57. Bieg Westerplatte Gdańsk 2019 – Chwała Bohaterom, sportowcy pamiętają

Fot.Dawid Linkowski/57 Bieg Westerplatte facebook

Ponad 3.5 tysiąca osób wzięło udział w sobotnim (14 września) 57 Biegu Westerplatte w Gdańsku. Impreza poświęcona pamięci Bohaterów Września 1939 ma przede wszystkim wymiar patriotyczny, ale oczywiście na trasie trwała sportowa walka, która rozstrzygnęli na swoja korzyść mieszkańcy Gdyni: Adam Glogowski i Aleksandra Baranowska-Trzasko. W Gdańsku stawiła się duża grupa reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego.

Najwyżej na 24 miejscu w open sklasyfikowano Adama Serockiego z Elbląga, który stanął na podium kategorii 40/49 lat zajmując trzecie miejsce. Czwarty w tej grupie wiekowej był Bogumił Krupiński z Olsztyna – 38 w open. Na piątej pozycji w kat. 60/69 lat przybiegł Stanisław Pacholec (Świątki). Z pan dziesiąte miejsce w open zajęła Monika Kołatka (Iława) – czwarta w kat. 20/29. Prezentujemy reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego z czołowej „500”.

Wyniki

1 GŁOGOWSKI Adam GDYNIA POL / ATC-CARGO TEAM WKS-EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORK 93 M20-29/1 (M)1 00:30:45

2 ROGIEWICZ Andrzej GRUDZIĄDZ POL / PACKMAN TEAM 93 M20-29/2 (M)2 00:31:43

3 ZBLEWSKI Tadeusz BYTÓW POL / LKB IM BRACI PETK LĘBORK 84 M30-39/1 (M)3 00:31:51

4 GARSKI Dawid BYTÓW POL / BASZTA BYTÓW 95 M20-29/3 (M)4 00:32:09

5 BEDNAREK Adrian BYDGOSZCZ POL / ADRIANBEDNAREK.PL 90 M20-29/4 (M)5 00:32:12

6 PYSZEL Florian MIŃSK MAZOWIECKI POL / ŚWIAT OKIEM BIEGACZA 95 M20-29/5 (M)6 00:32:40

…................................................

24 SEROCKI Adam ELBLĄG POL / DRUŻYNA PERŚCIENIA 73 M40-49/3 (M)24 00:34:58

26 SOKÓŁ Krzysztof OLSZTYN POL / SOKÓŁ TEAM 96 M20-29/12 (M)26 00:35:10

38 KRUPIŃSKI Bogumił OLSZTYN POL / 4 WARMIŃSKO-MAZURSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ 73 M40-49/4 (M)38 00:35:49

70 PROCHNA Krzysztof FROMBORK POL / DRUŻYNA PERŚCIENIA 72 M40-49/12 (M)69 00:37:30

91 BOGDAŃSKI Piotr ELBLĄG POL 88 M30-39/40 (M)87 00:38:31

97 JAROCKI Jacek BRANIEWO POL 82 M30-39/42 (M)93 00:38:42

113 NOGA Jarek OLSZTYN POL / PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 84 M30-39/50 (M)108 00:39:00

118 SZCZECINA Rafał IŁAWA POL / IŁAWA BIEGA 78 M40-49/21 (M)113 00:39:10

125 SATKIEWICZ Piotr PASŁĘK POL 93 M20-29/32 (M)120 00:39:24

132 KRZESZEWSKI Grzegorz ELBLĄG POL / ECM EL-HURT ELBLĄG 72 M40-49/26 (M)127 00:39:32

148 SYROCKI Sylwester ELBLĄG POL / WATAHA-ŁĄCZY NAS BIEGANIE 76 M40-49/29 (M)142 00:39:41

161 WARDZIŃSKI Paweł BRANIEWO POL / ROZBIEGANE BRANIEWO 88 M30-39/73 (M)155 00:39:58

188 KOŁATKA Monika IŁAWA POL 97 K20-29/4 (K)10 00:40:29

200 KWIDZIŃSKI Bartosz ELBLĄG POL 95 M20-29/47 (M)189 00:40:45

212 RYNKIEWICZ Jedrzej KĘTRZYN POL / 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 88 M30-39/90 (M)199 00:41:00

278 JUROŁAJĆ Tomasz BRANIEWO POL / 43BLP BRANIEWO 70 M40-49/67 (M)263 00:42:02

281 OTŁOWSKI Grzegorz 86 ELBLĄG POL / ELBLĄG TRIATHLON TEAM (M)266 M30-39/12 00:42:04

297 SOLIWODA Jacek KETRZYN POL / 15GBZ 74 M40-49/75 (M)281 00:42:21

308 KACZMARCZYK Karol SUSZ POL / UKS TRS SUSZ 92 M20-29/61 (M)292 00:42:30

326 MIECZKOWSKI Tomasz PASŁĘK POL 78 M40-49/83 (M)310 00:42:45

359 URBAŃSKI Krzysztof SUSZ POL 73 M40-49/94 (M)340 00:43:04

362 ĆWIKLIŃSKI Tomasz 80 ELBLĄG POL / PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD (M)342 M30-39/14 00:43:04

363 WŁOSZCZYŃSKI Maciej 89 ELBLĄG POL (M)343 00:12:19 04:18 M30-39/14 00:43:04

415 KONDRATOWICZ Bartłomiej 78 PASŁĘK POL (M)392 M40-49/11 00:43:38

468 MARNIK Janusz 77 PASŁĘK POL / ROZBIEGANY PASŁĘK (M)440 M40-49/13 00:44:03

477 BRZEZIŃSKI Paweł 78ELBLĄG POL / BRZOOZA TEAM (M)448 M40-49/14 00:44:07

480 MAŃKA Jarek 73 OSTRÓDA POL (M)451 M40-49/14 00:44:08

481 PACHOLEC Stanisław SWIATKI POL / PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 54 M60-69/5 (M)452 00:44:09

494 SULKOWSKI Michał 86 ELBLAG POL (M)462 M30-39/19 00:44:17

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn