MP w klasie DN i Ice Opti Giżycko 2019 – Wojciech Klimaszewski i Mateusz Gigielewicz z tytułami

Fot. giżycka grupa regatowa facebook

W niedzielę i poniedziałek (27/28 stycznia) na jeziorze Niegocin w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie DN i Ice Opti. Rozegrano po dziewięć wyścigów W grupie juniorów aż siedem wygrał Wojciech Klimaszewski z Giżyckiej Grupy Regatowej. W dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch bojerowców z Warmii i Mazur: na piątym miejscu Jakub Kamiński (Gizycko) i Paweł Roszkowski (OKŻ Olsztyn).

Wśród juniorek niespodziankę sprawiła Natalia Burczyńska reprezentująca Giżycką Grupę Regatową, która wyprzedziła aktualna mitrzynię Europy seniorek Zuzanne Rybicka (ChKŻ Chojnice).

W Ice Opti całe podium dla Warmii i Mazur. Zwyciężył Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa) przed Radosławem Parzychem (Baza Mrągowo) i Marią Konarzewską (Giżycka Grupa Regatowa), która jednocześnie zdobyła złoty medal wśród dziewcząt przed koleżankami klubowymi Joanna Fabisiak i Amelią Potejko

Wyniki

Juniorzy

Klasyfikacja końcowa

1 Wojciech Klimaszewski 2001 Giżycka Grupa Regatowa 7* 4 1 1 1 1 1 1 1 11.0

2 Bartłomiej Waszkiewicz 1997 UKŻ Grot Suwałki 4 6 2 9 4 4 DNF* 7 2 38.0

3 Borys Michniewicz 2001 UKŻ Wiking Toruń 1 5 10 4 2 14* 4 9 6 41.0

4 Maciej Chmielewski 1996 UKŻ Grot Suwałki 11* 10 4 10 5 6 6 5 5 51.0

5 Jakub Kamiński 2003 Giżycka Grupa Regatowa 6 9 13* 7 9 5 5 4 8 53.0

6 Paweł Roszkowski 1997 Olsztyński Klub Żeglarski 8 14* 14 12 12 3 2 3 3 57.0

7 Gustaw Miciński 2004 YKP Gdynia 5 8 7 13* 13 8 3 10 7 61.0

8 Kacper Worek 2004 YK Stal Gdynia 18 17 6 2 7 2 9 DNF* 4 65.0

9 Jakub Krynicki 1997 UKŻ Grot Suwałki 9 2 9 3 8 10 12 14* 13 66.0

10 Stanisław Konarzewski 2004 Giżycka Grupa Regatowa 3 7 5 DSQ* 6 12 13 11 15 72.0

11(1) Natalia Burczyńska 2005 Giżycka Grupa Regatowa 14 16 11 11 10 7 DNF* 8 14 91.0

12(2) Zuzanna Rybicka 1995 ChKŻ Chojnice 2 3 8 8 3 DNC* DNC DNC DNC 96.0

13(3) Aleksandra Chmielewska 1998 UKŻ Grot Suwałki 13 12 17 17 18* 11 8 12 12 102.0

14 Mateusz Michalak 2001 MKŻ Mikołajki 12 11 12 5 11 9 DNF* DNF DNF 108.0

15 Cezary Sternicki 2001 Baza Mrągowo 10 13 DNF* 16 16 DNF 7 2 DNF 112.0

16 Mateusz Wasilewski 2005 UKŻ Grot Suwałki 19* 18 18 14 17 13 10 13 10 113.0

17 Mikołaj Mickiewicz 1998 MKŻ Mikołajki 16 1 3 6 DSQ* DNF DNF DNF DNF 122.0

18 (4) Laura Banach 2004 MKŻ Mikołajki 17 15 15 15 15 DNF* DNF DNF 11 136.0

19 Patryk Winiarczyk 2002 Olsztyński Klub Żeglarski 15 19 19 18 14 DNF* DNF DNF 9 142.0

20(5) Weronika Martynowska 2000 Olsztyński Klub Żeglarski 20 DNF* 21 20 21 DNF 11 6 DSQ 147.0

21 Kamil Stemplewski 2005 Giżycka Grupa Regatowa 22 21 20 19 20 DNF* DNF DNF DNF 174.0

22 Jakub Drozdowski 2005 MKŻ Mikołajki 21 20 16 DNF* DNF DNF DNF DNF DNF 177.0

23(6) Magda Anielska 1996 KKS Warmia 23 22 DNF* DNF 19 DNF DNF DNF DNF 184.0

Ice Opti

Klasyfikacja końcowa

1 Mateusz Gigielewicz 89 2005 Giżycka Grupa Regatowa 4 7* 1 5 6 1 1 2 2 22.0

2 Radosław Parzych 374 2005 Baza Mrągowo 3 2 4 3 3 4 10* 3 5 27.0

3(1) Maria Konarzewska 293 2005 Giżycka Grupa Regatowa 2 5 5 10* 8 3 2 4 7 36.0

4 Patryk Chełkowski 290 2006 Giżycka Grupa Regatowa DSQ* 8 9 2 1 8 5 5 3 41.0

5(2) Joanna Fabisiak 2168 2003 Giżycka Grupa Regatowa 1 1 10 1 2 6 12* 9 11 41.0

6(3)Amelia Potejko 219 / 2006 2006 Giżycka Grupa Regatowa 19* 13 2 8 13 2 3 1 1 43.0

7(4) Anielka Graczyk 1581 2006 Olsztyński Klub Żeglarski 6 DSQ* 6 6 9 10 9 6 6 58.0

8 Jerzy Sukow 346 2004 YPK Gdynia 10 3 8 4 11 DSQ* 6 12 4 58.0

9(5) Magdalena Skórnóg 163 2006 Giżycka Grupa Regatowa 12* 9 3 12 4 5 8 11 8 60.0

10 Michał Skawiński 339 2007 Yacht Klub Polski Warszawa 5 4 7 7 5 14 15* 8 13 63.0

11 Jakub Kluk 1712 2006 Giżycka Grupa Regatowa 8 6 13 9 10 9 11 13 15* 79.0

12 Jakub Śliwiński 137 2006 MKŻ Mikołajki 7 12 14 14 DSQ* 7 7 7 12 80.0

13 Rafał Górski 84 2005 KS AZS AWFiS Gdańsk 18* 11 11 11 7 15 14 16 16 101.0

14 Mikołaj Strupiński 1887 2008 Giżycka Grupa Regatowa 9 DNF* 15 13 12 DSQ 4 10 9 103.0

15(6) Zuzanna Zielińska 376 2006 KKS Warmia 13 10 16 15 15 DSQ* 22 18 10 119,0

16(7) Liwia Liszkiewicz 334 2007 Olsztyński Klub Żeglarski 16 18* 17 18 18 12 13 15 18 127.0

17(8) Katarzyna Tymińska 202 2006 MKŻ Mikołajki 17 15 19 17 21* 11 20 17 17 133.0

18 Tymon Sochaj 332 2007 KS AZS AWFiS Gdańsk 11 17 22 23* 16 19 19 20 14 138.0

19(9) Lila Sochaj 331 2007 KS AZS AWFiS Gdańsk DNF* 16 20 16 17 13 24 24 20 150.0

20 Mikołaj Wojciechowski 22 2005 KKS Warmia 14 14 18 19 19 DSQ* 18 19 DSQ 152.0

21 Łukasz Śliwiński 161 2007 MKŻ Mikołajki 15 21 12 22 14 DSQ* 17 DSQ 24 156.0

22 Antonina Kiełbik BN 2007 Olsztyński Klub Żeglarski 20 20 24 21 20 DSQ* 25 14 22 166.0

23 Mateusz Śliwiński 306 2009 MKŻ Mikołajki 23 26* 25 24 24 16 23 21 21 177.0

24 Kajetan Stawski 381 2007 Yacht Klub Gdańsk DSQ* 19 21 20 22 17 21 DNF DNF 182.0

25(10) Malina Pietrzak 2016 2007 Spójnia Warszawa 22 23 DNF* DNF DNF 18 16 23 23 187.0

26(11) Anna Tymińska 205 2008 MKŻ Mikołajki 21 22 23 25 23 DNF* DNF DNF DNF 207.0

27 Michał Sudnik 6 2009 Giżycka Grupa Regatowa DNC* DNC DNC DNC DNC DNF 26 22 19 222.0

28(12) Lucja Falęcik 203 2008 MKŻ Mikołajki DSQ* 24 26 26 25 DNF DNF DNF DNF 225.0

29(13) Amelia Leszczyńska 317 2006 MKŻ Mikołajki DNF* 25 27 27 26 DNF DNF DNF DNF 229.0

30 Daniel Łachacz 192 2008 Baza Mrągowo DNC* DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC 248.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn