VI Maraton Wigry Stary Folwark 2018 – Wojciech Kopeć komfortowo do mety, Ewa Rutkowska pogoniła bobra, sukcesy w Jednaszewie

Fot. Katarzyna Krawczyk photography

W sobotę (25 sierpnia) w Starym Folwarku na Podlasiu odbył się VI Maraton Wigry oraz impreza towarzysząca 13-kilometrowa Pogoń za Bobrem. Rywalizacja przebiegała na nawierzchniach naturalnych (leśne ścieżki, drogi gruntowe, sporadycznie asfalt) w dwóch kategoriach wiekowych: junior młodszy (do 39 lat) i junior starszy (40 lat i starsi). Zainteresowanie bardzo duże.

W maratonie sklasyfikowano ponad 220 zawodników, a zwyciężył Wojciech Kopeć z Olszrtynka, który nad następnym rywalem uzyskał 13 minut przewagi. Ela Pawluczuk z Ełku była dziesiąta wśród pań i piąta w kat. juniorek starszych.

W Pogoni za Bobrem Ewa Rutkowska (Olsztyn) wygrała kategorię juniorek starszych, zajmując w open piątą lokatę. Czternasty w open był Przemysław Królak (Węgorzewo) – szósty w juniorach starszych, a dziewiętnasty Damian Bekulard (Ełk) – ósmy w juniorach młodszych.

Maraton Wigry (42 km 195 m)

1 Wojciech Kopeć Olsztynek M 1 Team Kopeć M junior młodszy OPEN 02:33:24

2 Bartosz Olszewski Warszawa M 2 warszawskibiegacz.pl M junior młodszy OPEN 02:46:20

3 ANDRZEJ GODLEWSKI Borawskie M 3 Biegamy dla Zdrowia M junior młodszy OPEN 02:47:27

4 PAWEŁ KASZYCA Jankowice M 4 M junior starszy 1 02:57:14

5 Rolandas Jakstas Gudiena M 5 M junior starszy 2 03:06:15

6 ARTUR ANDRZEJEWSKI Koło M 6 KOŁO BIEGA /FLORENTYNA TEAM M junior młodszy 1 03:11:16

...................

47 TOMASZ PAWLUCZUK Ełk M 38 M junior starszy 27 03:59:41

49 Ela Pawluczuk Ełk K 10 APTEKA GEMINI TEAM K junior starszy 5 04:00:08

53 Jarosław Jelski Ełk M 42 M junior młodszy 9 04:01:18

74 Krzysztof Błachewicz Iława M 61 M junior starszy 40 04:14:01

95 Wioletta Dorociak Ełk K 19 IKS Elbląg K junior starszy 9 04:27:50

97 Maciej Góraj Iława M 77 YOLO :) M junior starszy 48 04:29:21

124 Marta Góraj Iława K 23 YOLO :) K junior starszy 11 04:45:38

141 Iwona Sowa Gołdap K 28 wkurwteam Gołdap K junior młodszy 13 04:51:24

144 MARIUSZ KALECIAK Giżycko M 115 M junior starszy 71 04:51:42

Pogoń za Bobrem (13 km)

1 Łukasz GREGORCZYK Warszawa M 1 M junior młodszy OPEN 00:49:51

2 Marek Primik Warszawa   M 2 DDC M junior starszy OPEN 00:50:22

3 Daniel Bochenko Brzozowa   M 3 M junior starszy OPEN 00:51:36

4 Viktorija Varnagiryte Wilno K 1 K junior młodszy OPEN 00:52:29

5 Thomas Horne Warszawa M 4 M junior starszy 1 00:52:40

6 Łukasz Drażba Suwałki M 5 www.fizjoterapia-suwalki.pl M junior młodszy 1 00:53:54

...............

15 PRZEMYSŁAW KRÓLAK Węgorzewo M 14 M junior starszy 6 00:58:05

19 Damian Bekulard Ełk M 18 M junior młodszy 8 00:58:51

33 Bartosz Weinert Olsztyn M 29 M junior młodszy 17 01:04:03

34 EWA RUTKOWSKA Olsztyn K 5 Wioska Biegaczy K junior starszy 1 01:04:04

39 Marcin Lipiński Gołdap M 32 Biegam dla Justysi M junior starszy 11 01:07:07

40 Stanisław Warykowski Olecko M 33 Schlesien - Slask M junior starszy 12 01:07:07

48 Bartłomiej Linkiewicz Ełk M 41 M junior młodszy 24 01:07:59

62 Szymon Andruszkiewicz Giżycko M 49 M junior starszy 20 01:09:36

66 Wioleta Baniel Gołdap K 14 cross trening gołdap K junior młodszy 9 01:10:41

85 MARIUSZ RUTKOWSKI Olsztyn M 63 M junior starszy 28 01:13:08

99 Sławomir Nawrocki Gołdap M 71 Nie do zdarcia M junior starszy 30 01:15:46

101 Bogusław Jejer Gołdap M 73 xxx M junior starszy 32 01:15:56

108 JANUSZ FIEDORCZYK Ełk M 77 DDC M junior starszy 33 01:18:01

138 Katarzyna Pawłów Olsztyn K 47 K junior młodszy 32 01:22:53

183 Katarzyna Kocent-Zielińska Ełk K 77 xxx K junior starszy 25 01:37:23

II Mistrzostwa Podlasie w Biegu na 10 km (Łomża)

 W Jednaszewie odbyły się w niedziele (26 sierpnia) Otwarte Mistrzostwa Podlasia w Biegu na 10 km. W open Mariusz Pupek (Mrągowo) zajął trzecie miejsce i wygrał kategorię M4, podobnie jak Zenon Klimik ze Szczytna kat. M8. Grzegorz Chełmiński (Szczytno) był w grupie wiekowej M3 trzeci.

Wyniki

1 Szydlik Adam 34:56,0 M5 1 Biegamy dla Zdrowia

2 Godlewski Andrzej 35:08,0 M3 1 Biegamy dla Zdrowia

3 Pupek Mariusz 35:44,0 M4 1 Mrągowo

4 Czerwiński Andrzej 36:17,0 M6 1 Turośl

5 Stawarz Krzysztof 36:39,0 M4 2 Biegamy dla Zdrowia

6 Bochenko Daniel 38:09,0 M6 2 Pędziwiatr Białystok

.....................

14 Klimik Zenon 42:04,0 M8 1 AKB Szczytno

23 Chełmiński Grzegorz 43:43,0 M3 3 AKB Gim 1 Szczytno Trohim Team

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn