Orlen Warsaw Marathon 2019 – Aleksabdra Lisowska pierwszą Polką na mecie, Wojciech Kopeć siódmy w MP

Fot. rolen warsaw marathon facebook

W niedzielę (14 kwietnia) w stolicy odbył się Orlen Warsaw Marathon 2019, jedna z największych imprez biegowych w kraju. Wśród tysięcy startujących nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur. Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) zajęła wśród pań siódme miejsce, ale przed nią były tylko zawodniczki zagraniczne. Wojciech Kopeć (AZS UWM) przybiegł na metę czternasty, a w MP w maratonie zajął siódma lokatę.

Znów ciężko było zidentyfikować zawodników pod względem ich miejsca zamieszkania, bowiem w wielu przypadkach obok nazwiska widniała tylko przynależność do teamu. Być może więc kogoś pominęliśmy, przeglądając czołowe 500 miejsc. Głównymi wydarzeniami były: Maraton bieg na 10 km i wyścig wózkarzy też na tym dystansie.

Maraton

1 BEJIGA Regasa Mindaye M30 (ETH) 132 1 2:09:42

2 OMULLO Ezekial Kemboi M30 ADIDAS (KEN) 133 2 2:09:49

3 ABOYE Werkuneh M30 (ETH) 134 3 2:10:42

4 CHABOWSKI Marcin M30 STS Pomerania Szczecinek (POL) PZLA (1), 135 4 2:13:10

5 KYEVA Cosmas M30 Machakos Athletics Club (KEN) 136 5 2:13:19

6 GIŻYŃSKI Mariusz M30 WKS Grunwald Poznań (POL) PZLA (2), 137 6 2:13:25

7 NOWICKI Adam M18 MKL Szczecin (POL) PZLA (3), 138 1 2:13:28

8 NOWAK Jakub M30 LŁKS Prefbet Śniadowo (POL) PZLA (4), 139 7 2:13:41

9 PRAMAU Uladzislau M30 (BLR) 140 8 2:14:29

10 TSEGAY Berhane M30 (ERI) 141 9 2:17:20

.................................

14 KOPEĆ Wojciech M30 KS AZS UWM Olsztyn (POL) PZLA (7), 145 12 02:25:14

33 LISOWSKA Aleksandra K18 AZS UWM OLSZTYN (POL) 17 5 2:35:55

41 KALISKI Sławomir M30 KS AZS UWM Olsztyn (POL) PZLA (11), 164 22 2:39:23

51 DRAŻBA Dominik M30 Team Kopeć (POL) 174 28 2:40:59

78 WOJCIECHOWSKI Maciej M40 KOMENDA GŁÓWNA POLICJI (POL) P (2), 201 13 2:47:12

88 JĘDRZEJCZYK Łukasz M30 Klub Biegacza Mrągowo (POL) 211 47 2:48:46

245 ADAMUSIAK Sławomir M40 Iława biega (POL) 363 66 02:59:11

345 NAWOJCZYK PRZEMYSŁAW M30 AKM OLSZTYN/sklepbiegacza.com (P 460 155 3:04:33

57118254 2444724115540426 41354230048489472 n

Dystans 10 km

1 GRYCKO Tomasz M (POL) 1 1 0:14:44(1) 0:29:30

2 KARBOWIAK Kamil M KOTWICA BRZEG (POL) 2 2 0:29:33

3 ROMANENKO Roman M Kuzin team (UKR) 3 3 0:29:37

4 LOHISH ARTSIOM M grodnooblsport (BLR) 4 4 0:29:41

5 MUSYIMI Dominic Mailu M (KEN) 5 5 0:30:06

6 KRAUCHENIA Siarhei M (BLR) 6 6 0:30:07

7 MUSIIATCHENKO Dmytro M (UKR) 7 7 0:15:00(9) 0:30:11

8 OLIINYK Pawel M ONE team mizuno (UKR) 8 8 0:30:11

9 NDUVA Boniface Wambua M MACHAKOS ATHLETICS (KEN) 9 9 0:30:16

10 MAE Karl M SKALTIUS (EST) 10 10 0:30:24

......................

48 TADEJEWSKI Paweł M Ostróda (POL) 42 42 0:33:56

52 WIŚNIEWSKI Rafał M adfinem.olsztyn.pl (POL) 45 45 0:34:08

57 SZWAJ Łukasz M Team Kopeć (POL) 50 49 0:34:16

67 OMIELAN Wojciech M Kilinskiego Ełk (POL) 59 58 0:34:34

99 GETEK Marcin M Serduszko Team Ełk (POL) 87 85 0:35:24

113 KASPROWICZ Marcin M Rozbiegane Działdowo (POL) 99 97 0:35:56

129 KRUPIŃSKI Bogumił M SKS Olsztyn (POL) 113 110 0:36:16

134 DYNISZUK Mateusz M Gołdap (POL) 118 115 0:36:22

149 KAWECZYŃSKI Krzysztof M Team Kopeć (POL) 133 130 0:36:44

153 SZOSTAWICKI Michał M Olsztyn (POL) 137 133 0:36:55

163 SZLASZYNSKI Przemek M Goldap (POL) 147 143 0:37:06

165 POWIDEŁ MARCIN M AKB Lidzbark Warmiński (POL) 149 145 0:37:09

182 PISAREWICZ Karol M GPEC Runners Team Nidzica (POL) 166 162 0:37:37

188 KASPERSKI Arkadiusz M AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl/UR 172 168 0:18:45(175) 0:37:44

263 RÓŻAŃSKI Krystian M TEAM KOPEĆ Ełk (POL) 243 237 0:18:40(164) 0:38:56

276 MISIAK Alicja K Susz (POL) 21 20 0:19:51(299) 0:39:10

297 KULCZYNIEC Grzegorz M Olecko (POL) P (15), 275 269 0:19:50(296) 0:39:21

320RAK Tomasz M Pszczółkowski Team Olsztyn (POL) 296 288 0:20:08(345) 0:39:45

358 GUTMAŃSKI Mariusz M Team Kopeć Olsztyn (POL) 331 323 0:20:17(381) 0:40:06

359 KRZYKWA Maciej M Pszczółkowski Team (POL) 332 324 0:19:59(315) 0:40:07

378 BIELSKI Tomasz M Straż Graniczna Gołdap (POL) 346 338 0:20:10(355) 0:40:22

384 PAWŁOWSKA Dorota K Zamek Kurzętnik (POL) 33 31 0:20:12(364) 0:40:27

389 MEDERSKI Leon M Rozbiegane Działdowo (POL) 356 348 0:20:22(395) 0:40:29

394 RUDOWSKI Damian M Pszczółkowski Team Dobre Miasto (POL) 361 353 0:40:32

457 ŚLEDZIEWSKI Cezary M OLSZTYN (POL) 419 411 0:41:24

464 STRAUSS DAREK M Urwis biega (POL) 425 417 00:41:31

56952714 2444808878865283 8259224304936288256 n

Wózki

1 WILK rafal M ZKS STAL RZESZOW (POL) H3/H4/H5 (1), 1 1 0:15:37

2 PLEWA Krzysztof M40 Veloaktiv Kraków (POL) H3/H4/H5 (2), 2 1 0:17:12

3 SZUMIEC Rafał M GTM VeloAktiv Kraków (POL) H3/H4/H5 (3), 3 2 0:17:19

4 HUDEC Milos M HANDBIKE LIPTOV (SVK) H3/H4/H5 (4), 4 3 0:17:57

5 NOWICKI Robert M Start Szczecin (POL) H3/H4/H5 (5), 5 4 0:18:12

6 GRACZYK Artur M GTM Veloaktiv (POL) H3/H4/H5 (6), 6 5 0:18:15

....................................

14 MISZTELA Witold M IKS SMOK Orneta (POL) H3/H4/H5 (14), 14 13 0:20:35

15 BARAN Zbigniew M IKS Smok Orneta (POL) H3/H4/H5 (15), 15 14 0:20:53

17 KRÓL Cezary M Integracyjny Klub Sportowy SMOKH3/H4/H5 (16), 17 16 0:21:58

28 ZUBOWICZ Katarzyna K IKS Smok Orneta (POL) H (2), 2 2 0:27:56

29 NAJDROWSKI Kamil M Integracyjny Klub Sportowy SmokH 3/H4/H5 (23), 27 26 0:28:04

31 MARKOWSKI Piotr M Iks "smok" Orneta (POL) H3/H4/H5 (24), 29 28 0:29:10

34 CZARNECKA-BARAN Joanna K IKS SMOK ORNETA (POL) H (3), 3 3 0:31:21

35 CHALASTRA Andrzej M Iks Smok Orneta (POL) H1-1/H1-2 (5), 32 31 0:31:35

37 OJRZYŃSKI Grzegorz M IKS Smok Orneta (POL) H1-1/H1-2 (6), 34 33 0:32:52

38 ZIELIŃSKI Paweł M IKS SMOK ORNETA (POL) H1-1/H1-2 (7), 35 34 0:33:15

40 GRYNKIEWICZ Natalia K IKS "Smok" Orneta (POL) H (5), 5 5 0:40:28

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn