Bartoszycka Dycha Brzegiem Łyny 2018 – Karol Kowalski i Anna Koziarska

Fot. ilustracja

W niedzielę (24 czerwca) w odbyła się Bartoszycka Dycha Brzegiem Łyny. Organizatorami imprezy były: Uczniowski Klub Sportowy “Jedynka” oraz Urząd Miasta, a trasa przebiegała ulicami miasta. Po raz pierwszy uczestnicy (ponad 200 w biegu głównym) rywalizowali na dystansie 10 km. Zwycieżył Karol Kowalski z Dobrocina przed Basrtłomiejem Osiorem (Wydminy). Trzeci był Pavel Mikriunov (Kaliningrad).

Wśród pań najszyciej pobiegła Anna Koziarska (Elbląg), za nią finiszowały Agnieszka Lankowska-Klemt (Olsztyn) i Iwona Kowalewska (Gołdap). Zwycięzcy kategorii: U16: Magdalena Wons (Kętrzyn) i Kamil Misior (Krzewina), U20: Barbara Jankowska (Bartoszyce) i Karol Kowalski, U30: Anna Koziarska i Bartłomiej Osior, U40: Dorota jachimowicz (Jeziorany) i Andrzej Luśnia (Kętzryn), U50: Alina Fugat (Bartoszyce) i Miłosz Lenart (Kętrzyn) M60: Mirosław Figat (Bartoszyce), M70: Tadeusz Chmielewski (Wydminy). W kategorii służm mundurowych zwycięzyli: Anna Koziarska i Karol Kowalski, a w kat. mieszkańców Bartoszyc Anna Ostromecka i Krystian Sikorski. Rozegrano bieg młodzieżowy na 800 m, który wygrali: Mateusz Łunio (Gdańsk) i Katarzyna Tomczak (Lidzbark Warminski)

Wyniki 10 km

1 KOWALSKI Karol M20 20 Bartoszycka Brygada Zmechaniz S (1) 1 1 0:33:24

2 OSIOR Bartłomiej M30 Hummel team (POL) 2 1 0:33:45

3 MIKRIUKOV Pavel M30 Kaliningrad (RUS) 3 2 0:34:14

4 SULEWSKI Krzysztof M30 BSB Barczewo Biega, Team Draczy 4 3 0:34:26

5 RUDNIK Tomasz M30 ZPS Tczew (POL) 5 4 0:34:31

6 LUŚNIA Andrzej M40 Cssg Kętrzyn (POL) S (2) 6 1 0:34:40

7 OLKOWSKI Rafał M30 OSiR Lidzbark Warmiński (POL) S (3) 7 5 0:35:11

8 SMOLIŃSKI Rafał M20 PSP Przasnysz (POL) S (4) 8 2 0:35:48

9 RÓŻAŃSKI Krystian M30 Team Kopeć (POL) 9 6 0:36:12

10 SIKORSKI Krystian M20 20 Bartoszycka Brygada Zmechaniz B (1),S (5) 10 3 0:36:35

11 ROGOWSKI Zbigniew M20 Bisztynek (POL) S (6) 11 4 0:36:58

12 PASTUHSENKOV Dmitrii M40 Prussiy (RUS) 12 2 0:37:35

13 CYDZIK Mirosław M40 URWIS BIEGA (POL) S (7) 13 3 0:37:52

14 BĄK Paweł M40 Sępopol (POL) 14 4 0:37:58

15 MISIOR Kamil M16 Krzewina (POL) 15 1 0:38:08

16 POCHODAJ Paweł M30 OSiR Lidzbark Warmiński (POL) S (8) 16 7 0:38:40

17 SIUDEJ Marcin M30 Dąbrowski Team (POL) S (9) 17 8 0:38:53

18 HAŁUN Łukasz M30 15Gbz (POL) S (10) 18 9 0:39:18

19 ZUBRYCKI Łukasz M30 Windsurfing Węgorzewo (POL) 19 10 0:39:21

20 ADAMKIEWICZ Krzysztof M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (2),S (11) 20 11 0:39:31

21 KARCZEWSKI Eugeniusz M40 Są Wolniejsi (POL) 21 5 0:39:52

22 ŁANIEWSKI Piotr M40 ENDORFINY (POL) B (3), 22 6 0:40:01

23 JAKACKI Sylwester M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (4), 23 12 0:40:02

24 WOŹNIAK Tomasz M30 URWIS BIEGA (POL) S (12) 24 13 0:40:15

25 PRUSAKS Edgars M20 Riga (LVA) S (13) 25 5 0:40:18

26 LENART Miłosz M50 Runners Team Kętrzyn (POL) S (14) 26 1 0:40:38

27 BRYŁA Artur M40 20 Bartoszycka Brygada Zmechaniz B (5),S (15) 27 7 0:40:49

28 DYNISZUK Tomasz M40 Węgorzewo (POL) S (16) 28 8 0:41:28

29 FERDYCZ Andrzej M30 Bartoszyce (POL) 29 14 0:41:50

30 KRÓLAK Przemysław M40 Team Kopeć (POL) 30 9 0:41:52

31 JAROSZ Wojciech M40 Runners Team Kętrzyn (POL) 31 10 0:41:53

32 WÓJCIK Henryk M50 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (6), 32 2 0:41:57

33 LUZNY Tomasz M40 Bartoszyce (POL) B (7),S (17) 33 11 0:42:07

34 BARTCZAK Marcin M30 Bisztynek (POL) 34 15 0:42:12

35 WÓJCIK Marcin M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (8),S (18) 35 16 0:42:16

36 BRYL Mirosław M40 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (9),S (19) 36 12 0:42:20

37 PASZKO Mieczysław M40 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (10), 37 13 0:42:22

38 KOZIARSKA Anna K30 Elbląg (POL) S (20) 1 1 0:42:25

39 ZABIELSKI Paweł M20 Łęgajny (POL) 38 6 0:42:35

40 SOBORSKI Grzegorz M30 11 Mazurski Pułk Artylerii (POL) S (21) 39 17 0:42:40

41 MACULEWICZ Marek M40 URWIS BIEGA (POL) 40 14 0:42:42

42 LANKOWSKA-KLEMT Agnieszka K30 URWIS BIEGA (POL) 2 2 0:42:44

43FIGAT Mirosław M60 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (11), 41 1 0:42:46

44 ŁUNIO Piotr M40 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (12), 42 15 0:42:49

45 LEWANDOWSKI Marek M30 Poznań (POL) 43 18 0:43:02

46 NIEDŹWIECKI Zbigniew M40 Świat Dziecka Węgorzewo (POL) 44 16 0:43:23

47 MAJER Jakub M30 Warszawa (POL) 45 19 0:43:28

48 MASZOTA Franciszek M40 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (13), 46 17 0:43:33

49 ZACHAREWICZ Paweł M40 Reszel (POL) 47 18 0:43:40

50 TKACHEV Vyacheslav M60 Prussiy (RUS) 48 2 0:43:47

51 WITKOŚ Kamil M30 Dla Frajdy (POL) B (14), 49 20 0:43:54

52 BRANECKI Krzysztof M40 Dywity (POL) 50 19 0:44:04

53 SKŁODOWSKI Stefan M40 Osoba prywatna (POL) 51 20 0:44:15

54 PASTORAŁ Radosław M30 Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 52 21 0:44:20

55 WILAMOWSKI Jacek M50 OSiR Lidzbark Warmiński (POL) 53 3 0:44:39

56 KOWALEWSKA Iwona K30 Łowcy Przygód Gołdap (POL) S (22) 3 3 0:44:43

57 RAKOWSKI Tomasz M40 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy ( S (23) 54 21 0:44:44

58 JANKOWSKA Barbara K20 20 Bartoszycka Brygada Zmechaniz S (24) 4 1 0:44:56

59 GĄSIOROWSKI Tomasz M40 URWIS BIEGA (POL) 55 22 0:44:59

60 CHODARA Roman M60 Runners Team Kętrzyn (POL) 56 3 0:45:00

61 BOGDANIUK Adam M16 Troszkowo (POL) 57 2 0:45:19

62 HYJEK Karol M30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa S (25) 58 22 0:45:35

63 ŻUK Radosław M30 Piaseczno (POL) 59 23 0:45:45

64 WALCZAK Emil M30 Bartoszyce (POL) 60 24 0:45:46

65 ZIELIŃSKI Przemysław M40 Wydział Matematyki i Informatyki 61 23 0:46:02

66 JACHIMOWICZ Dorota K40 Jeziorany (POL) 5 1 0:46:10

67 LEWANDOWSKI Waldemar M40 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO 62 24 0:46:11

68 KŁOS Jan M50 URWIS BIEGA (POL) 63 4 0:46:15

69 MAJER Bogusława K30 Vege Runners (POL) 6 4 0:46:22

70 MAJEWSKI Marek M50 Skazani na sukces (POL) 64 5 0:46:29

71 SŁAWECKI Jerzy M60 Runners Team Kętrzyn (POL) 65 4 0:46:43

72 HARAF Michał M20 Bartoszyce (POL) B (15),S (26) 66 7 0:46:44

73 WRÓBLEWSKI Janusz M60 Bartoszyce (POL) B (16), 67 5 0:46:46

74 RYBACKA Katarzyna K40 Rawicz (POL) 7 2 0:46:54

75 ŻEMAJKO Zdzisław M50 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (17), 68 6 0:46:58

76 PARWICKA Anna K30 Runners Team Kętrzyn / CrossBox 8 5 0:47:13

77 OSTROMECKA Anna K30 URWIS BIEGA (POL) B (18), 9 6 0:47:22

78 KUŚPIEL Marcin M30 Biegnę Po Piwo (POL) S (27) 69 25 0:47:25

79 BŁOCKI Grzegorz M40 CRESOVIA (POL) 70 25 0:47:31

80 SZCZEBIOT Marta K20 Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 10 2 0:47:38

81 GRODZKI Sylwester M50 Wajsnory (POL) 71 7 0:47:38

82 DIDJURGEIT Wiktor M40 Biskupiec Biega /Biskupieckie Mor 72 26 0:47:47

83 DRYZELENKO Andrzej M30 Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 73 26 0:48:04

84 WATEMBORSKI Patryk M20 KPPSP Bartoszyce (POL) B (19),S (28) 74 8 0:48:12

85 KUPAJ Romuald M50 ENDORFINY (POL) 75 8 0:48:14

86 DYNISZUK Martyna K20 Gołdap (POL) 11 3 0:48:22

87 KLIMOWICZ Damian M20 Kętrzyn (POL) S (29) 76 9 0:48:31

88 RĄCZKA Marcin M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (20), 77 27 0:48:38

89 ŻYŹNIEWSKI Przemysław M30 Finisz Morąg (POL) 78 28 0:48:45

90 CIUPIŃSKI Jerzy M60 Olsztyn (POL) 79 6 0:48:48

91 FURGAŁA Piotr M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDO B (21), 80 29 0:48:59

92 ŁUNIO Krzysztof M40 Poligon Jasień (POL) 81 27 0:49:06

93 FIGAT Patrycja K20 ENDORFINY (POL) B (22), 12 4 0:49:12

94 FIGAT Kamil M30 ENDORFINY (POL) B (23), 82 30 0:49:12

95 SZULŻYCKA Marta K30 Bart-Druk Bartoszyce (POL) B (24), 13 7 0:49:19

96 ŁAJKOWSKI Marek M30 Bartoszyce (POL) B (25), 83 31 0:49:22

97 KARCZEWSKI Mariusz M30 Bartoszyce (POL) 84 32 0:49:40

98 SZCZYGIELSKI Maciej M30 Bartoszcze (POL) S (30) 85 33 0:49:42

99 RYNKIEWICZ Damian M30 Rożyna (POL) 86 34 0:49:44

100 URYNIUK Wiesław M50 URWIS BIEGA (POL) 87 9 0:49:49

Najlepsi mundurowi

Kobiety

1 KOZIARSKA Anna K30 Elbląg 0:42:25

2 KOWALEWSKA Iwona K30 Łowcy Przygód Gołdap 0:44:43

3 JANKOWSKA Barbara K20 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 0:44:56

4 TOBISZ Ewelina K20 OSiR Lidzbark Warmiński 0:50:48

5 JACHACY-MAJEWSKA Justyna K40 Skazani na sukces 0:53:27

6 GROSZYK Agata K30 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 0:54:28

Mężczyźni

1 KOWALSKI Karol M20 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 0:33:24

2 LUŚNIA Andrzej M40 Cssg Kętrzyn 0:34:40

3 OLKOWSKI Rafał M30 OSiR Lidzbark Warmiński 0:35:11

4 SMOLIŃSKI Rafał M20 PSP Przasnysz 0:35:48

5 SIKORSKI Krystian M20 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 0:36:35

6 ROGOWSKI Zbigniew M20 Bisztynek 0:36:58

Najlepsi mieszkańcy Bartoszyc

Kobiety

1 OSTROMECKA Anna K30 URWIS BIEGA 0:47:22

2 FIGAT Patrycja K20 ENDORFINY 0:49:12

3 SZULŻYCKA Marta K30 Bart-Druk Bartoszyce 0:49:19

4 FIGAT Alina K50 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY 0:51:56

5 ŁOWICKA-BRYŁA Izabela K40 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY 0:53:13

6 BARNECKA Paulina K20 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY 0:53:14

Mężczyźni

1 SIKORSKI Krystian M20 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 0:36:35

2 ADAMKIEWICZ Krzysztof M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY 0:39:31

3 ŁANIEWSKI Piotr M40 ENDORFINY 0:40:01

4 JAKACKI Sylwester M30 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY 0:40:02

5 BRYŁA Artur M40 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 0:40:49

6 WÓJCIK Henryk M50 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY 0:41:57

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn