Biegowe Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś (1) Faszcze 2018 – Pod dyktando ełczan

Fot. M. Alicki (ilustracja)

W sobotę (21 lipca) w Faszczach kolo Mikołajek zainaugurowano tegoroczny cykl pod hasłem „ Biegowe Grand Prix Biegam Bo Lubię Polską Wieś”. Inicjatywa zyskała popularność, bowiem odbywa się na sielskich trasach w kameralnych warunkach, a zazwyczaj towarzyszą jej inne sportowe i kulturalne akcenty. W Faszczach w rywalizacji uczestniczyło około 80 zawodników (bieg główny).

Ton walce nadawali znani w regionie długodystansowcy. Zwyciężył Dominik Drażba przed Macinem Getkiem (obaj Ełk) i Albertem Wronowskim (Banie Mazurskie). W rywalizacji pań najlepsza okazała się Ewelina Sobocińska (Orzysz), druga była Dorota Korzep-Czekalska (Białobiel), a trzecia Klaudia Baczewska (Ostrołęka). Jak widać impreza wywołała zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców pobliskich terenów. Byli goście spoza regionu, co świadczy o coraz większej popularności tego cyklu.

Wyniki open (dystans 5 km)

1 DRAŻBA Dominik Team Kopeć 41 POL Ełk 00:17:23:72

2 GETEK Marcin Serduszko Team Ełk 55 POL Ełk   00:17:28:40

3 WRONOWSKI Albert Team Wrony 89 POL Banie Mazurskie   00:17:40:02

4 SIEMIĄTKOWSKI Tomasz Team Wrony 2 POL Olsztyn   00:17:51:67

5 JASZCZUK Michał AmbrożyTeam 68 POL Piecki   00:18:40:96

6 AMBROZIAK Marcin AmbrożyTeam 75 POL Ryn   00:18:51:37

7 PUPEK Mariusz 38 POL Mrągowo   00:18:57:60

8 LIS Sebastian 8 POL Mrągowo   00:18:59:93

9 DUCHNOWSKI Łukasz Ambroży Team 81 POL Ełk   00:19:23:03

10 KIŚLUK Jarosław 49 POL Mikołajki   00:20:21:13

11 LENART Miłosz Runners Team Kętrzyn 40 POL Kętrzyn   00:20:50:25

12 DAWIDOWSKI Roman Serduszko Team Ełk 91 POL Straduny   00:21:07:54

13 KACZMARCZYK Andrzej KACZMARCZYK TEAM 33 POL Warpuny   00:21:31:70

14 SZYNKOWSKI Mirosław 47 POL Kętrzyn   00:21:39:81

15 KOTŁOWSKI Piotr Grupa Biegowa Dziekowiec 61 POLSKA Boguszów-Gorce   00:21:58:31

16 HNYŁYCIA Igor 90 Banie Mazurskie   00:22:02:93

17 BIAŁECKI Sebastian BSB Barczewo Biega 23 POL Barczewo 00:22:10:13

18 REMISZEWSKI Zbigniew Bbl Mikołajki 69 POL Baranowo   00:22:12:81

19 WALAS Karol 56 POL Ełk   00:22:13:96

20 JAŚKIEWICZ Łukasz Ds Team 74 Gdańsk   00:22:14:04

21 PUŁAWSKI Dariusz Ambroży Team 10 POL Pisz   00:22:24:95

22 FERENC Adrian Powiatowa Akademia Sportu I Rekreacji 37 POL Pisz   00:22:27:81

23 SOBOCIŃSKA Ewelina 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 72 POL Orzysz   00:22:34:12

24 KORZEP-CZEKALSKA Dorota Bbl Ostrołęka 88 Białobiel   00:22:39:62

25 WRÓBEL Robert 77 Mrągowo   00:22:46:04

26 SYCZEW Rafał 18 POL Mrągowo   00:22:46:42

27 OBORSKI Ryszard 80 POL Mrągowo   00:22:47:65

28 JOCHIMCZYK Witek Czempjon Team 46 POL Kędzierzyn-Koźle   00:23:02:54

29 POŹNIAK Andrzej PASiR w Piszu 29 POL Pisz   00:23:09:38

30 LIMBERGER Janusz Serduszko Team Ełk 84 POL Ełk   00:23:12:54

31 SIESTRZYKOWSKI Jan Ambroży Team 76 POL Ryn   00:23:24:43

32 JASIŃSKI Mateusz 83 Giżycko   00:23:42:67

33 BACZEWSKA Klaudia Bbl Ostrołęka 87 Ostrołęka   00:23:50:63

34 SOKOŁOWSKI Dariusz Azs Warszawa 9 POL Warszawa   00:23:54:43

35 DĘBOWSKI Ryszard Bbl Mikołajki 45 POL Woźnice   00:24:25:75

36 KRZEMIŃSKI Adam Runners Team Kętrzyn 7 POL Kętrzyn   00:24:33:78

37 GŁĘBOCKA Agata Barczewo Biega 63 Barczewo   00:24:40:07

38 KUŁAK Piotr Biskupiec Biega THE BEST 32 PCN Nowe Marcinkowo   00:24:48:74

39 ORZOŁEK Joanna Biskupiec Biega 20 POL Samławki   00:24:54:66

40 BUKOWSKA-PTAK Beata Biskupiec Biega 67 POL Biskupiec   00:24:55:07

41 SZRAMOWSKI Łukasz Barczewo Biega 62 Barczewo   00:25:26:53

42 RYDZANOWSKI Tomasz Biskupiec Biega Egger 36 POL Biskupiec   00:25:43:42

43 ROGOWSKI Jan Bbl Mikołajki 57 POL Mikołajki   00:25:53:99

44 NIEMCZYCKI Ignacy 50 POL Jora Wielka   00:26:06:17

45 BIAŁECKA Katarzyna BSB Barczewo Biega 22 POL Barczewo   00:26:10:78

46 RYDZANOWSKA Żaneta Biskupiec Biega 35 POL Biskupiec   00:26:23:68

47 LITWINEK Robert 11 POL Mrągowo   00:26:24:95

48 SOSIŃSKA Sylwia 79 POL Mrągowo   00:26:43:20

49 BRONIAREK Katarzyna 51 POL Jora Wielka   00:27:02:22

50 LIMBERGER Katarzyna Serduszko Team Ełk 85 POL Ełk   00:27:15:85

51 BŁACHNIO Krzysztof 4 POL Mrągowo   00:27:22:49

52 DĄBROWSKI Andrzej Klub Morsów w Piszu 53 POL Dąbrówka   00:27:22:72

53 JACHNA Dariusz 20 Bartoszycka Brygada Zmechanizowana 42 POL Bartoszyce   00:27:23:75

54 LISIK Małgorzata 44 POL Mikołajki   00:27:27:72

55 KOTŁOWSKA Iwona Pszczółkowski Team 60 POLSKA Boguszów-Gorce   00:27:31:81

56 PUSZKO Jarosław 78 Mrągowo   00:27:49:76

57 SZNAJDER Beata Klub Morsów w Piszu 73 POL Pisz   00:27:52:96

58 BUCZKOWSKA Małgorzata 24 PCN Ryn   00:27:53:50

59 ŚMIAROWSKI Mariusz 17 POL Pisz   00:27:58:48

60 WICHOWSKI Piotr 65 POL Mrągowo   00:28:07:74

61 MIKOŁAJCZYK Przemysław BBL Mikołajki 1 POL Mikołajki   00:28:08:56

62 OSTROWSKA Kamila Bsb Barczewo Biega 48 POL Barczewo   00:28:20:87

63 KLIMEK Mateusz Bbl Ostrołęka 86 Mikołajki   00:29:19:60

64 STAŃCZAK Józef 31 POL Wodzisław Śląski   00:29:24:57

65 POLAK Adam 43 POL Giżycko   00:30:03:36

66 KACZMARCZYK Justyna KACZMARCZYK TEAM 34 POL Warpuny   00:30:25:38

67 NOSEWICZ Sylwia BSB Barczewo Biega 28 POL Barczewo   00:30:40:54

68 PAGA Artur 6 POL Wartpuny   00:32:04:89

69 ZAWROTNY Jan 21 POL Mragowo   00:32:29:10

70 BRONIAREK Wojciech 52 POL Brwinów   00:33:52:20

71 ROGOWSKA Wioletta Bbl Mikołajki 58 POL Mikołajki   00:34:16:60

72 LITWINEK Joanna 12 POL Mrągowo   00:36:20:30

73 KODŹ-WICHOWSKA Karolina 66 POL Mrągowo   00:36:22:21

74 ROGOWSKI Piotr Bbl Mikołajki 59 POL Mikołajki   00:37:13:93

75 CHARUBIN Anna NSZ 27 POL Pisz   00:45:14:74

76 CHARUBIN Mariusz NSZ 26 POL Pisz   00:45:15:55

77 OLKOWICZ Robert 71 Giżycko   00:45:16:40

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn