W Mątowach Patryk Sowiński przed Adamem Serockim – W Błoniu Daniel Mikielski trzeci

Fot. Edward Skrobisz/portalnaplus.pl

W miejscowości Mątowy Wielkie w niedzielę (18 sierpnia) odbyła się Bieg oraz Marsz Nordic Walking Błogosławionej Doroty (dystans 5.5 km). Wygrał Patryk Sowiński z Tczewa – lekkoatleta AZS UWM Olsztyn przed Adamem Serockim z Elbląga. Obaj triumfowali w kat wiekowych M20/29 i M40./49. Zwycięstwa w swoich grupach wiekowych odnieśli elblążanie: Bożena Znarowska w K50/59, Paula Sadowska w K20/29 i Jan Leśniewski w M70+

Drugie miejsca zajęli: Wiesław Rychter (Elbląg) w M60/69, Alicja Wądołowska (Braniewo) w K0/15, a trzecie Ewelina Jurewicz (Elbląg) w K20/29 i Dawid Majewski (Elbląg) 2 M16/19. W nordic walking w czołówce znaleźli się kolejni mieszkańcy Elbląga. Henryk Kulig był piąty, a Edward Stańczak szósty. Dubletem wygrali kat. wiekową M50/69.

W Błoniu odbył się w niedziele (18 sierpnia) Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego. W stawce prawie pół tysiąca biegaczy trzeci na mecie był Daniel Mikielski (Olsztynek) – drugi w kat, M20. Przegrał tylko z dwoma Ukraińcami.

Bieg oraz Marsz Nordic Walking Błogosławionej Doroty – Mątowy Wielkie

Klasyfikacja Biegu

1 SOWIŃSKI PATRYK M 1 M 20-29 1 TCZEW PACKMAN TEAM 0:19:15

2 SEROCKI ADAM M 2 M 40-49 1 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 0:19:21

3 SOSNOWSKI WIESŁAW M 3 M 40-49 2 GNISZEWO ACTIVE-MALBORK 0:19:31

4 POTOCZEK ANDRZEJ M 4 M 30-39 1 LICHNOWY PRESS GLASS NOWY STAW BIEGA 0:20:21

5 CHĘTNIK RAFAŁ M 5 M 40-49 3 SZTUM 0:20:32

6 GIEMBICKI JAN M 6 M 30-39 2 SZTUM LKS ZANTYR SZTUM0:21:01

…..............................................

19 OLSZAŃSKI PAWEŁ M 18 M 20-29 5 OLSZTYN TEAM KOPEĆ 0:22:51

27 ZNAROWSKA BOŻENA K 2 K 50-59 1 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 0:24:58

29 WĄDOŁOWSKI SŁAWOMIR M 27 M 40-49 5 BRANIEWO 9 BBKPANC BRANIEWO WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA 5km 0:25:29

34 RYCHTER WIESŁAW M 32 M 60-69 2 ELBLĄG BUCHALTER ELBLĄG 0:26:02

38 ZYCH DAWID M 36 M 40-49 6 ELBLĄG SPARTANIE DZIECIOM 0:26:26

41 KRYSZCZUK PIOTR M 38 M 30-39 11 PASŁĘK 0:26:48

46 BRZOZOWSKI JACEK M 42 M 30-39 12 ELBLĄG ODDAM OBIAD ELBLĄG 0:27:17

51 SOWA SYLWESTER M 47 M 40-49 7 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 0:27:40

52 SADOWSKA PAULA K 5 K 20-29 1 OLSZTYN 0:27:43

62 LEŚNIEWSKI JAN M 53 M 70+ 1 ELBLĄG EL AKTYWNI 5km 0:29:06

74 JUREWICZ PAWEŁ M 58 M 20-29 10 ELBLĄG 0:31:23

75 JUREWICZ EWELINA K 17 K 20-29 3 ELBLĄG 0:31:23

83 WĄDOŁOWSKA ALICJA K 24 K 0-15 2 BRANIEWO BRANIEWSKI KLUB SPORTOWY " SZYBKI STRUŚ" 0:32:28

106 PROKOP MARIUSZ M 71 M 40-49 10 ELBLĄG PROKOPKI0:36:42

107 LISZEWSKI KRZYSZTOF M 72 M 50-59 13 ELBLĄG 0:36:43

117 MAJEWSKI DAWID M 76 M 16-19 3 ELBLĄG 0:39:22

121 PROKOP ANNA K 45 K 40-49 13 ELBLĄG PROKOPKI 0:40:02

122 MAJEWSKA AGNIESZKA K 46 K 30-39 12 ELBLĄG 0:40:03

127 SOWA RENATA K 50 K 40-49 15 ELBLĄG IKS ATAK ELBLĄG 0:44:16

Nordic walking

1 KOWNACKI BARTŁOMIEJ M 1 M 30-49 1 LASOWICE WIELKIE 0:38:14

2 GIERSZEWSKI ARKADIUSZ M 2 M 30-49 2 CHOJNICE 0:38:22

3 SZPILMAN KATARZYNA K 1 K 50-69 1 GDYNIA ELITE TEAM 0:39:47

4 BŁĄDEK RAFAŁ M 3 M 30-49 3 NOWA WIEŚ MALBORSKA NEW VILLAGE TEAM 0:39:49

5 KULIG HENRYK M 4 M 50-69 1 ELBLAG 0:39:59

6 STAŃCZAK EDWARD M 5 M 50-69 2 MALBORK 0:40:03

….............................

7 CHUDZIŃSKI ANDRZEJ M 6 M 70+ 1 ELBLĄG K.S.ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE 0:40:05

20 KULIG BOŻENA K 9 K 50-69 4 ELBLAG K S ELBLĄSKIE WŁÓCZKIJE NW 0:45:41

26 CZYSZEJUK IZABELA K 14 K 30-49 8 PASŁĘK NW 0:47:02

9 Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego – Błonie

1 STARZINSKIJ Andzej KOŃSKOWOLA UKR CENTRUM EKSPORTU KLEMENTYNKA KLEMENTOWICE 90 M20/1 (M)1 01:10:42

2 VERETSKYI Pavlo DONETSK UKR / MSZANA DOLNA 85 M30/1 (M)2 01:12:24

3 MIKIELSKI Daniel OLSZTYNEK POL KOCI PAZUR / 90 M20/2 (M)3 01:16:06

4 MIKULSKI Tomasz KAMPINOS POL MORT IS STILL ALIVE! / UKS FILIPIDES TERESIN 96 M20/3 PWZ/1 (M)4 01:16:55

5 STACHOWIAK Maciej WARSZAWA POL ADIDAS RUNNERS WARSAW 79 M40/1 (M)5 01:20:53

6 MICHAJŁOW Robert MYSZYNIEC POL / KURPIE MYSZYNIEC 73 M40/2 (M)6 01:21:11 0

…...............................

121 ZDUNEK Józef SZCZYTNO POL KLUB BIEGACZA JURUND SZCZYTNO 64 M50/9 (M)113 01:43:33

155 DOBRZYŃSKA Weronika OLSZTYN POL / MARATON 1987 84 K30/4 (K)10 01:46:37

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn