Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking Skrwilno 2018 – „Kijkarze” z Warmii i Mazur w mocnym tempie

Fot. Mariusz Szarszunowicz facebook

W niedzielę (22 lipca) w miejscowości Skrwilno odbył się Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking. Rywalizowano na dwóch dystansach (10 km i 5 km), do programu włączono rajd (2.5 km). Liczny udział „kijkarzy” z Warmii i Mazur zaowocował też wysokimi lokatami Startowali reprezentacji: Elbląga, Pasłęka, Dobrego Miasta i Kieźlin.

Na 10 km czwarte miejsce w open i pierwsze w kat. 40/49 wywalczył Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk). W pierwszej dziesiątce znaleźli się tez zawodnicy z Dobrego Miasta: Jacek Jasiukiewicz – ósme miejsce i trzecie w kat. 50/59 oraz Krzysztof Młyński – dziewiąta lokata i trzecia w kat. 40/49. Zwycięstwa w swoich grupach wiekowych odnieśli: Maciej Jurczak (Dobre Miasto) - 18/29, Anna Szarszunowicz (Pasłęk) – 30.39 ( trzecia w open) i Henryk Kulik (Elbląg) – 60/69. Małgorzata Bem (Dobre Miasto) zajęła drugie miejsce w open i drugie w 40/49.

Na 5 km swoje kategorie wygrali: Stefan Szymański (Kieźliny) – M70+, Magdalena Bujnicka (Pasłęk) - dzieci, Ewa Adamowicz (Elbląg) – K70, Drugie miejsce zajęła Lucyna Szymańska (Kieźliny) – niepełnosprawne, a trzecie: Mirosław Wasielewski (Elbląg) – M55/59, Robert Kaptejna (Elbląg) – M45/49, Joanna Świerczyńska (Elbląg) – K50/54, Kazimiera Kodyra (Elbląg) – K70+

W prowadzonej klasyfikacji na dystansie 2.5 km zwyciężył Marian Jasiński (Elbląg), wśród pań druga w open była Bogumiła Jasińska (Elbląg), natomiast kategorie wygrały: Edyta Bełczyńska (Elbląg) – K45/49 i Grażyna Chudzińska (Elbląg) – K 65/69.

Wyniki

Dystans 10 km

1 STILLER KAROL 33 KABEX PODKOWA JANÓW KUSIĘTA POLSKA M30-39 1 M 1 01:02:36.25

2 MIELECKA AGNIESZKA 24 KS IDMAR RACING TEAM GĄSAWA POLSKA K40-49 1 K 1 01:06:36.10

3 HAŁAS MARCIN 10 UNIA MIAST CZECHOWICE-DZIEDZICE POLSKA M30-39 2 M 2 01:07:45.50

4 SZARSZUNOWICZ MARIUSZ 35 KS METRACO POLKOWICE PASŁĘK POLSKA M40-49 1 M 3 01:07:45.65

5 BOGACKI SŁAWEK 6 ULTRA VEGE WALKER – NORDIC WALKER BRZOZÓWKA K.TORUNIA POLSKA M40-49 2 M 4 01:08:28.65

6 BIK STANISŁAW 4 KS METRACO POLKOWICE LUBIN POLSKA M50-59 1 M 5 01:08:44.30

..................................

8 JASIUKIEWICZ JACEK 12 POZYTYWNI DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA M50-59 3 M 01:09:31.35

9 MŁYŃSKI KRZYSZTOF 25 POZYTYWNI DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA M40-49 3 M 8 01:09:36.45

11 JURCZAK MACIEJ 14 POZYTYWNI DOBRE MIASTO DOBRE MIASTO POLSKA M18-29 1 M 10 01:11:37.00

12 BEM MAŁGORZATA 3 POZYTYWNI DOBRE MIASTO OLSZTYN POLSKA K40-49 2 K 2 01:11:41.90

13 BUJNICKI MARCIN 7 NORDIC WALKING PASŁĘK PASŁĘK POLSKA M40-49 4 M 11 01:12:51.10

14 SZARSZUNOWICZ ANNA 34 KS METRACO POLKOWICE PASŁĘK POLSKA K30-39 1 K 3 01:12:58.90

18 KULIG HENRYK 19 K.S. ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M60-69 1 M 14 01:15:16.75

40 KALENKIEWICZ DARIUSZ 15 K.S. ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M50-59 6 M 26 01:31:17.45

Fot. pozytywni dobre miasto

Dystans 5 km

1 RAJEWSKI SEBASTIAN 172 KS IDMAR RACING TEAM PIŁA POLSKA M45-49 1 M 1 00:30:59.30

2 BIŃCZYK DARIUSZ 57 ZABIEGANI CZĘSTOCHOWA CZĘSTOCHOWA POLSKA M30-39 1 M 2 00:31:16.10

3 WOROCH ROMAN 230 KS METRACO POLKOWICE DOPIEWO POLSKA M60-64 1 M 3 00:31:20.95

4 RECZYŃSKI MARIUSZ 320 KABEX CZESTOCHOWA POLSKA M50-54 1 M 4 00:32:25.20

5 FRĄCKOWIAK ROMAN 93 KS METRACO POLKOWICE WIELEŃ POLSKA M50-54 2 M 5 00:32:46.75

6 RADOMSKI MARCIN 171 NW CZŁAPSKI PŁOCK PŁOCK POLSKA M40-44 1 M 6 00:32:50.55

............................

13 WASIELEWSKI MIROSŁAW 217 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M55-59 3 M 13 00:34:43.60

15 SZYMAŃSKI STEFAN 201 XV KOŁO POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW W DYWITACH KIEŹLINY POLSKA M70+ 1 M 15 00:35:08.30

22 CHUDZIŃSKI ANDRZEJ 71 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M65-69 4 M 19 00:36:08.15

29 KAPTEJNA ROBERT 117 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M45-49 3 M 24 00:36:37.00

51 WIADERSKI WOJCIECH 222 ELBLĄG POLSKA M65-69 6 M 37 00:38:21.10

63 DUBAJ GRZEGORZ 90 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M55-59 6 M 45 00:38:51.15

79 ŚWIERCZYŃSKA JOANNA 203 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K50-54 3 K 29 00:39:59.65

80 BUJNICKA MAGDALENA 65 NORDIC WALKING PASŁĘK PASŁĘK POLSKA K-DZIECI 1 K 30 00:40:07.25

81 SOBIESKA ALINA 185 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K50-54 4 K 31 00:40:15.05

96 SZYMAŃSKA LUCYNA 198 XV KOŁO POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW W DYWITACH KIEŹLINY POLSKA K-NIEPEŁNOSPRAWNI(A) 2 K 43 00:41:23.75

99 KULIG BOŻENA 319 ELBLĄG POLSKA K60-64 4 K 46 00:41:32.20

108 CHLEWIŃSKA IWONA 68 ELBLĄSKIE WÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K65-69 5 K 52 00:42:26.25

114 ADAMOWICZ EWA 51 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K70+ 1 K 57 00:42:46.90

121 PRZEDWOJEWSKA RÓŻA 170 ELBLĄGSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K65-69 6 K 62 00:43:39.55

127 KODYRA KAZIMIERA 122 ELBLĄSKIE WŁÓĆZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K70+ 3 K 66 00:44:15.45

134 WĄSOWSKA MONIKA 220 KLUB SPORTOWY ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K30-39 9 K 72 00:45:26.55

139 NAZAREWICZ BARBARA 153 ELBLĄGSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K70+ 4 K 77 00:45:38.20

144 WIADERSKA GRAŻYNA 221 ELBLĄG POLSKA K65-69 8 K 82 00:46:00.60

146 BUŁAWA JADWIGA 66 ELBLĄGSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K65-69 9 K 84 00:46:03.65

148 KIWIAŁO MARIA 119 ELBLĄGSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K70+ 5 K 86 00:46:28.85

164 SEJMICKA MARIA 182 ELBLĄGSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K65-69 10 K 97 00:49:17.55

170 OPALIŃSKA KRYSTYNA 162 ELBLĄGSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K70+ 11 K 102 00:51:43.35

Fot. nordic walking paslek

Dystans 2.5 km

1 JASIŃSKI MARIAN 259 K.S. ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA M 1

2 ORCIUCH ANDRZEJ 330 DYPIN POLSKA M 2

3 KRUSZEWSKI MATEUSZ 134 ŁAZIM BO LUBIM!!! ŻUROMIN-WIADROWO POLSKA M-DZIECI 1 M 3

4 BRZOZOWSKI FILIP 62 ŁAZIM BO LUBIM!!! SKRWILNO POLSKA M-DZIECI 2 M 4

5 RAJEWSKA BEATA 279 PIŁA POLSKA K 1

6 JASIŃSKA BOGUMIŁA 258 K.S. ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K 2

..........................

15 BEŁCZYŃSKA EDYTA 55 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K45-49 1 K 7

31 CHUDZIŃSKA GRAŻYNA 70 ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE ELBLĄG POLSKA K65-69 1 K 19

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn