VII Ostródzki Półmaraton św. Jerzego – Główne trofea dla Trójmiasta, ale gospodarze biegali znakomicie

Fot. ilustracja

W niedzielę (10 czerwca) odbyła się VIII edycja Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego. Upał nie wystraszył uczestników, których zjawiło się na starcie ponad 350. Oczywiście większość to mieszkańcy Warmii i Mazur, sporo było ostródzian, którzy zresztą w biegu zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Zwyciężyli jednak reprezentanci Trójmiasta: Adam Głogowski i Małgorzata Tuwalska.

Za zawodnikiem z Gdyni finiszowali ostródzianie: Pawel Tarasiuk i Marcin Punpur, a wśród pań Barbara Bączek-Motała (Iława) i Ewa Lisek (Nidzica. W kategoriach wiekowych triumfowali: U20: Karolina Karczewska (Ostróda) i Adam Głogowski, U30: Małgorzata Tuwalska (Gdańsk) i Mariusz Bartkowski (Grudziądz), U40: Barbara Bączek-Motała i Marcin Sobolewski (Zalewo) U50: Mirela Jaskulska (Grudziądz) i Zbigniew Bartkowski (Działdowo) U60: Stanisław Brzozowski (Olsztyn). W klasyfikacji ostródzian wśród pań wygrała Katarzyna Piechocka przed Katarzyna Lipnicką i Karoliną Karczewską, a wśród panów: Marcin Punpur przed Piotrem Skorupskim i Krzysztofem Chmielewskim.

Wyniki

1 Głogowski Adam Gdynia ATC-Cargo Team 1993 M20 1 01:11:14 1

2 Tarasiuk Paweł Ostróda ALA Team 1984 M30 1 01:14:59 2

3 Punpur Marcin Ostróda ALA TEAM 1980 M30 2 Najlepszy Ostródzianin 1 01:20:07 3

4 Menziński Przemysław Barczewo BSB BARCZEWO BIEGA 1987 M30 3 01:21:00 4

5 Wojdyło Mariusz Brodnica Brodnica Biega 1987 M30 4 01:22:45 5

6 Bartkowski Zbigniew Działdowo 1964 M50 1 01:22:55 6

7 Skorupski Piotr Ostróda 1992 M20 2 Najlepszy Ostródzianin 2 01:23:22 7

8 Sobolewski Marcin Zalewo 1977 M40 1 01:23:38 8

9 Janiak Marcin Grudziądz Nieskończoność 1981 M30 5 01:25:00 9

10 Krasnodębski Maciej Grudziądz 1985 M30 6 01:24:59 10

11 Adamusiak Sławomir Iława Iława Biega 1976 M40 2 01:27:20 11

12 Cieśnik Krzysztof Grudziądz 1982 M30 7 01:27:40 12

13 Ziółkowski Mariusz Świecie PACKMAN TEAM 1983 M30 8 01:27:47 13

14 Mączkowski Maciej Grudziądz 1985 M30 9 01:28:40 14

15 Pietrusiak Konrad Pruszków Dru 1982 M30 10 01:29:03 15

16 Tuwalska Małgorzata Gdańsk LKS ZANTYR SZTUM 1979 K30 1 01:29:05 1

17 Osiński Ryszard Malbork Active Malbork 1965 M50 2 01:29:51 16

18 Szczecina Rafał Iława Iława Biega 1978 M40 3 01:29:59 17

19 Karolewski Krzysztof Olsztyn Pszczółkowski Team 1982 M30 11 01:30:11 18

20 Bączek-Motała Barbara Radomek Amex Bączek Iława 1972 K40 1 01:30:30 2

21 Chmielewski Krzysztof Ostróda-Kajkowo 1979 M30 12 Najlepszy Ostródzianin 3 01:30:39 19

22 Zalewski Przemysław Ostróda ALA TEAM 1982 M30 13 Najlepszy Ostródzianin 4 01:30:49 20

23 Czabaj Jacek Kwidzyn Kwidzyn Biega 1967 M50 3 01:31:07 21

24 Szatkiewicz Sławomir Ostróda 1980 M30 14 Najlepszy Ostródzianin 5 01:31:26 22

25 Nojman Rafał Dobre Miasto Są Wolniejsi 1984 M30 15 01:31:29 23

26 Korwiel Rafał Ostróda ALA TEAM 1984 M30 16 Najlepszy Ostródzianin 6 01:31:59 24

27 Belka Przemysław Iława Iława Biega 1990 M20 3 01:32:00 25

28 Lisek Ewa Nidzica Nidzica Biega 1980 K30 2 01:32:19 3

29 Kościk Jakub Warszawa 1985 M30 17 01:32:31 26

30 Ołowski Kamil Dzierzgoń www.agrobros.com 1982 M30 18 01:32:29 27

31 Nowak Paweł Kalinowo Roch Jasienica 1989 M20 4 01:32:51 28

32 Dolewski Andrzej Grudziądz Akademia Biegania Grudziądz 1972 M40 4 01:32:55 29

33 Jeziorski Mateusz Łukta 1991 M20 5 01:33:43 30

34 Patalon Piotr Bratian Orka Masters Iława 1969 M40 5 01:33:50 31

35 Wacławski Krzysztof Iława Orka Masters Iława 1965 M50 4 01:34:15 32

36 Szum Michał Ostróda-Gdańsk Biegnę Po Swoje 1994 M20 6 Najlepszy Ostródzianin 7 01:34:49 33

37 Prokopiuk Przemysław Ostróda Ostróda Runners 1985 M30 19 Najlepszy Ostródzianin 8 01:34:52 34

38 Czorniej Adam Warszawa Ośka Warszawa 1981 M30 20 01:35:07 35

39 Wronka Norbert Łukta 1972 M40 6 01:35:55 36

40 Nowakowski Andrzej Prabuty T 1970 M40 7 01:35:23 37

41 Kwiatkowski Marcin Olsztyn Kocham Sylwię Team 1992 M20 7 01:35:41 38

42 Tuwalska Elżbieta Gdańsk LKS ZANTYR SZTUM 1979 K30 3 01:32:31 26

43 Dymek Adrian Ostróda Ostróda Runners 1989 M20 8 Najlepszy Ostródzianin 9 01:35:59 39

44 Satkiewicz Piotr Pasłęk Rozbiegany Pasłęk 1993 M20 9 01:36:32 40

45 Wielgosz Tomasz Pasłęk 1980 M30 21 01:36:31 41

46 Olszewski Kamil Nidzica Nidzica Biega 1994 M20 10 01:36:39 42

47 Klejna Dawid Lubawa Ks Constract Lubawa 1990 M20 11 01:37:07 43

48 Dobrowolski Kamil Malbork ACTIVE MALBORK / 22 BLT 1988 M30 22 01:37:12 44

49 Jeneralski Miłosz Tuchola FREE PALESTINE 1978 M40 8 01:37:28 45

50 Stefaniak Wojciech Kwidzyn Kwidzyn Biega 1980 M30 23 01:37:18 46

51 Piotrowicz Tomasz Kurzętnik Kurzętnik biega 1976 M40 9 01:37:20 47

52 Łukaszewski Gabriel Nowe Grodziczno Biegam U KOLESI 1986 M30 24 01:37:38 48

53 Rejniak Robert Mława 1971 M40 10 01:37:56 49

54 Szarmacher Sebastian Działdowo 1983 M30 25 01:37:58 50

55 Koprucki Dariusz Crawley 1984 M30 26 01:38:17 51

56 Jackowski Marcin Wołowno Pszczółkowski Team 1981 M30 27 01:38:46 52

57 Krzemiński Maciej Grudziądz MSU S.A. 1980 M30 28 01:39:12 53

58 Gers Marcin Lidzbark Warmiński 1987 M30 29 01:39:05 54

59 Smółkowski Marcin Rumia 1984 M30 30 01:39:01 55

60 Koszczka Karol Iława Iława Biega 1976 M40 11 01:39:25 56

61 Witkowski Mariusz Olsztyn Są Wolniejsi Pacemaker 1:40:00 1971 M40 12 01:39:51 57

62 Wasielewski Krzysztof Rybno Biegam U KOLESI 1985 M30 31 01:39:47 58

63 Banach Tomasz Grudziądz Tomek Biega Grudziądz 1985 M30 32 01:39:57 59

64 Wasilewski Mirosław Iława Orka Masters Iława 1974 M40 13 01:39:53 60

65 Mieczkowski Tomasz Pasłęk Rozbiegany Pasłęk 1978 M40 14 01:40:33 61

66 Tekliński Dawid Grudziądz Wtorkowy Trening 1983 M30 33 01:40:43 62

67 Gosiewski Cezariusz Ostróda 1976 M40 15 Najlepszy Ostródzianin 10 01:41:12 63

68 Kurkiewicz Przemysław Ostróda 1994 M20 12 Najlepszy Ostródzianin 11 01:41:17 64

69 Siekliński Bartosz Brodnica Iskra Brodnica 1985 M30 34 01:41:15 65

70 Zieliński Bartosz Grudziądz Wtorkowy Trening 1986 M30 35 01:41:54 66

71Kowalewski Rafał Grudziądz 1987 M30 36 01:41:59 67

72 Jędrzejczak Dariusz Grudziądz 1969 M40 16 01:41:57 68

73 Pawlak Mariusz Działdowo 1973 M40 17 01:41:58 69

74 Piotrowski Wojciech Orneta 1980 M30 37 01:42:09 70

75 Klejna Waldemar Omule 1994 M20 13 01:42:23 71

76 Apanowicz Radosław Elbląg APACZE TEAM 1977 M40 18 01:42:40 72

77 Sikorski Kamil Lidzbark Warmiński 1984 M30 38 01:42:40 73

78 Kuczkowski Ryszard Kieźliny Drużyna Wilka 1966 M50 5 01:43:13 74

79 Kołecki Michał Iława Rozbiegany Susz 1995 M20 14 01:43:07 75

80 Bedra Grzegorz Zalewo BIEGACZE GORSZEGO SORTU 1991 M20 15 01:43:16 76

81 Piechocka Katarzyna Ostróda 1975 K40 2 Najlepsza Ostródzianka 1 01:43:40 5

82 Decyk Maciej Olsztyn Team Kopeć 1976 M40 19 01:43:32 77

83 Horbaczewski Mariusz Gdańsk 1975 M40 20 01:43:37 78

84 Wojciechowski Piotr Olsztyn Drużyna Wilka 1987 M30 39 01:43:51 79

85 Jurkiewicz Sławomir Susz Rozbiegany Susz 1980 M30 40 01:44:02 80

86 Święcki Dariusz Iława Sport A-Z Team Iława 1974 M40 21 01:45:21 81

87 Brzozowski Stanisław Olsztyn Prątniczanka 1955 M60 1 01:44:49 82

88 Witkowski Krzysztof Grudziądz 1979 M30 41 01:44:58 83

89 Marnik Janusz Pasłęk Rozbiegany Pasłęk 1977 M40 22 01:45:15 84

90 Wołosz Jacek Pasłęk 1979 M30 42 01:45:29 85

91 Szleszyński Andrzej Olsztyn 1969 M40 23 01:45:30 86

92 Olszewski Roman Elbląg Elbażant 1973 M40 24 01:45:52 87

93 Dąbrowski Robert Olsztyn 1978 M40 25 01:46:08 88

94 Bartkowski Mariusz Grudziądz 1986 M30 43 01:46:36 89

95 Lipnicka Katarzyna Ostróda Pszczólkowski Team 1982 K30 4 Najlepsza Ostródzianka 2 01:46:12 6

96 Dobrosielski Jarosław Grudziądz Akademia Biegania Grudziądz 1988 M30 44 01:46:56 90

97 Bączek Jerzy Mortęgi 1972 M40 26 01:46:53 91

98 Tylicki Marek Górzno 1986 M30 45 01:47:13 92

99 Pietrzak Kamil Gdynia Biegowa Rodzinka 1985 M30 46 01:47:24 93

100 Stachórko Krzysztof Pasłęk Rozbiegany Pasłęk 1975 M40 27 01:46:58 94

Pełne wyniki

Open

Kobiety

1 Tuwalska Małgorzata Gdańsk LKS ZANTYR SZTUM 1979 K30 01:29:05

2 Bączek-Motała Barbara Radomek Amex Bączek Iława 1972 K40 01:30:30

3 Lisek Ewa Nidzica Nidzica Biega 1980 K30 01:32:19

4 Tuwalska Elżbieta Gdańsk LKS ZANTYR SZTUM 1979 K30 01:35:50

5 Piechocka Katarzyna Ostróda 1975 K40 Najlepsza Ostródzianka 01:43:40

6 Lipnicka Katarzyna Ostróda Pszczólkowski Team 1982 K30 Najlepsza Ostródzianka 01:46:12

7 Jurczyk Ewa Grudziądz LA RIVE TEAM 1975 K40 01:47:00

8 Tyborowska Agnieszka Olsztyn 1974 K40 01:47:18

9 Kurdynowska Beata Barczewo Sportmaster Rowery 1981 K30 01:47:34

10 Wojnarowska Weronika Gdynia 1985 K30 01:48:25

11 Jaskulska Mirela Grudziądz LA RIVE TEAM 1965 K50 01:48:46

12 Karczewska Karolina Ostróda Warmińsko-Mazurskie Dziki 1996 K20 Najlepsza Ostródzianka 01:48:51

13 Wilczewska Martyna Rybno Biegam U KOLESI 1991 K20 01:50:38

14 Łucka Anna Grudziądz LA RIVE TEAM 1976 K40 01:51:53

15 Wilczynska Kamila Ostróda witc 1991 K20 01:52:47

16 Śliżewska Zuzanna Ostróda Ostróda Runners 1989 K20 01:53:51

17 Knetha Dagmara Ostróda 1980 K30 01:53:35

18 Mączewska Marzena Grudziądz V RUNNER 1969 K40 01:54:08

19 Łepek Teresa Płąchawy V RUNNER 1993 K20 01:55:06

20 Murawska Aneta Górzno Górzno Biega 1995 K20 01:56:05

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn