III Setka Komandosa Lubliniec 2019 – Ekstrema do kwadratu , a nasi w czołówce

III setkę Komandosa w Lublińcu, która rozpoczęła się w piątek (15 marca) wieczorem, a zakończyła w sobotę rano wygrał znany specjalista sportów ekstremalnych Artur Pelo ze Słupska, ale za nim na metę wpadli reprezentanci Warmii i Mazur: Wojciech Kiszła (Wydminy), Maciej Kasjan Ełk) i Krzysztof Wilmont (Braniewo).

W piątek o godz. 22:00 wystartowali najtwardsi z najtwardszych czyli biegaczki i biegacze, którzy mierzą się z dystansem 100 km Ale nie dystans był tu kluczowy, ale iście diabelsko trudne reguły rozgrywania tych zawodów. Pierwsze 20 km trzeba było przebiec w pełnym umundurowaniu z 10 kg plecakiem, który miażdży kolana i psychikę. Następnie kolejne 20 kilometrów w umundurowaniu na umęczonych nogach, w zimnie i błocie. Potem zostało już „tylko”60 kilometrów w stroju dowolnym. Ale uwierzcie nam... uśmiechniętych zawodników, po czterdziestu kilometrach można tu szukać z pochodnią. Deszcz i ziąb odcisnęły bolesne piętno na twarzach biegaczy.  Tak relacjonuje bieg facebook organizatorów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana w składzie: Maciej Kasjan, Jędrzej Rynkiewicz i Aleksandra Jakubowska)