IV Bieg Hozjusza Braniewo 2019 – Amfiteatr huczał od braw!

Fot. Marta Wychowaniak

W niedzielę (1 września) w Braniewie odbył się IV Bieg Hozjusza. Organizatorzy Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka”, Stowarzyszenie Nasze Braniewo NBR 2006 i BLUKS „Maratończyk” zaproponowali uczestnikom (około 140 osób) dwa dystanse: 10 km i 5 km. Bieg główny wygrał  Paweł Kopaczewski (Łódź), drugi był Sławomir Kaliski (Olsztyn), a trzeci Michał Prusinowski (Braniewo).

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Aleksandra Baranowska-Trzasko (Gdynia), za nia finiszowała Aleksandra Jakimczuk (Braniewo), a za nią Katarzyna Mudryk (Elbląg). Zwycięzcy kategorii: K1/15: Julia Pawłowska (Braniewo) M16/19 Sylwester Paluch (Różnowo), U20/29: Marlena Kowalska (Braniewo) i Paweł Kopaczewski, U30/39: Aleksandra Jakimczuk i Paweł Wardziński (Braniewo), U40/49: Aleksandra Baranowska-Trzasko i Krzysztof Prochna (Frombork) U50/59: Dorota Mierzwa (Braniewo) i Arkadiusz Mazurek (Elbląg), M60+: Tadeusz Orlikowski (Gdynia).

W Piątce Hozjusza triumfował Rafał Kołakowski (Działdowo) przed Pawłem Hryszko (Białystok) i Patrykiem Lokucijewskim (Gdańsk). W rywalizacji pań pierwsza na mecie była Magdalena Pietruszka (Działdowo), drugie miejsce zajęła Agnieszka Kowalska (Działdowo), a trzecie Aleksandra Kiślak-Malinowska (Olsztyn). Zwycięzcy kategorii: U16/19: Alicja Wądołowska (Braniewo) i Michał Łosiak (Biskupiec), U20/29: Justyna Kaczmarek (Białystok) i Paweł Hryszko (Białystok), U30/39: Magdalena Pietruszka i Paweł Roszyński (Braniewo), U40/49: Anna Michałowska (Braniewo) i Rafał Kołakowski, M50/59:Bogdan Wodzyński (Działdowo). M60+ Ryszard Tarasiewicz (Braniewo)

Start i metę wyznaczono w przy Amfiteatrze, wokół którego wyznaczono trasy, gdzie rywalizowali najmłodsi uczestnicy imprezy.

Wyniki

Bieg główny (10 km)

1 Paweł Kopaczewski (Łódź) 20/29-1 36:38

2 Sławomir Kaliski (Olsztyn) 20/29-2 37:05

3 Michał Prusinowski (Braniewo) 20/29-3 37:17

4 Paweł Wardziński (Braniewo) 30/39-1 40:12

5 Aleksandra Baranowska-Trzasko (Gdynia) 40/49-1 40:17

6 Krzysztof Prochna (Frombork) 40/49-1 40:54

7 Aleksandra Jakimczuk (Braniewo) 30/39-1 41:58

8 Piotr Satkiewicz (Pasłęk) 20/29-4 42:07

9 Tomasz Wilbik (Pasłęk) 30/39-2 43:00

10 Jacek Kowalski (Elbląg) 40/49-2 43:05

Kategorie

K 1/15

1 Julia Pawłowska (Braniewo)

K20/29

1 Marlena Kowalska ((Braniewo)

2 Natalia Gruba (Braniewo)

K30/39

1 Aleksandra Jakimiuk (Braniewo)

2 Katarzyna Mudryk (Elbląg)

3 Beata Pawłowska (Elbląg)

K40/49

1 Aleksandra Baranowska-Trzasko (Gdynia)

2 Barbara Jarmakowska (Braniewo)

3 Agnieszka Matczuk (Braniewo)

K50/59

1 Dorota Mierzwa (Braniewo)

M16/19

1 Sylwester Paluch (Różnowo)

2 Dominik Drzewiecki (Pasłęk)

M20/29

1 Paweł Kopaczewski (Łódź)

2 Sławomir Kaliski (Olsztyn)

3 Michał Prusinowski (Braniewo)

M30/39

1 Paweł Wardziński (Braniewo)

2 Tomasz Wilbik (Braniewo)

3 Andrzej Pokojski (Braniewo)

M40/49

1 Krzysztof Prochna (Frombork)

2 Jacek Kowalski (Elbląg)

3 Robert Kopteina (Gronowo Górne)

M50/59

1 Arkadiusz Mazurek (Elbląg)

2 Krzysztof Wiczyński (Aniołowo)

3 Jan Świderski (Pasłęk)

M60+

Tadeusz Orlikowski (Gdynia)

2 Sławomir Zarębski (Elbląg)

3 Włodzimierz Karoliński (Braniewo)

IV Braniewski Bieg Hozjusza 2019

Hozjusz na Piątkę

1 Rafał Kołakowski (Działdowo) 40/49 -1 18:27

2 Paweł Hryszko (Białystok) 20/29-1 19.49

3 Patryk Lokucijewski (Gdańsk) 20/29-2 20.04

4 Bogdan Wodzyński (Działdowo) 50/59-1 20.17

5 Norbert Kaczan (Braniewo) 40/49-2 20.33

6(1) Magdalena Pietruszka (Działdowo) 30/39-1 21.00

7 Paweł Żmijewski (Działdowo) 40/49-3 21.11

8(2) Agnieszka Kowalska (Działdowo) 30/39-2 22.00

9 Paweł Roszyński (Braniewo) 30/39-1 22.18

10 (3)Aleksandra Kiślak-Malinowska (Olsztyn) 50/59-1 22:39

Kategorie

K 16-19

1. Alicja Wądołowska (Braniewo)

2. Zofia Lachowicz (Braniewo)

3. Jagoda Martyńska Braniewo)

K 20-29

1. Justyna Kaczmarczyk (Białystok)

2.Klaudia Korenkiewicz (Pieniężno)

K 30-39

1 Magdalena Pietruszka (Działdowo)

2 Agnieszka Kowalska (Działdowo)

3. Ewelina Minda (Elbląg)

K 40-49

1. Anna Michałowska (Braniewo)

2. Monika Kowalska (Elbląg)

3. Kamila Demska (Elbląg)

M 16-19

1. Michał Łosiak (Biskupiec)

2. Igor Trusewicz (Braniewo)

M 20-29

1 Paweł Hryszko (Białystok)

2 Patryk Lokucijewski (Gdańsk)

3 Tomasz Sparzak (Elbląg)

M 30-39

1. Paweł Roszyński (Braniewo)

2. Bartłomiej Sadowski (Elbląg)

3. Adam Ślęzak (Tolkmicko)

M 40-49

1 Rafał Kołakowski (Działdowo)

2. Norbert Kaczan (Braniewo)

2. Paweł Żmijewski (Działdowo)

M 50-59

1. Bogdan Wodzyński (Działdowo)

2. Jan Połowianiuk (Barczewo)

3. Krzysztof Mierzwa (Braniewo)

M 60+

1. Ryszard Tarasiewicz (Braniewo)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn