X Bieg Piekarczyka Elbląg 2018 – Prawdziwe święto sportu

Fot. MOSiR Elbląg

W niedziele (3 czerwca) w Elblągu odbył się jubileuszowy X Bieg Piekarczyka. W imprezie łącznie z rywalizacją dziecięca uczestniczyło ponad tysiąc zawodniczek i zawodników, w biegu głównym (10 km) metę osiągnęło ponad 830. Zwyciężył faworyt Kenijczyk Hilary Kiptum Maiyo Kimaiyo przed Andrzej Rogiewiczem (Grudziądz) i swoim rodakiem Nduwa Bonice Wambua. Wśród pań najlepsza okazała się Węgierka Zita Kacser.

Oczywiście największa grupę startujących stanowili reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie Elbląga. Ale najszybciej pobiegli olsztynianie. Wśród pań Małgorzata Trzeciak, która zajęła trzecie miejsce, a wśród panów Paweł Pszczółkowski – szósty na mecie. W dziesiątce znaleźli się jeszcze Karol Kaliś z Susza i Krzysztof Brągiel z Olsztyna.

Czołowi zawodnicy w klasyfikacji open nie partycypowali w nagrodach przyznawanych w poszczególnych grupach wiekowych. W kategoriach zwycięzcami zostali: U 0/19:Kacper Dratwa i Klaudia Wiszniewska (oboje Elbląg), U20/29: Aleksandr Radnikov (Kaliningrad) i Paulina Wiernicka (Kwidzyn), U30/39: Krzysztof Brągiel i Elżbieta Tuwalska (Gdańsk), U40/49: Matek Jakubowski (Pszczółki) i Anna Kukuć Kwapiszewska (Elbląg), U50/59: Andrzej Stefański i Elżbieta Bendyk ( oboje Elbląg), M60+ Andrzej Szysler (Susz).

Impreza udana, trasa wszystkim się podobała, a pogoda sprzyjała nie tylko rywalizacji ulicami Elbląga. Zjawiło się wieli kibiców, było to prawdziwe święto biegania w mieście, gdzie wielu mieszkańców spędza czas na sportowo.

Wyniki

1 MAIYO KIMAIYO HILLARY KIPTUM M 1 M 20-29 ELDORED BENEDEK TEAM 10km 0:30:51

2 ROGIEWICZ ANDRZEJ M 2 M 20-29 GRUDZIĄDZ LKS ZANTYR SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:31:12

3 NDUWA BONICE WAMBUA M 3 M 30-39 MACHAKOS   10km 0:31:28

4 ROTICH MARK KIPCHUMBA M 4 M 30-39 KENIA TRANSNZOIA - 10km 0:31:43

5 GŁOGOWSKI ADAM M 5 M 20-29 GDYNIA ATC-CARGO TEAM/TRI WARRIOR 10km 0:31:50

6 PSZCZÓŁKOWSKI PAWEŁ M 6 M 30-39 OLSZTYN PSZCZÓŁKOWSKI TEAM PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10km 0:32:08

7 RADNIKOV ALEKSANDR M 7 M 20-29 1 KALININGRAD MIASTA PARTNERSKIE MIASTA PARTNERSKIE 10km 0:32:19

8 RYNKOWSKI BARTOSZ M 8 M 20-29 2 NOWY DWÓR GDAŃSKI LKS ZORZA GDYNIA 10km 0:33:55

9 KALIŚ KAROL M 9 M 20-29 3 SUSZ BAŻANT TEAM BAŻANT TEAM 10km 0:35:28

10 BRĄGIEL KRZYSZTOF M 10 M 30-39 1 OLSZTYN ROAD TO PB 10km 0:35:43

..................................

11 JAKUBOWSKI MAREK M 11 M 40-49 1 PSZCZÓŁKI RUNNERSI S7 BANINO   10km 0:36:07

12 SEROCKI ADAM M 12 M 40-49 2 ELBLAG NA SKRZYDŁACH ANIOŁA 10km 0:36:39

13 VALLE SELDAS ALFREDO M 13 M 20-29 4 MALBORK   10km 0:36:58

14 KACSER ZITA K 1 K 30-39 DEBRECEN   10km 0:37:23

15 ONYANCHA YUNES MORAA K 2 K 30-39 ELDORED BENEDEK TEAM 10km 0:37:24

16 JĘDRZEJCZYK ŁUKASZ M 14 M 30-39 2 MRĄGOWO KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 10km 0:37:36

17 PRUSINOWSKI MICHAŁ M 15 M 20-29 5 BRANIEWO   10km 0:38:06

18 OŁOWSKI KAMIL M 16 M 30-39 3 DZIERZGOŃ   10km 0:38:11

19 PASTUCHENKOV DMITRII M 17 M 40-49 3 KALININGRAD MIASTA PARTNERSKIE MIASTA PARTNERSKIE 10km 0:38:14

20 TRZECIAK MAGDALENA K 3 K 20-29 OLSZTYN AZS UWM OLSZTYN 10km 0:38:20

.........................

21 CHMIELEWSKI MARCIN M 18 M 40-49 4 ELBLĄG   10km 0:38:24

22 HAPKE TOMASZ M 19 M 40-49 5 WILKOWO TRAKTOR TEAM GMINA KWIDZYN 10km 0:38:34

23 TRĘBACZ MICHAŁ M 20 M 30-39 4 ELBLĄG FLSMIDTH MAAG GEAR FLSMIDTH MAAG GEAR 10km 0:38:41

24 TOMCZYK RAFAŁ M 21 M 40-49 6 GDAŃSK GDEL GDEL 10km 0:38:45

25 BELKA PRZEMYSŁAW M 22 M 20-29 6 IŁAWA IŁAWA BIEGA 10km 0:38:49

26 POBŁOCKA KATARZYNA K 4 K 20-29 LĘBORK UKS EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORK 10km 0:38:52

27 WICENBACH ARKADIUSZ M 23 M 30-39 5 PRUSZCZ GDAŃSKI PRUSZCZ BIEGA 10km 0:38:53

28 TUWALSKA MAŁGORZATA K 5 K 30-39 GDAŃSK LKS ZANTYR SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:39:00

29 STEFAŃSKI ANDRZEJ M 24 M 50-59 1 ELBLĄG MARATOŃCZYK - ELBLĄG 10km 0:39:02

30 ZIENKIEWICZ PIOTR M 25 M 40-49 7 MŁYNARY UKS GIMPAS PASŁĘK 10km 0:39:17

31 ŁUKASZEWSKI PIOTR M 26 M 30-39 6 POZNAŃ NIGHT RUNNERS 10km 0:39:25 32 BUŁKA ADAM M 27 M 30-39 7 ELBLĄG   10km 0:39:26

33 KUJAWA JAKUB M 28 M 20-29 7 ELBLĄG   10km 0:39:32

34 GUZOWSKI JACEK M 29 M 30-39 8 ELBLĄG GDEL GDEL 10km 0:39:39

35 BLOCH PRZEMYSŁAW M 30 M 30-39 9 CZERSK BIEGAJĄCE ŚLIWICE 10km 0:39:41

36 KOWALSKI WALDEMAR M 31 M 30-39 10 BORKOWO LEASING POLSKI TEAM 10km 0:39:59

37 KOWALSKI JACEK M 32 M 40-49 8 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM 10km 0:40:02

38 DALKIEWICZ DARIUSZ M 33 M 40-49 9 SUSZ ROZBIEGANY SUSZ ROZBIEGANY SUSZ 10km 0:40:04

39 ROKICKI LESZEK M 34 M 40-49 10 ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM 10km 0:40:09

40 SYROCKI SYLWESTER M 35 M 40-49 11 ELBLĄG   10km 0:40:11

41 RADULSKI RADOSŁAW M 36 M 30-39 11 GDAŃSK   10km 0:40:15

42 POTOCZEK ANDRZEJ M 37 M 30-39 12 LICHNOWY PRESS GLASS BIEGAMY I WSPIERAMY 10km 0:40:33

43 HAŁUN ŁUKASZ M 38 M 30-39 13 GÓROWO IŁAWECKIE   10km 0:40:35 14.78

44 KWIATKOWSKI SEBASTIAN M 39 M 40-49 12 NOWY DWOR GDANSKI SZYBKI TATA 10km 0:40:38

45 KWIATKOWSKI TOMASZ M 40 M 30-39 14 NOWY DWÓR GDAŃSKI   10km 0:40:40

46 POGORZELSKI DANIEL M 41 M 30-39 15 ELBLĄG AWANGARDA TEAM AWANGARDA TEAM 10km 0:40:42

47 BALCER MARCIN M 42 M 30-39 16 BRANIEWO   10km 0:40:47

48 LEWANDOWSKI BARTOSZ M 43 M 20-29 8 ELBLĄG   10km 0:40:48

49 SULIŃSKI DAREK M 44 M 30-39 17 SUSZ ROZBIEGANY SUSZ ROZBIEGANY SUSZ 10km 0:41:01

50 ROHUN JACEK M 45 M 30-39 18 ELBLAG   10km 0:41:14

51 KUROWSKI MICHAŁ M 46 M 30-39 19 ELBLĄG GOLDEN 10km 0:41:30

52 ZAKĘS MARCIN M 47 M 30-39 20 ELBLĄG KLUB KIBICA START ELBLĄG KLUB KIBICA START ELBLĄG 10km 0:41:31

53 JAKIMCZUK ALEKSANDRA K 6 K 20-29 BRANIEWO   10km 0:41:35

54 KRZESZEWSKI GRZEGORZ M 48 M 40-49 13 ELBLĄG ECM EL-HURT 10km 0:41:37

55 NOWAKOWSKI ANDRZEJ M 49 M 40-49 14 PRABUTY TRAKTOR TEAM GMINA KWIDZYN 10km 0:41:46

56 FIEDUCIK JAROSŁAW M 50 M 40-49 15 ELBLĄG   10km 0:41:57

57 BRODA SZYMON M 51 M 20-29 9 JABŁONOWO POMORSKIE   10km 0:42:01

58 DRATWA KACPER M 52 M 0-19 1 ELBLĄG   10km 0:42:03

59 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA K 7 K 40-49 1 ELBLĄG   10km 0:42:04

60 JAWORSKI TOMASZ M 53 M 30-39 21 ELBLĄG   10km 0:42:05

61 TUWALSKA ELŻBIETA K 8 K 30-39 1 GDAŃSK LKS ZANTYR SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 10km 0:42:09

62 BEDRA GRZEGORZ M 54 M 20-29 10 ZALEWO PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD P-W PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD P-W 10km 0:42:09

63 PINIEWSKI ROBERT M 55 M 40-49 16 OLSZTYN PSZCZÓŁKOWSKI TEAM PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10km 0:42:11

64 ŚWIATKOWSKI ROBERT M 56 M 40-49 17 ELBLĄG PZŁS-ŁYZWIARSTWO SZYBKIE 10km 0:42:15

65 DRAWC MIECZYSŁAW M 57 M 50-59 2 GDAŃSK SPORTEVO 10km 0:42:16

66 MICHALSKI DOMINIK M 58 M 20-29 11 DZIAŁDOWO   10km 0:42:22

67 WIERNICKA PAULINA K 9 K 20-29 1 KWIDZYN GMINA GARDEJA BIEGA 10km 0:42:24

68 CHUPKA KONRAD M 59 M 0-19 2 KUDOWA ZDRÓJ GKS FABIANKI 10km 0:42:29

69 SINKIEWICZ TOMASZ M 60 M 40-49 18 PASYM   10km 0:42:30

70 MIRONOVA IRINA K 10 K 40-49 2 KALININGRAD MIASTA PARTNERSKIE MIASTA PARTNERSKIE 10km 0:42:30

71 POLAŃSKI MARCIN M 61 M 20-29 12 SZTUTOWO GENERAT ZE SZTUTOWA 10km 0:42:35

72 ZDANOWICZ PAWEŁ M 62 M 20-29 13 ELBLĄG   10km 0:42:36

73 POTUCZKO MARCIN M 63 M 20-29 14 PRABUTY TRAKTOR TEAM GMINA KWIDZYN 10km 0:42:37

74 TRUDNOWSKI MACIEJ M 64 M 40-49 19 OLSZTYN PSZCZÓŁKOWSKI TEAM PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10km 0:42:39

75 KLAJNA JAKUB M 65 M 20-29 15 GDAŃSK NAVA 10km 0:42:52

76 KOS SŁAWOMIR M 66 M 40-49 20 NOWY DWÓR GD. 10km 0:42:52

77 KAPAŁA PRZEMYSŁAW M 67 M 40-49 21 ELBLĄG KMP ELBLĄG KMP ELBLĄG 10km 0:42:59

78 KROLL DAMIAN M 68 M 40-49 22 STARE POLE   10km 0:43:01

79 SZARKO MACIEJ M 69 M 40-49 23 ELBLĄG   10km 0:43:03

80 ORESHKO VLADIMIR M 70 M 50-59 3 KALININGRAD MIASTA PARTNERSKIE MIASTA PARTNERSKIE 10km 0:43:05

81 STANISZEWSKI PAWEŁ M 71 M 30-39 22 ELBLĄG   10km 0:43:07

82 WŁOSZCZYŃSKI MACIEJ M 72 M 20-29 16 ELBLĄG PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD P-W PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD P-W 10km 0:43:08

83 KOKITKO MICHAŁ M 73 M 30-39 23 ELBLĄG   10km 0:43:08

84 TRZEPACZ GABRIELA K 11 K 20-29 2 MILEJÓW 100 BATALION ŁĄCZNOŚCI 10km 0:43:09

85 WINCZEWSKI TOMASZ M 74 M 40-49 24 ELBLĄG   10km 0:43:10

86 JUROŁAJĆ TOMASZ M 75 M 40-49 25 LIPOWINA   10km 0:43:14

87 LENKIEWICZ TOMASZ M 76 M 30-39 24 MĄTOWY WIELKIE   10km 0:43:16

88 ĆWIKOWSKI KAMIL M 77 M 20-29 17 AUGUSTÓW   10km 0:43:21]

89 GŁOMBIOWSKA ZUZANNA K 12 K 20-29 3 GDYNIA BIGYELLOWFOOT ADVENTURE TEAM 10km 0:43:21

90 SADOWY JAKUB M 78 M 0-19 3 ELBLĄG   10km 0:43:25

91 NOWATKOWSKI ŁUKASZ M 79 M 30-39 25 GDYNIA   10km 0:43:28

92 PAŁAT PAWEŁ M 80 M 30-39 26 ELBLĄG BAŻANT TEAM BAŻANT TEAM 10km 0:43:35

93 KOBYRA JANUSZ M 81 M 40-49 26 ELBLĄG   10km 0:43:38

94 SZLESZYŃSKI ANDRZEJ M 82 M 40-49 27 OLSZTYN   10km 0:43:40

95 ŻOŁNIERUK MARIUSZ M 83 M 30-39 27 ELBLĄG   10km 0:43:41

96 KAPTEINA ROBERT M 84 M 40-49 28 GRONOWO GÓRNE   10km 0:43:43

97 KOZIARSKA ANIA K 13 K 30-39 2 ELBLĄG BAŻANT TEAM BAŻANT TEAM 10km 0:43:48

98 ĆWIKLIŃSKI TOMASZ M 85 M 30-39 28 ELBLĄG BAŻANT TEAM BAŻANT TEAM 10km 0:43:50

99 PENK ŁUKASZ M 86 M 30-39 29 ELBLĄG GDEL GDEL 10km 0:43:55

100 ŹRÓDŁO MICHAŁ M 87 M 20-29 18 ELBLAG   10km 0:43:58

Pełne wyniki

znajdziecie pod tym linkiem

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn