V Puchar Wyspy Giżyckiej 2018 – Ekomarinę opanowali biegacze, brawa dla tych co śmigali i tych truchtających

Fot. gizycka brygada zmechanizowana facebook

Ekomarina była bazą dużej niedzielnej (15 lipca) imprezy biegowej pod hasłem Puchar Wyspy Giżyckiej .Organizatorzy zaproponowali uczestnikom (startowało około 250 osób) trzy dystanse: półmaraton, 10 km i 5 km (nordic walking). Emocji nie brakowało, gdyż przygotowano wiele klasyfikacji, stąd dodatkowa motywacja by osiągnąć metę w jak najlepszym czasie.

Półmaraton wygrał mieszkaniec Białegostoku Bogusław Andrzejuk, który osiągnął prawie trzy minuty przewagi nas Sławomirem Kaliskim (Olsztyn) i około sześciu minut nad Marcinem Bryndą (Olecko). Wśród pań najszybsza była Angelika Mańczuk (Białystok) przed Mariolą Sudzińską (Olsztyn) i Beatą Dębowska (Olsztyn). W kategoriach zwyciężali: U18: Michał Jaszczuk (Giżycko) i Martyna Szuba (Warszawa), U30: Sławomir Kaliski i Angelika Mańczuk, U40: Bogusław Andrzejczuk i Mariola Sudzińska, U50: Marek Makowski (Węgorzewo) i Halina Diaczek (Gizycko) M60+ Zenon Dobrzyn (Gizycko). Najszybszymi mieszkańcami Gizycka okazali się: Zezon Dobrzyn i Anna Zinkiewicz

Na 10 km triumfował Przemysław Flaga (Giżycko), drugi był Karol Krzyżanowski (Grajewo), a trzeci Krystian Różański (Ełk). U pań w czołowej trójce open znalazły się: Beata Lupa (Wilkowo Stare), Elżbieta Olfier (Gizycko) i Marta Sokołowska (Augustów). Zwycięzcy kategorii: U18: Karol Grabowski (Częstochowa) i Beata Lupa, U30: Przemysław Flaga i Elżbieta Olfier, U40:Karol Krzyżanowski i Marta Sokolowska, U50: Jarosław Milewski i Janina Radomska (Rydzewo), M60+ Jerzy Pilat (Wydminy). W klasyfikacji zawiszaków (wojskowych) zwyciężyli Przemysław Flaga i Beata Lupa, a wśród gizycczan: Przemysław Flaga i Małgorzata Konopko.

W wyścigu nordic walkin najlepsi okazali się: Wiesław Poznański (Białystok) i Ewelina Daniszewska (Gizycko).

Wyniki

Dystans 21 km

1 ANDRZEJUK Bogusław M40 Białystok (POL) 1 1 1:16:20

2 KALISKI Sławomir M30 4 Warmińsko-Mazurska Brygada O Z (1) 2 1:19:13

3 BRYNDA Marcin M30 Olecko Biega/Team Kopeć (POL) Z (2) 3 2 1:22:15

4 AMBROZIAK Marcin M30 15Gbz Dąbrowskiteam (POL) Z (3) 4 3 0:19:22(5) 1:05:36(4) 1:25:54

5 JASZCZUK Michał M18 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (4) 5 1 1:25:54

6 MANCZUK Angelika K30 Białystok (POL) 1 1 1:27:42

7 MAKOWSKI Marek M50 Węgorzewo (POL) Z (5) 6 1 1:29:01

8 MARCZUK Norbert M18 Łowcy Przygód Gołdap (POL) Z (6) 7 2 1:30:54

9 MĄKA Sławomir M50 Starglass Team Ostrołęka (POL) 8 2 1:31:26

10 SUDZIŃSKA Mariola K40 AKM Olsztyn/sklep biegacza (POL) 2 1 1:32:45

....................................

12 DOBRZYN Zenon M60+ BBL Giżycko (POL) G (1), 10 1 1:35:56

13 WIĘCKO Jacek M40 15Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (7) 11 2 1:36:07

14 DUCHNOWSKI Piotr M30 Ełk (POL) 12 5 1:36:51

15 WOJCZYS Maciej M18 BBL Giżycko/LOII Giżycko (POL) G (2), 13 3 1:38:02

16 DĘBOWSKA Beata K40 Olsztyn URWIS BIEGA (POL) 3 2 0:22:55(21) 1:14:59(17) 1:39:09

17 RYMSZEWICZ Tomasz M30 Węgorzewo (POL) 14 6 1:39:11

18 RYNKIEWICZ Jędrzej M30 15 Bz (POL) Z (8) 15 7 1:42:20

19 SOBOCIŃSKA Ewelina K30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (9) 4 2 1:42:45

20 SŁUŻAŁA Grzegorz M30 Kętrzyn Biegam Dla Mikołaja Tymona (POL Z (10) 16 8 1:42:53

21 GRABOWSKI Bogusz M30 Giżycko (POL) 17 9 1:43:02

22 MARCINKIEWICZ Krzysztof M50 15 Brygada Zmechanizowana (POL Z (11) 18 3 1:44:36

24 BRYL Mirosław M40 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (12) 19 3 1:44:47

25 ROSA Sebastian M30 15 GBZ (POL) G (3),Z (13) 20 10 1:46:34

26 ANDRUKAJTIS Arkadiusz M40 11 Mazurski Pułk Artylerii (POL) Z (14) 21 4) 1:47:20

27 WAGNER Piotr M30 Giżycko (POL) 22 11 1:47:32

28 KAMINSKI Bernard M50 Sterławki Wielkie (POL) 23 4 1:48:07

30 CHODARA Roman M60+ Runers Team Kętrzyn (POL) 24 2 1:48:32

32 CHODAŃ Bartłomiej M18 Giżycko (POL) 25 4 1:50:13

33 PIWOŃSKA Julita K40 Ełk (POL) 8 5 1:50:49

34 PODLEWSKI Tomasz M40 Olsztyn (POL) 26 5 1:52:17

35 KULESZKA Anna K18 11 Mazurski Pułk Artylerii (POL) Z (15) 9 2 1:52:31

36 JAKUBCZYK Patryk M18 Pisz (POL) Z (16) 27 5 1:54:17

38 PARWICKA Anna K30 Kętrzyn (POL) 10 3 1:55:33

40 RAMOTOWSKI Mariusz M50 15 GBZ (POL) Z (18) 30 5 1:56:17

41 ZINKIEWICZ Anna K30 Giżycko (POL) G (4), 11 4 1:56:25

42 PATALAN Magda K18 BRBK Biegli w podatkach (POL) 12 3 1:58:15

43 PATALAN Tomasz M18 BRBK Biegli w podatkach (POL) 31 6 1:58:15

44 KISIELEWSKI Andrzej M40 Żytkiejmy (POL) Z (19) 32 6 1:59:04

45 SOBORSKI Grzegorz M30 11 Mazurski Pułk Artylerii (POL) 33 14 1:59:34

47 PODLEWSKA Anna K30 Olsztyn (POL) 14 5 2:01:03

48 ŻUK Artur M30 BRBK Biegli w podatkach (POL) 34 15 2:01:03

51 JANKIEWICZ Madgalena K30 15 Brygada Zmechanizowana (POL Z (20) 16 7 2:02:04

52DZIEKOŃSKA Magdalena K30 15 BZ (POL) 17 8 2:02:30

53 ZAKRZEWSKI Tomasz M30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa G (5),Z (21) 36 16 2:02:31

54 BOGDATOWICZ Ludwik M60+ Giżycko (POL) G (6), 37 3 2:02:36

55 DIACZEK Halina K50 Giżycko (POL) G (7), 18 1 2:03:04

57 NIKONOWICZ Ewa K30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (22) 20 10 2:05:08

58 DMOCHOWSKI Janusz M40 15 Bz (POL) Z (23) 38 8 2:05:45

59 TRUCHAN Wiesław M60+ Płomyk-Żytkiejmy (POL) 39 4 2:08:25

60 KUŚPIEL Marcin M30 Korsze Biegnę Po Piwo (POL) Z (24) 40 17 2:08:28

62 HINTZ Anna K40 11 Mazurski Pułk Artylerii (POL) Z (25) 21 7 2:08:51

67 MAKOŚ Paweł M30 11 Mazurski Pułk Artylerii (POL) Z (26) 43 18 2:10:51

68 JARONIEC Dariusz M30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa G (8),Z (27) 44 19 2:10:57

69 KRAŚNICKI Mariusz M40 15 Brygada Zmechanizowana (POL 45 9 2:11:12

72 MACIEJEWSKI Grzegorz M60+ Gizycko (POL) G (9), 48 7 2:12:54

74 WRÓBLEWSKI Tomasz M30 Ketrzyn (POL) 49 21 0:29:33(81) 1:40:14(76) 2:13:10

75 BARCISZEWSKI Mariusz M40 15 Brygada Zmechanizowana (POL Z (28) 50 10 2:16:33

76 187 PRZYŁUCKI Krzysztof M40 Folwark Łękuk (POL) 51 11 0:24:40(43) 1:42:05(78) 2:17:56

78 JUSZCZUK Piotr M40 15 Bz (POL) Z (29) 53 12 2:25:04

79 SZCZECH Izabela K30 Pisz (POL) Z (30) 26 14 2:25:44

81 DZIĘGIELEWSKI Łukasz M18 (POL) 54 7 2:30:13

82 CHLEWIŃSKI Rafał M40 CrossBoxFit Kętrzyn (POL) 55 13 2:34:13

83 MĄCZKA Agnieszka K40 CrossboxfitKętrzyn (POL) 28 9 2:34:13

85 WYSKWAR Anna K40 15 Giżycka Brygada ZmechanizowaG (10),Z (31) 29 10 2:40:38

86 KUŹMICKA Marlena K30 15 Brygada Zmechanizowana (POL G (11),Z (32) 30 15 2:40:38

Gizycczanie

Kobiety

1 ZINKIEWICZ Anna K30 Giżycko 1:56:25

2 DIACZEK Halina K50 Giżycko 2:03:04

3 WYSKWAR Anna K40 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 2:40:38

mężczyźni

1 DOBRZYN Zenon M60+ BBL Giżycko 1:35:56

2 WOJCZYS Maciej M18 BBL Giżycko/LOII Giżycko 1:38:02

3 ROSA Sebastian M30 15 GBZ 1:46:34

Dystans 10 km

1 FLAGA Przemysław M30 GiżyckoURWIS BIEGA (POL) G (1),Z (1) 1 1 0:35:52

2 KRZYŻANOWSKI Karol M40 Maratonka Grajewo (POL) 2 1 0:36:22

3 RÓŻAŃSKI Krystian M30 Ełk Team Kopeć (POL) 3 2 0:36:37

4 WRONOWSKI Rafał M30 Banie Mazurskie (POL) 4 3 0:36:55

5 GRABOWSKI Karol M18 CKS Budowlani Częstochowa (POL) 5 1 0:37:09

6 JĘDRZEJCZYK Łukasz M30 Klub Biegacza Mrągowo (POL) 6 4 0:37:30

7 ROGOWSKI Zbigniew M18 KP PSP Bartoszyce (POL) 7 2 0:37:45

8 WRONOWSKI Albert M18 Banie Mazurskie (POL) 8 3 0:38:03

9 FAMULSKI Mariusz M40 Łowcy Przygód Gołdap (POL) Z (2) 9 2 0:38:04

10 SIUDEJ Marcin M30 Mrągowo Dąbrowski Team (POL) Z (3) 10 5 0:38:58

11 IGNATOWICZ Radosław M30 Ełk RADCARS Radosław Ignatowicz (P 11 6 0:39:07

12 LUPA Beata K18 Wilkowo Stare Karkonosz Running Team (POL) Z (4) 1 1 0:39:12

13 MARTYNA Jerzy M30 41 Batalion Lekkiej Piechoty w Giżycku G (2),Z (5) 12 7 0:40:02

14 HAŁUN Łukasz M30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (6) 13 8 0:40:28

15 ZUBRYCKI Łukasz M30 Windsurfing Team Węgorzewo (P 14 9 0:40:57

16 CHRAPOWICKI Bartosz M18 Giżycko (POL) G (3), 15 4 0:41:54

17 KOTOWICZ Grzegorz M40 Budry (POL) 16 3 0:41:58

18 JAROSZ Wojciech M40 Kętrzyn (POL) 17 4 0:42:00

19 CIBOREK Patryk M18 Olecko Biega (POL) 18 5 0:42:09

20 BUJNOWSKI Adrian M18 Giżycko (POL) G (4),Z (7) 19 6 0:42:19

21 DAWIDOWSKI Roman M40 Straduny (POL) 20 5 0:42:23

22 DYNISZUK Tomasz M40 Węgorzewo (POL) Z (8) 21 6 0:42:47

23 HERMANOWICZ Cezary M30 Ełk (POL) Z (9) 22 10 0:42:57

24 KRÓLAK Przemysław M40 15 Giżycka Brygada(Team Kopeć) ( Z (10) 23 7 0:43:17

25 PRUSACZYK Tomasz M30 Pisz (POL) Z (11) 24 11 0:43:45

26 SOKÓŁ Piotr M18 Biskupiec (POL) Z (12) 25 7 0:43:55

27 KINAST Krzysztof M30 Działdowo (POL) 26 12 0:43:58

28 ZABŁOCKI Jacek M18 Koźlak (POL) G (5),Z (13) 27 8 0:44:15

29 ZARĘBA Łukasz M30 15 Bz (POL) Z (14) 28 13 0:44:28

30 MASIAK Karol M18 Mma Fighter Giżycko (POL) 29 9 0:44:56

31 SOLIWODA Jacek M40 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa 30 8 0:45:22

32 KUSZMIDER Damian M18 15 Brygada Zmechanizowana (POL Z (15) 31 10 0:45:50

33 KONOPKO Andrzej M40 Giżycko (POL) G (6),Z (16) 32 9 0:46:54:

35 RAUBO Piotr M30 Polska (POL) 34 14 0:47:10

36 OLFIER Elżbieta K30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (17) 2 1 0:47:13

37 GRZELAK Mieczysław M40 15 Brygada Zmechanizowana (POL Z (18) 35 10 0:47:13

39 MELLER Wojciech M40 Dywity SS Drużyna Wilka (POL) 36 11 0:47:22

40 MELLER Joanna K30 Dywity SS Drużyna Wilka (POL) 4 2 0:47:24

41 PIŁAT Jerzy M60+ BBL WYDMINY (POL) 37 1 0:47:28

42 STRÓŻYŃSKI Marek M40 Orzysz (POL) 38 12 0:47:37

43 LASKOWSKI Leszek M60+ Szary Wilk Gizycko (POL) G (7), 39 2 0:47:41

44 DEPTUŁA Marek M30 Łatana Mała (POL) 40 15 0:48:01

45 SŁAWECKI Jerzy M60+ Runners Team Kętrzyn (POL) 41 3 0:48:08

46 GRZONKA Stanisław M60+ Grupa Aktywni Razem Rydzewo (P 42 4 0:48:25

47 WYSZYŃSKI Wojciech M40 Giżycko (POL) 43 13 0:49:05

48 CIBOROWSKI Krzysztof M40 15 BZ (POL) Z (19) 44 14 0:49:05

49 KLIMOWICZ Damian M18 Sępopol (POL) 45 12 0:49:11

50 DYNISZUK Martyna K18 Gołdap (POL) 5 2 0:49:25

51 ZAPILAJ Daniel M18 Ełk (POL) 46 13 0:49:36

52 RYNKIEWICZ Damian M30 Różyna (POL) Z (20) 47 16 0:50:04

53 PRONOBIS Beata K40 BSB Barczewo Biega (POL) 6 2 0:50:07

54 ANDRUSZKIEWICZ Szymon M40 Gizycko (POL) G (8), 48 15 0:50:33

55 SOWA Iwona K30 wkurw_team_gołdap (POL) 7 3 0:50:33

56 DUDZIŃSKI Dariusz M40 Amators Pozezdrze (POL) 49 16 0:51:06

57 SUDOL Marek M40 15 Bz (POL) Z (21) 50 17 0:51:26

58 BRYNCEWICZ Katarzyna K40 (POL) Z (22) 8 3 0:51:43

59 MACHNIEWICZ Artur M30 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZ Z (23) 51 17 0:51:44

60 MIERZEJEWSKI Krzysztof M30 15 GBZ (POL) Z (24) 52 18 0:51:51

61 SOKOŁOWSKI Dariusz M40 AZS Wilkasy (POL) 53 18 0:51:52

62 DOŁĘCKI Grzegorz M30 11 Mpa (POL) Z (25) 54 19 0:51:59

63 KOSZEWSKI Artur M30 15 Mazurski Batalion Saperów/15 Z (26) 55 20 0:52:07

64 KONOPKO Małgorzata K30 Giżycko (POL) G (9), 9 4 0:52:28

66 CITUK Małgorzata K40 Gizycko (POL) 10 4 0:53:16

67 BANIEL Wioleta K18 Gołdap (POL) 11 3 0:53:31

68 WIŚNIEWSKI Patryk M18 Mazuria proActiv (POL) 57 14 0:53:53

69 MICHALSKI ADAM M30 Ełk (POL) Z (27) 58 21 0:54:04

70 ADAMSKI Jacek M40 Gizycko (POL) Z (28) 59 19 0:54:06

71 GRZEŚKOWICZ Dorota K40 bbl Wydminy (POL) 12 5 0:54:45

72 MILEWSKI Jarosław M50 (POL) 60 1 0:55:19

74 KOWALIŃSKI Maciej M30 Mazovia ProActiv (POL) 61 22 0:55:39

76 LISIK Małgorzata K18 Mikołajki (POL) G (10), 15 5 0:55:42

77 SAWICKI Arkadiusz M40 15 Brygada Zmechanizowana (POL Z (29) 62 20 0:55:46

78 MAKARSKA Lucyna K30 Działdowo (POL) 16 6 0:56:07

79 MAKARSKI Krzysztof M40 Działdowo (POL) 63 21 0:56:15

80 RADOMSKA Janina K50 Grupa Aktywni Razem Rydzewo (P 17 1 0:56:20

82 DUDZIAK Grzegorz M60+ Paker (POL) G (11), 64 6 0:56:25

83 ŁOZAK Kinga K18 BBL Giżycko (POL) G (12), 19 6 0:56:35

84 ZAKRZEWSKI Maciej M50 Węgielsztyn (POL) 65 2 0:57:11

85 BOGDAN KRZYSZTOF M30 Ełk (POL) 66 23 0:57:16

86 MASIUK Izabela K30 Bartoszyce (POL) Z (30) 20 7 0:57:17

87 JANCZEWSKA Aneta K30 15 Giżycka Brygada zmechanizowa Z (31) 21 8 0:57:22

88 KIERNOZEK Agnieszka K30 bbl Giżycko (POL) 22 9 0:57:27

90 CHMIELEWSKA Renata K18 15 Brygada Zmechanizowana (POL Z (32) 23 7 0:57:47

91 PASZKIEWICZ Krzysztof M18 Wilkasy (POL) G (13), 68 15 0:57:49

92 CZAJKOWSKA-BALCERZAK Dorota K30 Bbl Giżycko (POL) G (14), 24 10 0:57:53

93 MIKA-JANKOWSKA Dorota K50 bbl Wydminy (POL) 25 2 0:58:24

94 KWIECIŃSKA Marta K30 Bartoszyce (POL) 26 11 0:59:33

95 DROZDOWSKI Piotr M40 Bartoszyce (POL) Z (33) 69 22 0:59:33

96 HOPPE Magdalena K30 Bartoszyce (POL) Z (34) 27 12 0:59:33

97 NIEWIAROWSKA Ewelina K18 15 Giżycka Brygada Zmechanizowa Z (35) 28 8 0:59:58

98 BANDURSKA Iwona K30 Działdowo (POL) 29 13 1:00:18

99 WORONIECKA Monika K30 15 BZ (POL) 30 14 1:00:41

100 WANDEL Ewa K18 Wilkasy (POL) 31 9 1:00:56

Gizycczanie

Kobiety

1 KONOPKO Małgorzata K30 Giżycko 0:52:28

2 LISIK Małgorzata K18 Mikołajki 0:55:42

3 ŁOZAK Kinga K18 BBL Giżycko 0:56:35

Mężczyźni

1 FLAGA Przemysław M30 URWIS BIEGA 0:35:52

2 MARTYNA Jerzy M30 41 Batalion Lekkiej Piechoty w Giżycku 0:40:02

3 CHRAPOWICKI Bartosz M18 Giżycko 0:41:54

Bieg Zawiszaka

Kobiety

1 LUPA Beata K18 Karkonosz Running Team 0:39:12

2 OLFIER Elżbieta K30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 0:47:13

3 BRYNCEWICZ Katarzyna K40 0:51:43

4 MASIUK Izabela K30 Bartoszyce 0:57:17

5 JANCZEWSKA Aneta K30 15 Giżycka Brygada zmechanizowana 0:57:22

6 CHMIELEWSKA Renata K18 15 Brygada Zmechanizowana 0:57:47

Mężczyźni

1 FLAGA Przemysław M30 URWIS BIEGA 0:35:52

2 FAMULSKI Mariusz M40 Łowcy Przygód Gołdap 0:38:04

3 SIUDEJ Marcin M30 Dąbrowski Team 0:38:58

4 MARTYNA Jerzy M30 41 Batalion Lekkiej Piechoty w Giżycku 0:40:02

5 HAŁUN Łukasz M30 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 0:40:28

6 BUJNOWSKI Adrian M18 Giżycko 0:42:19

Dystans 5 km – nordic walking

1 POZNAŃSKI Wiesław M60+ Białystok (POL) 1 1 0:36:03

2 MACULEWICZ Piotr M40 Poznań (POL) 2 1 0:36:14

3 DANISZEWSKA Ewelina K30 Giżycko (POL) 1 1 0:37:14

4 PLACISZEWSKA Olga K30 Jabłonna (POL) 2 2 0:37:31

5 MLEJNEK-DYLEWSKA Teresa K30 Owieczki (POL) 3 3 0:39:30

6 PIGUŁA Krzysztof M50 Łódź (POL) 3 1 0:39:46

7 KOSEK Krystyna K18 Legionow (POL) 4 1 0:39:52

8 PLACISZEWSKA Zofia K60+ Legionowo (POL) 5 1 0:40:38

9 KULCZYCKI Jan M60+ 1950 (POL) 4 2 0:41:57

10 MACULEWICZ Katarzyna K40 Poznań (POL) 6 1 0:42:54

..........................................

11 BAGIŃSKA Marianna K60+ Nordic Walking-owy Ełk (POL) 7 2 0:43:21

12 TRACICHLEB-SALIK Alicja K40 Nordic walking-owy Ełk (POL) 8 2 0:44:20

13 DYNISZUK Regina K60+ Węgorzewo (POL) 9 3 0:44:56

15 MARCISZEWSKA Eliza K30 Ełk Nordic Walking (POL) 11 4 0:46:29

16 IGNACZAK Bogusława K60+ Ełk Tu chodzęz kijami (POL) 12 5 0:47:11

17 DUDZIŃSKA Aneta K30 Pozezdrze (POL) 13 5 0:47:26

18 SZEJBUT Zofia K60+ Giżycko-uniewr.III w (POL) 14 6 0:49:14

19 SZCZĘCH Krystyna K60+ GUTW Giżycko (POL) 15 7 0:49:15

21 DRANKA Zofia K50 Giżycko (POL) 16 1 1:07:37

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn