XX Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie Kretowiny 2018 – Trzech „złamało dwie godziny”, a wygrał Andrzej Rogiewicz

Fot. Andrzej Rogiewicz facebook (ilustracja)

Ponad 300 osób rywalizowało w niedzielę (1 lipca) w jednej z najciekawszych imprez kalendarza biegowego, bo do takich zalicza się Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. Uczestnicy zjawili się w Kretowinach pod Morągiem po raz dwudziesty. Fantastyczna trasa (dystans 33 km)w dużej części cross, jest wymagająca, ale nie ekstremalna. Dla dobrze przygotowanych zawodników to sama przyjemność.

Długi dystans o urozmaicony teren sprawiły, że nie było typowych grup .Zawodnicy wpadali na metę w dużych odstępach czasowych. Najszybciej trasę przebiegł jeden z faworytów Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, drugi ze stratą dwóch i pół minuty był Wojciech Kopeć (Olsztynek), a trzeci ponad trzy minuty za triumfatorem Karol Kowalski z pobliskiego Dobrocina. Wśród pań zwyciężyła Magdalena Witkiewicz (Białogard) przed Joanna Deputat (Elbląg) i Joanną Oberlan-Maroń (Toruń)

W kategoriach triumfowali: U0/29: Aleksandra Szafrańska (Warszawa) i Maciej Dąbrowski (Gedajty). U30/39: Marta Barcewicz (Olsztyn) i Sławomir Kaliski (Olsztyn) U40: Elżbieta Stawarska (Toruń) i Sławomir Adamusiak (Iława), M50/59: Ryszard Osiński (Malbork) M60+ Edward Wiśniewski (Pelplin)

Wyniki

1 ROGIEWICZ ANDRZEJ M 1 M 0-29 GRUDZIĄDZ PACKMAN TEAM 33km 1:55:07

2 KOPEĆ WOJCIECH M 2 M 30-39 OLSZTYNEK TEAM KOPEĆ 33km 1:57:37

3 KOWALSKI KAROL M 3 M 0-29 DOBROCIN TEAM KOPEĆ 33km 1:58:24

4 KALISKI SŁAWOMIR M 4 M 30-39 1 OLSZTYN OXYBURN POLSKA 33km 2:01:49

5 SULEWSKI KRZYSZTOF M 5 M 30-39 2 BARCZEWO BSB BARCZEWO BIEGA 33km 2:02:04

6 LAMPARSKI ZBIGNIEW M 6 M 30-39 3 MIŃSK MAZOWIECKI MKB DREPTAK 33km 2:04:53

7 BAGROWSKI TOMASZ M 7 M 30-39 4 GDAŃSK RADOŚĆ BIEGANIA 33km 2:06:50

8 GAJEWSKI GRZEGORZ M 8 M 30-39 5 GDAŃSK POMORZE BIEGA I POMAGA 33km 2:06:59

9 MENZIŃSKI PRZEMYSŁAW M 9 M 30-39 6 BARCZEWO BSB BARCZEWO BIEGA/ASICS FRONTRUNNER POLAND 33km 2:07:01

10 DĄBROWSKI MACIEJ M 10 M 0-29 1 GIEDAJTY MŁYNAGO 33km 2:10:13

.................................

11 GAPSKI MATEUSZ M 11 M 30-39 7 GDAŃSK GRUPA 65 33km 2:10:31

12 ADAMUSIAK SŁAWOMIR M 12 M 40-49 1 IŁAWA IŁAWA BIEGA 33km 2:10:47

13 STYŚ DARIUSZ M 13 M 30-39 8 PELPLIN 33km 2:10:56

14 JUZONIS EGIDIJUS M 14 M 30-39 9 VILNIUS NA PAGAUK 33km 2:12:43 PIOTRKOWSKI MARIUSZ M 15 M 30-39 10 MIŃSKMAZOWIECKI MKB DREPTAK 33km 2:13:37

16 KLONOWSKI MARCIN M 16 M 0-29 2 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM 33km 2:13:59

17 PRANCKUNAS PETRAS M 17 M 40-49 2 VILNIUS, LITWA NA, PAGAUK! 33km 2:14:26

18 SZCZECINA RAFAŁ M 18 M 40-49 3 IŁAWA IŁAWA BIEGA 33km 2:14:35

19 WITKIEWICZ ERYK M 19 M 40-49 4 BIAŁOGARD KB DZIESIĄTKA BIAŁOGARD 33km 2:15:01

20 OSIŃSKI RYSZARD M 20 M 50-59 1 MALBORK ACTIVE MALBORK/BIEGOWA RODZINKA 33km 2:15:18

21 OLSZEWSKI TOMASZ M 21 M 0-29 3 JEZIORANY JEZIORANY 33km 2:15:27

22 KRUPIŃSKI BOGUMIŁ M 22 M 40-49 5 OLSZTYN 33km 2:15:55

23 BELKA PRZEMYSŁAW M 23 M 0-29 4 IŁAWA IŁAWA BIEGA 33km 2:16:37

24 JANIAK MARCIN M 24 M 30-39 11 GRUDZIĄDZ NIESKOŃCZONOŚĆ 33km 2:16:48

25 CHMIELEWSKI KRZYSZTOF M 25 M 30-39 12 OSTRÓDA 33km 2:17:16

26 SZCZYGŁOWSKI JACEK M 26 M 40-49 6 MORĄG TEAM KOPEĆ 33km 2:19:25

27 SATKIEWICZ PIOTR M 27 M 0-29 5 PASŁĘK OGRODOWA BIEGA / GETIN BANK PASŁĘK 33km 2:20:14

28 PYPEĆ MARIUSZ M 28 M 40-49 7 PRABUTY TRAKTOR TEAM GMINA KWIDZYN 33km 2:20:27

29 SIEPIETOWSKI PIOTR M 29 M 40-49 8 WARSZAWA ART PROFI WARSZAWA 33km 2:20:36

30 SANECKI PATRYK M 30 M 0-29 6 PASŁĘK SPARTANIE DZIECIOM 33km 2:20:55

31 ROKICKI LESZEK M 31 M 40-49 9 ELBLĄG ETT- ELBLĄG TRIATHLON TEAM 33km 2:20:56

32 GARDENER JACEK M 32 M 50-59 2 WARSZAWA JACEKBIEGA RUNNING TEAM 33km 2:21:21

33 FIEODOROW TOMASZ M 33 M 30-39 13 BARCZEWO BSB BARCZEWO BIEGA 33km 2:21:28

34 WITKIEWICZ MAGDALENA K 1 K 40+ BIAŁOGARD KB DZIESIĄTKA BIAŁOGARD 33km 2:21:36

35 CYDZIK MIROSŁAW M 34 M 40-49 10 OLSZTYN URWIS BIEGA 33km 2:21:41

36 WESOŁOWSKI MARIUSZ M 35 M 30-39 14 WARSZAWA 33km 2:22:04

37 KOWALSKI JACEK M 36 M 40-49 11 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM 33km 2:22:25

38 ORŁOWSKI TOMASZ M 37 M 30-39 15 MORĄG FINISZ MORĄG 33km 2:23:10

39 STEFAŃSKI ANDRZEJ M 38 M 50-59 3 ELBLĄG MARATOŃCZYK - ELBLĄG 33km 2:23:19

40 ŚWIERCZ ANDRZEJ M 39 M 50-59 4 PŁOŃSK KB IM. P. SĘKOWSKIEGO 33km 2:23:39

41 SUJAK MIROSŁAW M 40 M 50-59 5 MIŃSK MAZOWIECKI MKB DREPTAK 33km 2:23:53

42 DEPUTAT JOANNA K 2 K 40+ ELBLAG 33km 2:24:17

43 DZIWOSZ PAWEŁ M 41 M 30-39 16 MALBORK BEZTLENOWI MALBORK 33km 2:24:42

44 PŁONOWSKI MACIEJ M 42 M 0-29 7 OLSZTYN 33km 2:25:08

45 CHODOROWICZ KAMIL M 43 M 0-29 8 MORĄG TEAM KOPEĆ 33km 2:25:18

46 WARCABA WALDEMAR M 44 M 40-49 12 OSTRÓDA ONEMANCLUB 33km 2:26:18

47 KOSZCZKA KAROL M 45 M 40-49 13 IŁAWA IŁAWA BIEGA 33km 2:26:34

48 KURZELOWSKI DAMIAN M 46 M 40-49 14 MORĄG BIEGAM DLA BARTKA 33km 2:27:21

49 DUDZIEC MARCIN M 47 M 30-39 17 SZCZYTNO KLUB BIEGACZA JURUND SZCZYTNO 33km 2:27:29

50 GROCKI ARTUR M 48 M 40-49 15 ELBLĄG ELAKTYWNY MARATOŃCZYK TEAM 33km 2:27:48

51 SAMEREK DARIUSZ M 49 M 30-39 18 TORUŃ MARMEL 33km 2:27:51

52 ZIEJA ANDRZEJ M 50 M 30-39 19 OLSZTYN SKAZANI NA SUKCES 33km 2:27:52

53 PAZIK DARIUSZ M 51 M 0-29 9 RUMIA RUNEDA 33km 2:28:05

54 NAJDZION ROBERT M 52 M 40-49 16 OLSZTYN AKM OLSZTYN/ SKLEPBIEGACZA. PL 33km 2:28:15

55 BRYŚKIEWICZ JACEK M 53 M 30-39 20 WINNICA LIDER WINNICA 33km 2:28:35

56 KRZESZEWSKI GRZEGORZ M 54 M 40-49 17 ELBLĄG ECM EL-HURT 33km 2:29:28

57 MIKOWSKI MARIUSZ M 55 M 30-39 21 ELBLĄG 33km 2:29:36

58 DROZDOWICZ PAWEŁ M 56 M 30-39 22 BRODNICA IP-SERWIS.PL 33km 2:29:50

59 OBERLAN-MAROŃ JOANNA K 3 K 40+ TORUŃ 33km 2:30:06

60 ERDON MACIEJ M 57 M 40-49 18 MORĄG 9 WARMIŃSKI PUŁK ROZPOZNAWCZY 33km 2:30:22

61 BROJEK MARIUSZ M 58 M 50-59 6 ŻABI RÓG 33km 2:30:46

62 ŁASKARZEWSKI JAROSŁAW M 59 M 50-59 7 OLSZTYN 33km 2:31:00

63 DYNISZUK TOMASZ M 60 M 40-49 19 WĘGORZEWO 33km 2:31:09

64 MINKIEWICZ WOJCIECH M 61 M 40-49 20 ELBLĄG MJAZZGA 33km 2:31:22

65 KLINICKI TOMASZ M 62 M 40-49 21 IŁAWA 8RANOBASEN EMP IŁAWA 33km 2:31:28

66 PAŁAT PAWEŁ M 63 M 30-39 23 WĘGORZEWO 11 MAZURSKI PUŁK ARTYLERII - WĘGORZEWO 33km 2:31:43

67 DUTKOWSKI PIOTR M 64 M 0-29 10 KRÓLEWO FINISZ MORĄG 33km 2:32:11

68 BARCEWICZ MARTA K 4 K 30-39 1 OLSZTYN SS DRUŻYNA WILKA 33km 2:32:24

69 KRASOWSKI KAROL M 65 M 30-39 24 MRĄGOWO TEAM KOPEĆ 33km 2:32:39

70 BROSZE DOMINIK M 66 M 30-39 25 PELPLIN 33km 2:32:53

71 SIEPIOŁA CEZARY M 67 M 30-39 26 MORĄG LEŚNY CROSS ŁUKTA 33km 2:32:56

72 MUC PIOTR M 68 M 30-39 27 IŁAWA 8RANOBASEN EMP IŁAWA 33km 2:33:00

73 ŁASTOWIECKI RADOSŁAW M 69 M 40-49 22 MIŃSK MAZOWIECKI KS BARAKUDA MIŃSK MAZOWIECKI 33km 2:33:09

74 CHABOWSKI TOMASZ M 70 M 50-59 8 SZTUM SZTUM BIEGA 33km 2:33:13

75 JABŁOŃSKI KRZYSZTOF M 71 M 40-49 23 OLSZTYN ODCISKI I PĘCHERZE 33km 2:33:15

76 GERKA JACEK M 72 M 30-39 28 BRODNICA 33km 2:33:32

77 KLEJNA DAWID M 73 M 0-29 11 LUBAWA KS CONSTRACT LUBAWA 33km 2:33:38

78 ZAPOLSKI MARCIN M 74 M 30-39 29 OLSZTYN 33km 2:33:39

79 KANIEWSKI PIOTR M 75 M 30-39 30 IŁAWA 8RANOBASEN EMP IŁAWA 33km 2:33:40

80 BONDARA SYLWIA K 5 K 30-39 2 WARSZAWA JACEKBIEGA RUNNING TEAM 33km 2:33:55

81 ŁUKASZEWSKI GABRIEL M 76 M 30-39 31 NOWE GRODZICZNO BIEGAM U KOLESI 33km 2:34:15

82 WASILEWSKI MIROSŁAW M 77 M 40-49 24 IŁAWA ORKAMASTERS IŁAWA 33km 2:34:30

83 WACŁAWSKI KRZYSZTOF M 78 M 50-59 9 IŁAWA ORKAMASTERS IŁAWA 33km 2:34:31

84 LESZCZYŃSKI TOMASZ M 79 M 30-39 32 SZTUM 33km 2:34:38

85 BARNAŚ KRZYSZTOF M 80 M 30-39 33 MALBORK GRUPA MALBORK 33km 2:34:50

86 WRÓBEL TOMASZ M 81 M 40-49 25 KOBYŁKA ZABIEGANY WOŁOMIN 33km 2:35:00

87 BARNAŚ AGATA K 6 K 30-39 3 MALBORK GRUPA MALBORK 33km 2:35:01

88 WILBIK JOANNA K 7 K 30-39 4 GDAŃSK POMORZE BIEGA I POMAGA 33km 2:35:14

89 GRZEBIN PIOTR M 82 M 30-39 34 GDAŃSK POMORZE BIEGA I POMAGA 33km 2:35:14

90 KRÓLAK PRZEMEK M 83 M 40-49 26 WĘGORZEWO TEAM KOPEĆ 33km 2:35:37

91 KNOZOWSKI MARCIN M 84 M 0-29 12 LUBAWA LUBAWA KOCHA BIEGAĆ 33km 2:35:48

92 DĘBOWSKI MARCIN M 85 M 40-49 27 OLSZTYN IKS ATAK ELBLĄG 33km 2:36:37

93 ŚLEDZIEWSKI CEZARY M 86 M 40-49 28 WÓJTOWO URWIS BIEGA 33km 2:36:48

94 MISIAK PRZEMYSŁAW M 87 M 30-39 35 SUSZ ROZBIEGANY SUSZ 33km 2:36:57

95 PIOTROWSKI WOJCIECH M 88 M 30-39 36 ORNETA 33km 2:37:01

96 RUTKOWSKI PIOTR M 89 M 30-39 37 ELBLĄG WWW.AROBRON.PL 33km 2:37:13 97 KAPTEINA ROBERT M 90 M 40-49 29 GRONOWO GÓRNE 33km 2:37:13

98 NOWAKOWSKI WOJCIECH M 91 M 40-49 30 MALBORK GRUPA MALBORK 33km 2:37:35

99 STAWARSKA ELŻBIETA K 8 K 40+ 1 TORUŃ AKPB MARMEL TORUŃ 33km 2:38:12

100 KOSACKA EMILIA K 9 K 30-39 5 OLSZTYN AKM OLSZTYN / SKLEP BIEGACZA .PL 33km 2:38:33

Pełne wyniki

https://elektronicznezapisy.pl/event/2708/results.html

Fot. barczewo biega facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn