37 Toruń Maraton 2019 – Wygrał Łukasz Oskierko warszawiak z olsztyńskim rodowodem, braniewianka druga wśród pań

Fot. K. Lewandowski

W niedzielę (27 października) odbył się 37 Toruń Maraton. Jego zwycięzcą został Łukasz Oskierko, który od kilku lat mieszka w Warszawie, ale karierę rozpoczynał w Olsztynie i był zawodnikiem AZS UWM . Aż o siedem minut wyprzedził Kenijczyka Cmeropa Hammingtona. Dziesiątkę zamknął olsztynianin Krystian Stefański. Drugie miejsce w open pań zajęła Aleksandra Jakimczuk (Braniewo), - druga w kat.30/39

Blisko czoła znaleźli się: Krzysztof Sulewski (Barczewo) – 19 miejsce i Adrian Dymek (Ostróda) – 23 miejsce. W półmaratonie, który znalazł się w programie całej imprezy najwyżej z zawodników Warmii i Mazur sklasyfikowano Roberta Głowackiego z Olsztyna – 35 miejsce.

72691669 2753108961569395 3982489145107808256 n

Maraton

1 OSKIERKO Łukasz POL Adidas Runners Warsaw M 1 M18-29 1 02:25:40

2 HAMMINGTON Cmerop KEN ELDORET ATHLETICS M 2 M18-29 2 02:32:32

3 BĄK Michał POL CHEŁMCE CZARNECKI RUN TEAM M 3 M30-39 1 02:32:48

4 GROMEK Radosław POL Warszawa UKS GEPARD ŻOLIBORZ M 4 M30-39 2 02:34:07

5 ZHAURONAK Henadzi BLR Berezino Victoria M 5 M40-49 1 02:34:36

6 KŁOPOTEK Damian POL Toruń PACKMAN TEAM M 6 M30-39 3 02:40:23

7 KUBIAK Michał POL Poznań Night Runners M 7 M30-39 4 02:41:08

8 ELWART Roman POL Puck KOWO UDVIKLING/ TEAM ELWART/ LKS PUCK M 8 M40-49 2 02:46:44

9 WIWATOWSKI Michał POL Przyłęki M 9 M40-49 3 02:51:46

10 STEFANSKI Krystian POL Olsztyn KS KANAŁEK M 10 M30-39 5 02:52:45

73313125 498389654350917 3179917099317329920 n

19 SULEWSKI Krzysztof POL Barczewo Team Draczyński M 19 M30-39 8 2:59:18

23 DYMEK Adrian POL Ostróda forBET Runners / NajmowiczTriathlon.pl M 23 M30-39 11 02:59:59

30 JAKIMCZUK Aleksandra POL Braniewo K 2 K30-39 2 03:04:42

56 WARCABA Waldemar POL Ostróda onemanclub M 53 M50-59 7 03:13:28

76 ZBRZEŹNY Cezary POL Szczytno Klub Biegacza Jurund Szczytno M 72 M30-39 26 03:19:07

74693523 1309710929196068 9028152789565440000 n

82 ZINKO Tomasz POL Pieniężno fb-> @3maj_Tempo M 78 M30-39 29 03:21:41

141 SZCZEPANEK Piotr POL Szczytno KLUB BIEGACZA JURUND Szczytno M 134 M50-59 18 03:35:17

148 KLIMIK Zenon POL Szczytno AKB Szczytno M 139 M50-59 20 03:37:08

149 BĄCZEK Jerzy POL Mortęgi M 140 M40-49 63 03:37:19

266 STAWICKA Joanna POL Lidzbark K 21 K40-49 8 03:58:52

276 PUCIŁOWSKI Marek POL Elbląg Kram Team M 254 M30-39 82 04:01:08

297 KOŁODZIEJSKI Krystian POL Olsztyn M 274 M30-39 91 04:07:32

376 RUSZKIEWICZ Małgorzata POL Susz K 38 K40-49 13 04:29:12

72763283 1309708299196331 1166498437395382272 n

Półmaraton

1 ANISIMAU Andrei Mozir, Gomel region Victoria M 1 M30-39 1 01:15:24

2 MIELCZAREK Adam Warszawa M 2 M30-39 2 01:18:25

3 LIDZBARSKI Janusz Chwaszczyno M 3 M30-39 3 01:18:29

4 MRÓWKA Michał Gdańsk Maja Team M 4 M30-39 4 01:19:33

5 KALASOUSKI Yury Mahiliou Victoria M 5 M30-39 5 01:20:59

6 KIELAK Leszek Sulejówek Entre Running M 6 M30-39 6 01:21:51

7 ĆWIK Michał Konin M 7 M30-39 7 01:22:12

8 JARECKI Damian Trzebnica Athletics Team Prusice M 8 M18-29 1 01:22:21

9 ROJEWSKI Paweł Łódź EVErRUN M 9 M30-39 8 01:22:43

10 GLUGLA Mariusz Świecie The Runners Świecie M 10 M40-49 1 01:23:40

….................................................

35 GŁOWACKI Robert Olsztyn Team Sokół M 32 M40-49 11 01:30:17

95 MOTYLEWSKI Dariusz Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa ENDORFINY M 90 M30-39 38 01:39:14

117 LANGOWSKI Krzysztof Morąg M 109 M40-49 41 01:41:33

126 KOZŁOWSKI Tomasz Barczewo BSB Barczewo Biega M 117 M40-49 43 01:42:35

127 KOTFICA Krystian Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny M 118 M30-39 49 01:42:49

207 PACHOLEC Stanisław Świątki Pszczółkowski Team M 186 M60-69 5 01:51:42

210 NIKOLAJUK ROBERT Olsztyn M 188 M30-39 76 01:52:24

228 BŁASZKIEWICZ Daniel Olsztyn SOKÓŁ Team M 203 M40-49 69 01:54:22

238 KWAKSZYS Grzegorz Bartoszyce Bartoszycka Grupa Biegowa Endorfiny M 210 M30-39 85 01:55:57

279 SZULC Zbyszek Olsztyn M 240 M40-49 81 01:59:42

364 WORAVETCHVJIJT Pairoj Olsztyn M 291 M40-49 99 02:14:55

380 NOWAK Adam Elbląg EasyRun Racibórz M 300 M30-39 113 02:19:00

400 PIECHOTA Patryk Nowe Miasto Lubawskie Śmieszki Heheszki M 309 M18-29 37 02:27:11

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn