VI Elbląski Bieg Niepodległości 2019 – Tu nie mogło być inaczej, sport to też patriotyzm

Fot. Patrycja Ochab/nasze miasto elbląg

W poniedziałek (11 listopada) odbył się VI Elbląski Bieg Niepodległości, w którym udział wzięło około 600 dorosłych uczestników. Organizatorzy zadbali też o młodzież i dzieci. Tu tez do rywalizacji zgłosiło się około pół tysiąca młodych biegaczy. Na dystansie 10 km najszybszy okazał się jeden z głównych faworytów elblążanin Marcin Spustek, który wyprzedził Adama Serockiego i Jakuba Ossowskiego tez z Elbląga.

Wśród pań zwycięstwo odniosła Beata Niemyjska (Starocin), drugie miejsce zajęła Aleksandra Jakimczuk (Braniewo), a trzecie Anna Kukuć-Kwapiszewska (Elbląg). Czołowe trójki nie były brane pod uwagę w klasyfikacjach kategorii. A tu najlepsi okazali się: 0/29: Natalia Ruchlewicz (Sztum) i Adrian Przybyła (Iława), 30/39: Magdalena Matulewicz (Elbląg) i Michał Wojnowski (Gdańsk), 40/49: Joanna Filipczyk (Ostróda) i Leszek Czaja (Starogard Gdański), 50/59: Grażyna Jaszczerska (Grudziądz) i Zenon Kaszubowski (Malbork), 60/69: Małgorzata Dordzik (Elbląg) i Andrzej Łukomski (Sztum), 70+ Adam Piątek (Elbląg).

W bardzo interesującym wyścigu sztafet (3x 3.33 km) wygrał Nagy Team, w skład którego wchodzili utalentowani biegacze Truso: Kacper Lewalski, Michał Rodziewicz i Dominik Rudawski). A rywalizowało aż 25 zespołów.

Klasyfikacja open (pierwsza setka)

1 SPUSTEK MARCIN M 1 M 0-29 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLAG 10km 0:34:32

2 SEROCKI ADAM M 2 M 40-49 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 10km 0:34:47

3 OSSOWSKI JAKUB M 3 M 0-29 ELBLĄG PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD PW 10km 0:35:08

4 PRZYBYLA ADRIAN M 4 M 0-29 1 ILAWA TEAM KOPEĆ 10km 0:35:12

5 WOJNOWSKI MICHAŁ M 5 M 30-39 1 GDAŃSK DREAM TRI TEAM 10km 0:35:15

6 MRÓWKA MICHAŁ M 6 M 30-39 2 GDAŃSK MAJA TEAM 10km 0:35:36

7 KLUGE KRZYSZTOF M 7 M 30-39 3 ELBLĄG HEALFOOD / MOTYLA JOGA 10km 0:35:43

8 JASZCZERSKI PAWEŁ M 8 M 0-29 2 GRUDZIĄDZ INVICTUS 3CITY 10km 0:35:51

9 BESTVATER MARCEL M 9 M 0-29 3 DĄBRÓWNO BIEGAJ Z BARTKIEM 10km 0:36:34

10 CZAJA LESZEK M 10 M 40-49 1 STAROGARD GDAŃSKI TRI STAROGARD GD 10km 0:36:37

11 CHMIELEWSKI MARCIN M 11 M 40-49 2 ELBLĄG 10km 0:37:18 4

12 PROCHNA KRZYSZTOF M 12 M 40-49 3 FROMBORK DRUŻYNA PIERŚCIENIA 10km 0:37:23

13 GOMULSKI MARCIN M 13 M 30-39 4 MORĄG FINISZ MORĄG 10km 0:38:04

15 DOBOSIK DAMIAN M 15 M 30-39 6 ELBLĄG 43BLP BRANIEWO 3ATHLETE 10km 0:38:27

16 SATKIEWICZ PIOTR M 16 M 40-49 4 PASŁĘK ROZBIEGANY PASŁĘK 10km 0:38:36

17 FERCHO KAROL M 17 M 30-39 7 ELBLĄG 10km 0:38:54

19 BOGDAŃSKI PIOTR M 18 M 30-39 8 ELBLĄG 10km 0:39:05

22 SYROCKI SYLWESTER M 21 M 40-49 5 ELBLĄG 10km 0:39:17

23 STEFAŃSKI ANDRZEJ M 22 M 50-59 3 ELBLĄG MARATOŃCZYK ELBLĄG 10km 0:39:25

25 JAKIMCZUK ALEKSANDRA K 2 K 30-39 BRANIEWO 10km 0:39:52

26 KRZESZEWSKI GRZEGORZ M 24 M 40-49 7 ELBLĄG ECM EL HURT ELBLĄG 10km 0:39:53

27 BOGDAŃSKI KRZYSZTOF M 25 M 40-49 8 BRANIEWO 10km 0:40:08

28 ROSZYŃSKI PAWEŁ M 26 M 30-39 9 BRANIEWO PSZCZÓŁKOWSKI TEAM 10km 0:40:14

29 FEDAN DOMINIK M 27 M 0-29 4 MORĄG PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DWD PW 10km 0:40:18

30 STANISZEWSKI PAWEŁ M 28 M 30-39 10 ELBLĄG U "ŁASUCHA" 10km 0:40:20

31 ZYZEK MARIUSZ M 29 M 50-59 4 ELBLĄG 10km 0:40:42

32 TOMASZEWICZ DAMIAN M 30 M 0-29 5 ELBLĄG TOMASZEWICZ TEAM 10km 0:41:01

33 KLUCZYK ARTUR M 31 M 0-29 6 ELBLĄG 10km 0:41:08

35 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA K 3 K 40-49 ELBLĄG 10km 0:41:26

36 KWIDZIŃSKI BARTOSZ M 33 M 0-29 7 ELBLĄG 10km 0:41:27

37 TOMASZEWICZ MICHAŁ M 34 M 30-39 11 ELBLĄG 10km 0:41:35

38 PAWLYTA MICHAŁ M 35 M 30-39 12 ELBLĄG BLACK & WHITE STYLE - KM PSP ELBLĄG 10km 0:41:35

39 RANISZEWSKI PRZEMYSŁAW M 36 M 30-39 13 ELBLĄG TEAM KARAŚ-ELBLĄG 10km 0:41:37

40 JABŁONKA GRZEGORZ M 37 M 30-39 14 ELBLĄG 10km 0:41:38

42 FORC TOMASZ M 38 M 40-49 10 ELBLĄG 10km 0:41:42

43 MATKIEWICZ PIOTR M 39 M 30-39 15 ELBLĄG LABOSPORT TEAM 10km 0:41:58

44 DURKIEWICZ ALEKSANDER M 40 M 40-49 11 BRANIEWO 10km 0:42:02

45 KACZMARCZYK BARTŁOMIEJ M 41 M 30-39 16 ELBLĄG ETT ELBLĄG TRIATHLON TEAM 10km 0:42:02

47 MATULEWICZ MAGDALENA K 5 K 30-39 1 ELBLĄG 3ATHLETE 10km 0:42:06

48 WŁOSZCZYŃSKI MACIEJ M 43 M 30-39 17 ELBLĄG .....PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA 10km 0:42:08

49 POGORZELSKI DANIEL M 44 M 30-39 18 ELBLĄG 10km 0:42:16

50 KOBYRA JANUSZ M 45 M 40-49 12 ELBLĄG 10km 0:42:18

51 WICZYŃSKI KRZYSZTOF M 46 M 50-59 6 ANIOŁOWO 10km 0:42:20

52 SZEWCZYK MIROSŁAW M 47 M 40-49 13 MILEJEWO 10km 0:42:21

54 RAULIN TOMASZ M 49 M 0-29 8 ELBLĄG GE POWER TEAM 10km 0:42:28

55 SCHOENROCK TOMASZ M 50 M 0-29 9 NOWY DWÓR GDAŃSKI FINISZ MORĄG 10km 0:42:29

57 LOMPERT ANDRZEJ M 52 M 40-49 15 ELBLAG 10km 0:42:40

59 KUROWSKI MICHAŁ M 54 M 30-39 19 ELBLĄG GOLDEN TEAM 10km 0:42:42

62 SZARKO MACIEJ M 57 M 40-49 16 ELBLĄG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 10km 0:43:00

63 KACZYŃSKI KAMIL M 58 M 40-49 17 MORĄG FINISZ MORĄG 10km 0:43:08

64 KURCZEWSKI PRZEMYSŁAW M 59 M 40-49 18 ELBLĄG 10km 0:43:18

65 BONGALSKI SŁAWOMIR M 60 M 40-49 19 OSTRÓDA 4W-MBOT 10km 0:43:19

66 DZIEDZIEWICZ SEBASTIAN M 61 M 0-29 11 ELBLĄG NOTOJO 10km 0:43:30

68 WICZYŃSKI WOJCIECH M 62 M 30-39 22 ANIOŁOWO TEAM ANIOŁOWO 10km 0:43:43

69 KUTRA SEBASTIAN M 63 M 40-49 20 ELBLĄG 10km 0:43:44

70 GRUBECKI MARCIN M 64 M 30-39 23 RACZKI ELBLĄSKIE DEPRESJA RACZKI ELBLĄSKIE 10km 0:43:59

71 ŁOWCZAK WIESŁAW M 65 M 40-49 21 ELBLĄG TEAM KARAŚ -ELBLĄG 10km 0:44:04

73 SANGOWSKI ANDRZEJ M 67 M 40-49 22 TOLKMICKO 10km 0:44:19

74 GROSZYK ŁUKASZ M 68 M 30-39 25 ELBLĄG 10km 0:44:21

75 LEŚNIAK DANIEL M 69 M 40-49 23 ELBLĄG 10km 0:44:22

76 GOŁĘBIEWSKI STEFAN M 70 M 40-49 24 BRANIEWO 10km 0:44:23

80 PENK ŁUKASZ M 74 M 30-39 27 ELBLĄG 10km 0:44:25

81 KROLL DAMIAN M 75 M 40-49 26 STARE POLE 10km 0:44:27

82 ADAMIEC PATRYK M 76 M 0-29 13 ELBLĄG 10km 0:44:28

84 ODZIEMCZYK TOMASZ M 78 M 30-39 29 ELBLĄG EVOUBEZPIECZENIA.PL 10km 0:44:28

85 BURZYKOWSKI ANDRZEJ M 79 M 40-49 27 ELBLAG 10km 0:44:32

86 SIKORSKI ARKADIUSZ M 80 M 30-39 30 ELBLĄG PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA DOWÓDZTWA WIELONARODOWEJ DYWIZJI PÓŁNOCNY-WSCHÓD 10km 0:44:37

87 POKOJSKI ANDRZEJ M 81 M 30-39 31 BRANIEWO KROPELKA 10km 0:44:43

88 ŹRÓDŁO MICHAŁ M 82 M 0-29 14 ELBLĄG 10km 0:44:44

89 PERNACH PIOTR M 83 M 40-49 28 ELBLĄG MND NE 10km 0:44:45

91 KRASOWSKI JANUSZ M 85 M 50-59 8 ELBLĄG SP 11 ELBLĄG 10km 0:44:46

92 GRUCHALSKI RAFAŁ M 86 M 40-49 29 ELBLĄG PORTEL.PL 10km 0:44:46

93 KAPTEINA ROBERT M 87 M 40-49 30 GRONOWO GÓRNE 10km 0:44:46

95 LEWANDOWSKI JANUSZ M 89 M 50-59 9 IŁAWA 10km 0:44:54

96 TYFERT KRZYSZTOF M 90 M 40-49 31 ELBLĄG 10km 0:45:00

97 ŁABAJ KAROL M 91 M 0-29 15 ELBLĄG PUŁK WSPARCIA DOWODZENIA ELBLĄG 10km 0:45:19

98 KUC MICHAŁ M 92 M 0-29 16 ELBLAG KUC TEAM 10km 0:45:22

99 ZNAROWSKA BOŻENA K 7 K 50-59 2 ELBLAG DRUŻYNA PIERŚCIENIA 10km 0:45:25

100 DRAGAN MATEUSZ M 93 M 30-39 33 ELBLĄG 10km 0:45:33

Sztafety

1 NAGY TEAM (LEWALSKI KACPER RODZIEWICZ MICHAŁ RUDAWSKI DOMINIK) 0:34:44

2 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ELBLĄGU (BRANECKI JAKUB JĘDRZEJAK JAKUB PLUCIŃSKI PIOTR) 0:38:54

3 BSB BARCZEWO BIEGA (KOZŁOWSKI TOMASZ MENZIŃSKI PRZEMYSŁAW ZAJĄC BARTOSZ) 0:39:05

4 MKS TRUSO ELBLAG (LEŚNIEWSKA MAŁGORZATA STEFANOWICZ INEZ VAN IEPEREN ALEX) 0:39:26

5 DKS POWIŚLE DZIERZGOŃ (KACPERSKI MATEUSZ MAŃKA ERYK KACPERSKI BARTOSZ) 0:40:10

6 BĄCZKI TEAM BĄK (BŁAŻEJ BĄK DARIUSZ BĄK KACPER) 0:41:19

7 TRUSO TEAM (KALINOWSKA EMILIA RADZIKOWSKA PATRYCJA TUBIAK KACPER) 0:41:48

8 S. KAMINSKI FIZJOTERAPEUTA RUNNING TEAM (CZARNECKA JOANNA WLIZŁO ANNA WLIZŁO PAWEŁ) 0:42:44

9 LUBIĘ PIWKO (JANKOWSKI MATEUSZ KOTOWSKI KONRAD ROGOWSKI MACIEK) 0:42:51

10 AMR TEAM (SAWOSTIANIK ANNA STYCZEŃ MICHAŁ STYCZEŃ ROMAN) 0:43:50

11 KORONA ELBLĄG (KAMPIŃSKI PIOTR KIEŁCZEWSKI SZYMON STASIEŁOWICZ PATRYK) 0:43:57

12 1918 (KULESZA MACIEJ ŁASKOWSKI FILIP MAZUREK ARKADIUSZ) 0:43:58

13 #BKKSE2 (JAGODZIŃSKI DARIUSZ STANKIEWICZ PIOTR ZAKĘS MARCIN) 0:43:59

14 SZYBCY I WŚCIEKLI (KOLPERT JAKUB STROMSKI GRZEGORZ TROCHIMCZUK MILENA) 0:46:16

15 II LO W ELBLĄGU (DOROSZKIEWICZ ANNA HULANICKA PATRYCJA WAŚNIEWSKA MARTYNA) 0:46:45

16 SARNOWSCY TEAM (BEGEJ ANITA SARNOWSKI ARKADIUSZ SARNOWSKI PIOTR) 0:47:55

17 #BKKSE (PYTLIŃSKI KRZYSZTOF PAJEK-SIELICKA AGNIESZKA SIELICKI HUBERT) 0:47:57

18 BARTEQ (BERNASZUK WOJCIECH WIKTORUK BARTEK WIKTORUK MICHAŁ) 0:48:08

19 OLO TEAM (SKONKA ALEKSANDER SKONKA ANNA SZADKOWSKI GRZEGORZ) 0:48:15

20 NIEPODLEGŁA RODZINKA (DURKIEWICZ PAWEŁ JACHLEWSKI PAWEL POGORZELSKI WOJCIECH) 0:51:28

21 AS-TRANS TRANSPORT SPEDYCJA (MARKOWICZ MARCIN SIEMASZKO ADAM ZABŁOCKI DAMIAN) 0:51:58

22 POZA SYSTEMEM (KOPACZEWSKA SYLWIA JAGUCKI KRZYSZTOF SZPAKOWSKI JERZY) 0:54:39

23 FIT LARWY (JAKUBOWSKA KATARZYNA PAJEWSKA ANNA SOSNOWSKA ANNA) 1:01:33

24 BYLE DO METY (ADAMOWSKI ANDRZEJ LUBOWIECKA ALICJA MATERNA ALEKSANDRA) 1:03:07

25 ELBLĄSKIE MAMUŚKI (KACPRZAK ŁUKASZ KRASZEWSKA MAŁGORZATA MAZUROWSKA PATRYCJA) 1:05:17

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn