Międzynarodowe MP klasy DN Giżycko 2018 – Burczyński i Jabłoński równo ze wskazaniem na Michała

Fot. Marek Karbowski (ilustracja)

Na jeziorze Dargin odbyły się w weekend (17/18 lutego) Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DN. Wystartowało ponad 70 zawodników (trzeba było stworzyć dwie floty). Oprócz krajowej czołówki zjawili się bojerowcy z Niemiec, Czech, Holandii, Szwajcarii i Austrii. Ale brylowali mistrzowie z Warmii i Mazur: złoto: Michał Burczyński (AZS UWM), srebro Karol Jabłoński (OKŻ) i Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).

Cała trójka to wybitni zawodnicy – medaliści największych imprez. Całkiem prawdopodobne, że tak będzie wyglądało podium mistrzostw świata (niekoniecznie w takiej konfiguracji). Zawodnik AZS UWM uzyskał tę sama liczbę punktów co Karol, decydowały dodatkowe niuanse regulaminu. Co ciekawe najwięcej, dwa wyścigi wygrał Łukasz Zakrzewski, ale w pozostałych znalazł się trochę dalej, Dość niespodziewanie walkę z wybitna trójka nawiązał Dariusz Kardaś z AZS UWM, który znalazł się o punkt od podium. W takim towarzystwie sukces ma ogromną wartość, wcale nie mniejsza niż światowe sukcesy.

Klasyfikacja

Złota Flota

1 Michał, Burczynski AZS UWM OLSZTYN [9] 2 3 1 3 9.0

2 Karol, Jabłoński Olsztyński Klub Żeglarski 1 3 2 3 [6] 9.0

3 Łukasz, Zakrzewski MKŻ Mikołajki [40/DSQ] 1 1 5 4 11.0

4 Darek, Kardas AZS-UWM Olsztyn 5 [11] 4 2 1 12.0

5 Maciej, Żarnowski UKS Navigo Sopot 8 7 9 [20] 5 29.0

6 Tomasz, Zakrzewski MKŻ Mikołajki 2 12 6 10 [16] 30.0

7 Wojciech, Baranowski MBSW Giżycko [40/DSQ] 4 5 16 8 33.0

8 Robert, Graczyk MKŻ Mikołajki 6 [19] 10 4 13 33.0

9 Adam, Szczęsny KKS Warmia 3 8 14 [19] 9 34.0

10 Jarosław, Radzki KKS WARMIA Olsztyn 19 9 8 [23] 2 38,0

11 Jerzy, Taber YKP WARSZAWA 13 6 [17] 12 15 46.0

12 Jean-Claude, Vautier Szwjcaria 7 15 [18] 17 11 50.0

13 Jakub, Schneider BAZA Mrągowo 16 [34] 11 6 18 51.0

14 Marek, Bernat KKS Warmia Olsztyn 15 14 15 8 [22] 52.0

15 Jan, Heide Holandia 4 26 13 11 [40/DNS] 54.0

16 Rafał, Sielicki MBSW Giżycko [23] 13 7 15 20 55.0

17 Ben, Kloos Holandia10 28 12 7 [40/DNS] 57.0

18 Wojciech, Worek UKS Navigo Sopot 12 17 16 [18] 14 59.0

19 Dariusz, Kosecki LKS Charzykowy 11 10 20 [32] 25 66.0

20 Rafał, Ługowski YKP WARSZAWA 14 [35] 19 9 31 73.0

21 Paweł, Burczynski AZS UWM OLSZTYN 18 [33] 25 28 10 81.0

22 Roman, Morgaś MKŻ Mikołajki 17 25 [39] 13 28 83.0

23 Peter, Greveling Holandia 25 5 22 [34] 34 86.0

24 Jerzy, Najdrowski SFPDN 29 16 [33] 33 12 90.0

25 Piotr, Szafranek KS Polonez 27 21 36 [37] 7 91.0

26 Maciej, Brosz SFPDN 22 20 [34] 26 24 92.0

27 Bogdan, Eder SFPDN [34] 18 28 31 17 94.0

28 Andrzej, Wojtkiewicz YKP WARSZAWA [35] 22 21 21 30 94.0

29 Durr, Philipe Szwajcaria[40/DNS] 36 23 14 26 99.0

30 MareK, Stefaniuk MBSW Giżycko 20 31 [37] 22 29 102.0

31 Andrzej, Jojko YKP WARSZAWA [30] 24 29 27 27 107.0

32 Jerzy, Sukow SFPDN 24 [39] 35 29 19 107.0

33 Martin-Björn, Schneider Niemcy 21 23 24 [40/DNS] 40/DNS 108.0

34 Peter, Whelmann Austria [32] 30 31 24 23 108.0

35 Walter, Kölbl Austria [40/DSQ] 37 27 25 21 110.0

36 Vladislav, Ptašnik Czechy 26 27 26 [36] 32 111.0

37 Stefan, Schleifer UKS Navigo Sopot 28 29 32 30 [35] 119.0

38 Ernst August, Schorling Niemcy 31 [38] 30 35 33 129.0

39 Jerzy, Henke MKŻ Mikołajki 33 32 [38] 38 36 139.0

Srebrna Flota

1 Dederic, van Riemsdijk Holandia1 3 1 [6] 1 6.0

2 Mikołaj, Mickiewicz MKŻ MIKOŁAJKI 2 1 [10] 4 6 13.0

3 Tomasz, Macugowski KŻ-VIKING Człuchów [35/DSQ] 2 8 1 3 14.0

4 Jędrzej, Wissuwa Olsztyński Klub Żeglarski 5 5 2 3 [9] 15.0

5 Paweł, Macugowski KŻ-VIKING Człuchów 3 [14] 14 2 2 21.0

6 Paweł, Kalota YKP WARSZAWA 13 [15] 4 5 5 27.0

7 Ryszard, Mrózek CHKŻ Chojnice [35/DSQ] 9 3 9 7 28.0

8 Kessi, Edouard Szwajcaria 9 [17] 6 8 10 33.0

9 Martin, van Wettum Holandia 6 7 11 10 [35/DNS] 34.0

10 Roland, Huber Austria 10 [11] 5 11 8 34.0

11 Josef, Marecek Czechy [18] 4 15 12 4 35.0

12 Borys, Michniewicz UKŻ Wiking Toruń 7 10 13 7 [19] 37.0

13 Krzysztof, Prot AZS UWM OLSZTYN 4 6 19 13 [22] 42.0

14 Paweł, Matejak CHKŻ Chojnice 8 13 9 [18] 13 43.0

15 Paweł, Kaczmarski MKŻ Żnin 11 [25] 12 20 12 55.0

16 Mariusz, Prot AZS UWM OLSZTYN [17] 8 17 15 17 57.0

17 Paweł, Albrecht PKM LOK POZNAŃ 16 12 [22] 17 14 59.0

18 Michał, Jaworski YKP WARSZAWA [35/DSQ] 24 20 14 11 69.0

19 Mirosław, Kisły YKP WARSZAWA [25] 19 7 22 25 73.0

20 Robert, Kozioł SFPDN 15 20 23 16 [29] 74.0

21 Janusz Marek, Taber YKP WARSZAWA 21 [23] 16 21 16 74.0

22 Leszek, Przybysz AZS UWM Olsztyn 12 18 [28] 24 26 80.0

23 Zdzisław, Prot AZS UWM Olsztyn [35/DNF] 27 18 19 18 82.0

24 Grzegorz, Pieczko Baza Mragowo [28] 16 21 25 20 82.0

25 Alfred, Wallpach Austria 14 21 [34] 27 21 83.0

26 Niklas, Müller-Hartburg Austria [35/DNS] 22 24 23 15 84.0

27 Marcin, Czałbowski MBSW Giżycko 19 26 [27] 26 23 94.0

28 Adam, Liszkiewicz Olsztyński Klub Żeglarski 23 [30] 25 28 24 100.0

29 Jacek, Kamiński YKP WARSZAWA 22 28 [29] 29 27 106.0

30 Marcin, Tejszerski SFPDN 20 [31] 30 31 30 111.0

31 Maria, Oleksy YKP WARSZAWA 24 [32] 31 30 28 113.0

32 Artur, Wissuwa Olsztyński Klub Żeglarski 26 [33] 32 33 31 122.0

33 Jan, Leszczyński MKŻ Mikołajki [35/DNS] 29 26 35/DNS 33 123.0

34 Bartosz, Michałkiewicz YKP WARSZAWA 27 [34] 33 32 32 124.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn