Biegowy Potop Szwedzki ze Stena Line Karlsnäsgården 2019 – Janusz Kosowski na równi z „młodzikami”

Fot.ilustracja

W poniedziałek (10 czerwca) odbył się Biegowy Potop Szwedzki. To bardzo atrakcyjny atrakcyjny projekt realizujący ogólna ideę sportową „Skandynawia dla Aktywnych”. Miłośnicy biegania z Polski przeprawili się promem do miejscowości Karlsnäsgården, gdzie gdzie mieli okazję wystartować na fantastycznych trasach. Do wyboru były trzy dystansie: 5 km, 10 km i 15 km. Na ofertę zareagowała grupa biegaczy z Warmii i Mazur.

Najbliżej podium był Janusz Kosowski (Olsztyn), który na 10 km uplasował się na czwartym miejscu. Wynik jest znakomity bowiem Pan Janusz był jedynym zawodnikiem z czołówki grupy wiekowej +65. Na 13 pozycji finiszował Jerzy Kuc (Olsztyn), a wśród pań 14 była Barbara Kosakowska-Szutkowska (Olsztyn). Na 15 km jako siódmy osiągnął metę Dariusz Strauss (Olsztyn), w drugiej dziesiątce przybiegli: Czarek Śledziewski (Wójtowo) – 11 i Michał Surdziel (Lidzbark Warmiński)-12. Agnieszka Lankowska-Klemt (Olsztyn) zajęła na tym dystansie doskonale siódme miejsce.

Ba 5 km dobrze spisały się mieszkanki Pisza. Marta Topka był siódma, Basia Małecka-14, a Alina Buszyniewicz-15. Sportowe emocje to jedno, ale kat obcowania z niepowtarzalnym krajobrazem na długo zapewne pozostanie w pamięci.

Dystans 5 km

Mężczyźni

1 Karwowski Jacek 1986 M MOpen Warszawa 00:19:33,00

2 Bieszke Kacper 2003 M MOpen Mosty 00:20:38,25

3 Szczerba Paweł 1980 M MOpen Lubin 00:21:28,85

4 Szczucki Damian 1981 M MOpen Tychy 00:22:30,45

5 Wieczorek Patryk 1993 M MOpen Warszawa 00:22:37,60

6 Kapiec Robert 1985 M MOpen Lubin 00:22:43,15

…....................

18 Topka Rafał 1974 M MOpen Pisz 00:28:38,45

20 Dąbrowski Andrzej 1967 M MOpen Orzysz 00:28:40,95

25 Małecki Michał 1973 M MOpen Pisz 00:29:14,00

30 Zaborowski Paweł 1999 M MOpen Wejsuny 00:30:01,15

39 Wittbrodt Krzysztof 1984 M MOpen Ruciane-Nida 00:31:36,45

47 Kurdyła Stefan 1940 M MOpen Olsztyn 00:32:57,55

58 Szpanko Mariusz 1983 M MOpen Pisz 00:38:53,30

Kobiety

1 Jaworska Adriana 1982 K KOpen Lubin 00:25:31,70

2 Puchowska Ewelina 1982 K KOpen Gdańsk 00:26:31,00

3 Langowska Katarzyna 1978 K KOpen Grudziądz 00:26:33,35

4 Talarek Iga 1994 K KOpen Warszawa 00:26:45,10

5 Bobryk Anna 1991 K KOpen Warszawa 00:28:16,45

6 Sobczak Paulina 1995 K KOpen Lidzbark Warmiński 00:28:33,30

….....................

7 Topka Marta 1979 K KOpen Pisz 00:28:38,40

14 Małecka Basia 1978 K KOpen Pisz 00:31:09,05

15 Buszyniewicz Alina 1966 K KOpen Pisz 00:31:09,40

19 Przedwojewska Anna 1976 K KOpen Olsztyn 00:31:20,80

46 Zaborowska Beata 1990 K KOpen Wejsuny 00:37:43,45

47 Szulc-Wittbrodt Beata 1984 K KOpen Ruciane-Nida 00:37:43,65

57 Szpanko Hanna 1982 K KOpen Pisz 00:38:53,05

60 Ambrożko Wanda 1948 K KOpen Olsztyn 00:39:15,45

Dystans 10 km

Mężczyźni

1 Papierak Mateusz 1987 M MOpen Łódź 00:39:53,30

2 Elmiś Grzegorz 1975 M MOpen Hel 00:44:44,40

3 Kreja Łukasz 1984 M MOpen Tczew 00:45:45,30

4 Kosowski Janusz 1952 M MOpen Olsztyn 00:47:38,85

5 Chamier Cieminski Tomasz 1988 M MOpen Chojnice 00:49:10,00

6 Przybyszewski Kamil 1996 M MOpen Mława 00:49:24,75

…......................................

13 Kuc Jerzy 1983 M MOpen Olsztyn 00:54:18,55

26 Rytwiński Lech 1948 M MOpen Olsztyn 01:01:24,65

36 Szutkowski Sławomir 1956 M MOpen Olsztyn 01:08:02,75

43 Szklarski Andrzej 1973 M MOpen Elbląg 01:24:27,95

Kobiety

1 Szenk Marta 1980 K KOpen Bydgoszcz 00:44:16,85

2 Lebioda Marta 1991 K KOpen Opoczno 00:51:18,45

3 Luzak Magdalena 1991 K KOpen Bydgoszcz 00:51:44,25

4 Fedorczuk Natalia 1996 K KOpen Żukowo 00:55:01,95

5 Sowińska Olga 1978 K KOpen Gdańsk 00:57:32,10

6 Cioch Weronika 1997 K KOpen Warszawa 00:57:33,35

….............................

14 Kosakowska-Szutkowska Barbara 1955 K KOpen Olsztyn 01:01:27,85

35 Gierz Dorota 1960 K KOpen Olsztyn 01:16:47,55

39 Jankowska Elwira 1972 K KOpen Olsztyn 01:20:51,20

41 Komorowska Ewa 1974 K KOpen Olszyn 01:20:56,30

43 Szklarska Alicja 1976 K KOpen Elbląg 01:27:19,85

44 Weredycka Monika 1979 K Kopen Elbląg 01:27:48,65

Dystans 15 km

Mężczyźni

1 Wacko Marcin 1985 M MOpen Poznań 01:01:07,10

2 Guliński Grzegorz 1984 M MOpen Toruń 01:01:59,

3 Cichosz Jarosław 1985 M MOpen Łódź 01:02:18,20

4 Macugowski Adam 1979 M MOpen Ząbki 01:06:03,80

5 Lesień Adam 1974 M MOpen Łódź 01:06:59,85

6 Frączyk Piotr 1975 M MOpen Warszawa 01:07:25,45

…............................................

7 Strauss Dariusz 1970 M MOpen Olsztyn 01:08:40,60

11 Śledziewski Czarek 1971 M MOpen Wójtówo 01:12:18,50

12 Surdziel Michał 1993 M MOpen Lidzbark Warmiński 01:12:37,20

27 Kleina Marek 1974 M MOpen Olsztyn 01:22:15,75

30 Zarębski Marcin 1982 M MOpen Olsztyn 01:22:50,80

Kobiety

1 Bukowska Marta 1992 K KOpen Tomaszów Mazowiecki 01:10:29,35

2 Palacz Wioletta 1978 K KOpen Bydgoszcz 01:13:45,35

3 Michalik Joanna 1981 K KOpen Bydgoszcz 01:15:23,10

4 Wawrzyniak-Wacko Zofia 1986 K KOpen Poznań 01:16:22,50

5 Zapieraczyńska-Rybus Marta 1989 K KOpen Łódź 01:18:09,60

6 Bryszewska Marta 1978 K KOpen Zgierz 01:22:27,75

…..................................

7 Lankowska-Klemt Agnieszka 1981 K KOpen Olsztyn 01:22:57,35

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn