56:03

61 MASZOTA Franciszek M 52 1974 M40 25 POL Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny M 04:02:38

65 CHODARA Roman M 54 1954 M60 1 POL Runners Team Kętrzyn 04:04:17

70 NIENADOWSKA Beata K 12 1968 K50 1 POL El-Aktywni 04:07:59

71 ZAMORSKI Adam M 59 1967 M50 10 POL Elbażant   04:08:00

72 SZCZEPANEK Piotr M 60 1969 M40 29 POL Klub Biegacza JURUND Szczytno     04:08:43

74 TARNOLICKI Maciej M 61 1983 M30 17 POL Olsztyn M 04:09:57

84 PETASZKO Joanna K 16 1977 K40 8 POL Mrągowo 04:14:42

86 OSIECKI Wiesiek M 70 1965 M50 12 POL Ełk 04:16:26

94 OBUCHOWSKI Krzysztof M 77 1985 M30 20 POL Łowcy Przygód Gołdap 04:23:09

96 KOTOWSKI Marek M 79 1983 M30 21 POL Olsztyn 04:23:37

99 ŁUŃSKI Zbigniew M 81 1952 M60 3 POL Klub Biegacza Mrągowo M 04:23:55

106 BUCAŁA Agnieszka K 20 1976 K40 10 POL Olsztyn 04:29:14

112 ALICKI Marcin M 91 1978 M40 41 POL Pisz M 04:34:30

115 SŁAWECKI Jerzy M 94 1953 M60 5 POL Runners Team Kętrzyn 04:35:56

116 WAGNER Jolanta K 22 1966 K50 2 POL Warszawa 04:37:08

117 MŁOCEK Małgorzata K 23 1983 K30 7 POL Kętrzyn 04:37:56

119 ROWICKI Jarosław M 96 1975 M40 44 POL Morąg 04:39:32

120 SIEPIOŁA Cezary M 97 1979 M30 23 POL Morąg 04:39:33

121 MOREK Katarzyna K 24 1985 K30 8 POL Łowcy Przygód Gołdap M 04:42:04

127 RYMKIEWICZ Aleksandra K 26 1966 K50 3 POL Elblag   04:50:07

137 WOJCIK Wiktor M 108 1963 M50 19 POL Olsztyn M 04:56:24

142 RYBACZEK Emil M 111 1988 M30 26 POL Ełk 05:03:51

144 SADOWSKI Robert M 113 1967 M50 20 POL Łowcy Przygód Gołdap M 05:04:21

147 CZARNECKA Monika K 32 1981 K30 9 POL Nieformalny Klub Biegacza-La Kukaracza 05:06:43

149 KOCZAJ Anna K 33 1977 K40 16 POL Nieformalny Klub Biegacza-La Kukaracza     05:06:44

156 GAC Wiesław M 121 1961 M50 23 POL Iława 05:33:33

158 RYBIŃSKI Jarosław M 122 1976 M40 52 POL Olsztyn M 05:43:36

34367921 1908219219228440 8273969490304172032 n

Dystans 10 km

1 VERETSKYI Paulo M30 LKB Rudnik (UKR) 1 1 0:33:27

2 STARŻYŃSKI Andrzej M18 Centrum Eksportu Klementynka U 2 1 0:33:31

3 NOSARZEWSKI Konrad M18 Konrad Nosarzewski Badania Dieta 3 2 0:33:59

4 GODLEWSKI Andrzej M30 Biegamy dla Zdrowia (POL) 4 2 0:35:19

5 SULEWSKI Krzysztof M30 (POL) Barcaewo 5 3 0:35:34

6 DRAŻBA Dominik M30 Team Kopeć (POL) EłkM (1),B (1) 6 4 0:35:51

7 PUPEK Mariusz M30 Klub Biegacza Mrągowo (POL) M (2), 7 5 0:37:03

8 RÓŻAŃSKI Krystian M30 Team Kopeć (POL) M (3), 8 6 0:37:37

9 KRUPIŃSKI Bogumił M40 4 Warmińsko-Mazurska Brygada O M (4), 9 1 0:37:48

10 WITKOWSKI Piotr M40 Kętrzyn (POL) M (5), 10 2 0:38:02

11 JASZCZUK Michał M18 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa M (6),B (2) 11 3 0:38:26

12 AMBROZIAK Marcin M30 15 Gizycka Brygada Zmechanizowa M (7), 12 7 0:38:31

13 FAMULSKI Mariusz M40 Łowcy Przygód Gołdap (POL) 13 3 0:38:40

14 WIELGUS Krystian M40 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (8), 14 4 0:39:19

15 MĄKA Sławomir M50 Starglass Team (POL) 15 1 0:39:54

16 ROGALSKI Sławomir M50 Barczewo (POL) 16 2 0:39:59

17 SZEWCZYK Rafał M40 Olsztyn (POL) M (9), 17 5 0:40:42

18 PRUS Tomasz M30 Warszawa (POL) 18 8 0:40:42

19 DOMURAT Zbigniew M40 Domurat Team Krutyński Piecek (P M (10), 19 6 0:40:57

20 KACZAN Norbert M40 Wyborcza Olsztyn/Pszczółkowski T B (3) 20 7 0:41:03

21 ZDUNEK Grzegorz M18 Trucht.com (POL) 21 4 0:41:13

22 JAROSZ Wojciech M40 Kętrzyn (POL) M (11), 22 8 0:41:36

23 WĘGLARZ Damian M30 BSB Barczewo Biega (POL) 23 9 0:41:37

24 DORBACH Jacek M40 Bbl Wydminy (POL) 24 9 0:41:44

25 LISZKA Krzysztof M30 The Park Warsaw (POL) 25 10 0:41:50

26 SKOCZYŃSKI Tomasz M40 Sam Radę Dam (POL) 26 10 0:41:55

27 PŁUCIENNIK Artur M40 Warszawa (POL) 27 11 0:42:13

28 BRZOZOWSKI Michał M18 Wataha Cioci Basi (POL) 28 5 0:42:32

29 LENART Miłosz M50 Runners Team Kętrzyn (POL) M (12), 29 3 0:42:40

30 ŻEBROWSKI Jacek M30 Kierzliny (POL) 30 11 0:42:53

31 CHMIEL Remigiusz M40 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (13), 31 12 0:43:11

32 BRZOZOWSKI Maciej M18 Wataha Cioci Basi (POL) 32 6 0:43:34

33 KLIŚ Maciej M40 Dead On Arrival (POL) 33 13 0:43:38

34 KILIAVSKA Valentyna K18 LKB Rudnik (UKR) 1 1 0:44:00

35 POPOVA Olena K30 LKB Rudnik (UKR) 2 1 0:44:03

3SZABELSKI Maciek M30 Piecki (POL) 34 12 0:44:11

37 MAGDALEŃSKI Wiktor M18 Spychowo (POL) 35 7 0:44:16

38 BRZOZOWSKI Stanisław M60 Wataha Cioci Basi (POL) 36 1 0:44:30

39 WOLSKA Kasia K30 Lodz Running Team (POL) 3 2 0:44:42

40 KRĘCIEWSKI Kamil M18 Huragan Wojnowo (POL) 37 8 0:44:45

41 MAŁKOWSKI Maciej M30 Ruciane Nida (POL) 38 13 0:44:48

42 ZAMARA Zbigniew M18 Adidas Runners Warsaw (POL) 39 9 0:45:00

43 REJMENTOWSKI Marcin M30 Pisz (POL) M (14), 40 14 0:45:01

44 DOMURAT Leszek M50 Domurat Team Krutynski Piecek (P 41 4 0:45:03

45 KURZĄTKOWSKI MARCEL M30 (POL) 42 15 0:45:18

46 ROGULSKI Rafał M40 CrossBoxFit Kętrzyn (POL) M (15), 43 14 0:45:25

47 LISZKA Karolina K18 The Park Warsaw / KOŃCEWO (PO 4 2 0:45:41

48 KOWALEWSKA Iwona K30 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (16), 5 3 0:45:48

49 CELIŃSKI Tomasz M50 Tuptuś Otwock (POL) 44 5 0:47:32

50 LEBIODA Robert M40 Inowrocław (POL) 45 15 0:47:43

51 PUPEK Aleksandra K18 Run Ruciane-Nida (POL) M (17), 6 3 0:47:47

52 BŁASZCZYK Arkadiusz M40 Łódź (POL) 46 16 0:47:47

53 BRYŃSKA Weronika K18 Warszawa (POL) M (18), 7 4 0:48:00

54 WITKOWSKA Agnieszka K40 Kętrzyn (POL) M (19), 8 1 0:48:03

55 BUDREWICZ Milena K30 Tuptus (POL) B (4) 9 4 0:48:09

56 DUCHAŁA Piotr M40 (POL) 47 17 0:48:14

57 BIEŃ Maciej M40 Warszawa (POL) 48 18 0:48:57

58 KRĘCIEWSKI Paweł M18 Huragan Wojnowo (POL) 49 10 0:49:02

59 MACIEJCZAK Mateusz M30 Warszawa (POL) 50 16 0:49:02

60 TRAFIDŁO Piotr M40 Stalowa Wola (POL) 51 19 0:49:03

61 ZIÓŁKOWSKI Jan M60 Warszawa (POL) 52 2 0:49:05

62 PIETRZYK Mariusz M40 Węgorzewo (POL) 53 20 0:49:08

63 ŚWIERSZCZ Adam M18 Pisz (POL) M (20), 54 11 0:49:13

64 JAROSZ Jarosław M60 Bartoszycka Grupa Biegowa Endor 55 3 0:49:19

65 KULIS Stanisław M40 Sępopol (POL) 56 21 0:49:26

66 OBUCHOWSKA Emilia K30 Łowcy Przygód Gołdap (POL) 10 5 0:49:28

67 GAJOWNICZEK Robert M40 (POL) M (21), 57 22 0:49:31

68 SZEWCZYK Piotr M30 Biegowa Rodzina (POL) 58 17 0:49:39

69 KARBARZ Marcin M30 Warszawa (POL) 59 18 0:49:41

70 CEJKO Wojciech M40 Dead On Arrival (POL) 60 23 0:49:42

71 2DOMURAT Zdzisław M50 Domurat Team Krutynski Piecek (P M (22), 61 6 0:49:48

72 PARWICKA Anna K30 CrossBoxFit Kętrzyn / Runners Tea M (23), 11 6 0:49:56

73 BOJARSKA Anna K30 Olsztyn (POL) 12 7 0:50:06

74 BIELSKI Dawid M30 Szczytno (POL) M (24), 62 19 0:50:24

75 WIELGUS Agnieszka K40 Łowcy Przygód Gołdap (POL) M (25), 13 2 0:50:31

76 SADOWSKA Dorota K50 Lo Lidzbark (POL) 14 1 0:50:54

77 POTOCKI Karol M18 (POL) 63 12 0:51:02

78 MAŁAGOCKA Marzenna K50 Domurat Team Krutynski Piecek (P 15 2 0:51:02

79 SAŁAGAN Józef M30 Warszawa (POL) 64 20 0:51:24

80 ŁUKASIK Filip M40 Chyliczki (POL) 65 24 0:51:34

81 BALCERZAK Krzysztof M30 Giżycko (POL) M (26), 66 21 0:51:35

82 JASTRZĘBSKI Karol M30 Konarzyce (POL) 67 22 0:51:45

83 SALBERT Ireneusz M40 Chorzów (POL) 68 25 0:51:50

84 SZMITKO Jarosław M50 42Naki (POL) 69 7 0:51:55

85 PACEK Mateusz M18 Węgorzewo (POL) 70 13 0:52:01

86 ROMANKIEWICZ Dariusz M50 Piecki (POL) M (27), 71 8 0:52:02

87 BANACH Andrzej M18 Lecimy Tutej Pisz-Olsztyn (POL) M (28), 72 14 0:52:05

88 CZARNECKI Tomasz M40 (POL) 73 26 0:52:08

89 KWIATKOWSKI Krystian M30 Warszawa (POL) 74 23 0:52:08

90 WYKOWSKA Aneta K40 Run Ruciane-Nida (POL) M (29), 16 3 0:52:21

91 RYBICKI Jakub M30 Jagatowo (POL) 75 24 0:52:22

92 SALEK Radoslaw M40 Warszawa (POL) 76 27 0:52:24

93 KARAŚ Piotr M50 Akwarium (POL) 77 9 0:52:27

94 BOJEK Piotr M18 Warszawa (POL) 78 15 0:52:29

95 GALOCZ-ILKOW Agnieszka K40 Biegunki Kabackie (POL) 17 4 0:52:30

96 MROZOWSKI Jacek M30 Warszawa (POL) M (30),B (5) 79 25 0:52:35

97 SULEWSKI Maciej M40 Biegam Bo Lubię Ostrołęka (POL) 80 28 0:52:38

98 KOSZYK Krzysztof M40 Biegający Tczew (POL) 81 29 0:52:42

99 KOSZYK Katarzyna K40 Biegający Tczew (POL) 18 5 0:52:42

100 POŁCZYŃSKA Ewelina K30 HDR WATAHA MARGONIN (POL) 19 8 0:52:45

34195442 1908219305895098 6450615715484401664 n

p

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn