Zimowa Piątka Olsztyn 2018 – Śnieg nie odstraszył śmiałków, prawie 200 na starcie

Fot. Karol Kowalski facebook (ilustracja)

Cykl Olsztyńskie Biegowe Cztery Pory Roku zamknęła w niedzielę (16 grudnia) Zimowa Piątka, która odbyła się na tracie w pobliżu Słonecznej Polany w podolsztyńskich Dajtkach. Zjawiło się prawie 200 dorosłych zawodników (rozegrano tez biegi dla dzieci i młodzieży), którzy rywalizowali w trudnych warunkach. Spadł śnieg, a ostatnio uczestnicy trenowali na innej nawierzchni.

Zwyciężył Karol Kowalski (Dobrocin) przed Danielem Mikielskim (Olsztynek) i Daminikiem Drażbą (Ełk). Wśród pań najszybsza okazała się Marta Stańczuk (Olsztyn), druga była Agata Majewska (Lidzbark Warmiński), a trzecia Selena Popławska (Olsztyn).

Zwycięzcy kategorii wiekowych: M18: Patryk Laszkowski (Pelnik) U20: Agata Majewska i Karol Kowalski, U30: Marta Stańczuk i Dominik Drażba, U40: Marzena Stępień (Olsztyn) i Bogumił Krupiński (Olsztyn), U50: Małgorzaya Kulesza (Olsztyn) Cezary Alchimowicz (Napraty), M60: Ryszard Dębowski (Mikołajki), M70+ Andrzej Grabkowski (Iława)

W klasyfikacji zespołowej wygrał Team Kopeć, a następne miejsca zajęły: Skazani na sukces, Są wolniejsi, Wipasz aktywni w biegu, Lubawa kocha biegać, CTS Team Olsztyn, Morsy Szczytno reset.

Klasyfikacja open (5 km)

1 Karol Kowalski DobrocinM Team Kopeć M20 1 00:17:32

2 Daniel Mikielski Olsztynek M Team Kopeć M20 2 00:17:59

3 Dominik Drażba Ełk M Team Kopeć M30 1 00:18:02

4 Maciej Dąbrowski Giedajty M Młynago M20 3 00:18:12

5 Rafał Olkowski M OSiR Lidzbark Warmiński M30 2 00:18:13

6 Bogumił Krupiński Olsztyn M SKS M40 1 00:19:02

7 Robert Mówiński M Kurzętnik Biega M30 3 00:19:20

8 Bartosz Szmelc M OSiR Lidzbark Warmiński M30 4 00:19:53

9 Dariusz Krajewski Dywity M M40 2 00:20:01  

10 Sylwester Jakacki M Bartoszycka Grupa Biegowa "Endorfiny" M30 5 00:20:08  

11 Piotr Bukowski Olsztyn M M30 6 00:20:16

12 Waldemar Kowalski Borkowo M Leasing Polski Team M30 7 00:20:49  

13 Rafał Szewczyk Olsztyn M URWIS BIEGA M40 3 00:20:58

14 Wojciech Wdowiak Olsztyn M M40 4 00:21:01

15 Gabriel Łukaszewski Nowe Grodziczno M Biegam U KOLESI M30 8 00:21:02

16 Andrzej Zieja Olsztyn M Skazani na sukces M30 9 00:21:04

17 Adam Prawdzik M Kyokushin Węgorzewo M30 10 00:21:31  

18 Krzysztof Kuprewicz M Kyokushin Węgorzewo M30 11 00:21:36

19 Przemysław Matras Warchały M Skazani na sukces M30 12 00:21:40

20 Dominik Greger Jaroty M KB Biała Biega M40 5 00:21:41  

21 Marcin Abramczyk M Yanushe Triathlon Team YTT M40 6 00:21:44

22 Cezary Alchimowicz M M50 1 00:21:58

23 Tomasz Hermann M Są Wolniejsi M40 7 00:22:12  

24 Jacek Wilamowski M Team Kopeć M50 2 00:22:17  

25 Adrian Sadowski M M20 4 00:22:25

26 Przemek Królak M Team Kopeć M40 8 00:22:26

27 Ryszard Kuczkowski M Są Wolniejsi M50 3 00:22:28

28 Wojciech Wobolewicz M Team Kopeć M50 4 00:22:39

29 Piotrek Kasperski M M30 13 00:23:01  

30 Cezary Ruciński M VEL-DĄBRÓWNO M20 5 00:23:07

31 Bartosz Chumowicz M Miejsce Marzeń M30 14 00:22:55  

32 Adrian Karpiński M M20 6 00:23:06

33 Pawel Kurmn M Team Kopeć M30 15 00:23:10

34 Jerzy Laszczak M URWIS BIEGA M50 5 00:23:09  

35 Grzegorz Kwakszys M Bartoszycka Grupa Biegowa "Endorfiny" M30 16 00:23:23  

36 Bogusław Kulesza M AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl M50 6 00:23:52  

37 Marcin Knozowski M Lubawa Kocha Biegać M20 7 00:24:01

38 Miłosz Pawlak M Solo Team M20 8 00:23:59

39 Marta Stańczuk K Team Kopeć K30 1 00:24:05

40 Jacek Nadulski M Team Kopeć M30 17 00:24:06

41 Tomasz Dwulat M M50 7 00:23:59

42 Piotr Kaszkin M #WIPASZ AKTYWNI w biegu M30 18 00:24:09

43 Agata Majewska K Osir lidzbark Warmiński K20 1 00:24:23

44 Piotr Bielski M Radomno biega M40 9 00:24:27

45 Rafał Włodarski M M30 19 00:24:55

46 Selena Popławska K Team Kopeć K30 2 00:25:03

47 Jarosław Symko M M40 10 00:24:58

48 Marcin Waszkiewicz M Sa Wolniejsi M30 20 00:25:25

49 Patryk Laszkowski M Pasleka Team M18 1 00:25:26

50 Witold Zagożdżon M Nidzica Biega M50 8 00:25:22

51 Ryszard Dębowski M Bbl Mikołajki M60 1 00:25:25

52 Marzena Stepień K Morsujący Rowerzyści Olsztyn K40 1 00:25:31  

53 Marek Majewski M Skazani na sukces M50 9 00:25:30

54 Jan Krawczyk M Wybiegamy To M30 21 00:25:29  

55 Robert Kaczorowski M Skazani Na Sukces M20 9 00:25:30

56 Andrzej Dombkowski M Lubawa Kocha Biegać M40 11 00:25:39

57 Sebastian Głowacki M Cisowianka TEAM M30 22 00:25:37  

58 Marcin Zakabłuk M #WIPASZ AKTYWNI w biegu M20 10 00:25:45  

59 Piotr Szczepaniak M Są Wolniejsi M50 10 00:25:53  

60 Zbigniew Wojciechowski M M60 2 00:25:59

61 Rafał Grabowski M #WIPASZ AKTYWNI w biegu M30 23 00:26:02  

62 Aleksandra Śmiałek K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K30 3 00:26:14  

63 Magdalena Kalisz K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K20 2 00:26:17  

64 Albert Filipowicz M TKKF Morliny M40 12 00:26:12

65 Magda Nasuta K CTS Team Olsztyn K40 2 00:26:19  

66 Dorota Wrońska K LUBAWA KOCHA BIEGAĆ # WAWRZYNTEAM K40 3 00:26:26

67 Błażej Maron M Lubawa Kocha Biegać M30:38 00:26:32  

68 Mariusz Śniadach M . M30 25 00:26:23

69 Małgorzata Kulesza K AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl K50 1 00:26:38

70 Anna Gogolewska K K40 4 00:26:41  

71 Sebastian Labiński M #WIPASZ AKTYWNI w biegu M30 26 00:26:39  

72 Jakub Slupski M #WIPASZ AKTYWNI w biegu M20 11 00:26:51  

73 Paweł Lempaszek M Szanuj Beton M30 27 00:26:48  

74 Tomasz Chudzik M CHUDZIKI TEAM M30 28 00:26:48  

75 Paulina Grams K K30 4 00:26:42  

76 Jan Skrzetuski M M50 11 00:26:52

77 Elzbieta Ciecko K Sa Wolniejsi K20 3 00:26:50

78 Joanna Palowska K Są Wolniejsi K20 4 00:26:54

79 Dariusz Grabowski M Radomno biega M30 29 00:26:57

80 Ryszard Kaczorowski M Skazani na sukces M50 12 00:26:58

81 Andrzej Kowalczyk M Są Wolniejsi M50 13 00:27:00  

82 Katarzyna Bochniak K K30 5 00:27:04  

83 Monika Wojtacka K Lubawa Kocha Biegać K40 5 00:27:06

84 Alicja Bertel K K30 6 00:27:12

85 Radosław Bielicki M CTS Team Olsztyn M40 13 00:27:10  

86 Tomasz Lemański M BRBK - biegli w podatkach M20 12 00:27:22

87 Artur Pieczkowski M M30 30 00:27:11  

88 Małgorzata Baryła K Pszczółkowski Team K20 5 00:27:19

89 Marta Czaplicka K CTS Team Olsztyn K40 6 00:27:21  

90 Żaneta Tomaszewska K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K30 7 00:27:32

91 Dariusz Motylewski M Bartoszycka Grupa Biegowa "Endorfiny" M30 31 00:27:23

92 Jolanta Gaszyk K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K30 8 00:27:40

93 Danuta Mikielska K K50 2 00:27:49

94 Agnieszka Jankiewicz K CTS Team Olsztyn K20 6 00:28:07  

95 Artur Wojtacki M Lubawa Kocha Biegać M40 14 00:28:20

96 Kamil Tyczyński M Wielka Polska M30 32 00:28:35

97 Eliza Matwiejczuk K Odbiegający Od Formy Team K30 9 00:28:27  

98 Rafał Lipiński M Lubawa Kocha Biegać M20 13 00:28:38  

99 Anna Liberacka K Lubawa Kocha Biegać K30 10 00:28:38

100 Mariusz Kaliszewski M M40 15 00:28:36

Pełne wyniki

http://www.projektigrzyska.pl/wyniki/163-zimowa-piatka/

Kategorie wiekowe

K20

1(43) Agata MajewskaK Osir lidzbark Warmiński K20 1 00:24:23

2(63) Magdalena Kalisz K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K20 2 00:26:17  

3(77) Elzbieta Ciecko K Sa Wolniejsi K20 3 00:26:50

4(78) Joanna Palowska K Są Wolniejsi K20 4 00:26:54

5(88) Małgorzata Baryła K Pszczółkowski Team K20 5 00:27:19

6(94)Agnieszka Jankiewicz K CTS Team Olsztyn K20 6 00:28:07  

K30

1(39) Marta Stańczuk K Team Kopeć K30 1 00:24:05

2(46) Selena Popławska K Team Kopeć K30 2 00:25:03  

3(62) Aleksandra Śmiałek K #WIPASZ AKTYWNI w biegu K30 3 00:26:14  

4(75) Paulina Grams K K30 4 00:26:42  

5(82) Katarzyna Bochniak K K30 5 00:27:04

6(84) Alicja Bertel K K30 6 00:27:12

K40

1(52) Marzena Stepień K Morsujący Rowerzyści Olsztyn K40 1 00:25:31  

2(65) Magda Nasuta K CTS Team Olsztyn K40 2 00:26:19  

3(66) Dorota Wrońska K LUBAWA KOCHA BIEGAĆ # WAWRZYNTEAM K40 3 00:26:26

4(70)Anna Gogolewska K K40 4 00:26:41  

5(83) Monika Wojtacka K Lubawa Kocha Biegać K40 5 00:27:06  

6(89) Marta Czaplicka K CTS Team Olsztyn K40 6 00:27:21  

K50

1(69) Małgorzata Kulesza K AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl K50 1 00:26:38

2(93) Danuta Mikielska K K50 2 00:27:49

3(135) Malgorzata Budzilek K ByleDobiec... K50 3 00:31:02  

M18

1(9) Patryk Laszkowski M Pasleka Team M18 1 00:25:26

2(121) Mateusz Kaczmarski M Efekt War-Ma M18 2 00:29:57  

M20

1(1) Karol Kowalski M Team Kopeć M20 1 00:17:32

2(2) Daniel Mikielski M Team Kopeć M20 2 00:17:59

3(4) Maciej Dąbrowski M Młynago M20 3 00:18:12

4(25) Adrian Sadowski M M20 4 00:22:25

5(30) Cezary Ruciński M VEL-DĄBRÓWNO M20 5 00:23:07

6(32) Adrian Karpiński M M20 6 00:23:06

M30

1(3)Dominik Drażba M Team Kopeć M30 1 00:18:02

2(5) Rafał Olkowski M OSiR Lidzbark Warmiński M30 2 00:18:13

3(7) Robert Mówiński M Kurzętnik Biega M30 3 00:19:20

4(8) Bartosz Szmelc M OSiR Lidzbark Warmiński M30 4 00:19:53

5(10) Sylwester Jakacki M Bartoszycka Grupa Biegowa "Endorfiny" M30 5 00:20:08  

6(11) Piotr Bukowski M M30 6 00:20:16

M40

1(6) Bogumił Krupiński M SKS M40 1 00:19:02

2(9) Dariusz Krajewski M M40 2 00:20:01  

3(13) Rafał Szewczyk M URWIS BIEGA M40 3 00:20:58

4(14) Wojciech Wdowiak M M40 4 00:21:01

5(20) Dominik Greger M KB Biała Biega M40 5 00:21:41  

6(21) Marcin Abramczyk M Yanushe Triathlon Team YTT M40 6 00:21:44  

M50

1(22) Cezary Alchmowicz M M50 1 00:21:58

2(24) Jacek Wilamowski M Team Kopeć M50 2 00:22:17  

3(27) Ryszard Kuczkowski M Są Wolniejsi M50 3 00:22:28

4(28) Wojciech Wobolewicz M Team Kopeć M50 4 00:22:39

5(34) Jerzy Laszczak M URWIS BIEGA M50 5 00:23:09  

6(36) Bogusław Kulesza M AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl M50 6 00:23:

M60

1(51) Ryszard Dębowski M Bbl Mikołajki M60 1 00:25:25

2(60) Zbigniew Wojciechowski M M60 2 00:25:59

3(145) Andrzej Lenkiewicz M Piękny M60 3 00:31:32  

M70+

1(146) Andrzej Grabkowski M M70+ 1 00:31:43  

2(150) Jan Ambrożko M AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl M70+ 2 00:32:18  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn