V Bieg zdobycia PAST-y 2018– Dziewięć pięter w górę ku chwale Bohaterów

Fot. Szymon Stanawski/nasze miasto warszawa pl

Sportowym akcentem obchodów rocznicy obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego jest od pięciu lat Bieg zdobycia PAST-y. Jest do wyścig po schodach (dziewięć pięter) historycznego budynku, będącego jednego z symboli heroicznego wydarzenia. W eliminacjach wystąpiło prawie 600 uczestników, do finału kwalifikowało się po 10 kobiet i mężczyzn.

Sporej reprezentacji Warmii i Mazur nie udało się awansować do decydującej rozgrywki, ale sam udział tak dużej liczby przedstawicieli naszego regionu ma wymiar symboliczny, bo ta impreza ma właśnie takie charakter. To jest hołd oddany bohaterskiej Warszawie roku 1944. Najlepszym zawodnikiem z Warmii i Mazur był Wojciech Pietriczek z Iławy (23 miejsce) i Katarzyna Bogdańska z Giżycka (16 miejsce.

Eliminacje open

23 PETRICZEK Wojciech Iława POL REZERWOWE PSY 83M30/9 (M)23 00:46,44

32JANKOWSKI Piotr Iława POL REZERWOWE PSY 84M30/13 (M)32 00:49,13

73 KOT Rafał Szczytno POL GÓRAL Z MAZUR // KB JURUND SZCZYTNO 79M30/32 (M)72 00:54,09

175 JUREWICZ Adam Elbląg POL GE POWER TEAM 73M40/33 (M)165 01:01,25

223 BOGDAŃSKA Katarzyna Giżycko POL FALL INTO SWIMRUN 95K20/10 (K)16 01:04,29

242 FURGAŁ Małgorzta Olsztyn POL 06K20/11 (K)19 01:05,90

249 KUCIŃSKI Łukasz Elbląg POL 92M20/61 (M)229 01:06,34

279 SOWA Sylwek Elbląg POL IKS ATAK ELBLĄG 76M40/60 (M)256 01:09,66

287 KRYSZYŁOWICZ Jacek Szczytno POL AKB SZCZYTNO 80M30/116 (M)263 01:10,44

310 WEBER Magdalena Elbląg POL GE POWER 81K30/13 (K)32 01:12,19

347 MIKIELSKI Marek Olsztynek POL 60M50/19 (M)305 01:15,26

362 PAWŁOSKA Karolina Elbląg POL 86K30/19 (K)47 01:16,66

373 MOŚCICKI Zenon Rutki POL 53M60/9 (M)323 01:17,80

383 GŁOWACKA Anna Elbląg POL IKS ATAK ELBLĄG 73K40/10 (K)50 01:18,54

397 DUDZIK Piotr Elbląg POL EL-AKTYWNI ELBLĄG 71M40/98 (M)342 01:20,19

404 WOJNICZ Grzegorz Pasłęk POL 80M30/136 (M)346 01:21,24

419 CHARUBIN Mariusz Pisz ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH 79M30/142 (M)358 01:23,55

440MIKIELSKA Danuta Olsztynek POL 59K50/3 (K)72 01:28,43

454 JUREWICZ Błażej Elbląg POL 10M20/77 (M)375 01:31,17

462 ORZOŁ Katarzyna Elbląg POL 70K40/20 (K)83 01:33,00

472 JUREWICZ Sylwia Elbląg POL GE POWER TEAM 75K40/21 (K)88 01:36,58

480 MARKIEWICZ Paweł Elbląg POL 83M30/145 (M)390 01:38,54

492 PLUCIŃSKA-FURGAŁ Anna Olsztyn POL 71K40/24 (K)95 01:41,25

495 OLESIŃSKA Agnieszka Elbląg POL 81K30/31 (K)97 01:41,67

510 ODZIEMCZYK Tomasz Elbląg POL 86M30/149 (M)403 01:47,04

521 PĘKALSKA Monika Elbląg POL SILVER ELBLĄG 79K30/39 (K)114 01:51,07

527 SOWA Renia Elbląg POL IKS ATAK ELBLĄG 73K40/28 (K)118 01:54,28

552 KULPA-DUDZIK Ewa Elbląg POL 71K40/34 (K)135 02:11,38

561 FILIPIAK Beata Elbląg POL 74K40/36 (K)141 02:18,70

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn