18. ME Strażaków w Biegu Ulicznym – Damian Pieterczyk po raz piąty mistrzem, biało-czerwoni jak zwykle znakomici

W sobotę (25 sierpnia)we włoskim Feltre odbyły się 18. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Rywalizacja zakończyła się wielkim sukcesem Polaków, którzy zwyciężyli zarówno w klasyfikacji indywidualnej oraz zespołowej, broniąc zeszłorocznego tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków. Po raz piąty złotym medalistą został mł. asp. Damian Pieterczyk (KM PSP Olsztyn).

Srebrny medal zdobył kolejny z naszych strażaków – mł. ogn. Łukasz Świesiulski (KP PSP Garwolin). Tuż za podium uplasował się st. kpt. Andrzej Szpunar, który do końcowych metrów walczył o brązowy medal, przegrywając o 1 sekundę z Włochem, Fiorenzo Marianim. Piąty był mł. ogn.Łukasz Banaszewski z KM PSP Grudziądz , siódmy Seweryn Pogocki (zwyciężył w kategorii wiekowej M35), dwunasty Grzegorz Maciaszek z KW PSP Łódź (zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M45).

15

Trasa wiodła wąskimi i krętymi uliczkami malowniczego miasteczka, położonego we włoskich Dolomitach. Strażacy, którzy tego dnia stawili się na linii startu, musieli zmierzyć się nie tylko z wymagającą, 10-kilometrową trasą, ale również z kapryśną pogodą. Duże opady deszczu przed i w trakcie biegu, silne podmuchy wiatru oraz dość niska, jak na południe Europy temperatura, były dodatkowym utrudnieniem dla startujących zawodników.

Oprócz strażaków rywalizujących o tytuły Mistrzów Europy, do Feltre zawitało kilkuset biegaczy w ramach jubileuszowej 30 edycji zawodów Giro Delle Mura. Pokazało się wiele gwiazd światowej lekkiej atletyki, m.in. medaliści i uczestnicy niedawno zakończonych Mistrzostw Starego Kontynentu w Berlinie.

Podczas oficjalnego zakończenia członkowie naszej reprezentacji odebrali ufundowane przez organizatora Mistrzostw – Girolamo Bentivoglio, Komendanta Straży Pożarnej prowincji Belluno, przechodnie trofeum w postaci złotej patery.

Opr mł. bryg. Szymon Ławecki (Biuro Szkolenia KG PSP)