Warneland - II Ultramaraton Warmiński Olsztyn 2019 – Twardzieli u nas dostatek

Fot. ultramaraton warmiński facebook

W sobotę (11 maja) odbył się w Warneland - II Ultramaraton Warmiński. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach (103 i 53 km) w konkurencjach: indywidualnej i par. Start nastąpił w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel, ale uczestnicy (było ich prawie 200) po krótkim biegu trasami miasta ruszyli na szlaki turystyczne Warmii. Wrażenia były niesamowite, a satysfakcja z ukończenia wyczerpujących wyzwań ogromna.

Główny bieg na 103 km wygrał zdecydowany faworyt Rafał Kot (Szczytno), który kontynuuje wspaniałą passę (niedawno okazał się najlepszy w Ultramaratonie Podkarpackim). Drugi na mecie zameldował się ze stratą ponad 22 minut Damian Falandysz z Pruszkowa, trzeci był Sławomir Mąka z Ostrołęki. Wśród pań zwyciężyła Patrycja Bereznowska (Wieliszew) przed Michalina Polak (Opole) i Agnieszka Machalicą (Gdańsk). Najwyżej na ósnej pozycji sklasyfikowano Kamilę Guzikowską z Olsztyna.

Na 53 km dominowali już gospodarze. Wygrał Rafał Nojman (Dobre Miasto) przed Maciejem Dąbrowskim (Giedajty) i Kamilem Wysokińskim (Piaseczno). W rywalizacji pań pierwsza była Patrycja Bolda (Jeziorany), która wyprzedziła Katarzynę Marcinkowską-Cholewa (Ostrołęka) i Annę Kiełzik (Olsztyn).

W konkurencjach par zwyciężyli na długim dystansie: Wojtek Konopacki/Adam Sękowski (Białystok), a na krótszym: Mariusz Bartkowski/Jarosław Laskowski (Kurzętnik Biega/Mszanowo).

Najważniejsza jest w tym wszystkim idea. Warmia i Mazury są stworzone do organizacji takich imprez. Zresztą zainteresowanie uczestników z całej Polski świadczy o tym najlepiej.

Dystans 100 km

1 Kot Rafał Szczytno Muay Running Team 1979 Open M 1 11.4 09:01:04 1

2 Falandysz Damian Pruszków WPRunning 1987 Open M 2 11 09:23:19 2

3 Mąka Sławomir Ostrołęka Starglass Team Ostrołęka 1966 Open M 3 10.9 09:26:27 3

4 Mazur Andrzej Bojano KM PSP Gdynia / Zantyr Sztum 1974 Open M 4 1 09:30:01 4

5 Pliszka Bartosz Ostrołęka OLA TEAM 1973 Open M 5 09:46:40 5

6 Bereznowska Patrycja Wieliszew Wieliszew Heron Team 1975 Open K 1 09:56:43 1

7 Dziubiński Michał Nadarzyn Family Extreme 1981 Open M 6 10:23:33 6

8 Kulicki Łukasz Olsztyn 1982 Open M 7 10:25:23 7

9 Makowski Mateusz Warszawa 1991 Open M 8 10:30:14 8

10 Sieniawski Waldemar Kopanki 1980 Open M 9 10:38:47 9

…..........................

11 Biesiekierski Krzysztof Olsztyn Drużyna Wilka / AKM Olsztyn sklepbiegowy.com 1973 Open M 10 10:53:01 10

13 Borkowski Marek Olsztyn 1980 Open M 12 11:04:14 12

18 Dębowski Marcin Olsztyn IKS Atak Elbląg 1976 Open M 16 1:41:35 16

20 Anzel Dawid Nowe Miasto Lubawskie KURZĘTNIK BIEGA 1988 Open M 18 11:44:05 18

30 Pawlak Paweł Olsztyn 1971 Open M 26 14:17:10 26

37 Brzeziński Mariusz Olsztyn Są Wolniejsi 1983 Open M 32 14:35:30 32

38 Kiewisz Adam Gietrzwałd Są Wolniejsi 1980 Open M 33 14:35:30 33

40 Szczepaniak Piotr Olsztyn Drużyna Wilka 1968 Open M 34 14:49:10 34

46 Kotowski Marek Olsztyn 1983 Open M 39 14:54:27 39

Dystans 50 km

1 Nojman Rafał Dobre Miasto Są Wolniejsi/4W-MBOT 1984 Open M 1 04:17:18 1

2 Dąbrowski Maciej Giedajty Młynago 1994 Open M 2 04:18:11 2

3 Wysokiński Konrad Piaseczno Mesmerik Runners 1978 Open M 3 04:20:58 9 3

4 Łaciak Marcin Warszawa Mesmerik Runners 1976 Open M 4 04:23:50 4

5 Arak Tomasz Piaseczno Mesmerik Runners 1979 Open M 5 04:29:35 5

6 Zieja Andrzej Olsztyn Skazani na Sukces 1979 Open M 6 04:32:19 6

7 Gajewski Szymon Ostróda Skazani na sukces 1988 Open M 7 04:38:19 7

8 Szałachowski Tomasz Dobre Miasto Dobromiejski Klub Biegacza „ODCISK” 1984 Open M 8 04:40:49 8

9 Gawkowski Artur Ostrów Mazowiecka Ostrów Biega 1991 Open M 9 04:41:24 9

10 Strychalski Darek Łapy Fundacja Darka Strychalskiego Zwycięzca 1975 Open M 10

04:47:58 10

….....................................

11 Zarębski Marcin Olsztyn AKM Olsztyn/Sklepbiegacza.pl 1982 Open M 11 04:50:54 11

13 Baran Grzegorz Olsztyn NapierajJakByNieByłoJutraSquad 1980 Open M 13 04:58:22 13

15 Bolda Patrycja Jeziorany 1993 Open K 1 05:02:45 1

16 Jabłoński Krzysztof Olsztyn Odciski i Pęcherze 1976 Open M 15 05:04:06 15

17 Kempiński Tomasz Olsztyn Trailinforest 1972 Open M 16 05:04:35 16

18 Żukowski Jerzy Olsztyn Pneumatyka Team 1976 Open M 17 05:06:19 17

20 Marcinkowska-Cholewa Katarzyna Ostrołęka Starglass Team 1974 Open K 2 05:07:09 2

21 Pawluczuk Tomek Ełk 1972 Open M 19 05:07:43 19

22 Gałęza Marcin Olsztyn --- 1980 Open M 20 05:08:03 20

23 Słotwiński Adam Ełk 1979 Open M 21 05:08:11 21

24 Kiezik Anna Olsztyn Skazani na sukces 1982 Open K 3 05:12:27 3

25 Szpendowski Marek Olsztyn Skazani na sukces 1978 Open M 22 05:13:08 22

28 Mroziński Dariusz Działdowo Rozbiegane Działdowo 1975 Open M 25 05:14:34 25

31 Roś Piotr Olsztyn 1985 Open M 28 005:18:05 28

32 Szczepkowski Artur Nidzica Nidzica Biega 1977 Open M 29 05:20:05 29

40 Wojciechowska Justyna Kętrzyn 1981 Open K 5 05:34:51 5

41 Guski Paweł Dobre Miasto 1984 Open M 36 05:37:49 36

45 Makowska Małgorzata Olsztyn Są Wolniejsi 1985 Open K 6 05:44:09 6

46 Nieściór Jan Stękiny Młynago / Kąpiący się zimą Olsztyn 1968 Open M 40 05:44:08 40

47 Faveeuw David Olsztyn AKM 1973 Open M 41 05:46:20 41

50 Pasternak Radoslaw Krekole 1983 Open M 43 05:48:33 43

51 Lipiński Seweryn Olsztyn UWM Olsztyn / sztukawkratke.blox.pl 1981 Open M 44 05:49:15 44

52 Kuczkowski Ryszard Kieźliny Drużyna Wilka 1966 Open M 45 05:52:21 45

53 Meller Wojciech Dywity Drużyna Wilka 1978 Open M 46 05:52:21 46

54 Meller Joanna Dywity Drużyna Wilka 1979 Open K 8 05:52:21 8

56 Biernat Arkadiusz Olsztyn 1972 Open M 48 05:57:11 48

57 Januszewski Karol Grodziczno Biegam U KOLESI 1984 Open M 49 06:04:06 49

58 Plawski Dominik Nidzica Decathlon Olsztyn 1996 Open M 50 06:06:53 50

63 Wiśniewski Maciej Olsztyn #WIPASZ AKTYWNI w biegu 1973 Open M 52 06:23:37 52

65 Bertel Alicja Olsztyn Biegające Bobry 1980 Open K 13 06:27:03 13

67 Tarasewicz Szymon Olsztyn 1983 Open M 54 06:30:12 54

68 Ciećko Elżbieta Dobre Miasto Są Wolniejsi 1991 Open K 14 06:30:20 14

69 Lipski Michał Olsztyn 1991 Open M 55 06:31:00 55

70 Trepanowski Dariusz Olsztyn 1975 Open M 56 06:31:16 56

71 Hanas Dariusz Olsztyn drużyna wilka 1971 Open M 57 06:33:05 57

76 Nieściór Mieczysława Stękiny Młynago / Kąpiący się zimą Olsztyn 1970 Open K 16 06:44:12 16

77 Niewdzięczna Barbara Olsztyn Są Wolniejsi 1976 Open K 17 06:47:59 17

78 Kozikowski Robert Działdowo 1973 Open M 61 06:55:06 61

79 Kaczorowski Ryszard Olsztyn Skazani na sukces 1964 Open M 62 06:56:27 62

80 Pawłów Katarzyna Olsztyn Biegające Bobry 1986 Open K 18 07:00:04 18

81 Doliwa Adam Olsztyn Parkrun Olsztyn 1965 Open M 63 07:01:21 63

Pary 100 km

1. EYEYE Polska Białystok Konopacki Wojtek/Sękowski Adam 11:24:29

2. Leśny Cross Morąg Rowicki Jarosław/Siepioła Cezary 12:48:35

3. Jesionka/Warszawa Prokopiuk Robert/Kuptel Robert 13:19:43

4. SBD ENERGETYK RYBNIK Rybnik/Jastrzębie Zdrój Fojcik Asia/Wiśniewski Tomasz 13:43:35

5. Gdynia/Reda Śliwińska Katarzyna/Wąż Mariusz 14:19:58

6. UltraNordicWalking Brzozówka K.torunia/Gdańsk Bogacki Slawek/Piotrowski Michał 14:40:36

7. Targowo/Olsztyn Filipiak Magdalena/Rafalski Eliasz 14:53:17

Pary 50 km

1. Kurzętnik biega Mszanowo/Małe Bałówki Bartkowski Mariusz/Laskowski Jarosław 04:13:40

2. PZU Sport Team Warszawa Knychas Darek/Mańka Krzysztof 04:47:36

3. #niemaniemogę Olsztyn Roszczyk Michał/Suchowiecki Wojtek 05:18:47

4. Nidzica Biega Nidzica Misztal Grzegorz /Wasilewski Maciej 05:21:48

5.Kartuzy/Dobre Miasto Węsiora Jakub/Radziszewska Marlena 05:23:42

6. biegowarodzina Warszawa/Mysiadło Kicińska Zuzanna/Lewandowski Łukasz 05:33:13

7. Olsztyn Matwiejczuk Eliza/Naruszewicz Olga 05:37:02

8. LG Running Team Mława Chmiel Michał/Tomiło Michał 05:40:51

9. Mont Blanc Team/Grupa Malbork Kieźliny/Malbork Klach Andrzej/Kmieć Jacek 05:47:58

10. Rozbiegane Działdowo Działdowo Falba Wioletta/Zajączkowski Artur 05:54:33

11. Mińsk Mazowiecki/Warszawa Czyż Sylwester/Ogonowski Łukasz 06:00:34

12. Kieźliny Kuliński Przemysław/Osowicki Maciej 06:31:58

13. 12tri.pl Drużyna Wilka Olsztyn Wojciechowski Zbigniew/Wojciechowski Piotr 06:38:34

14. Ortimed runners team Bydgoszcz Bartkowiak Rafał/Kosecka Justyna 06:38:59

15. R.AMBO DRUGA CREW Olsztyn Ambo Rafał/Rochowska Beata 06:44:05

16. Toruń Podlaszewski Jacek/Włodarczyk Teresa 06:46:59

17. SPC Ciechocinek Błasińska Żaneta /Centkowska Ewelina 07:25:28

18. Dąbkowska Dorota/Wyrąbkiewicz Janusz 06:52:44

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn