25. Bieg św. Dominika Gdańsk 2018 – Najwyżej Alicja Misiak i Paweł Najmowicz, na podium w M50 Paweł Bąk i Piotr Czaplicki

Fot. Dominika Raszkiewicz

W sobotę (4 sierpnia) w Gdańsku odbył się jubileuszowy 25 Bieg św. Dominika. Rywalizacja amatorów przebiegała na dystansie 5 km, cieszy spory udział reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. W klasyfikacji mężczyzn najwyżej na 14 miejscu znalazł się Paweł Najmowicz (Olsztyn). Na podium znaleźli się zawodnicy kat. M50: na drugiej pozycji Paweł Bąk (Sepopol) drugi, a trzeci Piotr Czaplicki (Olsztyn)

Wśród pań na 10 miejscu bieg ukończyła Alicja Misiak (Susz) a na 17 Katarzyna Lipnicka (Ostróda). W swoich kategoriach zajęły czwarte lokaty.

W wyścigu wózkarzy reprezentanci Warmii i Mazur zaznaczyli swą dominację. W kat. handbike wygrała Katarzyna Zubowicz (Wydminy) oraz Witold Misztela (Warszawa) przed Bogdanem Królem (Orneta). W kat. wózków triumfowali: Łukasz Rekawicki (Iława) i Martyna Wiśniewska (Pasłęk)

Wyniki

Dystans 5 km

Mężczyźni Open

1 Artem Kazban Dniepropetrowsk KS TEAM BARYLA GORZOW WLKP. 1990 M25 1 1 00:14:48

2 Łukasz Kujawski Żukowo Runnersi S7 Baznino 1988 M30 1 2 00:15:01

3 Aleksander Wiącek Kołbiel OKS Otwock 2000 M16 1 3 00:15:08

4 Mateusz Niemczyk Starogard Gdanski KKB Starogard Gd 1992 M25 2 4 00:15:22

5 Jan Poczewski Złotów NidasSports 1999 M16 2 5 00:15:35

6 Michał Wendland Wrocław "UKS ""Olimpia"" Węgliniec" 1989 M25 3 6 00:15:35

.................................

14 Paweł Najmowicz Olsztyn Tri NEGU/ 4Active 1993 M25 5 14 00:16:12

36 Krzysztof Kaweczyński Nowe Miasto Lubawskie Team Kopeć 1981 M35 7 36 00:17:45

38 Paweł Bąk Sępopol 1977 M40 2 38 00:17:58

40 Piotr Czaplicki Olsztyn Team Kopeć 1977 M40 3 40 00:18:05

75 Maciej Trudnowski Olsztyn PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 1972 M45 5 75 00:19:03

81 Radosław Bystrzycki Dobre Miasto PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 1968 M50 5 81 00:19:11

106 Mariusz Michno Braniewo 1974 M40 12 106 00:19:46

110 Maciej Włoszczyński Elbląg 1989 M25 21 110 00:19:52

115 Maciej Szarko Elbląg 1977 M40 15 115 00:20:06

119 Bartłomiej Gałgowski Olsztyn Team Kopeć 1987 M30 20 119 00:20:13

120 Damian Rudowski Dobre Miasto PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 1999 M16 10 120 00:20:14

123 Kamil Oszczęda Nidzica Nidzica Biega 2001 M16 11 123 00:20:20

125 Jarosław Śliwczyński Olsztyn Synchron Break Crew 1984 M30 22 125 00:20:24

144 Paweł Kurmin Olsztyn Team Kopeć 1987 M30 24 144 00:20:45

145 Lech Lenckowski Rybno Biegam U Kolesi 1986 M30 25 145 00:20:46

146 Wojciech Wobolewicz Olsztyn Team Kopeć 1968 M50 15 146 00:20:46

151 Tomasz Kozłowski Barczewo Agatsu Dojo 1979 M35 24 151 00:20:52

153 Jacek Woliński Olsztyn PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 1977 M40 21 153 00:20:52

194 Daniel Zalewski Susz Tri NEGU 1997 M20 10 194 00:21:58

195 Krzysztof Kraśniewski Braniewo 1961 M55 11 195 00:22:04

242 Mateusz Myśliwy Braniewo 1993 M25 32 242 00:23:12

244 Krzysztof Tyfert Elbląg BWM 1976 M40 41 244 00:23:16

245 Kamil Sowa Olecko 1984 M30 44 245 00:23:17

265 Damian Podolski Elbląg Gmina Miasto Elbląg 1982 M35 46 265 00:23:34

290 Marek Łajkowski Bartoszyce 1985 M30 50 290 00:24:02

298 Grzegorz Osiecki Kisielice 1951 M65 6 298 00:24:10

320 Łukasz Kuciński Elbląg Są Wolniejsi 1992 M25 42 320 00:24:38

343 Tomasz Odziemczyk Elbląg 1986 M30 57 343 00:25:07

355 Piotr Olejarczyk Elbląg 1960 M55 20 355 00:25:24

364 Adam Ślęzak Gmina Tolkmicko OSP POGRODZIE 1989 M25 45 364 00:25:40

378 Ryszard Tarasiewicz Braniewo 1953 M65 8 377 00:25:52

382 Mariusz Prokop Elbląg Prokopki 1975 M40 65 382 00:26:01

395 Adam Królikowski Elbląg Visionexpress 1976 M40 70 395 00:26:29

399 Sylwek Sowa Elbląg IKS ATAK ELBLĄG 1976 M40 71 399 00:26:42

402 Andrzej Banach Olsztyn Lecimy Tutej 1989 M25 47 402 00:26:47

429 Andrzej Sabała Szczytno MORSY SZCZYTNO#RESET 1966 M50 32 429 00:27:50

442 Andrzej Grabkowski Iława 1947 M70 6 442 00:28:20

444 Andrzej Pilski Frombork Barefoot Runners Society UK 1949 M65 12 444 00:28:23

474 Jozef Kubisiak Elbląg 1954 M60 23 474 00:29:53

501 Wiesław Chrustowski Elbląg 1952 M65 15 501 00:35:11

Kobiety

1 Aleksandra Brzezińska Brzeziński Run Club/ ASICS Front Runner Poland Bydgoszcz 1991 K25 1 1 00:16:34

2 Beata Topka Bytów ULKS Talex Borzytuchom 1999 K16 1 2 00:17:09

3 Yulia Diatlova Mena KS TEAM BARYLA GORZOW WLKP. 1990 K25 2 3 00:17:14

4 Olena Kytycia Zytomyr KS TEAM BARYLA GORZOW WLKP. 1994 K20 1 4 00:17:24

5 476 Ewelina Paprocka Obliwice Runnersi S7 Banino 1987 K30 1 5 00:17:39

6 304 Eliza Megger Warlubie GKS Olimpia Grudziądz 1999 K16 2 6 00:17:52

............................

10 Alicja Misiak Susz Siostry Team 1993 K25 4 10 00:18:38

17 Katarzyna Lipnicka Ostróda PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 1982 K35 4 17 00:19:53

34 Katarzyna Starzyńska-Kościuszko Olsztyn PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 1986 K30 6 34 00:21:18

46 Klaudia Jakubowska Olsztyn PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 1997 K20 9 46 00:22:12

58 Zuzanna Śliwka Nidzica Nidzica Biega 2001 K16 6 58 00:23:35

64 Wioletta Barcikowska Elbląg 1970 K45 5 64 00:23:52

67 Alicja Mielczarek Nidzica Nidzica Biega 1978 K40 6 67 00:23:56

71 Patrycja Kościesza Olsztyn Tri NEGU/ 4Active 1994 K20 12 71 00:24:12

79 Joanna Podolska Elbląg 1986 K30 13 79 00:24:31

86 Małgorzata Tamkun-Pawłowska Braniewo ETT Elblag Triathlon Team 1974 K40 9 86 00:24:52

99 Bożena Lipska Elbląg 1965 K50 5 99 00:25:37

112 Paulina Szarmacher Działdowo Mamuśki Górą 1987 K30 20 112 00:26:14

115 Ewa Pietrzak Olsztyn 1970 K45 11 115 00:26:19

116 Dorota Szymków Olsztyn 1989 K25 14 115 00:26:19

120 Aleksandra Łączyńska Braniewo 1994 K20 15 120 00:26:27

125 Marta Król Orneta 1983 K35 20 125 00:26:37

181 Anna Głowacka Elbląg IKS ATAK ELBLĄG 1973 K45 18 181 00:28:19

193 Marianna Maliszewska Elbląg 1963 K55 6 193 00:28:41

198 Małgorzata Dordzik Elbląg 1959 K55 7 198 00:28:51

206 Ola Kitowicz Olsztyn Vision Express Team 1990 K25 33 206 00:29:07

211 Ania Lendzian Olsztyn Vision Express Team 1974 K40 38 211 00:29:16

246 Monika Pękalska Elblag 1979 K35 41 246 00:30:52

283 Bożena Kubiatowska Elbląg Vision Express Team 1977 K40 54 283 00:33:06

309 Paulina Hryncewicz Lidzbark Warmiński 1988 K30 51 309 00:34:50

311 Anna Prokop Elbląg Prokopki 1974 K40 62 311 00:35:34

313 Agnieszka Majewska Elbląg 1980 K35 53 313 00:35:35

314 Renata Sowa Elbląg IKS ATAK ELBLĄG 1973 K45 31 314 00:35:39

Wózki

1 Łukasz Rękawiecki Iława 1993 M 1 1 Wózki zwykłe 00:04:53

2 Martyna Wiśniewska Pasłęk 1922 K 2 2 Wózki zwykłe 00:05:47

3 Grzegorz Hofman Lubawa 1973 M 2 2 Wózki zwykłe 00:05:48

4 Robert Jatkowski Sejny 1972 M 3 3 Wózki zwykłe 00:06:49

5 Wioletta Milewska Braniewo 1996 K 5 5 Wózki zwykłe 00:06:49

6 Kamil Grzanka Elbląg 1997 M 4 4 Wózki zwykłe 00:07:29

7 Andrzej Hryniewicz Szczytno 1975 M 5 5 Wózki zwykłe 00:07:50

8 Damian Podgórski Orneta 1979 M 6 6 Wózki zwykłe 00:07:53

10 Piotr Mańowski Orneta 1983 M 14 14 Wózki zwykłe 00:10:24

Handbike

1 Katarzyna Zubowicz Wydminy 1985 K 1 1 Handbike 00:05:07

2 Monika Pudlis Orneta 1977 K 3 3 Handbike 00:05:57

3 Sylwia Drozdowska Kowalewo 1979 K 4 4 Handbike 00:06:37

4 Witold Misztela Warszawa 1972 M 7 7 Handbike 00:07:59

5 Bogdan Król Orneta 1955 M 9 9 Handbike 00:08:39

6 Cezary Król Orneta 1996 M 10 10 Handbike 00:08:45

7 Grzegorz Ojrzyński Ostróda 1977 M 11 11 Handbike 00:08:55

8 Krzysztof Obuchowicz Olsztyn 1990 M 12 12 Handbike 00:10:00

9 Dariusz Gajko Kalinowo 1969 M 13 13 Handbike 00:10:06

11 Janusz Podlewski Łukta 1983 M 16 16 Handbike 00:10:48

12 Kamil Najdrowski Kurzętnik 1997 M 17 17 Handbike 00:11:19

14 Arkadiusz Monkiewicz Bartoszyce 1971 M 19 19 Handbike 00:12:31

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn