V Kętrzyńskie Biegi z Wojciechem Kętrzyńskim – Trzy opcje, każdy wybrał co chciał

Fot. Jarosław Żukowski

W sobotę (22 września) odbyły się V Kętrzyńskie Biegi z Wojciechem Kętrzyńskim. Na dystansach (półmaraton, 10 km i 5 km) rywalizowało w sumie około 130 uczestników. Trasa przebiegała na 5-kilometrowej pętli. Zwycięzcami zostali: w półmaratonie: Wojciech Kopeć (Olsztynek) i Anna Kuleszka (Węgorzewo), na 10 km: Karol Kowalski (Dobrocin) i Irina Mironova (Nesterov), 5 km: Dawid Worobiec (Olsztyn) i Iwona Kowalewska (Gołdap).

W półmaratonie drugie miesca w open wywalczyli: Mariusz Pupek (Mrągowo) i Agnieszka Witkowska (Kętrzyn), a trzecie Tomasz Fieodorow (Barczewo) i Elżbieta Moroz (Kętrzyn) Triumfatorzy w kategoriach: do lat 30: Tomasz Ożański (Wilkasy) i Anna Kuleszka, +30: Wojciech Kopeć i Iwona Kowalewska, +40: Rafał Szewczyk (Olsztyn) i Agnieszka Witkowska. +50: Miłosz Lenart (Kętrzyn), +60: Roman Chodara (Kętrzyn).

Na dystansie 10 km za Karolem Kowalskim finiszowali: Piotr Witkowski (Kętrzyn) i Roman Liśkiewicz (Kętrzy, wśród pań drugie miejsce zajęła Martyna Dyniszuk (Gołdap), a trzecie Monika Lewandowska (Reszel) Zwycięzcy kategorii: do 30 lat: Karol Kowalski i Martyna Dyniszuk, +30 lat: Przemysław Nawojczyk (Kętrzyn) i Monika Lewandowska, +40: Piotr Witkowski i Irina Mironova, +50 Zdzisław Sztejna (Jedwabno), +60: Roman Groński (Gizycko)

W biegu na 5 km w rywalizacji mężczyzn drugi był Krzysztof Brągiel (Olsztyn), a trzeci Bogumił Krupiński (Olsztyn), a wśród pań odpowiednio: Małgorzata Jankowska (Kętrzyn) i Agata Majewska (Runowo). Zwycięzcy kategorii: do 30 lat: Dawid Worobiec i Agata Majewska, +30: Krzysztof Brągiel i Iwona Kowalewska, +40: Bogumil Krupiński i Alicja Mielczarek (Nidzica), +50: Jan Połowianiuk (Barczewo) +60:Leszek Laskowski (Gizycko).

Wyniki

Półmaraton

1 Kopeć Wojciech Olsztynek Team Kopeć 1986 M +30 1 01:19:45 1

2 Pupek Mariusz Mrągowo Klub Biegacza Mrągowo 1983 M +30 2 01:25:40 2

3 Fieodorow Tomasz Barczewo BSB Barczewo Biega 1984 M +30 3 01:29:33 3

4 Szewczyk Rafał Olsztyn 1974 M +40 1 01:29:34 4

5 Rymszewicz Tomasz Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1980 M +30 4 01:31:18 5

6 Rynkiewicz Jedrzej Ketrzyn 1988 M +30 5 01:34:26 6

7 Lenart Miłosz Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 1965 M +50 1 01:35:06 7

8 Dylak Grzegorz Mrągowo 1973 M +40 2 01:38:47 8

9 Kuleszka Anna Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1989 K do 30 1 01:39:55 1

10 Andrukajtis Arkadiusz Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1976 M +40 3 01:40:39 9

11 Ożański Tomasz Wilkasy 1995 M do 30 1 01:42:19 10

12 Wiśniewski Jacek Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 1975 M +40 4 01:43:08 11

13 Niedźwiecki Zbigniew Węgorzewo ŚWIAT DZIECKA WĘGORZEWO 1974 M +40 5 01:43:19 12

14 Chodara Roman Kętrzyn Runers Team Kętrzyn 1954 M +60 1 01:43:47 13

15 Moroz Andrzej Kętrzyn 1977 M +40 6 01:44:58 14

16 Arnister Roman Barciany 1966 M +50 2 01:49:32 15

17 Witkowska Agnieszka Kętrzyn Kętrzyn/Runners Team Kętrzyn 1978 K +40 1 01:50:23 2

18 Sławecki Jerzy Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 1953 M +60 2 01:51:42 16

19 Foks Marcin Barczewo Dzikie Życie RunTeam/ BSB Barczewo Biega 1995 M do 30 2 01:57:55 17

20 Wieliczko Kazimierz Drogosze 1961 M +50 3 01:58:36 18

21 Czubak Mariusz Węgorzewo 1991 M do 30 3 01:59:00 19

22 Tomaszewski Bartosz Toruń 1984 M +30 6 01:59:43 20

23 Moroz Elżbieta Kętrzyn 1972 K +40 2 02:00:51 3

24 Rawinis-Tomaszewska Alicja Toruń 1991 K do 30 2 02:08:57 4

25 Chomontowski Grzegorz Kętrzyn 1974 M +40 7 02:11:32 21

Dystans 10 km

1 Kowalski Karol Dobrocin Team Kopeć 1994 M do 30 1 36:14 1

2 Witkowski Piotr Kętrzyn Runners Team Ketrzyn 1978 M +40 1 38:02 2

3 Liśkiewicz Roman Kętrzyn 1969 M +40 2 38:44 3

4 Nawojczyk Przemyslaw Ketrzyn 1981 M +30 1 39:55 4

5 Hałun Łukasz Giżycko 1988 M +30 2 40:47 5

6 Jarosz Wojciech Kętrzyn 1975 M +40 3 41:49 6

7 Soliwoda Jacek Kętrzyn 1974 M +40 4 42:49 7

8 Gronski Roman Giżycko Masters Giżycko 1954 M +60 1 43:03 8

9 Zapilaj Daniel Ełk 1993 M do 30 2 43:31 9

10 Mironova Irina Nesterov 1975 K +40 1 44:32 1

11 Sztejna Zdzisław Jedwabno 1961 M +50 1 45:12 10

12 Puczel Robert Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 1976 M +40 5 45:58 11

13 Kuleszka Paweł Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1986 M +30 3 46:46 12

14 Gacioch Sylwester Kętrzyn Runner's Team Kętrzyn 1969 M +40 6 47:47 13

15 Siemiątkowski Marcin Gąbin 1984 M +30 4 47:59 14

16 Dyniszuk Martyna Gołdap 1993 K do 30 1 48:04 2

17 Mickiewicz Adam Biskupiec Biskupiec Biega 1977 M +40 7 48:20 15

18 Pietrzyk Mariusz Węgorzewo 1974 M +40 8 48:33 16

19 Jowsa Daniel Kętrzyn Zawsze Możesz Lepiej Kętrzyn 1988 M +30 5 49:12 17

20 Drażba Beniamin Kętrzyn 1988 M +30 6 49:11 18

21 Jagiełło Paweł Zgierz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 1983 M +30 7 49.18 19

22 Wysocki Paweł Kętrzyn 1982 M +30 8 49:18 20

23 Hyjek Karol Giżycko 1983 M +30 9 49:26 21

24 Kur Dariusz Giżycko 1971 M +40 9 50:01 22

25 Olszewski Maciej Kętrzyn 1969 M +40 10 50:34 23

26 Łysowski Przemysław Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 1998 M do 30 3 50:41 24

27 Czech Marcin Kętrzyn 1978 M +40 11 50:43 25

28 Oslislo Kacper Węgorzewo 1998 M do 30 4 51:03 26

29 Stankiewicz Krzysztof Kętrzyn 1984 M +30 10 50:57 27

30 Rabij Marek Kętrzyn 1975 M +40 12 51:13 28

31 Piecychna Rafał Kętrzyn 1982 M +30 11 51:23 29

32 Lewandowska Monika Reszel 1979 K +30 1 51:28 3

33 Kucharski Ireneusz Węgorzewo 1975 M +40 13 51:51 30

34 Wojnowski Jarosław Kętrzyn 1978 M +40 14 52:06 31

35 Ułasewicz Mariusz Kętrzyn 1976 M +40 15 52:25 32

36 Sawicki Arkadiusz Giżycko 1975 M +40 16 53:40 33

37 Iwaniak Tomasz Szczytno 1985 M +30 12 53:49 34

38 Zakrzewski Maciej Węgielsztyn 1967 M +50 2 54:22 35

39 Urbaniak Agnieszka Szczytno 1990 K do 30 2 55:04 4

40 Urbaniak Tomasz Szczytno 1987 M +30 13 55:05 36

41 Waraksa Dorota Ketrzyn 1983 K +30 2 55:43 5

42 Liśkiewicz Beata Kętrzyn 1972 K +40 2 56:40 6

44 140 Śledziewski Józef Kętrzyn 1957 M +60 3 57:51 38

45 101 Andrzejewski Zdzisław Reszel 1953 M +60 4 58:02 39

46 116 Kasprzak Jarosław Kętrzyn 1981 M +30 14 58:25 40

47 124 Mickiewicz Grażyna Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1971 K +40 3 59:03 7

48 Kondratowicz Małgorzata Pozezdrze Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1984 K +30 3 59:04 8

49 Grewling Paweł Kętrzyn 1981 M +30 15 01:00:34 41

50 Kaleta Klaudia Zagórze 1995 K do 30 3 01:02:58 9

51 Sieniakowska Marlena Olsztyn 1982 K +30 4 01:03:16 10

52 Sak Cezary Kętrzyn CzakiSport.blogspot.com 1985 M +30 16 01:04:23 42

53 Puchalska-Kocisz Gabriela Giżycko BBL Giżycko 1979 K +30 5 01:06:09 11

Dystans 5 km

1 Worobiec Dawid Olsztyn Team Kopeć 1990 M do 30 1 17:15 1

2 Brągiel Krzysztof Olsztyn Road to PB 1987 M +30 1 17:18 2

3 Krupiński Bogumił Olsztyn 1973 M +40 1 17:57 3

4 Ambroziak Marcin Ryn 1985 M +30 2 18:06 4

5 Grądzki Wojciech Giżycko 1991 M do 30 2 18:25 5

6 Szczygłowski Jacek Morag Team Kopeć 1971 M +40 2 18:34 6

7 Adamiak Paweł Kolno Adamiaki 2001 M do 30 3 19:30 7

8 Gojło Marek Olsztyn Ortopedia MSWiA Olsztyn 1974 M +40 3 19:36 8

9 Bujnowski Adrian Giżycko Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych 1996 M do 30 4 20:14 9

10 Luzny Tomek Bartoszyce 1978 M +40 4 20:25 10

11 Płaczek Artur Giżycko Grądzki Team 1977 M +40 5 20:31 11

12 Dyniszuk Tomasz Węgorzewo 1978 M +40 6 20:35 12

13 Śliwczyński Jarosław Olsztyn 1984 M +30 3 21:15 13

14 Gibuła Daniel Giżycko 1977 M +40 7 21:51 14

15 Flank Paweł Wrocław 1974 M +40 8 21:52 15

16 Kowalewska Iwona Straż Graniczna/Łowcy Przygód Gołdap 1985 K +30 1 22:01 1

17 Kajat Szymon Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 2001 M do 30 5 22:15 16

18 Szczepkowski Filip Mrągowo Klub Biegacza Mrągowo 2005 M do 30 6 22:15 17

19 Łyczek Marcin Kętrzyn Runners Team Kętrzyn 1978 M +40 9 22:35 18

20 Michałkiewicz Paweł Kętrzyn Żonie w rocznicę ślubu 1984 M +30 4 22:43 19

21 Gałęzowski Karol Korsze 1990 M do 30 7 22:40 20

22 Juszkiewicz Piotr Kętrzyn Kętrzyński Rzeźbinator Team / ZML 2001 M do 30 8 22:58 21

23 Jankowska Małgorzata Kętrzyn 1983 K +30 2 23:23 2

24 Laskowski Leszek Giżycko Szary Wilk Gizycko 1957 M +60 1 23:32 22

25 Majewska Agata Runowo -- > -- 1991 K do 30 1 23:59 3

26 Królak Agnieszka Węgorzewo 1980 K +30 3 23:57 4

27 Mandywel Sławomir Bartoszyce GBG Endorfiny 1979 M +30 5 24:07 23

28 Kieszek Emil Kętrzyn 1981 M +30 6 24:15 24

29 Ślubecki Tomasz Kętrzyn 1977 M +40 10 24:30 25

30 Gacki Krzysztof Pisz 1957 M +60 2 24:47 26

31 Warych Damian Kętrzyn 1979 M +30 7 24:49 27

32 Mielczarek Alicja Nidzica 1978 K +40 1 24:52 5

33 Połowianiuk Jan Barczewo Dzikie Życie Run Team 1964 M +50 1 25:33 28

34 Komarowski Radosław Kętrzyn 1997 M do 30 9 25:39 29

35 Tereszczuk Katarzyna Kętrzyn 1984 K +30 4 25:49 6

36 Mickiewicz Paweł Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1971 M +40 11 26:31 30

37 Dzik Karolina Korsze 1991 K do 30 2 26:57 7

38 Mucha Jan Wipsowo 1959 M +50 2 27:09 31

39 Frankowska Agnieszka Kętrzyn 1985 K +30 5 27:24 8

40 Jerulank Wiesław Grajewo 1958 M +60 3 27:29 32

41 Kiernozek Agnieszka Ryn 1984 K +30 6 27:35 9

42 Lender Maria Kętrzyn 2002 K do 30 3 27:47 10

43 Kosek Klaudia Biskupiec Biskupiec Biega 1991 K do 30 4 27:52 11

44 Kuprewicz Małgorzata Węgorzewo Kyokushin Węgorzewo/11 Mazurski Pułk Artylerii 1982 K +30 7 28:51 12

45 Dados Bogumiła Węgorzewo 1978 K +40 2 30:34 13

46 Dados Tomasz Węgorzewo 1975 M +40 12 30:33 33

47 Sychowicz Anna Bartoszyce 1989 K do 30 5 31:06 14

48 Rzosiński Paweł Bartoszyce Jednostka Strzelecka 1028 Gietrzwałd 1987 M +30 8 31:09 34

49 Adakimowicz Sylwia Solanka 1982 K +30 8 33:35 15

50 Lisiewski Piotr Węgorzewo 1984 M +30 9 37:47 35

51 Lisiewska Renata Węgorzewo 1978 K +40 3 37:48 16

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn