VIII Maraton Mazury i VIII Bieg Szlakiem Krutyni – W przepięknej scenerii...

Fot. maraton mazury facebook

W sobotę (1 czerwca) w Gałowie odbył się VIII Maraton Mazury i VIII Bieg Szlakiem Krutyni na 10 km. Udział wzięło około 300 amatorów z całej Polski, także goście zza wschodniej granicy. Trudno się dziwić to impreza rozgrywana w niepowtarzalnej scenerii. Maraton wygrał Rafał Czarnecki (Bliżyn) prze Sławomirem Kaliskim (Olsztyn) i Przemysławem Kalińskim (Ursus).

Wśród pań triumfowała Lidia Czarnecka (Blizyn), druga była Anna Kesler (Lubiejewo), a trzecia Katarzyna Alicka (Pisz)

Zwycięzcy kategorii: U20:Ewa Chełchowska (Olsztyn) i Przemysław Belka (Iława), U30: Lidia Czarnecka (Biżun) i Sławomir Kaliski, U40: Katarzyna Alicka (Pisz) i Rafał Czarnecki, U50: Małgorzata Czapiewska (Brodnica) i Jacek Podlewski (Warszawa) M60 Janusz Kuczyński (Ostrołęka)

W biegu na 10 km zwyciężył Białorusin Alex Sanko przed Andrzejem Godlewskim (Borawskie) i Radosławem Ignatowiczem (Ełk). Z pań najszybciej pobiegła Swietłana Kurhanskaya (Białoruś), druga była Martyna Wiśniewska (Warszawa), a trzecia Kasia Glajska (Łódź) Zwycięzcy kategorii: U20: Klaudia Baczewska (Ostrołęka) i Jan Różewicz (Ruciane Nida), U30: Swietłana Kurhanskaya i i Alex Sanko, U40: Dorota Korzep-Czekalska (Ostrołęka) i Marcin Biegun (Bielsko Biała), U50: Halina Diaczek (Giżycko) i Wojciech Wobolewicz (Olsztyn), U60: Regina Łuńska (Mrągowo) i Roman Chodara (Kętrzyn) M70: Ryszard Ropiak (Myszyniec)

Wyniki

Dystans 42 km

1 CZARNECKI Rafał M40 Czarnecki Run Team Bliżyn (POL) 1 1 1:18:15(1) 2:40:12

2 KALISKI Sławomir M30 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Olsztyn M (1), 2 1 1:18:23(2) 2:43:30

3 KALIŃSKI Przemysław M30 Biegaj z Ursusem (POL) 3 2 1:21:44(3) 2:48:48

4 BELKA Przemysław M20 Iława Biega (POL) M (2), 4 1 1:30:33(7) 3:07:33

5 CZARNECKA Lidia K30 Czarnecki Run Team Blizyn (POL) 1 1 1:32:48(8) 3:09:45

6 WOLSKI Krzysztof M30 Krzysztof Wolski Sport Triathlon Gałków Mały (P 5 3 1:29:05(4) 3:10:50

7 KESLER Anna K30 Walnięta z kopyta Stare Lubiejewo 2 2 1:33:22(9) 3:11:34

8 KLASA Łukasz M30 Gdańsk (POL) 6 4 1:29:06(5) 3:14:48

9 LASKOWSKI Grzegorz M20 Run Team Piątnica (POL) M (3),B (1) 7 2 1:30:03(6) 3:16:39

10 WDOWIAK Wojciech M40 Olsztyn (POL) M (4), 8 2 1:35:44(10) 3:17:01

…...........................

14 FORC Tomasz M40 Elbląg (POL) M (5), 12 5 1:36:59(11) 3:24:48

17 KOCISZ Kamil M40 BBL GIŻYCKO (POL) M (6), 15 8 1:42:03(18) 3:36:16

19 FALTYNOWSKI Tomasz M40 Gronity (POL) 17 10 1:38:27(16) 3:37:53 20

20 FAFIŃSKI Marcin M30 Mikołajki (POL) M (8), 18 6 1:42:28(19) 3:40:49

21 MASZOTA Franciszek M40 Bartoszycka Grupa Biegowa Endor M (9), 19 11 1:43:47(21) 3:42:04

23 NIEBRZYDOWSKI Marcin M20 Olsztyński Klub Kyokushin Karate ( M (10), 21 3 1:44:56(25) 3:44:19

27 1 ALICKA Katarzyna K40 Pisz (POL) M (11), 3 1 1:46:15(27) 3:45:28

30 PODLEWSKI Jacek M50 Warszawa / Gałkowo (POL) 27 1 1:48:49(30) 3:48:35

38 85 SOBORSKI Grzegorz M30 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo (POL) M (12), 35 9 1:50:22(34) 3:53:42

43 PARWICKA Ania K30 CrossBoxFit Kętrzyn (POL) M (13), 4 3 4:00:39

51 CHEŁCHOWSKA Ewa K20 BRBK - biegli w podatkach/Pszczół (Olsztyn) M (14), 6 1 1:55:14(49) 4:08:36

52 SOWA Iwona K30 Pepperteam (POL) 7 5 1:59:47(56) 4:14:09

67 ŁUŃSKI Zbigniew M60 Mrągowo (POL) M (16), 53 3 2:11:57(78) 4:29:56

68 BĘBENEK Marek M30 Akademia Sztuk Walki Jonkowo (P 54 15 2:04:41(70) 4:30:10

74 ROWICKI Jarosław M40 LEŚNY CROSS (POL) M (17), 60 25 2:09:53(74) 4:45:34

75 SIEPIOŁA Cezary M40 Leśny Cross (POL) 61 26 2:09:53(73) 4:45:36

76 BUNIEK Mateusz M20 Patatas Bravas Ełk (POL) M (18), 62 4 2:13:47(83) 4:48:07

79 KOCZAJ Anna K40 Szeroki Bór Piski (POL) 15 6 2:14:24(86) 4:52:51

89 MATEŃCZUK Paweł M40 Naval Polska (POL) Nowe Guty M (19), 70 31 2:11:57(79) 4:59:24

90 KRÓL Aneta K30 NAVAL POLSKA Nowe Guty (POL) 20 11 2:11:54(76) 4:59:28

93 RUSZNICA Klaudia K20 Patatas bravas Ełk (POL) 22 2 2:13:47(84) 5:06:54

95 CZARNECKA Monika K30 Pisz (POL) 24 12 2:25:00(96) 5:08:37

99 GRZESIUK Martyna K30 Daleko jeszcze?! (POL) M (21), 25 13 2:19:02(92) 5:40:24

Dystans 10 km

1 SANKO Alex M30 Amatar (BLR) 1 1 0:36:55

2 GODLEWSKI Andrzej M30 Biegamy dla Zdrowia Borawskie (POL) 2 2 0:37:01

3 IGNATOWICZ Radosław M30 TEAM KOPEĆ Ełk (POL) M (1), 3 3 0:38:08

4 BIEGUN Marcin M40 mistrz amator Bielsko Biała (POL) 4 1 0:39:17

5 KOZIELSKI Michał M30 CTS Celestynów (POL) 5 4 0:40:10

6 KURHANSKAYA Sviatlana K30 Amatar (BLR) 1 1 0:40:25

7 WIŚNIEWSKA Martyna K30 adidas Runners Warsaw (POL) 2 2 0:40:42

8 OWSIANKO Sebastian Białystok M30 (POL) 6 5 0:41:04

9 SKOCZYŃSKI Tomasz M40 Sam Radę Dam Inowrocław (POL) 7 2 0:41:16

10 ŻEBROWSKI Jacek M30 Kierźliny (POL) 8 6 0:41:23

…............................

11 PINIEWSKI Robert M40 Pszczółkowski Team Olsztyn (POL) M (2), 9 3 0:41:38

12 KACZAN Norbert M40 Wyborcza Olsztyn/Pszczółkowski T B (1) 10 4 0:42:19

13 JAROSZ Wojciech M40 Kętrzyn (POL) M (3), 11 5 0:42:34

20 SZABELSKA Ewelina K30 GVT BMC Piecki (POL) M (6), 4 4 0:44:39

21 319 MAŁKOWSKI Maciej M30 Team Kopeć Ruciane Nida (POL) 17 7 0:44:45

24 DZIEKOŃSKA Magdalena K30 15 Brygada Zmechanizowana Giżycko (POL M (7), 5 5 0:45:39

25 SZABELSKI Maciek M30 Piecki (POL) 20 8 0:45:41

30 RÓŻEWICZ Jan M20 RUN Ruciane-Nida (POL) M (8), 22 1 0:47:14

32 WOBOLEWICZ Wojciech M50 Team Kopeć Olsztyn (POL) 23 1 0:47:47

34 WITKOWSKA Agnieszka K40 Kętrzyn (POL) M (10), 10 2 0:47:58

35 DOMURAT Leszek M50 Domurat Team Krutyński Piecek (P 25 2 0:48:02

43 PLICHTA Jacek M30 Mrągowo (POL) M (11), 31 10 0:49:19

44 CHODARA Roman Kętrzyn M60 (POL) 32 1 0:49:26

45 KULIS Stanisław M40 Sępopol (POL) 33 16 0:49:34

52 PUPEK Aleksandra K20 Run Ruciane-Nida (POL) M (12), 15 3 0:50:00

53 MERKLER Wojciech M40 Domurat Team Krutynski piecek (P 38 20 0:50:25

54 DOMURAT Zdzisław M60 Domurat Team Krutyński Piecek (P M (13), 39 2 0:50:35

57 ŚLIWIŃSKI Paweł M20 Drużyna Wilka Bartoszyce (POL) M (14), 42 5 0:50:46

61 TRUCHAN Wiesław M60 Płomyk-Żytkiejmy (POL) 46 3 0:51:06

62 KOWALSKI Piotr M30 Bartoszyce (POL) 47 15 0:51:25

63 GRABCZAK Łukasz M30 Bartoszyce (POL) 48 16 0:51:26

64 KOWALSKA Karolina K30 Ełk (POL) M (16), 16 8 0:51:38

65 BORKOWSKI Jacek M30 Olsztyn (POL) M (17), 49 17 0:51:44

67 GAJLEWICZ Sebastian M40 SmithNephew Olsztyn (POL) 51 24 0:52:00

69 HOFFMANN Jan M40 Ruciane Nida (POL) 52 25 0:52:10

72 DUSZAK Michał M40 Dzikie Dziki Dla Edyty Olsztyn (POL) 54 26 0:52:35

73 TKACZYK Mikołaj M30 Ruciane-Nida (POL) 55 18 0:52:46

76 ĆWIKOWSKI Artur M30 Olecko (POL) 57 19 0:53:16

78 SOWA Kamil M30 Olecko (POL) M (20), 59 21 0:53:17

80 KOSZ Beata K30 Kętrzyn (POL) 21 11 0:53:26

82 JASTRZĘBSKI Mariusz M30 EGGER Runs Szczytno (POL) M (21), 61 22 0:53:43

86 DIACZEK Halina K50 Giżycko (POL) M (22), 22 1 0:54:33

89 KOĆWIN Artur M50 Ruciane-Nida (POL) 66 4 0:55:02

90 BAŃKA Katarzyna K30 Szczytno (POL) 24 12 0:55:17

92 GRZYMALA Katie K30 Gizycko (GBR) 25 13 0:55:30

94 MAŁAGOCKA Marzenna K50 Domurat Team Krutynski Piecek (P 27 2 0:56:13

100 IWASZKO Urszula K40 15 Gizycka Brygada Zmechanizowa Wydminy 31 11 0:56:52

101 CIOŁEK Magdalena K20 Mrągowo (POL) M (24), 32 5 0:57:21

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn