14 Bieg Filipidesa Pasłęk 2019 – Główne nagrody dla gości, ciężko było się przebić...

Fot.ilustracja

W sobotę (11 maja) w Pasłęku odbył się 14 Bieg Filipdesa, jedna z bardziej znanych imprez masowych w regionie. Na starcie stanęło około 200 uczestników, rywalizujących na dystansie 10 km. Odbył się również wyścig wózkarzy na 4 km. Bieg główny wygrał Andrzej Rogiewicz (Grudziądz), drugi był Denis Slobodianiuk z Ukrainy, a trzeci Wojciech Kopeć z Olsztynka. Wśród pań najlepsza okazała się Ewa Jagielska (Ostrów Mazowiecka).

Za nią finiszowały: Iwona Szabłowska (Pruszcz Gdański) i Kamila Pawłowska (Marzęcice). W kategoriach wiekowych triumfowali” K16: Kamila Pawłowska, U20: Natalia Ruchlewicz (sztum) i Andrzej Rogiewicz, U30: Ewa Jagielska i Denis Slobodianiuk, U40: Agnizeszka Stolarów (Malbork) i Adam Serocki (Elbląg), U50: Bozena Znarowska (Elbląg) i Jerzy Maliszewski (Olsztyn), U60: Małgorzata Dordzik (Elbląg) i Andrzej Łukomski (Sztum) U+70: Adam Piatek Elbląg.

Najlepszymi bankowcami w biegu byli: Iwona Szabłowska i Marcin Starszak (Osiek), nauczycielami: Ewa Jagielska i Bartek Osior (Wydminy), a najszybszymi pasłęczanami: Beata Królik i Adam Ochlik. W rywalizacji wózkarzy zwyciężył Cezary Król (Orneta). Drużynowo wygrała Wioska Biegaczy/Team Kopeć, kolejne miejsca zajęły: Drużyna Pierścienia, Gepardy z Krajny, Dzierzgoń Team, Ekipa z Braniewa, Rozbiegany Pasłęk.

Klasyfikacja biegu (10 km) – pierwsza „100”

1 ROGIEWICZ Andrzej 1 M20 1 Drużyna Pierścienia Grudziądz 00:33:06

2 SLOBODIANIUK Denis 2 M30 1 TeamOchal 00:33:10

3 KOPEĆ Wojciech 3 M30 2 Wioska Biegaczy / Kopeć Team Olsztynek 00:33:32

4 OSIOR Bartłomiej 4 M30 3 Wioska Biegaczy / Kopeć Team Wydminy N 1.00 00:33:41

5 SZYMAŃSKI Sebastian 5 M20 2 Ruliński Running Team Łochowo N 2  00:33:51

6 MOSKAL Paweł 6 M20 3 Kurzętnik Biega 00:33:57

7 SPUSTEK Marcin 7 M20 4 MKSTruso Elbląg 00:34:40

8 SEROCKI Adam 8 M40 1 Drużyna Pierścienia Elblag 00:34:54

9 GÓRALSKI Marcin 9 M30 4 Gdynia N 3. 00:34:58

10 GODLEWSKI Łukasz 10 M30 5 Drużyna Pierścienia Malbork N 4. 00:35:09

11 STARSZAK Marcin 11 M30 6 Gepardy z Krajny Osiek B 1 00:35:13

12 WOJNOWSKI Michał 12 M30 7 Dream Tri Team Gdańsk N 5.00 00:35:20

13 SOKÓŁ Krzysztof 13 M20 5 AKM Olsztyn /sklepbiegacza.pl 00:35:37

14 OCHNIK Adam 14 M16 1 Pasłęk 00:36:19

15 STASIUKIEWICZ Rafał 15 M30 8 Wioska Biegaczy / Kopeć Team Gdynia N 6. 00:36:35

16 ZIENKIEWICZ Piotr 16 M40 2 UKS Gimpas Pasłęk N 7. 00:36:48

17 JAGIELSKA Ewa 1 K30 1 Ostrów Mazowiecka N 8. 00:36:53

18 WICENBACH Arkadiusz 17 M30 9 Pruszcz Biega 00:37:09

19 BĄK Paweł 18 M40 3 Wioska Biegaczy / Kopeć Team Sępopol 00:37:35

20 OŁOWSKI Kamil 19 M30 10 Dzierzgoń Team 00:38:02

21 NAWOJCZYK Przemysław 20 M30 11 AKM Olsztyn /sklepbiegacza.pl 00:38:12

22 ŹRÓDŁO Michal 21 M20 6 Elbląg 00:38:14

23 TOMCZAK Marcin 22 M30 12 N 9. 00:38:30

24 SZABŁOWSKA Iwona 2 K30 2 Pruszcz Biega B 2 00:38:36

25 TOMCZYK Rafał 23 M40 4 DUDYCZ run 00:38:40

26 MALISZEWSKI Jerzy 24 M50 1 AKM Olsztyn/sklepbiegacza.com 00:38:41

27 PROCHNA Krzysztof 25 M40 5 Drużyna Pierścienia 00:38:44

28 WACHOWIAK Jakub 26 M16 2 Gepardy z Krajny 00:38:48

29 SATKIEWICZ Piotr 27 M20 7 Sery ICC Pasłęk 00:38:49

30 STEFAŃSKI Andrzej 28 M50 2 Maratończyk - Elbląg 00:38:53

31 DŁUGOSZ Marek 30 M50 3 Klub Biegacza Mrągowo 00:39:33

32 SANECKI Patryk 29 M20 8 Pasłęk 00:39:33

33 KWIATKOWSKI Wiesław 31 M50 4 Iława/franciszkowo 00:39:41

34 SZYMBORSKI Adam 32 M40 6 TriFreak 00:39:46

35 BIERNACKI Rafał 33 M30 13 xRunners 00:39:51

36 GŁOWACKI Robert 34 M40 7 AKM Olsztyn/sklepbiegacza.com 00:39:52

37 PAWŁOWSKA Kamila 3 K16 1 Kurzętnik Biega 00:39:56

38 BOROWSKI Robert 35 M40 8 TEAM KOPEĆ 00:39:59

39 LEWDOROWICZ Wojciech 36 M40 9 Sam Sobie Klubem 00:40:25

40 RAK Tomasz 37 M40 10 Pszczółkowski Team 00:40:28

41 PAWŁOWSKA Dorota 4 K30 3 Kurzętnik Biega 00:40:32

42 BOGDAŃSKI Krzysztof 38 M40 11 EKIPA Z BRANIEWA 00:40:35

43 DURKIEWICZ Aleksander 39 M40 12 EKIPA Z BRANIEWA 00:40:53

44 PINIEWSKI Robert 40 M40 13 Pszczółkowski Team 00:40:57

45 MATULEWICZ Magdalena 5 K30 4 Szkoły Anglojęzyczne Regent w Elblągu N 10. 00:40:59

46 BROJEK Mariusz 41 M50 5 Żabi Róg 00:41:12

47 RUCHLEWICZ Natalia 6 K20 1 Sztum 00:41:16

48 KACPERSKI Bartosz 42 M16 3 Dzierzgoń Team 00:41:25

49 DZIAŁOSZYŃSKI Grzegorz 43 M40 14 Gepardy z Krajny 00:41:27

50 GRZEGORZ Chełmiński 44 M30 14 AKB Szczytno 00:41:28

51 MASZOTA Franciszek 45 M40 15 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY N 11 00:41:33

52 KRZESZEWSKI Grzegorz 46 M40 16 ECM ElHurt Elbląg 00:41:34

53 MARNIK Janusz 47 M40 17 ICC Sery Pasłęk 00:41:36

54 JUROŁAJĆ Tomasz 48 M40 18 EKIPA Z BRANIEWO 00:41:40

55 KARCZEWSKI Eugeniusz 49 M50 6 Dobromiejski Klub Biegacza Odcisk 00:41:42

56 STOLARÓW Agnieszka 7 K40 1 Drużyna Pierścienia 00:41:47

57 PŁAWSKI Marcin 50 M40 19 Dzierzgoń Team 00:41:55

58 OSIOR Beata 8 K30 5 www.wioskabiegaczy.pl N 12.00:42:16

59 PAWŁOWSKI Mariusz 51 M40 20 Olsztyn 00:42:17

60 KAMIŃSKI Kuba 52 M20 9 Pasłęk 00:42:25

61 ŁUKOMSKI Andrzej 53 M60 1 LKS Zantyr Sztum 00:42:32

62 KOSOWSKI Janusz 54 M60 2 AKM Olsztyn /sklepbiegacza.pl 00:42:45

63 OLSZEWSKI Roman 55 M40 21 Elbażant 00:42:50

64 FIGAT Mirosław 56 M60 3 Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY N 13.00:42:51

65 KACZYŃSKI Kamil 57 M40 22 Finisz Morąg 00:43:04

66 MIECZKOWSKI Tomasz 58 M40 23 Sery ICC Pasłęk 00:43:08

67 LOMPERT Andrzej 59 M40 24 Elbląg 00:43:09

68 PRUSIK Arkadiusz 60 M30 15 Nidzica Biega 00:43:09

69 MELKA Tomasz 61 M16 4 Dzierzgoń Team 00:43:12

70 KLIMIK Zenon 62 M50 7 AKB Szczytno 00:43:14

71 JABŁONKA Grzegorz 63 M30 16 Elbląg 00:43:22

72 KOBYRA Janusz 64 M40 25 Elbląg 00:43:23

73 ODZIEMCZYK Tomasz 65 M30 17 KucikTeam 00:43:29

74 STACHÓRKO Krzysztof 66 M40 26 Sery ICC Pasłęk 00:43:30

75 STARSZAK Kamil 68 M16 5 Gepardy z Krajny 00:43:36

76 DOBRZYŃSKI Henryk 67 M50 8 Maraton 1987 00:43:36

77 SEROCKI Zbigniew 69 M50 9 Jagiellończycy Łasin N 14. 00:43:47

78 KOWALEWSKI Łukasz 70 M30 18 Biskupiec Biega 00:43:48

79 LISOWSKI Tomasz 71 M30 19 Dynatrace 00:43:49

80 JASKOT Piotr 72 M50 10 Gościszewo 00:43:53

81 KUCIŃSKI Ireneusz 73 M40 27 Rozbiegany Pasłęk 00:43:58

82 KIERSKA-TOMCZYK Sylwia 9 K40 2 Atena 00:44:07

83 WICZYŃSKI Krzysztof 74 M50 11 TEAM ANIOŁOWO 00:44:14

84 KRÓLIK Jacek 75 M40 28 Rozbiegany Pasłęk 00:44:18

85 POSZEWIECKI Marek 76 M40 29 MRKS 00:44:33

86 RYKOWSKI Paweł 77 M40 30 Barczewko 00:44:44

87 ZAJĄC Bartosz 78 M30 20 BSB Barczewo Biega 00:44:51

88 SZARSZUNOWICZ Mariusz 79 M40 31 Pasłęk 00:45:03

89 NIEWCZYK Rafał 80 M40 32 00:45:08

90 JAKIMOWICZ Iwona 10 K40 3 Ostróda N 15.00 00:45:13

91 DĄBROWSKI Robert 81 M40 33 Pasłęk 00:45:14

92 WICZYŃSKI Wojciech 82 M30 21 TEAM ANIOŁOWO 00:45:23

93 ADAMCZYK Zbigniew 83 M40 34 KB Biegam Bo Lubię Pasłęk 00:45:30

94 OSZCZĘDA Arkadiusz 84 M40 35 Nidzica Biega 00:45:32

95 KRAWIEC Andrzej 85 M50 12 LKS Zantyr Sztum 00:45:39

96 SYMKO Jarosław 86 M40 36 DOBRA ENERGIA MPEC OLSZTYN / TEAM KOPEĆ 00:45:43

97 CHODARA Roman 87 M60 4 Runners Team Kętrzyn 00:45:46

98 WĄDOŁOWSKI Sławomir 88 M40 37 EKIPA Z BRANIEWA 00:45:57

99 EJDYS Zbigniew 89 M40 38 Pruszcz Gdański 00:46:03

100 JEZNACH Mirosław 90 M40 39 Kurzętnik Biega 00:46:09

Kobiety

1 JAGIELSKA Ewa K30 (POL) N (8) 1 1 0:36:53

2 SZABŁOWSKA Iwona K30 Pruszcz Biega (POL) B (2), 2 2 0:38:36

3 PAWŁOWSKA Kamila K16 Kurzętnik Biega (POL) 3 1 0:39:56

4 PAWŁOWSKA Dorota K30 Kurzętnik Biega (POL) 4 3 0:40:32

5 MATULEWICZ Magdalena K30 Szkoły Anglojęzyczne Regent w Elb N (10) 5 4 0:40:59

6 RUCHLEWICZ Natalia K20 Sztum (POL) 6 1 0:41:16

7 STOLARÓW Agnieszka K40 Drużyna Pierścienia (POL) 7 1 0:41:47

8 OSIOR Beata K30 www.wioskabiegaczy.pl (POL) N (12) 8 5 0:42:16

9 KIERSKA-TOMCZYK Sylwia K40 Atena (POL) 9 2 0:44:07

10 JAKIMOWICZ Iwona K40 Ostróda (POL) N (15) 10 3 0:45:13

Wózki (4 km)

1 KRÓL Cezary M20 Integracyjny Klub Sportowy SMOK 1 1 0:07:29

2 DZIUBA Michał M20 (POL) 2 2 0:08:06

3 OJRZYŃSKI Grzegorz M40 IKS SMOK Orneta (POL) 3 1 0:09:08

4 GAJKO Dariusz M50 Integracyjny Klub Sportowy SMOK 4 2 0:09:17

5 MARKOWSKI Piotr M30 IKS SMOK Orneta (POL) 5 1 0:10:05

6 HALASTRA Andrzej M20 IKS SMOK Orneta (POL) 6 3 0:11:45

7 MONKIEWICZ Adrian M40 (POL) 7 2 0:12:00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn