MP Juniorów DN i Ice Opti Giżycko 2018 – Większość medali zostało na Warmii i Mazurach

Fot. giżycka grupa regatowe facebook

Na jeziorze Niegocin w Giżycku odbyły się 15 i 16 lutego Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie DN i Ice Opti. Zjawiła się cała czołówka, w tym medaliści Mistrzostw Świata. Tytuły mistrzowskie zdobyli: w Ice Opti Mateusz Gigielewicz (Baza Mrągowo) i Joanna Fabisiak (MBSW/UKŻR Gizycko), w DN: Piotr Bernat (Baza Mrągowo) i Zuzanna Rybicka (ChKŻ Chojnice).

Na podium stawali reprezentanci Warmii i Mazur: w Ice Opti srebro zdobył Gustaw Miciński (Warmia Olsztyn) i Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Giżycko), a wśród dziewcząt kolejne żeglarki z Giżycka: Maria Konarzewska i Amelia Potejko. Wśród juniorów drugi był: Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko), a w rywalizacji juniorek srebrny medal wywalczyła Sara Piasecka (OKŻ Olsztyn), a brązowy Weronika Martynowska (OKŻ Olsztyn).

Mistrzostwa Polski Ice-Opti

1 Mateusz, Gigielewicz 2005/ M MBSW/UKŻR Giżycko [11] 1 2 1 1 1 1 7.0

2 Gustaw, Miciński 2004/ M KKS Warmia Olsztyn 3 4 1 [10] 4 9 2 23.0

3 Patryk, Chełkowski M MBSW/UKŻR Giżycko 1 2 [10] 9 6 2 5 25.0

4 (1) Joanna, Fabisiak 2003/ F MBSW/UKŻR Giżycko 6 6 [9] 6 2 4 8 32.0

5 Kacper, Worek 2004/ M YK Stal Gdynia 9 8 3 2 5 6 [14] 33.0

6 Mikołaj, Wojciechowski 2005/ M KKS Warmia Olsztyn [10] 10 4 4 3 7 6 34.0

7 Jerzy, Sukow 2004/ M YKP Gdynia 12 [32/DSQ] 7 5 7 3 7 41.0

8 Jakub, Kamiński 2003/ M MBSW/UKŻR Giżycko 2 5 [13] 13 10 12 12 54.0

9 (2) Maria, Konarzewska 2005/ F MBSW/UKŻR Giżycko 8 12 5 8 9 13 [15] 55.0

10 Michał, Skawiński 2007/ M YKP Warszawa 13 15 14 7 [16] 5 9 63.0

11 (3) Amelia, Potejko 2006/ F MBSW/UKŻR Giżycko 4 3 11 15 [18] 14 17 64.0

12 Łukasz, Śliwiński 2007/ M MKŻ Mikołajki 14 11 18 [19] 15 11 4 73.0

13 Stanisław, Konarzewski 2004/ M MBSW/UKŻR GIZYCKO 20 7 [32/DSQ] 3 17 8 18 73.0

14 Jakub, Śliwiński 2006/ M MKŻ Mikołajki 15 19 6 [21] 11 15 11 77.0

15 Kacper, Karbownik M MBSW/UKŻR Giżycko 7 20 [21] 11 20 10 10 78.0

16 (4) Zuzanna, Zielińska F KS WARMIA OLSZTYN 18 [32/DSQ] 16 12 13 19 3 81.0

17 (5) Natalia, Burczyńska 2005/ F SFPDN [21] 14 17 16 8 16 16 87.0

18 Bartosz, Andrzejak M Nauticus YC Olsztyn 17 16 15 14 14 [24] 23 99.0

19 Radosław, Parzych M KS Baza Mrągowo 5 17 12 17 23 [30] 26 100.0

20 Szymon, Maruszczak M Olsztyński Klub Żeglarski 16 13 8 [28] 19 27 22 105.0

21 (6) Lila, Sochaj F KS AZS AWFIS Gdańsk 26 23 [27] 18 12 21 20 120.0

22 (7) Aniela, Graczyk F Olsztyński Klub Żeglarski [32/DSQ] 9 25 24 21 20 21 120.0

23 Rafał, Górski M KS AZS AWFiS Gdańsk 19 21 19 27 [29] 23 13 122.0

24 Tymon, Sochaj M KS AZS AWFIS Gdańsk [27] 26 22 20 22 18 19 127.0

25 Jakub, Kluk 2006/ M MBSW/UKŻR GIŻYCKO 23 18 [32/DSQ] 23 24 17 24 129.0

26 Adrian, Manista M Olsztyński Klub Żeglarski 22 24 24 22 25 25 [28] 142.0

27 Franciszek, Niesiobędzki 2005/ M SFPDN 24 25 23 25 [26] 26 25 148.0

28 Mikołaj, Strupiński M MBSW/UKŻR Giżycko 25 22 20 26 28 28 [30] 149.0

29 (8) Liwia, Liszkiewicz F Olsztyński Klub Żeglarski 28 28 28 [30] 27 22 27 160.0

30 Jakub, Adamski M MKŻ Mikołajkii 30 27 26 29 30 [31] 29 171.0

31 Jakub, Drozdowski M MKŻ Mikołajki 29 29 [32/DNS] 31 31 29 31 180.0

Mistrzostwa Polski Juniorów –DN

1 Piotr, Bernat 1994/ M KS BAZA MRĄGOWO [4] 1 4 1 1 1 1 1 10.0

2 Wojciech, Klimaszewski 2001/ M MBSW/UKŻR GIŻYCKO 3 7 3 6 2 2 3 [8] 26.0

3 Jakub, Krynicki 1997/ M UKŻ GROT SUWAŁKI 5 4 5 [8] 6 4 2 2 28.0

4 Paweł, Roszkowski M Olsztyński Klub Żeglarski 2 3 7 [9] 3 7 4 4 30.0

5 (1)Zuzanna, Rybicka 1995/ F CHKŻ Chojnice 1 6 2 3 [11] 9 10 3 34.0

6 Maciej, Chmielewski 1996/ M UKŻ GROT SUWAŁKI 8 [10] 1 7 4 3 9 7 39.0

7 (2) Sara Natasza, Piasecka 1994/ F Olsztyński Klub Żeglarski 6 5 10 2 9 [12] 11 5 48,0

8 Bartłomiej, Waszkiewicz M UKŻ GROT SUWAŁKI 7 8 8 4 7 [11] 8 6 48,0

9 Cezary, Sternicki 2001/ M KS BAZA Mrągowo [11] 11 6 5 10 10 5 9 56.0

10 Mikołaj, Mickiewicz 1998/ M MKŻ Mikołajki 9 2 15 14 5 8 6 [19/DNS] 59,0

11 Jędrzej, Wissuwa M Olsztyński Klub Żeglarski 10 9 9 [11] 8 6 7 10 59,0

12 Borys, Michniewicz 2001/ M UKŻ ''Wiking" Toruń 13 12 [18] 18 12 5 13 13 86.0

13 (3)Weronika, Martynowska 1996/ F Olsztyński Klub Żeglarski 12 13 11 [17] 15 15 15 11 92.0

14 (4)Laura, Banach F MKŻ Mikołajki 14 14 13 [15] 13 14 14 12 94.0

15 Patryk, Winiarczyk M Olsztyński Klub Żeglarski 15 15 16 10 14 13 12 [17] 95.0

16 (5)Wiktoria , Roman F KS WARMIA [17] 17 12 13 16 16 16 14 104.0

17 Grzegorz, Macoch M Olsztyński Klub Żeglarski 16 16 14 12 18 18 [19/DNS] 16 110.0

18 Filip, Olszewski M Olsztyński Klub Żeglarski [18] 18 17 16 17 17 17 15 117.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn