VII Półmaraton Mikołajkowy 2019 – Wojciech Kopeć pięć minut przed rywalami

Fot.ilustracja

W sobotę (8 grudnia) odbył VII Półmaraton Mikołajkowy w Mikołajkach wraz z biegami dziecięcymi i młodzieżowymi oraz Mikołajkową Dyszką. Biegi stanowiły jedną z atrakcji imprezy ,,Mikołajki w Mikołajkach”.Trasa Półmaratonu oraz biegu na 10 km przebiegała ulicami miasta, a następnie bardzo malowniczą drogą szutrową z Mikołajek do miejscowości Łuknajno, gdzie nastąpił nawrót biegu.

Impreza miała charakter charytatywny zebrane zostały fundusze na rehabilitacje Zosi Kłusek i Zosi Michaluk. Honorowy patronat nad wydarzeniem sportowym objęli: marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin i burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

Pod względem sportowym tez było bardzo interesująco. W półmaratonie bardzo szybkie tempo narzucił znany olsztynecki długodystansowiec Wojciech Kopeć i wpadł na metę samotnie. Drugi ze strata ponad pięciu minut był Tomas Jateiko z Nemenczyna, a trzeci mieszkaniec Wydmin znany z dokonań w triathlonie Jakub Ołowski. Wśród pań triumfowały zawodniczki zza wschodniej granicy. Wygrała Sviatłana Sanko (Mińsk) przed Viktoriją Varnagiryte (Wilno), trzecie miejsce zajęła Magdalena Paechowska (Gdańsk). W kategoriach zwyciężyli: U0/29: Norbert Marczuk (Kowale Oleckie) i Joanna Zimakowska (Gdańsk), U30/39: Konstantin Novlyanskyi (Kaliningrad) i Emilia Kosacka (Skajboty). U40/49: Krzysztof Krukowski (Nowa Wieś) i Anna Kukuć-Kwapiszewska (Elbląg), U50/59: Grażys Vytautas (Poberże) i Dorota Rypina-Gałązka (Ostrołęka), M60/69: Zenon Dobrzyn (Giżycko), M70+ Ryszard Ropiak (Myszyniec)

Na 10 km pierwszy na mecie był Alex Sanko (Mińska), a za nim finiszowali: Paulius Bieliunas (Marjampol) i Daniel Mikielski (Olsztynek). W rywalizacji pań najszybsza okazała się Katarzyna Butler (Zalesie), druga była Joanna Rybacka (Józefosław), a trzecia Renata Połubok (Ełk). Zwycięzcy kategorii: U0/29: Andrzej Leończuk (Zaścianki) i Joanna Derencz (Giżycko), U30/39: Marcin Getek (Ełk) i Bogusława Majer (Warszawa), U40/49: Adam Szydlik (Łomża) i Ramune Pociuviene (Paleruojis), U 50/59: Leszek Stelwach (Pisz) i Katarzyna Szczepańska (Lidzbark Warmiński), U60/69:Waldemar Szczubełek (Ostrolęka) i Danuta Mikielska (Olsztynek), M70+ Petras Kavaliauskas (Druskininkai)

Dystans 21 km

1 KOPEĆ WOJCIECH M 1 M 30-39 SWADERKI TEAM KOPEĆ 21,1km 1:12:06

2 JATEIKO TOMAS M 2 M 0-29 NEMENČINĖ RCN LUKAS-RCN 21,1km 1:17:13

3 OŁOWSKI JAKUB M 3 M 30-39 WYDMINY NAJMOWICZTRIATHLON/

KRAM/WIOSKABIEGACZY 21,1km 1:18:44

4 GRAŽYS VYTAUTAS M 4 M 50-59 1 PABERŽĖ RCN LUKAS-RCN 21,1km 1:21:41

5 LIŚKIEWICZ ROMAN M 5 M 50-59 2 KĘTRZYN WARMIŃSKO-MAZURSKI ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ 21,1km 1:23:19

6 SANKO SVIATLANA K 1 K 30-39 MINSK AMATAR 21,1km 1:24:06

7 KRUKOWSKI KRZYSZTOF M 6 M 40-49 1 NOWA WIES BIEGAM BO LUBIĘ OSTROŁĘKA BBL OSTROŁĘKA VIP 21,1km 1:24:25

8 MARCZUK NORBERT M 7 M 0-29 1 KOWALE OLECKIE 15 Goldapski Pułk Przeciwlotniczy 21,1km 1:25:35

9 KULCZYNIEC GRZEGORZ M 8 M 40-49 2 OLECKO OLECKO BIEGA 21,1km 1:25:40

10 VARNAGIRYTĖ VIKTORIJA K 2 K 0-29 VILNIUS LUKAS LUKAS-RCN 21,1km 1:25:42

…..............................................

12 WDOWIAK WOJCIECH M 10 M 40-49 3 OLSZTYN MŁYNAGO 21,1km 1:27:37

16 GABRUŚ DARIUSZ M 14 M 40-49 6 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK SUPER DRUŻYNA 2 EŁK 21,1km 1:31:05

17 JAKACKI SYLWESTER M 15 M 30-39 2 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 21,1km 1:32:13

19 SUCHODOLSKI PAWEŁ M 17 M 30-39 3 OLECKO OLECKO BIEGA 21,1km 1:32:33

20 KRYSIŃSKI JACEK M 18 M 50-59 4 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK SUPER DRUŻYNA 2 EŁK 21,1km 1:33:15

21 SAWICKI SZYMON M 19 M 0-29 2 OLSZTYN MŁYNAGO 21,1km 1:34:08

25 DOBRZYN ZENON M 23 M 60-69 1 GIŻYCKO ROWERY ZENON DOBRZYN 21,1km 1:35:44

28 KOCZKODON MARIUSZ M 26 M 30-39 5 CIERZPIĘTY 21,1km 1:36:37

34 BIELAK ROMAN M 31 M 30-39 7 MIKOŁAJKI 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA Gmina 21,1km 1:37:10

35 KUKUĆ-KWAPISZEWSKA ANNA K 4 K 40-49 1 ELBLĄG 21,1km 1:37:32

37 TRUSZCZYŃSKI GRZEGORZ M 33 M 40-49 13 OLECKO 21,1km 1:38:19

38 PIWOŃSKA JULITA K 5 K 40-49 2 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK SUPER DRUŻYNA 2 EŁK 21,1km 1:38:29

40 NESTOROWICZ MAREK M 34 M 40-49 14 KĘTRZYN KLUB BIEGACZA JURUND SZCZYTNO 21,1km 1:39:10

41 KOSACKA EMILIA K 7 K 30-39 1 SKAJBOTY AKM OLSZTYN/SKAJBIEGACZE AKM OLSZTYN 21,1km 1:39:12

42 ALCHIMOWICZ CEZARY M 35 M 50-59 7 NAPRATY 21,1km 1:39:18

43 SAROL ADRIAN M 36 M 30-39 9 OLSZTYN HEART TEAM OLSZTYN 21,1km 1:39:30

44 ZIÓŁKIEWICZ MICHAŁ M 37 M 40-49 15 SKAJBOTY AKM OLSZTYN/SKAJBIEGACZE AKM OLSZTYN 21,1km 1:39:40

45 DOBRZYŃSKA WERONIKA K 8 K 30-39 2 OLSZTYN MARATON 1987 21,1km 1:40:15

47 LENART MIŁOSZ M 39 M 50-59 8 KĘTRZYN DRUŻYNA ML DRUŻYNA ML 2 21,1km 1:41:00

48 JURKIEWICZ PAWEŁ M 40 M 40-49 16 OLSZTYN 21,1km 1:41:23

50 SAWICKI GABOR M 41 M 30-39 10 OLSZTYN BUDOWLANI OLSZTYN 21,1km 1:41:46

51 ALICKA KATARZYNA K 10 K 40-49 4 PISZ 21,1km 1:41:48

53 GACZKOWSKI GRZEGORZ M 43 M 30-39 11 RYDZEWO 21,1km 1:42:28

54 KALINOWSKI PIOTR M 44 M 40-49 17 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 21,1km 1:42:32

56 BANASZEK JAKUB M 46 M 30-39 12 ŁAWKI 21,1km 1:42:52

57 FAFIŃSKI MARCIN M 47 M 30-39 13 MIKOŁAJKI Gmina 21,1km 1:42:53

58 OPOŃSKI ARTUR M 48 M 40-49 18 BARANY - EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK SUPER DRUŻYNA 1 EŁK 21,1km 1:43:07

61 WOJNOWSKI JAROSŁAW M 51 M 40-49 21 KĘTRZYN DRUŻYNA ML DRUŻYNA ML 2 21,1km 1:43:34

62 CHMIELEWSKA-BORUCH MILENA K 11 K 30-39 3 MRĄGOWO 21,1km 1:43:37

64 SZAPIEL GRZEGORZ M 53 M 40-49 22 BARTĄG EUROMED OLSZTYN 21,1km 1:44:15

65 MERSKI KAROL M 54 M 30-39 15 KĘTRZYN DRUŻYNA ML 21,1km 1:44:28

67 CWALIŃSKI MARCIN M 56 M 40-49 23 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK SUPER DRUŻYNA 1 EŁK 21,1km 1:45:13

68 CZAPLEJEWICZ MARTA K 12 K 30-39 4 EŁK SUPER DRUŻYNA EŁK SUPER DRUŻYNA 1 EŁK 21,1km 1:45:13

69 HARAF MICHAŁ M 57 M 0-29 3 BARTOSZYCE 21,1km 1:45:23

70 SZOŁNO PRZEMYSŁAW M 58 M 0-29 4 MIKOŁAJKI Gmina 21,1km 1:45:47

72 GIERSZEWSKI CZAREK M 60 M 50-59 12 OLECKO ZAŁOGA G 21,1km 1:46:21

75 TKACZ DARIUSZ M 63 M 40-49 25 RUŚ 21,1km 1:47:00

76 SZYPCZYŃSKI SZYMON M 64 M 30-39 17 GÓROWO IŁAWECKIE 21,1km 1:47:03

77 KIEZIK ANNA K 13 K 30-39 5 OLSZTYN SKAZANI NA SUKCES/ULTRA WAY TEAM 21,1km 1:47:06

78 RUSZCZYK MAŁGORZATA K 14 K 30-39 6 KĘTRZYN DRUŻYNA ML DRUŻYNA ML 2 21,1km 1:47:08

79 INTEREWICZ RADOSŁAW M 65 M 40-49 26 EŁK 21,1km 1:48:05

80 REMISZEWSKI ZBIGNIEW M 66 M 50-59 14 MIKOŁAJKI Gmina 21,1km 1:48:24

82 KISIELEWSKI ANDRZEJ M 68 M 40-49 27 ŻYTKIEJMY 21,1km 1:48:50

83 TRASZKUĆ ANNA K 15 K 30-39 7 MRĄGOWO KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 21,1km 1:48:54

84 LASZCZAK JERZY M 69 M 50-59 16 OLSZTYN AKM OLSZTYN / SKLEPBIEGACZA.PL AKM OLSZTYN 21,1km 1:48:55

86 FOTSCHKI BARTOSZ M 71 M 30-39 19 OLSZTYN 21,1km 1:49:10

87 CHODARA ROMAN M 72 M 60-69 3 KĘTRZYN RUNNERS TEAM KĘTRZYN 21,1km 1:49:18

91 TEKLAK PRZEMYSŁAW M 76 M 30-39 21 SĘPOPOL 21,1km 1:51:07

92 JERMOLONEK GRZEGORZ M 77 M 30-39 22 SĘPOPOL 21,1km 1:51:08

94 KUCHAREWICZ GRZEGORZ M 79 M 40-49 29 OLSZTYN 21,1km 1:51:59 1

95 JAROSZ JAROSŁAW M 80 M 60-69 4 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 21,1km 1:52:20

99 KULESZKA ANNA K 16 K 30-39 8 WĘGORZEWO KYOKUSHIN WĘGORZEWO/11 MAZURSKI PUŁK ALTYLERII 21,1km 1:52:53

100 RYMSZEWICZ TOMASZ M 84 M 30-39 25 WĘGORZEWO WĘGORZEWSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN 21,1km 1:52:53

Dystans 10 km

1 SANKO ALEX M 1 M 30-39 MINSK AMATAR PODLASIE BIAŁYSTOK 10km 0:33:25

2 BIELIUNAS PAULIUS M 2 M 0-29 MARIJAMPOLĖ MLASK 10km 0:33:45

3 MIKIELSKI DANIEL M 3 M 0-29 OLSZTYNEK 10km 0:34:07

4 LEOŃCZUK ANDRZEJ M 4 M 0-29 1 ZAŚCIANKI PODLASIE BIAŁYSTOK 10km 0:34:16

5 GETEK MARCIN M 5 M 30-39 1 EŁK TEAM EŁK 10km 0:34:45

6 SZYDLIK ADAM M 6 M 40-49 1 ŁOMŻA BIEGAMY DLA ZDROWIA 10km 0:35:42

7 GODLEWSKI ANDRZEJ M 7 M 30-39 2 BORAWSKIE BIEGAMY DLA ZDROWIA 10km 0:36:33

8 KRUPIŃSKI BOGUMIŁ M 8 M 40-49 2 OLSZTYN SKS 10km 0:37:12

9 JĘDRZEJCZYK ŁUKASZ M 9 M 30-39 3 MRĄGOWO KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 10km 0:37:27

10 BOCHENKO DANIEL M 10 M 40-49 3 BRZOZOWA BIAŁOSTOCKIE MORSY TEAM EŁK 10km 0:37:28

…...................................................................

14 STELWACH LESZEK M 14 M 50-59 1 PISZ 10km 0:38:31

15 BĄK PAWEŁ M 15 M 40-49 5 SĘPOPOL BIEGAJĄCE RENIFERY 10km 0:38:35

16 LANGOWSKI RAFAL M 16 M 0-29 2 BARTAG 10km 0:38:42

17 HAVRIUSHENKO IVAN M 17 M 30-39 6 OLECKO FITS OLECKO 10km 0:38:44

18 CIBOREK PATRYK M 18 M 0-29 3 ZAWADY OLECKIE OLECKO BIEGA OLECKO BIEGA 1 10km 0:38:49

21 KIERNOZEK TOMASZ M 21 M 30-39 7 SZCZYTNO DR TEAM 10km 0:39:24

25 MUĆKA TOMASZ M 24 M 40-49 8 EŁK 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 10km 0:39:58

26 BERK KRZYSZTOF M 25 M 40-49 9 OLSZTYN AKM OLSZTYN 10km 0:40:36

27 HAŁUN ŁUKASZ M 26 M 30-39 9 GIŻYCKO 15. GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 10km 0:40:38

28 KARNIŁOWICZ DAWID M 27 M 30-39 10 GOŁDAP LA OSIR GOŁDAP BIEGAJĄCE RENIFERY 10km 0:40:39

29 GRADECKAS MANTAS M 28 M 0-29 5 ALYTUS ALYTUS ELITE RUNNERS 10km 0:40:54 14.67 [km/h] 0:04:05 [min/km]

34 SKONECZNY DAREK M 32 M 50-59 2 OLSZTYN AKM OLSZTYN 10km 0:41:24

36 BARTKO DARIUSZ M 34 M 40-49 10 KĘTRZYN DRUŻYNA ML DRUŻYNA ML 10km 0:41:42

37 WIĘCKO JACEK M 35 M 40-49 11 TALUSY 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 10km 0:41:57 14.30 [km/h] 0:04:12 [min/km]

38 JAROSZ WOJCIECH M 36 M 40-49 12 KĘTRZYN 10km 0:42:18

39 ROŻEK GERARD M 37 M 40-49 13 OLECKO OLECKO BIEGA OLECKO BIEGA 1 10km 0:42:30

40 SOLIWODA JACEK M 38 M 40-49 14 KĘTRZYN 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 10km 0:42:41

42 GROSZEWSKI RADOSŁAW M 40 M 40-49 16 GOŁDAP TRISWIMRUM 10km 0:42:59

43 MOROZ ANDRZEJ M 41 M 40-49 17 KĘTRZYN 10km 0:43:03 13.94 [km/h] 0:04:18 [min/km]

44 KUCZKOWSKI RYSZARD M 42 M 50-59 3 KIEŹLINY ANDRZEJ KUROPATWA TEAM 10km 0:43:12

46 ZALEWSKI WIESŁAW M 44 M 50-59 5 MRĄGOWO MLEKPOL TEAM 10km 0:43:26

48 NOWAK JERZY M 46 M 50-59 7 BARTOSZYCE 10km 0:43:36

49 MAŁKOWSKI MACIEJ M 47 M 30-39 14 RUCIANE NIDA TEAM KOPEĆ 10km 0:43:37

50 POŁUBOK RENATA K 3 K 40-49 EŁK TEAM EŁK 10km 0:43:43

52 CHMIEL REMIGIUSZ M 49 M 40-49 18 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 10km 0:43:46

54 WEJKUĆ DAWID M 51 M 0-29 8 MRĄGOWO KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 10km 0:43:52

55 PRZEMIELEWSKI KAMIL M 52 M 30-39 15 STOŻNE OLECKO BIEGA 10km 0:43:58

56 KOSOWSKI JANUSZ M 53 M 60-69 2 OLSZTYN AKM OLSZTYN 10km 0:44:03

58 BIELENICA BEATA K 5 K 30-39 2 WYDMINY BBL WYDMINY BIEGAJĄCE RENIFERY 10km 0:44:20

60 DEPTUŁA PIOTR M 54 M 40-49 19 EŁK OSPWL BEMOWO PISKIE 10km 0:44:33

62 MIERZEJEWSKI KRZYSZTOF M 55 M 30-39 16 EŁK 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 10km 0:44:51

63 WILAMOWSKI JACEK M 56 M 50-59 8 LIDZBARK WARMIŃSKI TEAM KOPEĆ 10km 0:44:54

65 KWAKSZYS GRZEGORZ M 57 M 30-39 17 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 10km 0:44:57

66 FIGAT MIROSŁAW M 58 M 60-69 3 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 10km 0:45:02

68 DERENCZ JOANNA K 9 K 0-29 1 GOŁDAP 10km 0:45:06 13.30 [km/h] 0:04:31 [min/km]

69 OBUCHOWSKI KRZYSZTOF M 60 M 30-39 19 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 10km 0:45:06

70 SUCHODOLSKA EDYTA K 10 K 30-39 5 OLECKO OLECKO BIEGA 10km 0:45:09

71 DAGIEL JACEK M 61 M 30-39 20 OLSZTYN PERSONALTRIATHLON.PL 10km 0:45:12

73 ŁUNIO PIOTR M 62 M 40-49 20 BARTOSZYCE BARTOSZYCKA GRUPA BIEGOWA ENDORFINY 10km 0:45:21

75 DZIRBA WIKTORIA K 13 K 0-29 3 SROKOWO DRUŻYNA ML DRUŻYNA ML 10km 0:45:48

77 WRONA ŁUKASZ M 63 M 30-39 21 EŁK OSPWL BEMOWO PISKIE 10km 0:46:06

78 SZCZEPANIAK PIOTR M 64 M 50-59 9 OLSZTYN SĄ WOLNIEJSI SĄ WOLNIEJSI 10km 0:46:07 13.01 [km/h] 0:04:37 [min/km]

79 WOŁYNIEC EMILIA K 15 K 30-39 7 GOŁDAP TRISWIMRUN GOŁDAP BIEGAJĄCE RENIFERY 10km 0:46:13

80 PILIAIEV ANDRII M 65 M 30-39 22 OLECKO FITS OLECKO10km 0:46:27

81 MIKIELSKI MAREK M 66 M 50-59 10 OLSZTYNEK 10km 0:46:30

84 POREDA TOMASZ M 69 M 40-49 21 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 10km 0:46:40

87 ŚWIERSZCZ ADAM M 71 M 30-39 23 PISZ 10km 0:46:48

88 KRAWCZYK JAN M 72 M 30-39 24 KORSZE WYBIEGAMY TO! 10km 0:47:21

89 JANKOWSKA MAŁGORZATA K 17 K 30-39 8 KĘTRZYN DRUŻYNA ML DRUŻYNA ML 10km 0:47:25

90 RAUBO PIOTR PAWEL M 73 M 30-39 25 RYN 10km 0:47:31

91 ŚWIERZBIN AGNIESZKA K 18 K 0-29 4 OLECKO OLECKO BIEGA OLECKO BIEGA 1 10km 0:47:35

92 OBUCHOWSKA EMILIA K 19 K 30-39 9 GOŁDAP 10km 0:47:48

93 JARONIEC DARIUSZ M 74 M 40-49 22 GIŻYCKO 15 GIŻYCKA BRYGADA ZMECHANIZOWANA 10km 0:47:51

96 STERNICKI TOMASZ M 76 M 40-49 24 MRĄGOWO 10km 0:48:19

97 NAWROCKI MICHAŁ M 77 M 0-29 10 GOŁDAP 10km 0:48:40

98 GROCHOWSKI JAN M 78 M 60-69 5 OLSZTYN WOLNY STRZELEC 10km 0:48:52

99 LIGOCKI MACIEJ M 79 M 40-49 25 SPYCHOWSKI PIEC MAZURY FITNESS 10km 0:48:56

100 HOHMANN TOMASZ M 80 M 0-29 11 MRĄGOWO 10km 0:49:19

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn