Bieg na Dychę o Puchar Brico Marche Iława – Festiwal się rozwija, a wszyscy się cieszą

Fot. glowiak photography

W niedzielę (10 czerwca) w Iławie odbył się Bieg na Dychę o Puchar Brico Marche. W konkurencjach podstawowych na 5 km i 10 km łącznie wystartowało 263 osoby, ale biorąc jeszcze pod uwagę biegi dla dzieci i młodzieży w imprezie wystąpiło około 600 osób.Wśród nich przede wszystkim mieszkańcy Iławy i okolic, ale zjechali nad Jeziorak miłośnicy rekreacji a całego regionu, także ościennych województw.

Przyciągnęła ich atrakcyjna trasa i gwarancja przeżycia fajnej imprezy, której organizatorami byli: iławskie Brico Marche, Stowarzyszenie Szkoła Pływania "ORKA", Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Urząd Miasta w Iławie.

W biegu na 5 km wśród pań zwyciężyła: Mariola Siudzińska – Olsztyn, druga była Alicja Misiak – Susz, a trzecia Aleksandra Wantowska – Iława. W rywalizacji panów triumfował Mateusz Krawiecki – Susz/Lubawa przed Maciejem Myszkiewiczem – Iława i Mariuszem Dembowskim – Lidzbark. K kategoriach zwyciężyli: U1: Szymon Dzik – Iława i Anna Kołatka – Iława, U2: Mateusz Krawiecki i Alicja Misiak, U3: Mariusz Dembowski i Katarzyna Kotkowska – Nowe Miasto Lubawskie, U4: Piotr Czaplicki – Olsztyn i Mariola Sudzińska. U5: Adam Patalon – Marzęcice i Marianna Maruszewska – Elbląg, M6+ Aleksander Święcicki – Grudziądz.

Na dystansie 10 km wśród pan okazała się Marta Barcewicz – Olsztyn przed Agnieszką Lankowską-Klemt – Olsztyn i Żanetą Luda - Batniczka. W biegu panów bezkonkurencyjny okazała się Wojciech Kopeć – Olsztynek, drugi był Daniel Mikielski – Olsztynek, a trzeci Mariusz Pawłowski - Kurzętnik W kategoriach zwycięzyli: U1: Bartłomiej Podwalski - Iława i Daria Zarań - Iława, U2: Daniel Mikielski i Sylwia Sitnik - Ząbrowo, U3: Wojciech Kopeć i Marta Barcewicz, U4: Mariusz Pawłowski i Joanna Snopkiewicz - Skwarne, U5: Wiesław Kwiatkowski - Franciszkowo i Alina Okraszewska - Iława, M6+ Józef Szatkowski - grudziądz.

W kategorii wiekowej M1 na 2,5 km najlepsi chłopcy to: Adam Kowalewski, Michał Bakirzyński i Michał Paliński, zaś dziewczynki: Kornelia Lembowicz, Natalia Drzewiecka i Julia Kaca W kategorii Wiekowej M2 na tym dystansie czołówka to: Kacper Dekarski, Oliwier Taranowski i Wojciech Jankowski, zaś dziewczynki: Aleksandra Trzmielewska, Samanta Sulley i Zuzanna Safianowska

Dystans 10 km

1 Wojciech Kopeć Swaderki Team K opeæ 1986 M3 1 1 00:33:40

2 Daniel Mikielski Olsztynek 1990 M2 1 2 00:35:34

3 Mariusz Pawłowski Kurzętnik 1976 M4 1 3 00:35:55

4 Krzysztof Br¹giel Olsztyn 1987 M3 2 4 00:36:27

5 Krzysztof Bia³kowski Rozajny Gmina Gardeja Biega 1995 M2 2 5 00:37:36

6 354 Jarosław Laskowski Małe Bałówki Kurzêtnik Biega 1982 M3 3 6 00:37:52

7 Marcin Kasprowicz Działdowo Rozbiegane Dzia³dowo 1979 M3 4 7 00:38:27

8 Marcin Taczyñski Gardeja Gmina Gardeja Biega 1984 M3 5 8 00:39:25

9 Łukasz Nędza Wąbrzeźno 1994 M2 3 9 00:39:36

10Wiesław Kwiatkowski Franciszkowo Dolne 1967 M5 1 10 00:39:53

..........................................................

11 Jarosław Pawluk Kwidzyn 1972 M4 2 11 00:40:02

12 Michał Skuzjus Iława 8ranobasen emp Iława 1991 M2 4 12 00:40:07

13 Radosław Górski Lubawa Lubawa Kocha Biegać 1976 M4 3 13 00:40:48

14 Mariusz Biskupski 1974 M4 4 14 00:40:51

15 Marek Wiatrowski Iława 1980 M3 6 00:41:18

16 Tomasz Klinicki Iława 8ranobasenEMP 1977 M4 5 16 00:41:28

17 Cezary Pożniak Kwidzyn KWIDZYN BIEGA 1972 M4 6 00:42:07

18 Tomasz Rybka Działdowo Rozbiegane Działdowo 1991 M2 5 18 00:42:26

19 Radosław Marchlewski Marzęcice Kurzętnik Biega 1986 M3 7 19 00:42:26

20 Wiesław Murawski Kisielice PRO-EFEKT 1990 M2 6 20 00:42:52

21 Maciej Szypnik Iława OrkaMaster s Iława 1972 M4 7 00:43:17

22 Marta Barcewicz Olsztyn 1986 K3 1 1 00:43:22

23 Piotr Kaniewski Iława 8ranobasen emp Iława 1982 M3 8 22 00:43:22

24 Tomasz Dobrzański Iława Bricomarche 1998 M2 7 00:43:31

25 Jarosław Fałkowski Gardeja 1986 M3 9 24 00:43:39

26 Marek Kłodawski Bratian 1978 M4 8 25 00:43:49

27 Bartłomiej Czeszejko Iława 1983 M3 10 00:44:08

28 Marek Maculewicz UrwisBiega 1970 M4 9 27 00:44:22

29 Zbigniew Czarzasty Iława IŁAWA BIEGA 1975 M4 10 28 00:44:19

30 Agnieszka Lankowska-Klemt Olsztyn 1981 K3 2 2 00:44:29

31 Wojciech Kozłów Gdańsk Lks Zantyr Sztum 1960 M5 2 29 00:44:42

32 Luda Żaneta 1986 K3 3 3 00:44:51

33 Bartłomiej Podwalski Iława 2000 M1 1 00:44:57

34 Piotr Jankowski Iława rezerwowe psy 1984 M3 11 31 00:45:15

35 Cezary OEledziewski 1971 M4 11 00:45:24

36 Radek Kamrowski Iława 8ranobasen emp Iława 1978 M4 12 33 00:45:44

37 Tomasz Panikowski Team Kopeć 1983 M3 12 34 00:45:44

38 Józef Szatkowski Grudziądz Morsy z Grudziądza 1956 M6+ 1 35 00:45:58

39 Tomasz Stempowski Iława Orły Temidy 1979 M3 13 36 00:45:45

40 Łukasz Michałkiewicz Gdańsk rezerwowe psy 1984 M3 14 37 00:45:58

41 Janusz Paszkowski Brodnica 1956 M6+ 2 38 00:45:54

42 Joanna Snopkiewicz Skwarne Team Kopeć 1977 K4 1 4 00:46:00

43 Maciej Góral Iława 1976 M4 13 39 00:46:24

44 Grażyna Bulik Laseczno 1974 K4 2 5 00:46:37

45 Daria Zaraoe Iława-Kwidzyn Budowlanka Iława 1999 K1 1 6 00:46:53

46 Arkadiusz Krezymon Iława 2000 M1 2 40 00:46:56

47 Włodzimierz Paliñski 1975 M4 14 41 00:47:22

48 Tomasz Petrykowski Nowa Wieś IŁAWA BIEGA 1968 M5 3 42 00:47:33

49 Jacek Lewicki Wielowieoe 1968 M5 4 43 00:47:37

50 Zbyszek Brymerski Iława 8ranobasen emp Iława 1976 M4 15 44 00:47:38

51 Ryszard Krajnik Nowe Miasto Lubawskie Kurzętnik Biega 1957 M6+ 3 45 00:47:35

52 Grzegorz Baranowski Nidzica Nidzica Biega 1974 M4 16 46 00:48:05

53 Andrzej Chojnowski Iława 1969 M4 17 47 00:48:11

54 Paweł Doliwka Lubawa Lubawa Kocha Biegaæ 1980 M3 15 48 00:48:30

55 Witold Krotowski Iława IŁAWA BIEGA 1984 M3 16 49 00:48:47

56 Ryszard Bartosiak Gardeja Gmina Gardeja Biega 1964 M5 5 50 00:48:50

57 Waldemar Dąbrowski Kurzętnik 1964 M5 6 51 00:49:15

58 Norbert Ruczyñski Iława 1978 M4 18 52 00:49:19

59 Roman Kaleta Iława 1970 M4 19 53 00:49:23

60 Arkadiusz Szypnik Iława Spor t A-Z Team Iława 1975 M4 20 54 00:49:20

61 Anna Sławiñska Iława rezerwowe psy 1983 K3 4 7 00:49:35

62 Robert Gołaś Iława 1976 M4 21 55 00:49:37

63 Tomasz Hapke Kwidzyñ Trazor Team 1977 M4 22 56 00:49:59

64 Wojciech Koszewski Nidzica Nidzica Biega 1970 M4 23 57 00:50:15

65 Tomasz Mazurek Iława 1970 M4 24 58 00:50:28

66 Ariel Zasuwa Tuszewo 1990 M2 8 59 00:50:33

67 Arkadiusz Matwiejczuk Iława OrkaMaster s Iława 1962 M5 7 60 00:50:38

68 Rafał Kocięda Iława 1975 M4 25 61 00:51:50

69 Paweł Laskowski Lubawa 1988 M3 17 62 00:51:49

70 Paweł Wojnarowski Tuczki 1977 M4 26 63 00:51:54

71 Mariusz Płaszczyk Iława 1978 M4 27 64 00:51:47

72 Łukasz Adamek Iława 1997 M2 9 65 00:52:03

73 Łukasz Kozłowski Iława 1985 M3 18 66 00:52:20

74 Izabela Antczak Iława I£AWA BIEGA 1976 K4 3 8 00:52:29

75 Agnieszka Kaniewska Iława 8ranobasen emp Iława 1984 K3 5 9 00:52:31

76 Sylwia Sitnik Ząbrowo Osp Z¹browo 1993 K2 1 10 00:52:33

77 Michał Trzebiatowski Iława Biegacze Gorszego Sortu 1975 M4 28 67 00:52:22

78 Michał Domka Iława rezerwowe psy 1981 M3 19 68 00:52:29

79 Michał Zalewski Iława Lubawa Kocha Biegaæ 1983 M3 20 69 00:52:46

80 Tomasz Dubicki Iława 1977 M4 29 70 00:52:47

81 Robert Karpiñski Pokrzydowo SieBiega 1974 M4 30 71 00:52:48

82 Wojciech Petriczek Iława rezerwowe psy 1983 M3 21 72 00:53:05

83 Artur Kijewski Iława 1983 M3 22 73 00:52:57

84 Andrzej Herman Iława 1975 M4 31 74 00:53:11

85 Mateusz Marciniak Iława rezerwowe psy 1985 M3 23 75 00:53:07

86 Radosław Sochal Brodnica 1974 M4 32 76 00:53:28

87 Mariusz Tyburski Iława IŁAWA BIEGA 1988 M3 24 77 00:53:36

88 Małgorzata Lorkowska Iława I£AWA BIEGA 1974 K4 4 11 00:53:54

89 Piotr Porzelski Ostróda 1967 M5 8 78 00:54:05

90 Grzegorz Pieñdak Nowe Miasto Lubawskie EXPOM TIME 1982 M3 25 79 00:54:14

91 Krzysztof Janiszek 1985 M3 26 80 00:26:25 (91) 00:54:37 00:54:14

92 Sławomir Dubanowski Iława Lodowaci 1973 M4 33 81 00:54:40

93 Agnieszka Wojnarowska Tuczki 1979 K3 6 12 00:54:46

94 Arkadiusz Głębocki Nowe Miasto Lubawskie 1989 M2 10 82 00:55:11

95 Marek Karbowski Iława SSW MOS Iława 1963 M5 9 83 00:55:42

96 Piotr Janiszek 1999 M1 3 84 00:55:54

97 Rafał Rabczyñski Iława Tomcolor 1977 M4 34 85 00:56:06

98 Justyna Maoekiewicz Iława Orka Masters I³awa 1985 K3 7 13 00:56:30

99 Mirosław Kaniecki Iława 1958 M6+ 4 86 00:56:32

100 Michał Ciura 1986 M3 27 87 00:56:33

Dystans 5 km

1 Mateusz Krawiecki Susz 1989 M2 1 1 00:16:32

2 Maciej Myszkiewicz Team Kopeć Iława 1996 M2 2 2 00:16:45

3 Mariusz Dembowski Lidzbark 1983 M3 1 3 00:16:59

4 Krzysztof Kaweczyński Team K opeć Lubawa 1981 M3 2 4 00:17:25

5 Robert Mówiński Kurzętnik Biega Bratian 1987 M3 3 5 00:17:33

6 Piotr Czaplicki Team Kopeć Olsztyn 1977 M4 1 6 00:17:56

7 Mariola Sudziñska Olsztyn 1976 K4 1 1 00:17:57

8 Rafał Chętnik Lks Zantyr Sztum Sztum 1977 M4 2 7 00:17:58

9 Rafał Kołakowski Rozbiegane Działdowo Działdowo 1977 M4 3 8 00:17:59

10 Jan Giembicki Lks Zantyr Sztum Sztum 1986 M3 4 9 00:18:23

11 Szymon Dzik Iława 2000 M1 1 10 00:18:35

12 Przemysław Kotlenga Iława 1980 M3 5 11 00:18:42

13 Adam Patalon Marzêcice 1968 M5 1 12 00:18:51 00:18:51

14 Sławomir Kogut Kurzętnik Biega Szafarnia 1975 M4 4 13 00:18:51

15 Szymon Kogut Kurzętnik Biega Kurzętnik 1999 M1 2 14 00:19:05

16 Adrzej Rudziñski Młynago/Jonkowo Biega Jonkowo 1974 M4 5 15 00:19:08

17 Mirosław Ruczyñski Team Kopeć Iława 1978 M4 6 16 00:19:24

18 Rafał Wiśniewski IŁAWA BIEGA Iława 1984 M3 6 17 00:19:37

19 Alicja Misiak AZS UG Susz 1993 K2 1 2 00:19:50

20 Wojciech Gryczka Kisielice 1997 M2 3 18 00:20:01

21 Maciej Szarko Elbl¹g 1977 M4 7 19 00:20:04

22 Tomasz Kołowski AGATSU Barczewo 1979 M3 7 20 00:20:05

23 Krzysztof Wierzbowski Biegam U Kolesi Nowe Grodziczno 1982 M3 8 21 00:20:05

24 Andrzej Rzepka Team Brzozie Wielk i Głęboczek 1974 M4 8 22 00:20:09

25 Piotr Knut IŁAWA BIEGA Iława 1986 M3 9 23 00:20:13

26 Paweł Kurmin Team Kopeć Olsztyn 1987 M3 10 24 00:20:21

27 Rafał Dembowski Budowlanka Iława Susz 1999 M1 3 25 00:20:57

28 Szymon Lewicki Iława 2000 M1 4 26 00:20:58

29 Tomasz Olender Enduhub Running Team Grudzi¹dz 1988 M3 11 27 00:20:57

30 Aleksandra Wantowska Team Kopeć Iława 1996 K2 2 3 00:21:07

31 Robert Kopiñski KWIDZYN BIEGA Kwidzyn 1974 M4 9 28 00:20:59

32 Paweł Moskal Kurzętnik 1997 M2 4 29 00:21:08

33 Jacek Sobucki UKS TRS Susz 1974 M4 10 30 00:21:19

34 Piotr Szwarc Radomek 1976 M4 11 31 00:21:30

35 Katarzyna Kotkowska Nowe Miasto Lubawskie 1979 K3 1 4 00:21:23

36 Jakub Cendrowski Rozbiegany Susz Susz 2000 M1 5 32 00:21:42

37 Krzysztof Truszczynski Team Kopeć Szwarcenowo 1980 M3 12 33 00:21:45

38 Kamil Oszczęda Nidzica Biega Nidzica 2001 M1 6 34 00:21:48

39 Patryk Olszewski PRO-EFEKT Iława 1995 M2 5 35 00:21:36

40 Piotr Bielski Radomno 1974 M4 12 36 00:22:27

41 Aleksander Święcicki Grudziądz 1948 M6+ 1 37 00:22:38

42 Leszek Turowski SAMINDRUK Rokitnica 1989 M2 6 38 00:22:39

43 Patrycja Przybyłek Iława 1986 K3 2 5 00:22:43

44 Bogusław Kłos ZŁOTY KŁOS TEAM Łukta 1974 M4 13 39 00:22:47

45 Iwona Jakimowicz Brzozowsk i Team Ostróda 1978 K4 2 6 00:22:50

46 Jakub Szpręgel Gdańsk 1992 M2 7 40 00:22:54

47 Jakub Jabłoñski Iława 2001 M1 7 41 00:23:01

48 Krzysztof Suwisz rezerwowe psy Brodnica 1984 M3 13 42 00:23:01

49 Dawid Zagajewski Iława 2002 M1 8 43 00:22:58

50 Jakub Kaska Iława 1980 M3 14 44 00:23:14 00:23:08

51 Joanna Pawłyszyn Bricomarche Iława 1978 K4 3 7 00:23:00

52 Joanna Włodarczyk Bricomarche Ząbrowo 1979 K3 3 8 00:23:02

53 Robert Florczak Lidzbark 1973 M4 14 45 00:22:58

54 Dariusz Pielenc Lubawa Kocha Biegaæ Lubawa 1989 M2 8 46 00:23:14

55 Krystian Knut Iława 1981 M3 15 47 00:23:04

56 Krzysztof Tyfert Murawk i AVENGERS Elbląg 1976 M4 15 48 00:23:31

57 Anna Kołatka Triathlon Orka Iława 1999 K1 1 9 00:23:46

58 Mirosław Żebrowski Bricomarche I³awa 1990 M2 9 49 00:23:35

59 Marta Zmorzyñska KWIDZYN BIEGA Kwidzyn 1982 K3 4 10 00:23:42

60 Mariusz Milas Rozbiegany Susz Susz 1957 M6+ 2 50 00:23:37

61 Artur Welerowicz Iława 1972 M4 16 51 00:23:50

62 Michał Brodziñski SAMINDRUK Nielbark 1981 M3 16 52 00:23:47

63 Joanna Krauza-Derkowska Nowe Miasto Lubawskie 1973 K4 4 11 00:24:07

64 Dawid Derkowski Nowe Miasto Lubawskie 1982 M3 17 53 00:23:58

65 Agnieszka Wierzbowska Biegam U Kolesi Hartowiec 1989 K2 3 12 00:24:06

66 Kamil Ilkiewicz Iława 1978 M4 17 54 00:24:10

67 Andrzej Kamiñski IŁAWA BIEGA Iława 1954 M6+ 3 55 00:24:00

68 Piotr Pokojski Lubawa 1978 M4 18 56 00:24:05

69 Mariaszek Mirosław Susz 1979 M3 18 57 00:24:07

70 Wiktoria Kwiatkowska I£AWA BIEGA Franciszkowo Dolne 1998 K2 4 13 00:24:38

71 Ewa Rzepka Team Brzozie Wielk i Głęboczek 1977 K4 5 14 00:24:42

72 Sylwia Darda Kwidzyn 1984 K3 5 15 00:24:42

73 Krzysztof Zieliñski PRO-EFEKT Iława 1983 M3 19 58 00:24:48

74 Przemysław Górskifollendorf Bricomarche Drawno 1988 M3 20 59 00:24:24

75 Barbara Stępniak Rozbiegany Susz Susz 1975 K4 6 16 00:25:07

76 Joanna Zabłocka Iława 1980 K3 6 17 00:25:13

77 Dariusz Grabowski Bratian 1985 M3 21 60 00:25:26

78 Małgorzata Baryła Pszczółkowski Team Olsztyn 1993 K2 5 18 00:25:26

79 Michał Skrzeczkowski Iława 1979 M3 22 61 00:25:27

80 Jacek Milewski LWY MORSKIE SUSZ Susz 1976 M4 19 62 00:25:32

81 Janina Kozieł Bricomarche Iława 1979 K3 7 19 00:25:21

82 Marzena Dąbrowa Bricomarche Piotrkowo 1972 K4 7 20 00:25:21

83 Dariusz Zieliński Fijewo 1980 M3 23 63 00:25:33

84 Ireneusz Łukwiñski Iława 1974 M4 20 64 00:25:46

85 Justyna Procajło Grudziądz 1983 K3 8 21 00:25:42

86 Mariusz Pielenc Lubawa Kocha Biegać Lubawa 1981 M3 24 65 00:26:07

87 Justyna Szczygielska Ostróda 1986 K3 9 22 00:26:33

88 Zbigniew Wioeniewski Iława 1963 M5 2 66 00:26:33

89 Marlena Piotrowska Orły Temidy Iława 1982 K3 10 23 00:26:23

90 Monika Dobrzańska Bricomarche Iława 2001 K1 2 24 00:26:30

91 Danuta Kołatka IŁAWA BIEGA Iława 1970 K4 8 25 00:26:40

92 Piotr Agnieszczak Iława 1980 M3 25 67 00:26:43

93 Bartłomiej Kawski Kisielice 1972 M4 21 68 00:26:46

94 Monika Narwojsz Iława 1988 K3 11 26 00:26:44

95 Alina Baranowska Nidzica Biega Nidzica 1976 K4 9 27 00:26:50

96 Edyta Dzido Nidzica Biega Nidzica 1971 K4 10 28 00:26:55

97 Mateusz Kiszelewski Lubawa 1989 M2 10 69 00:26:50

98 Aneta Czarzasta IŁAWA BIEGA Iława 1977 K4 11 29 00:26:57

99 Monika Kotlenga Iława 1979 K3 12 30 00:27:07

100 Sandra Siebert Rozbiegany Susz Susz 1992 K2 6 31 00:27:33

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn